BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 19:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Przyciemniane szyby
PostNapisane: 28 sierpnia 2008, 18:10 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 348
Lokalizacja: CIN
Moje BMW: to czarnula ;)
Kod silnika: N52B25A
Garaż: moja była Żabcia ;( http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=33266&start=80
moja była Czarnula https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=129719
Co myślicie o przyciemnianych szybach do E36??? Oczywiście mowie o tylnich bo przednich nie mozna za mocno przyciemnic :zalamany:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 sierpnia 2008, 18:34 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 375
Lokalizacja: pomorskie
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B25
Po pierwsze jak juz tak naprawde ci zalezy na tym, zeby okleic to oklejaj wszystkie. I zlec to firmie profesjonalnej, ktora takimi rzeczami sie zajmuje. Ale wg mnie oklejanie e36 to agro.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 sierpnia 2008, 11:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 30
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: [E36] Compact
Kod silnika: M43B16
Też mam właśnie taki problem czy przyciemnić swoją E36 :zalamany:
Bo miałem właśnie zrobić to tylko z tylnymi szybami w tonacji "średniej".
A może "na full"???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 sierpnia 2008, 11:41 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 59
Lokalizacja: Zator
RoBoT napisał(a):
Też mam właśnie taki problem czy przyciemnić swoją E36 :zalamany:
Bo miałem właśnie zrobić to tylko z tylnymi szybami w tonacji "średniej".
A może "na full"???





Tylko na full. Ja miałem E36 i była w całości na ciemno.

Uważam że przyciemnianie samych tylnich szyb lub tył ciemniej a przód jaśniej zalatuje buractwem :-) :rotfl:

Dla ułatwienia Wam wyboru jak ściemnić poczciwą E36 podsyłam linki mojego dawnego samochodu poniżej.


http://www.lukpol.com/Prywatny/BMW/bmw7.jpg
http://www.lukpol.com/Prywatny/BMW/bmw9.jpg

Zastosowano tam najaśniejszą folie jaka jest dostępna.
Policja nigdy nie miała pretensji, aczkolwiek często byłem zatrzymywany za prędkość :)


A co najlepsze efekt zewnętrzny widać a jak wsiadasz do środka to ma się wrażenie że szyby nie są przyciemnione.


POZDROWIONKA ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 sierpnia 2008, 12:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 30
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: [E36] Compact
Kod silnika: M43B16
To mówisz marsik żeby przyciemnić wszystkie szybki???
Ale teraz pytanie w jakich procentach???
Tył w 100% a przód w 70%???Chociaż przednią szybę można chyba do 30% ale nie jestem pewien :P
Jeżeli mam tak przyciemnić szybki to przecież będzie to wyglądało jak pisanka :zalamany:
No chyba,że mam wszystko przyciemnić w jednej tonacji i odpowiednim procencie???
Bo już sam teraz nie wiem :|


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 sierpnia 2008, 15:04 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 348
Lokalizacja: CIN
Moje BMW: to czarnula ;)
Kod silnika: N52B25A
Garaż: moja była Żabcia ;( http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=33266&start=80
moja była Czarnula https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=129719
Mam pytanie marsik, gdzie mozna zakupić taką folię i ile ona kosztuje??

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 sierpnia 2008, 16:36 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 6536
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 6 coupe
zobaczie sobie w mojej galerii jak to wygląda na compakcie. przód na 1stopien a reszta na 3stopien. ja przyciemniałem w profesjonalnym zakładzie dałem 450zł ale mam certyfikat na przdnie szyby.

_________________
The Unattainable Is Invariably Attractive!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 sierpnia 2008, 17:23 
wipeer napisał(a):
ale mam certyfikat na przdnie szyby.


masz certyfikat na to, że ta część może być w ogóle zamontowana w samochodzie :) a nie na to, że masz szyby przyciemnione zgodnie z normą :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 sierpnia 2008, 17:49 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 6536
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 6 coupe
tytuł tego jest taki "Zaświadczenie o instalacji folii samochodowej" pod tym są podpunkty:data instalaji; własciciel pojazdu; nr rej; typ folii; typ folii w polu widzenia kierowcy . Niżej jest jakiś certyfikat autoryzacji i jakiś jego numer a na odwrocie jest napisane: "folie zamontowano zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 01.02.1993r w sprawie warunków technicznych i badan pojazdów(Dz.U. z1996r Nr 155 poz.772)oraz przepisy Regulaminu Nr 43 i 46 Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ. Zgodnie z art. 66 ust1 ptk 5 ustawy z dnia 20.06.1997r- Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. 98 poz.602 z późn. zm.) W oparciu o obowiazującą norme 70% przepuszczalnosci światła dzinnego dla szyb wpływających na pole widzenia kierowcy dopuszcza sie 16,4% stopnia przyciemnienia szyb. Samochód posiada oryginalne szyby nie barwione w masie i nie napytalne. folia posiada atest i certfikat Instytutu Transportu Samochodowego i Instytutu Szkła i Ceramiki oddział w Krakowie(nr.Atestu 193-NL/ITB/03) Folia posiada 7-letnią gwarancjie.Specyfikacja folii oraz pełny atest do wglądu w siedzibie firmy." no i pod tym pieczątka i podpis. mnie sie nie czepiają za te folie ale wiadomo i tak ze nie przeszło by to raczej przeglądu jakby wzieli to na pomiar :P ale przynajmniej jest co pokazac jak juz bedą chcieli poza tym ja i tak opuszczam szybke ja mnie kontrolują :cwaniak: może nie długo pojade do wójka na zakład diagnostyki i zobacze ile tak na prawde ta folia przepuszcza :]

_________________
The Unattainable Is Invariably Attractive!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 sierpnia 2008, 18:18 
no i właśnie nie wynika jasno z tego, że folia ma przepuszczalność taką, jaką wymaga ustawa do zamontowania z przodu :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 sierpnia 2008, 23:52 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 1903
Lokalizacja: Tuchola
Moje BMW: E30 344i
Kod silnika: m62b44
Garaż: E36 Coupe 325i
E30 Coupe 344i
certyfikaty, homologacje to chwyt reklamowy zakladow instalacyjnych. Nie mozna przyciemniac przednich szyb i juz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 sierpnia 2008, 07:37 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: swietokrzyskie
ja mam wszystkie przyciemnione naj jasniejsza folia.efekt jest super ale po zatrzymaniu przez policje niema dyskusji niemozna przednich szyb przyciemniac i juz.wiec jesli policjant niechc to sie nieprzyczepi ale jesli jest uczulony na to to rwanie czy masz certyfikat czy nie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 sierpnia 2008, 07:45 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: swietokrzyskie
a tak to u mnie wyglada.
Obrazek
[URL=http://g.imageshack.us/img301/20080511kh3.jpg/1/][IMG]http://img301.imagesh


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 sierpnia 2008, 12:53 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 184
Lokalizacja: Zielona Góra
Moje BMW: 323i Sedan
Kod silnika: M52B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=96815
Nigdzie nie ma napisane czy można przyciemniać przednie szyby czy nie można.
Za to jest napisane wyraźnie że szyba czołowa oraz boczne przednie nie mogą być niczym zasłonięte, a folia jest taką zasłoną więc każdorazowa ingerencja w przednie szyby jest nielegalna.

Ja u siebie mam wszystkie przyciemnione i chwalę sobie
Obrazek

_________________
Kliknij na obrazek i zobacz moje auto!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 sierpnia 2008, 19:29 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 521
Lokalizacja: PĂą
Też mam zamiar przyciemnić sobie przednie boczne szybki bo w serii mam przyciemniony tył i nie za ciekawie to wygląda :/

_________________
TOURING SPRZEDANY
http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 6245&hl=pl
http://www.youtube.com/watch?v=1BTQljELTgk


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 sierpnia 2008, 20:17 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 2786
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Moje BMW: AR 159
Cytuj:
Ale wg mnie oklejanie e36 to agro
:zdziwko:
ciemne szybki są :ok: :super:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 sierpnia 2008, 23:45 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 6536
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 6 coupe
w sumie to mam wyj***ne na to czy można czy nie. samochód prezentuje sie z tym o wiele lepiej a i jadąc w słoneczny dzien słonce grzeje o połowe mniej w twarz (przy szybkah na najmniejszm przyciemnieni) nie wspominając juz o klimacie jaki panuje w środku no i komforcie psychicznym że i tak nikt nic nie widzi co sie dzieje na tylnej kanapie :hyhy: :rotfl: . tak czy siak każdy mój następny samochodzik bedzie miał przyciemnione szybki.

_________________
The Unattainable Is Invariably Attractive!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 września 2008, 18:22 
Offline
Forumowicz

Posty: 202
Lokalizacja: PL
Z jednej strony jeśli przyciemnione są lekko wszystkie szybki profesjonalnie wygląda to nawet atrakcyjnie, ale jest to niezgodne z prawem i może sie okazać sporym problem podczas kolizji (sprawca może powołać się na to, że mamy niedopuszczone do ruchu autko i później ciągać się po sądach) czy nawet zwykłej kontroli policji.

Ja po sprowadzeniu obecnej Beemki miałem wszystkie szybki przyciemnione, w dodatku czarne autko, heh. Przednie zerwałem, zostały tylko tylnie a to wygląda już mega wieśniacko, zerwałem więc montując roletę z tyłu, teraz jest spoko, przynajmniej ludzie nie zastanawiają się czemu wychodząc z auta nie mam bejsbola przy sobie. :D

Przyciemnione lekko wszystkie szybki wyglądają atrakcyjnie, bo po prostu autko łapie lepszą bryłę, ale w BMW są już niestety nieco śmieszne wobec panujących stereotypów. :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 listopada 2008, 13:39 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 302
Lokalizacja: GoÂłdap/Warszawa
Więc z tego co zrozumiałem....szyba tył i boki z tyłu moga byc przyciemnione w 100% natomiast za przednie boczne i szybe przód Pan Władza ma prawo sie przyurać. Strasznie to pogmatwane - szyby przednie nie moga być niczym zakryte, ich przepuszczalność światła musi wynosić 70% tak? Ciekawe jaka jest przepuszczalność seryjnej szybki Kurcze strasznie mnie interesuje ten wątek może ktoś ma jakąś stronke z przepisem odnosnie przyciemniania szyb chętnie bym poczytał ;) ;)

_________________
KieÂłbie we ÂŁbie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 listopada 2008, 15:06 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 7229
Lokalizacja:
Moje BMW: E36 & E46
Kod silnika: M42 & M52
Wydaje mi się że seryjnie szybki są już przyciemnione tyle ile wynosi norma... czyli w 30%

_________________
Sprzedam fele 16" + roczne opony...
E36 ALPINWEISS... Sprawdź... :hyhy:
E46 COSMOSSCHWARZ... Sprawdź... :hyhy: :hyhy: Nowe foty strona 31!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL