BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 kwietnia 2024, 14:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Compact 316i - żarówki LED
PostNapisane: 27 lipca 2009, 08:23 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 153
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: E46 330i
Kod silnika: M54B30
Siema.

Chciałbym wrzucić sobie żarówki LED - białe na postojówki, w podsufitke i nad tablicę.

Postojówki, już mam walcowe w5w, swiecą ładnie ale zdecydowanie za słabo. Chciałbym kupic cos mocniejszego, ale nie chce przesadzić żeby mi waliły jak mijania. Może ktoś ma to i co polecacie.

To samo tyczy się tych c5w (tzw. rurkowe) w podsufitke, u mnie sa dwie 42mm, chce mocne ale nie takie zeby noca nie dalo sie wlaczyc lampki bo oslepia.

I wreszcie tablica rej. też dwie c5w tyle ze 36 mm, problem jak wyżej, mocne ale żeby nie oślepiały.

Mozecie wrzucać fotki, jak i linki do aukcji które to kupione, ja wrzuce dziś wieczorem, bo w dzien nic nie widac ;D sa za słabe

Przy okazji może ktos z Gorzowa wie gdzie to u nas można kupić, ostatni sklep tuningowy juz zlikwidowano w GW.

_________________
Było E36 Compact 316i - Hell Rot ;) Teraz E46 330i
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lipca 2009, 10:11 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 703
Lokalizacja: wlkp
Ogólnie to lipa z ledami, miałem kiedyś w pozycyjnych to świeciły na biało a na zdjęciach w nocy na taki lekki odcień niebieskiego przy najbliższej kontroli pozbyłem się 100zł i wywaliłem to na drugi dzień.
W środku też miałem (fantazja poprzedniego właściciele) dopiero jak zmieniłem na normalne żarówki zobaczyłem że jest coś takiego jak przygasanie oświetlenia, bo na ledach gaśnie od razu. Do tego ledy bardzo słabo ale świecą cały czas nawet jak są zamknięte drzwi (napięcie wyładowcze? jakoś tak sie to nazywa).
Na tablice rej. też będzie lipa bo ledy świecą punktowo i nieciekawie to wygląda.
Co najwyżej można wrzucić ledy do tego dodatkowego oświetlenia z przodu (do czytania?) bo gdziekolwiek indziej to nieciekawie wygląda.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lipca 2009, 21:10 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 153
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: E46 330i
Kod silnika: M54B30
Nie wiem za co dostales mandat bo prawo (jeśli miałeś białe) było po twojej stronie. Znalazłem coś takiego w sieci.

Na mocy Konwencji Wiedeńskiej dopuszcza się oświetlenie postojowe pojazdu które nie oślepia i jest barwy żółtej lub białej.
Kolory niebieskie i czerwone są w kolorze zastrzeżonym dla służb porządkowych dlatego można ich używać tylko na pokazach i zlotach tuningowych.

_________________
Było E36 Compact 316i - Hell Rot ;) Teraz E46 330i
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lipca 2009, 21:22 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 2786
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Moje BMW: AR 159
ZiemoOne napisał(a):
Nie wiem za co dostales mandat
ja tez się zastanawiam :looka:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lipca 2009, 21:28 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 703
Lokalizacja: wlkp
ZiemoOne napisał(a):
Nie wiem za co dostales mandat bo prawo (jeśli miałeś białe) było po twojej stronie. Znalazłem coś takiego w sieci.

Na mocy Konwencji Wiedeńskiej dopuszcza się oświetlenie postojowe pojazdu które nie oślepia i jest barwy żółtej lub białej.
Kolory niebieskie i czerwone są w kolorze zastrzeżonym dla służb porządkowych dlatego można ich używać tylko na pokazach i zlotach tuningowych.


No tak, pisałem że wyglądały (i takie kupowałem) jak białe, ale w nocy miały lekką poświate niebieską i za to mandat.


Ostatnio edytowano 27 lipca 2009, 21:37 przez AdRian52, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lipca 2009, 21:36 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 153
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: E46 330i
Kod silnika: M54B30
co to znaczy niebieską poświatę, to normalne że biel ma różne temparatury i jak jest "zimna" ma niebieskawy odcien widoczny tylko przy zółtym świetle żarowym. Ten glina to zwykły k...s, na przegladzie bys miał ok, pies był durny poprostu. Czasem trzeba walczyc o swoje.

Do mnie jak miałem Audi Cabrio, psiarnia z Zielonej przyczepiła się, że mam niebieskie żarówki (halogeny w niebieskim szkle) ala xenon. Mógł mi skoczyć bo świeciły na biało, kolor przy wyłączonych nie ma znaczenia.

_________________
Było E36 Compact 316i - Hell Rot ;) Teraz E46 330i
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lipca 2009, 21:39 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 703
Lokalizacja: wlkp
ZiemoOne napisał(a):
co to znaczy niebieską poświatę, to normalne że biel ma różne temparatury i jak jest "zimna" ma niebieskawy odcien widoczny tylko przy zółtym świetle żarowym. Ten glina to zwykły k...s, na przegladzie bys miał ok, pies był durny poprostu. Czasem trzeba walczyc o swoje.

Do mnie jak miałem Audi Cabrio, psiarnia z Zielonej przyczepiła się, że mam niebieskie żarówki (halogeny w niebieskim szkle) ala xenon. Mógł mi skoczyć bo świeciły na biało, kolor przy wyłączonych nie ma znaczenia.


Zgadzam się z Tobą, ale jak mi kiedyś w radiowozie powiedzieli że jak będą chcieli to i tak coś znajdą to zdałem sobie sprawę że lepiej się nie kłócić z nimi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lipca 2009, 22:28 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 327
Lokalizacja: Przasnysz / Gdańsk
Moje BMW: było E36 jest E46
Kod silnika: M52B28TU
Ja tak samo sie klocilem ze biale jest biale a nie niebieskie i przeszlo ale bym nie darowal i tak.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lipca 2009, 22:29 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 153
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: E46 330i
Kod silnika: M54B30
Nie ma co sie kłucic, nie przyjmujesz mandatu i sprawa ląduje w sądzie. W sądzie wygrasz jak bedzie ekspertyza.

_________________
Było E36 Compact 316i - Hell Rot ;) Teraz E46 330i
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lipca 2009, 23:07 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 703
Lokalizacja: wlkp
ZiemoOne napisał(a):
Nie ma co sie kłucic, nie przyjmujesz mandatu i sprawa ląduje w sądzie. W sądzie wygrasz jak bedzie ekspertyza.


Zależy na jakiego trafisz policjanta ;) oni byli skłonni znaleść "coś" czego nie ma i poleciałbym na 3 latka a tego bym nie chciał, ogólnie u nas najgorsi są Ci od narkotyków bo Ci co tylko sprawdzają stan techniczny samochodów są spoko i można normalnie z nimi pogadać, a te ch***e co trzepią samochód co 500m to są jacyś narwani...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: koniec offtopa
PostNapisane: 28 lipca 2009, 10:07 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 153
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: E46 330i
Kod silnika: M54B30
i jak ludzie mają byc uczciwi w tym kraju skoro policja wykorzystuje swoją władze w nieuczciwy sposób. Nic dziwnego, że ten zawód nie cieszy się szacunkiem w Polsce. Po powyższym widac, że sami są sobie winni. Na szacunek trzeba ciężko pracować, mnie rodzice tego uczyli od dziecka, tych panów nawet przełozony nie potrafi najwyraźniej zdyscyplinować.

_________________
Było E36 Compact 316i - Hell Rot ;) Teraz E46 330i
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: koniec offtopa
PostNapisane: 28 lipca 2009, 15:46 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 703
Lokalizacja: wlkp
ZiemoOne napisał(a):
i jak ludzie mają byc uczciwi w tym kraju skoro policja wykorzystuje swoją władze w nieuczciwy sposób. Nic dziwnego, że ten zawód nie cieszy się szacunkiem w Polsce. Po powyższym widac, że sami są sobie winni. Na szacunek trzeba ciężko pracować, mnie rodzice tego uczyli od dziecka, tych panów nawet przełozony nie potrafi najwyraźniej zdyscyplinować.


Trochę zeszliśmy z tematu :P

Według mnie gdyby ledy nie świeciły punktowo to była by to całkiem ciekawa opcja, ale tak to odpada według mnie ;)

Ps. Co do policji to nie ma sensu ciągnąć tematu. Pewnie dużo osób z forum napisze jak to dzielni policjanci bronią, pilnują porządku itp. ale według mnie to jest jedna wielka pomyłka, nazywać się powinni mafia a nie policja, bo jak inaczej nazwać kogoś kto ma władzę, jak nazwać kogoś od kogo można kupić narkotyki... I niech nikt nie mówi że gadam bzdury, bo może nie wszędzie tak jest, ale u nas tak... Ostatnio skuli i skopali chłopaka za to że pił piwo... chłopak lichej postury a napisali w gazecie że policjanci się bronili...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: wiec jeszcze raz
PostNapisane: 28 lipca 2009, 16:36 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 153
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: E46 330i
Kod silnika: M54B30
podsumowując, jak ktos ma ledy w miejscach o ktorych pisałem w pierwszym poście i jest zadowolony, to niech pisze jakie dokładnie.

_________________
Było E36 Compact 316i - Hell Rot ;) Teraz E46 330i
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sierpnia 2009, 19:07 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: BĂŞdzin
Ja jestem zadowolony z Led a mam je przy pozycyjnych i przy tablicy rej.z tyłu.W nocy Fajnie sie prezentują bo mają poświatę taką lekko niebieską(dziwne bo mają szkło białe)i policja kilka razy mnie zatrzymywała,widzieli te diody ale spoko nic nie mówili.Takie diody najlepiej się przezntuja najlepiej z Lampami w niebieskim szkle bo mają podobne kolor.Polecam

_________________
Sauber


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 sierpnia 2009, 07:49 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 986
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43TU
ZiemoOne napisał(a):
Na mocy Konwencji Wiedeńskiej dopuszcza się oświetlenie postojowe pojazdu które nie oślepia i jest barwy żółtej lub białej.
Kolory niebieskie i czerwone są w kolorze zastrzeżonym dla służb porządkowych dlatego można ich używać tylko na pokazach i zlotach tuningowych.


ogolnie ten przepis to sprawa dyskusyjna bo postojowki mozesz miec ledowe biale/zolte ... ale nie mozesz sie na nich poruszac po ulicach ... bo prawo mowi jezdzimy na swiatlach mijania a nie na swiatlach POSTOJOWYCH nie wazne jakowe one by byly.(na samych ringach tez nie mozna jezdzic) stad mandat ( chociaz wielu strozow prawa przymyka oko jesli postojowki sa dobrze widoczne w dzien ).

co do reszty miejsc ...wnetrze..tablice rejstracyjny to jest wolna amerynkanka byle spelnialo swoje zadanie.

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 3 sierpnia 2009, 07:50 przez marver, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 sierpnia 2009, 12:34 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 7229
Lokalizacja:
Moje BMW: E36 & E46
Kod silnika: M42 & M52
AdRian52, ładnie dałeś nabić się w butelkę.... mandat na 99% nie za to :P
Nie mogą się doczepić do żarówki która świeci na biało (jest to zimny biały) zwykła żarówka ma ciepły biały kolor co wygląda jak żółty! a do tego pan policjant nie jest specjalistą do oceniania takich rzeczy :P może wysłać cie jedynie do warsztatu by to sprawdzili... :zly: :zly:

ja mam takimi żarówkami podświetloną tablicę i jest 100 razy lepiej niż normalnie :)

_________________
Sprzedam fele 16" + roczne opony...
E36 ALPINWEISS... Sprawdź... :hyhy:
E46 COSMOSSCHWARZ... Sprawdź... :hyhy: :hyhy: Nowe foty strona 31!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sierpnia 2009, 20:37 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 153
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: E46 330i
Kod silnika: M54B30
binluk napisał(a):
Ja jestem zadowolony z Led a mam je przy pozycyjnych i przy tablicy rej.z tyłu.


Jakie masz żarówki - najlepiej daj linki do aukcji i możesz wrzucić foty jak to wygląda ;D

_________________
Było E36 Compact 316i - Hell Rot ;) Teraz E46 330i
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL