BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 22:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Wlot na mace czy poprowadzenie powietrza ? Stożek
PostNapisane: 15 czerwca 2009, 22:50 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 670
Lokalizacja: W-wa
Moje BMW: e36
Kod silnika: m52b25
Planuje zrobić stożek - opini o nim nie szukam bo zestawy dedykowane K&n nie maja doprowadzenia powietrza zimego i dla mnie to badziew.

1.Natomiast czy po maska gdzie siedzi 2,5 motor da sie upchać stożek tak żeby doprowadzić od spodu auta power rure?
2.Czy może stożek pociągnąć pod spod auta jeśli sie uda ? a czy sie uda to nie wiem.
3.Ad2.Czy bedzie to bezpieczny zabieg?
4.Czy może kupić jakis malutki wlot na masce ktory po malowaniu na ciemno bedzie w miare slabo widoczny na moim ciemnym lakierku - wiem ze sa pedziowate wloty ale mowie o tych nie pedziowatych.
5.Naklad jaki chcialem przeznaczyć to ewentualnie 200-250zl na power rure i kolanka 1 lub 2 ze skretem90stopni i 50-70zl na filtr simoty lub AomyTak aby zmiescic sie w 300zl.

Generalnie przyznam ze najbardziej by mi pasowala opcja z dlugim dolotem i stożkiem gdzieś nisko jeśli sie da - czy ktoś tak umiejscowil stożek ?
Jeszcze z tego co widze można stożek dać po macha i zaraz za wentylatorem za visko puscic power rure z kolankiem 90 stopni ktora bedzie lapać powietrze zimne posciagne do stożka pod macha i ewentualnie przy stożku tą power rure otocze 2 oslonkami tak zeby stożek wchodzi kawalek w te oslonki .

_________________
Było mx-5 NA ,e36 325i szpera , e36 323ci.
Będzie jakaś beemka jeszcze nie wiem jaka ale to trochę potrwa...może e90 kombi?
Podziękowania dla Marko84s który o moją beemkę dbał.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 czerwca 2009, 23:07 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 1903
Lokalizacja: Tuchola
Moje BMW: E30 344i
Kod silnika: m62b44
Garaż: E36 Coupe 325i
E30 Coupe 344i
prosze bardzo :hyhy:
Wałkując temat dolotu w e36, natknąłem sie na wiele opinii na temat tego jak ważna jest puszka filtra, wiec moj projekt zakładał jej pozostawienie. Oto jak to wyszło

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 czerwca 2009, 23:17 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 670
Lokalizacja: W-wa
Moje BMW: e36
Kod silnika: m52b25
Stary bardzo fajne to jest !!!!!!!!!!!!!

U mnie od seryjnej obudowy wychodzi taki plastikowy szit i ma wloty przy chlodnicy od obudowy seryjnego wloty odpada mi ten plastik i przy wlocie powietrza przy chlodnicy tez nie chce wejsc w te dziurki a jest to takie wąski ze to powietrze to chyba ciazko dolatuje zimne....
Dlatego chcialem nad dolotem popracowac ale co co u ciebie zobaczylem też chce takie coś

Masz 2 filtry ? czy po prostu wyjołeś wkladke i wstawiles tylko ten stożkowy ? Czy filtr stożkowy przyczepileś na ta gietą rurke ?? jak to zrobiles ze pasuje i jest szczelne??

Co to jest to co polakierowaleś skąd tego siurka wzioleś??

Rozumiem ze do seryjnej puchy doczepileś tego szlaufa i na koniec stożka i to wszystko ?
2 Sprawa czemu tego siutrka co polakierowales i laczy puche seryjna z rurka , czy nieda sie bez tego po prostu bezposrednio do puchy wlozyc tego szlaufa ? czy on nie jest elastyczny??

U mnie wlasnie to co pomalowaleś ten plastik co laczy sie tak zdeformowal ze odpada od tej puchy ;/

Może po prostu wystarczy ze kupie tą fujare i stożek i pociagne od puchy ??

_________________
Było mx-5 NA ,e36 325i szpera , e36 323ci.
Będzie jakaś beemka jeszcze nie wiem jaka ale to trochę potrwa...może e90 kombi?
Podziękowania dla Marko84s który o moją beemkę dbał.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 czerwca 2009, 23:47 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 1903
Lokalizacja: Tuchola
Moje BMW: E30 344i
Kod silnika: m62b44
Garaż: E36 Coupe 325i
E30 Coupe 344i
Filtr z oryginalnej puszki oczywiscie został wyjęty.

Ben_sage napisał(a):
Co to jest to co polakierowaleś skąd tego siurka wzioleś??


Więc tak - pierwsze zdjęcie, z taboretem. Puszka przymocowana stabilnie, tak samo rura. Rura na koncu troche przegięta, tak aby powstał gwint. Między puszke filtra a rurę przykleiłem kawałek materiału (mozna wykorzystac cos bawełnianego ze starej koszulki, moze byc opaska elastyczna z apteczki ;) ). Materiał musi przylegac szczelnie, następnie żywicą poliestrową utwardzamy go. Po wyschnięciu nalezy go wzmocnic matami szklanymi. Oczywiście rura jak i puszka filtra obklejona sliską taśmą pakową, aby elementy laminowane nie przywarły do siebie na stałe.

Ben_sage napisał(a):
czy nieda sie bez tego po prostu bezposrednio do puchy wlozyc tego szlaufa ? czy on nie jest elastyczny??


Rura jest elastyczna na długość, zginać na srednicy też można, ale do otworu w puszcze nie dopasujesz jej tak aby było szczelne. Dlatego własnie zrobiłem tego "siurka".

Ben_sage napisał(a):
U mnie od seryjnej obudowy wychodzi taki plastikowy szit


w moim projekcie nie używałem go, został zdemontowany.

Ben_sage napisał(a):
Stary bardzo fajne to jest !!!!!!!!!!!!!


bardzo fajne to jest to:
Stożek wersja TERMINATOR (w lewym reflektorze)

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 czerwca 2009, 00:21 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 670
Lokalizacja: W-wa
Moje BMW: e36
Kod silnika: m52b25
Gdzie kupie taka rure ? jak sie to nazywa i po ile stoi ?

_________________
Było mx-5 NA ,e36 325i szpera , e36 323ci.
Będzie jakaś beemka jeszcze nie wiem jaka ale to trochę potrwa...może e90 kombi?
Podziękowania dla Marko84s który o moją beemkę dbał.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 czerwca 2009, 16:38 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 116
Lokalizacja: Olsztyn
Moje BMW: E36 325i
Kod silnika: M50B25
A robiłeś może pomiary na hamowni jak Ci to wyszło na zdrowie? ;) Ja też coś podobnego rzeźbię ale zamiast airboxa zakładam poprostu rurę i będę klaxon zakładał na drugą stronę. Stożek zaś bedzie skierowany w stronę tunelu chłodzenia hamulców, gdzie oczywiście będzie wycięty otwór.
Pozdrawiam
Marcin


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 czerwca 2009, 17:11 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 670
Lokalizacja: W-wa
Moje BMW: e36
Kod silnika: m52b25
po krotkiej rozmowie wyłapalem jedną rzecz gleboka kaluze np pod wiaduktem to sie czasem zdarza jak walnie w dolot moze byc przykro.Dlatego myśle by dac normalnie stozek i ewentualnie kupic ta rure pociagnac ja pod stożek od spodu i kawalek jej wyciac tak na pół zeby z jednej strony stozka była i oslaniala od strony gdzie cieple powietrza idzie.

_________________
Było mx-5 NA ,e36 325i szpera , e36 323ci.
Będzie jakaś beemka jeszcze nie wiem jaka ale to trochę potrwa...może e90 kombi?
Podziękowania dla Marko84s który o moją beemkę dbał.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 czerwca 2009, 22:53 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 1903
Lokalizacja: Tuchola
Moje BMW: E30 344i
Kod silnika: m62b44
Garaż: E36 Coupe 325i
E30 Coupe 344i
JCVD napisał(a):
A robiłeś może pomiary na hamowni jak Ci to wyszło na zdrowie? ;) Ja też coś podobnego rzeźbię ale zamiast airboxa zakładam poprostu rurę i będę klaxon zakładał na drugą stronę. Stożek zaś bedzie skierowany w stronę tunelu chłodzenia hamulców, gdzie oczywiście będzie wycięty otwór.
Pozdrawiam
Marcin


Poeksperymentowałem trochę i wrociłem do zwyklego filtra. Stożek miał mi poprawić jedną rzecz (niemierzalną na hamowni :P ), niestety nie sprawdził się więc zdemontowałem go.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 czerwca 2009, 23:47 
po sesji mam zamiar też coś podłubać z dolotem :) jak zrobię pokażę Wam jak to wyszło

Ben_sage napisał(a):
4.Czy może kupić jakis malutki wlot na masce


Widziałem kiedyś w M3 na masce wycięte właśnie takie ///M specjalnie dla stożka.

Efekt był naprawdę super, UBERkozacko wyglądało :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 czerwca 2009, 09:40 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 39
Posty: 2464
Lokalizacja: Sokółka
Moje BMW: e36 coupe
Kod silnika: M50B30
Garaż: e36 325i alpinweiss http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=154980 e38 740i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=145154 moje byłe e36 w Dakarze http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=114724 e39 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=103364 moje byłe e36 GT http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=34223
qrax wiesz że masz mój były stożek ja jego sprzedałem przez allegro za małe pieniądze.Miło było jego na zdjęciu jeszcze obejrzeć :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 czerwca 2009, 11:38 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 116
Lokalizacja: Olsztyn
Moje BMW: E36 325i
Kod silnika: M50B25
Cholera bądz tu mądry ze stożkiem źle i z ori airboxem też źle :)))

Żeby silnik syfu nie zasysał to możnaby było jeździć na gołej przepływce bo wtedy auto najfajniej [cenzura]. no ale :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 czerwca 2009, 13:28 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 1903
Lokalizacja: Tuchola
Moje BMW: E30 344i
Kod silnika: m62b44
Garaż: E36 Coupe 325i
E30 Coupe 344i
bmw_e36.pawel napisał(a):
qrax wiesz że masz mój były stożek ja jego sprzedałem przez allegro za małe pieniądze.Miło było jego na zdjęciu jeszcze obejrzeć :D


nie wiedzialem o tym :D chciałem dac ci negatywa :rotfl:


JCVD napisał(a):
Żeby silnik syfu nie zasysał to możnaby było jeździć na gołej przepływce bo wtedy auto najfajniej [cenzura]. no ale :P


poznałem kiedys specjalistów, ktorzy wyjmowali oryginalna wkładkę filtra z puszki, wycinali filtr tak ze zostawała sama ramka a na nią naciągali rajstope :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL