BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 20:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 326 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 6 sierpnia 2009, 22:26 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1436
Lokalizacja: Augustów
Moje BMW: e30,e36
Kod silnika: m40,m41,m43,m62
powerbmw napisał(a):
macmic21 napisał(a):
i zda to egzamin ? jak moze wypasc w ostrej walce z e36 v8. czy ktos wie czy powstal juz taki projekt ?

ja wiem ze to temat o swapie V8 do E36, a nie E46

qqiz jak tam? :niepewny:


Pocieszyłem się autem tydzień i odstawiłem do kolejnych poprawek.
Fajnie się lata :hyhy: , ale zanim znowu oddam ją do malowania, to chciałbym już ostatecznie zakończyć tematy mechaniczne.

Aktualnie zostało jeszcze podpiąć ABS, poduszki, kilka wskaźników, poprawić wydech który zaczął gdzieś brzęczeć, wymienić jeszcze jeden sworzeń.
No, i jeszcze bardzo ważna kwestia, czyli przywrócenie autu stabilizatora.

Teraz z głowy, to chyba tyle zostało do zrobienia. Nie wiem czy dużo czy mało, ale musiałem sobie e30 do latania kupić, bo coś czuje że dopiero na wiosnę auto będzie zdatne do codziennego użytku :kwasny:

Jak już będzie mechanicznie ogarnięte, to trzeba będzie podpiąć sekwencję która wisi sobie bezczynnie, a że ostatnio trochę poczytałem o instalkach i pogadałem z kilkoma fachowcami, to zapowiada się raczej na mocną przebudowę całości zasilania lpg.

Z kolei jak już lpg będzie hulało, to trzeba będzie znowu się na chwilę z autem rozstać i w końcu zafundować malowanie całości, bo już się domaga:)

Nie wiem kiedy w końcu będzie okazja i czas do zrobienia paru lepszych fotek i jakiegoś filmu, zbliża się wrzesień, a wtedy mam nadzieję mieć fuuuuuull roboty i cierpieć na brak czasu na rozrywki:]

Póki co cieszę się moją już nastą e30 i odkrywam kolejne smaczki, których do tej pory nie spotkałem :)

A wracając jeszcze do samej jazdy 344, to jeszcze nie przeszła mi ekscytacja tym samochodem i jazda sprawia mi niesamowitą, momentami dziką, radość :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 sierpnia 2009, 23:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź
czemu taki opis? nie wiem sam, nie wiedzialem co wpisac :D moze tak chcialem. ???Mam juz bude, silnik,, klatka wstawiona, no ale problem ze skrzynia. CZy ktos moze sie orientuje gdzie takie cos moge znalzc najszybciej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sierpnia 2009, 09:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 71
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e36 350i
Kod silnika: S62B50
to ze stabilizatorem mozesz miec kolego problem bo u mnie silnik s62 siedzi na scianie i stabilizator ledwie mija sie z kolami w twoim przypadku moze zmiejszyc sie promien skrętu w aucie bo z przodu kolo bedzie haczyć o stabilizator pozatym my zastosowalismy stabilizator od m3 i drazki tez od innego samochodu i powiem ci ze u mnie silnik siedzi na scianie grodziowej tak ze czujnik z glowicy ma 5mm do sciany i zeby wlozyc serwo musialem wyjac kolniez z przewodow od cewek zeby wlazlo na styk i zwezyc jego podstawe cza mnie goni w aucie musze połozyc nowe przewody paliwowe do reg cisnienia mam na filtrze i zalozyc jeszcze pompe dsc do ktorej tezmusze pocianac przewody troche niewiem gdzie ja wcisnac bo miejsce pod maska sie konczy:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sierpnia 2009, 22:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź
Znajomy powiedzial ze sie wlzoy na 100% tylko musi pokabinowac troche. Wkladal te silniki do e36 wiec raczej da rade. Lecz prace stoje bo potrzebuje skrzyni 5 biegow moze byc zepsuta narazie bo chcemy ja tylko ustawic do przymiarki. CIezko jest dostac taka skrzynie. Moze pomogli byscie? takto prace stoja w mijscu ;(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2009, 20:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 71
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e36 350i
Kod silnika: S62B50
moja odpowiedz tyczyła sie e36 nie e30 :) do e30 wchodzi wszystko bez przeróbek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2009, 22:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź
ale to jest e46 :P no nic bede probowac. Jak sobie poradze to napewno sie pochwale na forum ;D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 września 2009, 20:36 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 617
Lokalizacja: Orońsko
Moje BMW: Twoje?
Kod silnika: 25 6S1
:szok: :padam:

_________________
Obrazek
Banda Złego :)
---===Zobacz Moje E36===---


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 września 2009, 21:09 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1521
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: 528i 318i
Kod silnika: M52TUB28 M40B18
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=25990
Dzikus, też widziałem te E36 350i i to w czasie prac nad nim i powiem że to nie jest takie proste jak się wydaje, Marcin poświęcił czasu nad tym potworkiem ale się udało

Marcin czy silnik już zagadał?? autko w biegu?? czy jeszcze na klockach?? Jestem ciekaw efektu końcowego :-)

_________________
www.bmwklubtorun.pl

MOJA E34 528i DELPHIN METALIC ==>> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=25990
MOJA E39 535i V8 BIARRITZBLAU METALLIC ==>> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=60703 ( Sprzedana :-( )
MOJA E30 318i CIRRUSBLAU METALLIC ==>> viewtopic.php?f=6&t=78957


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 września 2009, 21:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 71
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e36 350i
Kod silnika: S62B50
aj ci paparazzi hahahaha autko juz chodzi wszystko dzial abs obrot.predkosc temp wody oleju itd w dsc musze jescze pyknac na gt1 punkt zerowy pali chodzi elegancko czekam tylko jeszcze na 2 elementy od tokarza i zamieszcze filmik z wydechami przesadzilem zrobilem je chyba za dobrze chodzi ciszej od orginalnej m5 :) oczywiscie sa katalzizatory i 4ry lambdy w kompie ani jednego błędu miska jest rowno z wozkiem stab i magiel tez wszystko w jednej linii


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 września 2009, 22:16 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
Jakie ladne brewki,nikt nie napisze ze agro :rotfl: :rotfl:
a tak na serio to majstersztyk,nie widzialem na zywo ale fotki mi wystarcza.Czekam na film po zakonczeniu projektu.

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 września 2009, 01:33 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 36
Posty: 2261
Lokalizacja: Pomiechówek
Moje BMW: E91 318d LCI
Kod silnika: N47
Garaż: E91 318d LCI + F20 118d LCI + F82 M4
spider napisał(a):
Jakie ladne brewki,nikt nie napisze ze agro :rotfl: :rotfl:
a tak na serio to majstersztyk,nie widzialem na zywo ale fotki mi wystarcza.Czekam na film po zakonczeniu projektu.


Ja dobrze wiesz spider w takim projekcie to przestaje miec znaczenie . Uklony w strone wykonawcy .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 września 2009, 16:33 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 4141
Moje BMW: E38 | E36 Coupe
Kod silnika: M73TUB54 | M52B28
Garaż: .
E38
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=166487
E36
viewtopic.php?f=6&t=169815
:przestraszony:

:padam:

_________________


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 września 2009, 10:05 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 195
Lokalizacja: W-wa
Dla mnie cabrio masakra. szacunek!

ps. znaczek 316i na tyle wskazany ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 września 2009, 12:35 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 36
Posty: 2261
Lokalizacja: Pomiechówek
Moje BMW: E91 318d LCI
Kod silnika: N47
Garaż: E91 318d LCI + F20 118d LCI + F82 M4
letki napisał(a):
Dla mnie cabrio masakra. szacunek!

ps. znaczek 316i na tyle wskazany ;)


To juz jest oklepane ;) lepiej 350i bo i tak nikt by nie uwierzyl ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 września 2009, 15:47 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 446
Lokalizacja: Tarczyn , Warszawa
Moje BMW: E39
Kod silnika: m62b44
piotres napisał(a):
lepiej 350i bo i tak nikt by nie uwierzyl
popiram, juz raz widziałem mine osoby smiejacej :D ze znaczka V8 na klapie e30 ale później na światłach :przestraszony:

pozatym skoro to prawda to nie ma co ukrywać :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 września 2009, 17:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 71
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e36 350i
Kod silnika: S62B50
jazda byla i nawet z trakcja ruszajac tylko z gazu zachowuje sie identycznie jak m5 masa dachu i wzmocnien wyszla na dobre:) szybsze oczywiscie od m5 obroty dokrecaja sie szybciej ku koncowi na 2ujce i 3rujce dzieki nizszej masie i co najwazniejsze albo auto jest po chipie albo po lifcie podniesli obroty poniewaz moje m5 wkrecalo sie do 6.6 a ta wkreca sie do 7dmiu tys. Niestety filmiku jeszcze nie nagralem bo trzeba bylo naniesc poprawki poniewaz przy podnoszeniu auta robi sie ono zbiezne z powodu zlego umiejscowienia drazkow przy zwrotnicy ale to szczegul niestety ktory uzaleznia mnie od tokarza:( ktory leci sobie ze mna w kulki i non stop opużnia moja zabawe :) jablka magla musza byc na wysokosci kulek sworzni wewnetrznych( i tego sie trzymałem) a mocowanie drazkow na tej samej wysokosci co sworzni zewnętrznych(myslalem ze nie bedzie miec to wiekszego wplywu ale wyszlo prawie 3 cm przy pelnym uniesieniu auta na obu kolach), :) ale to jest kij przynieście sobie magiel pod miska i spójrzcie co sie dzieje z kolami widzialem gdzies taki projekt :) to juz nie sa mm zbieżności tylko cm a wlasciwie okolo 6-8cm bo sprawdzilem z ciekawosci cos takiego przy wzniesieniu na drodze przy 2 paczka skonczyc by sie moglo nie ciekawie oczywiscie robioc auto na tor ktore jezdzi bokiem nie ma to wiekszego znaczenia ale ja nie moge sobie na to pozwolic w aucie ktore ma mi sluzyc na codzien w lato do jazdy miejsckiej gdzie nie ukrywam od swiatel do swiatel auto bedzie dostawalo pelen gwizdek ,niestety przeróbka zawieszenia to nie pikuś ale doszedlem juz do tego jaka ma byc dlugosc poszczegulnych elementow zeby nie dochodzilo do zmian geometri podczas zmiany wyskosci zawieszenia i zeby obrotow kierownicy nie wyszlo jak w formule z 3 na 1,5:) bedzie z 2,6 od lewej do prawej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 października 2009, 18:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 71
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e36 350i
Kod silnika: S62B50
dzis polecialy kolejen przerobki 2uch plywakow z 2 tasmowych na 4ro jak w e39 e36 ma zakres od 30-179 a e39 od 100 do 590 i przeklada sie to tak ze na pelnym baku wykazuje 15L ale juz gotowe ,przeróbki nie maja konca ale mam nadzieje ze to była ostatnia:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 października 2009, 18:25 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 917
Lokalizacja: WOT / Mińsk Maz
Moje BMW: E36 coupe/E30
Kod silnika: M52B28/M60B40
No to czekamy na filmik jak to dzieło gada no i lata :padam:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 października 2009, 18:54 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 36
Posty: 36
Lokalizacja: pomorze
Moje BMW: '94 E36 Cabrio
Kod silnika: M50B25
Dopiero po fotkach, które wrzucił Dzikus zorientowałem sie, że skądś znam to cabrio. I się nie myliłem, byłem u kolegi Ruszkos'a chyba jakoś w sierpniu, żeby przywrócił mój dach do życia ( za co jeszcze raz stokrotne dzięki Marcin) i też widziałem auto na żywca, robi niesamowite wrażenie z tym silnikiem pod maską, gratuluje stary :padam: :padam:

kazzik_yo napisał(a):
No to czekamy na filmik jak to dzieło gada no i lata :padam:


fotki też mile widziane :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 października 2009, 19:03 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
Dzikus napisał(a):
ważne że jezdzi i to konkretnie:

Ale na 3 nie zapiszczal :P

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 326 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL