BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 11:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [e36] Diody zamiast ksenonu alternatywa???
PostNapisane: 10 grudnia 2009, 11:12 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Vermilion, tylko gdzie wasze porównanie do LExusa? Bo nadal nie widze do jakiej swiatowej marki sie porownujesz... czekaj... przeciez w marketach mówią że skill to bosch, a dębica to michelin... a skoda to audi. :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Diody zamiast ksenonu alternatywa???
PostNapisane: 10 grudnia 2009, 15:42 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
KotSylwester napisał(a):
Vermilion, tylko gdzie wasze porównanie do LExusa? Bo nadal nie widze do jakiej swiatowej marki sie porownujesz...


Wiesz jak Lexus zaczynal w 1989? Interesowales sie historia tej marki? Wiesz na jakim rynku byla poczatkowo wylacznie dostepna? Czym i w jaki sposob zamierzala przekonac do siebie klientow, ktorzy wczesniej wybierali samochody MB? I jak zdobyli to co zdobyli bez olbrzymiej reklamy, bez olbrzymiej promocji, bez olbrzymiego marketingu?

Daj nam 20 lat...albo podobne budzety ;)

KotSylwester napisał(a):
czekaj... przeciez w marketach mówią że skill to bosch, a dębica to michelin... a skoda to audi. :D


Czyli teraz "tansze" marki danego koncernu sa zle?

No ale jak to.... przeciez w Debicy jest mniej "marketingu" niz w Goodyearach....Skoda wydaje na promocje mniej pieniedzy niz Audi. Cos widze tu jakas niekonsekwencje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Diody zamiast ksenonu alternatywa???
PostNapisane: 11 grudnia 2009, 08:54 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Pozdrawiam. ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Diody zamiast ksenonu alternatywa???
PostNapisane: 11 grudnia 2009, 13:28 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Ciekawa dyskusja się wywiązała :)

Ogólnie Allegro uważam za fajną platformę do wynajdowania różnych towarów bo guglowanie i szukanie sklepów jest za bardzo czasochłonne. Co tam kupuję ? Różnie pierdółki ale nigdy jakiś poważniejszych zakupów elektroniki czy części samochodowych... Dlaczego ? Bo np. okazuje się że pompa wody którą kupiłem nie jest SKF`a a Chińskim no name`em i co ? Telefon do sprzedawcy milczy, na maile nie odpowiada a lokalizacja wpisana internet :) A ja co mogę zrobić ? Wystawić NEGATYWA hehehe no to się chłopak poczuje :D

Kupowałem właśnie aparat Nikona i na Allegro rzeczywiście było ciut taniej ale ja poszedłem do sklepu wziąłem aparat + obiektyw + torbę + lampę + karty pamięciochy + statyw i jeszcze jakieś inne pierdółki. Dostałem rabat ponad 500zł na całość i różnica w cenie z Allegro pewnie by była już nie tak znacząca :) A do sklepu w razie czego zawsze mogę pójść i oddać na reklamację czy coś.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Diody zamiast ksenonu alternatywa???
PostNapisane: 11 grudnia 2009, 13:40 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 7229
Lokalizacja:
Moje BMW: E36 & E46
Kod silnika: M42 & M52
Bobby_Valentino, wiadomo że na allegro są też kanciarze... ale jak ktoś trochę w tym siedzi to widać co jest nie tak i kogo unikać :ok: Ja zawsze przed kupnem kontaktuje się ze sprzedawcą... nie kupuję na ślepo :P jest tak jak piszesz... raz trafi się coś taniej a raz nie... ja w tamtym roku kupowałem kilka elektronarzędzi... zaoszczędziłem też dobre kilka set złotych... a w sklepach - marketach nie miałbym na co liczyć :looka:
plus dla allegro to taki że jest duży wybór towarów... a co za tym idzie duża konkurencja :hyhy: :hyhy: Prosty przykład... w sklepie żarówki philips H7 extrem power kosztują ponad 120zł a na allegro są już po 80zł...

_________________
Sprzedam fele 16" + roczne opony...
E36 ALPINWEISS... Sprawdź... :hyhy:
E46 COSMOSSCHWARZ... Sprawdź... :hyhy: :hyhy: Nowe foty strona 31!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Diody zamiast ksenonu alternatywa???
PostNapisane: 11 grudnia 2009, 13:52 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Morfii napisał(a):
Bobby_Valentino, wiadomo że na allegro są też kanciarze... ale jak ktoś trochę w tym siedzi to widać co jest nie tak i kogo unikać :ok: Ja zawsze przed kupnem kontaktuje się ze sprzedawcą... nie kupuję na ślepo :P jest tak jak piszesz... raz trafi się coś taniej a raz nie... ja w tamtym roku kupowałem kilka elektronarzędzi... zaoszczędziłem też dobre kilka set złotych... a w sklepach - marketach nie miałbym na co liczyć :looka:
plus dla allegro to taki że jest duży wybór towarów... a co za tym idzie duża konkurencja :hyhy: :hyhy: Prosty przykład... w sklepie żarówki philips H7 extrem power kosztują ponad 120zł a na allegro są już po 80zł...


No żarówki zawsze kupuję na Allegro bo różnica jest spoora :) hehe Ogólnie Allegro to Dziki Zachód ciągle...

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Diody zamiast ksenonu alternatywa???
PostNapisane: 11 grudnia 2009, 14:12 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Co do żarówek led - temat jasny.
Co do allegro - najlepiej znaleść tam coś tak żeby był adres i same dobre komentarze, kupić i najlepiej odebrać osobiście.
Jak na odległosć - to komentarze i adres. Często można na allegro znaleść sklepy które poprostu się 'ogłaszają' w necie i mają sporo taniej niż normalnie.

Chociaż, jakby ktoś mnie w trąbe puścił to nie przeszkadzało by mi że mieszka w Krakowie, dla zasady bym pojechał 'z reklamacją' i nie dla pieniędzy ale faktu.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Diody zamiast ksenonu alternatywa???
PostNapisane: 11 grudnia 2009, 15:04 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1706
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E36 Compact
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=59159
Czytałem, czytałem i w końcu zdecydowałem się też wypowiedzieć.

1. LEDy
Jest szansa, że dostępne na rynku, markowe zestawy oferują satysfakcjonującą jakość oświetlenie - LED dzięki swojej jasności i żywotności są w stanie zaoferować takie oświetlenie, ale uważam, że jest to ściśle powiązane z przygotowaniem całych lamp (soczewka, odpowiedni odbłysk, itd). Co do chinoli to na razie nie wieżę, aby miały okazać się hitem, bo samo wsadzenie sLEDa raczej nie wystarczy. BTW jestem z wykształcenia elektronikiem i miałem sporo styczności z LEDami, a nawet ktoś kiedyś próbował mnie uczyć technik świetlnych, więc nie dumam sobie w tym temacie na podstawie kilku rzeczy przeczytanych dzięki google :)
2. Allegro
Nie wiem jak wy, ale dla mnie allegro jest najlepszą wyszukiwarką najróżniejszych przedmiotów do kupienia. Finalizuję tam masę transakcji, bo ostatnio wykańczałem mieszkanie, ale zawsze staram się kupować drogie rzeczy z odbiorem osobistym. Uważam, że allegro jest takim małym błogosławieństwem dla kupujących bo w końcu istnieje odpowiedni poziom konkurencji, dzięki któemu zystkujemy. Oddzielnym tematem są podróbki, ale tutaj nic się nie poradzi. Skoro są frajerzy, którzy wieżą, że można kupić oryginalny przedmiot za 1/3 ceny, a później wszędzie płaczą, to nic dziwnego, że takie towary się pojawiają. Nie uważam, że na allegro nie ma hi-endu. Vermil, kupowałem ostatnio słuchawki douszne (nie doki za 60 pln, tylko słuchawki, które po wrzuceniu do mojej bmw podnoszą jej wartość o kilkanaście % :P ) i wybrałem się specjalnie na allegro. Inna sprawa to odpowiednie wsparcie w wyborze i możliwość osobistego odsłuchu (czasami nie da się tego zastąpić, no bo kto ma masę znajomych ze sprzętem typu CD Vincent za >40k pln, z drugiej strony nidgy nie jesteś pewny czy sprzedawca swoimi radami nie robi Ciebie w konia sprzedając stary sprzęt z magazynu...).
Po za tym, zmienia się ilość czasu, który mamy na zakupy. Większość sklepów jest otwarta tylko w czasie, gdy ja siędzę w pracy i zarabiam na moją pensję, a w weekend staram się nadrobić wszystkie zaległości - jak mam kupować w normalnych sklepach gdy nie mam czasu. Druga sprawa, to co ma zrobić człowiek, który siedzi na jakimś wygwiździejewie?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Diody zamiast ksenonu alternatywa???
PostNapisane: 12 grudnia 2009, 16:08 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
k_urczak napisał(a):
2. Allegro
Nie wiem jak wy, ale dla mnie allegro jest najlepszą wyszukiwarką najróżniejszych przedmiotów do kupienia. Finalizuję tam masę transakcji, bo ostatnio wykańczałem mieszkanie, ale zawsze staram się kupować drogie rzeczy z odbiorem osobistym. Uważam, że allegro jest takim małym błogosławieństwem dla kupujących bo w końcu istnieje odpowiedni poziom konkurencji, dzięki któemu zystkujemy. Oddzielnym tematem są podróbki, ale tutaj nic się nie poradzi. Skoro są frajerzy, którzy wieżą, że można kupić oryginalny przedmiot za 1/3 ceny, a później wszędzie płaczą, to nic dziwnego, że takie towary się pojawiają. Nie uważam, że na allegro nie ma hi-endu. Vermil, kupowałem ostatnio słuchawki douszne (nie doki za 60 pln, tylko słuchawki, które po wrzuceniu do mojej bmw podnoszą jej wartość o kilkanaście % :P ) i wybrałem się specjalnie na allegro. Inna sprawa to odpowiednie wsparcie w wyborze i możliwość osobistego odsłuchu (czasami nie da się tego zastąpić, no bo kto ma masę znajomych ze sprzętem typu CD Vincent za >40k pln, z drugiej strony nidgy nie jesteś pewny czy sprzedawca swoimi radami nie robi Ciebie w konia sprzedając stary sprzęt z magazynu...).


Allegro w samym swoim zalozeniu nie jest zle i ludzie tam handlujacy takze nie sa. To jest poprostu miejsce do polowania na okazje i jezeli liczysz sie z ryzykiem jakie to za soba niesie to ok.

k_urczak napisał(a):
Po za tym, zmienia się ilość czasu, który mamy na zakupy. Większość sklepów jest otwarta tylko w czasie, gdy ja siędzę w pracy i zarabiam na moją pensję, a w weekend staram się nadrobić wszystkie zaległości - jak mam kupować w normalnych sklepach gdy nie mam czasu. Druga sprawa, to co ma zrobić człowiek, który siedzi na jakimś wygwiździejewie?


Jasne, duza wiekszosc towarow kupisz juz przez internet, problem w tym, ze to nie dostepnosc trzeba w tej chwili polepszac, ale jakosc serwisu, ktorej nadal brakuje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 50 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL