BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 23:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Otwieranie bagaznika z pilota
PostNapisane: 3 września 2009, 09:54 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 270
Moje BMW: E46, F30, F25, E70
Witam. Jak wiadomo e46 maja w standardzie otwieranie bagaznika z pilota. Tylko ze to otwieranie polega na tym ze zameg odskakuje a klape i tak samemu trzeba podniesc. Ostatnio na plazy stal obok mnie jakis VW passat i jak akurat szlem do mojej bemki to i gosciu szedl do passata i gdy nacisnal z pilota to bagaznik mu sie otworzyl w sensie ze pokrywa sie sama do gory podniosla. Stwierdzilem ze to fajny bajer. Czy ktos z was zamotal takie cos u siebie? Jak to zrobil? Wiem ze trzeba silowniki wymienic na jakies silniejsze ale jakie to juz niewiem. No i oczywiscie trzeba wymienic na takie zeby niebyly az tak sielne ze ja potem tej klapy niedam rade zamknac :) Jak ktos tak u siebie zrobil to prosze o podpowiedz :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 września 2009, 11:58 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 455
Lokalizacja: Ino
Moje BMW: Brak
było już kiedyś na forum, ale chyba nikt nie doradził dokładnie jak to zrobić, byś musiał poszukać, ogólnie fajny bajer ale czy da rade do zrealizować to już nie wiem, pozdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 września 2009, 23:15 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 270
Moje BMW: E46, F30, F25, E70
Niewiem niemoge znalezc. Jedyne co znajduje wyszukiwarka to ze ktos ma problem z otwieraniem z pilota. Dzis ogladalem ten bagazniki i tylko silowniki trzeba silniejsze ale jakie to niewiem. Jakby ktos mial to by powiedzial....

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 września 2009, 06:58 
Offline
Forumowicz

Posty: 244
Lokalizacja: suwaÂłki
Nie wiem czy coś da silniejszy silownik bo on tylko utrzymuje klape żeby nie opadła a w położeniu zamknietym nie wystrzeli do góry.W bmw e60 jest to rozwiązane inaczej tzn klapa po naciśnięciu pilota sama się otwiera ale nie ma tam żadnych siłowników jak w e46 tylko są dwie duże spręzyny które otwierają klapę, ale na takie rozwiązanie potrzeba dużo miejsca bo sporo to zajmuje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 września 2009, 07:49 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3682
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E39 @ e46 @ e36
Kod silnika: m52b20 @ m43b16
bercik2008 napisał(a):
Nie wiem czy coś da silniejszy silownik bo on tylko utrzymuje klape żeby nie opadła a w położeniu zamknietym nie wystrzeli do góry.W bmw e60 jest to rozwiązane inaczej tzn klapa po naciśnięciu pilota sama się otwiera ale nie ma tam żadnych siłowników jak w e46 tylko są dwie duże spręzyny które otwierają klapę, ale na takie rozwiązanie potrzeba dużo miejsca bo sporo to zajmuje.


Potwierdzam, wymiana siłowników nic nie da, potrzebny jest do tego mechanizm tylko i wyłącznie na zasadzie sprężyn, żeby już od dolnego położenia klapy wypychało ja do góry...

_________________
Moja R6
viewtopic.php?f=60&t=120270

Moja e39
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=93561

Moja 19letnia e36 (niestety aktualnie już była)
viewtopic.php?f=6&t=104802&p=1262357#p1262357


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 września 2009, 09:23 
Offline
Forumowicz

Posty: 471
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: e90
Kod silnika: N52B30
I pomyślec że 20 lat temu taki bajer był w serii w dużym fiacie, tam też był swojego rodzaju pilot, a była to wajcha w kabinie, a później jak widac odeszli od tego fajnego pomysłu :rotfl:

_________________
Obrazek

Nowe zdjęcia w galerii strona 3 viewtopic.php?f=6&t=95828&p=1133382#p1133382


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 września 2009, 09:23 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 270
Moje BMW: E46, F30, F25, E70
Ato lipa :( Czyli wychodzi na to ze w e46 nie idzie tego zrobic?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 września 2009, 12:22 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 589
Lokalizacja: Południe
Moje BMW: przeróżnie
W 750i bylo cos takiego, nie wiem czy to opcja, ale po otwarciu z pilota albo od wewnatrz z kabiny bagaznik otwieral sie sam.
Mysle ze to nie ejst wielki problem takie cos wykonac, tylko trzeba miec troche manualnych zdolnosci. Kiedys duzo osob robilo auta na gladko, bez klamek i wtedy takie silowniki odpychaly drzwi. Wiec wszystko jest do zrobienia, lacznie z tym ze niektorzy w swoich super hiper lambo doors maja unoszone automatycznie drzwi.

_________________
Garaż pełen wynalazków...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 września 2009, 13:05 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 270
Moje BMW: E46, F30, F25, E70
Ciekawe ile by w jakims warsztacie tuningowym krzyczeli za takie cos... sie nakrecilem jak to widzialem bo fajny bajer:)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 września 2009, 13:39 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 589
Lokalizacja: Południe
Moje BMW: przeróżnie
po co Ci warsztat tuningowy...
mysle ze to robota home made, tylko trzeba trafic kogos kto umialby to rozegrac. Popytaj mechanikow/blacharzy w okolicy, najlepiej takich z zamilowania. Mysle ze wykonac to nie bedzie problemem, tylko trzeba dobrac komponenty i potem to podlaczyc pod kabelek do zamka.
Albo moze szukaj takiego systemu z 7er i potem próbuj dopasowac.

_________________
Garaż pełen wynalazków...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 września 2009, 20:16 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 39
Posty: 57
Lokalizacja: LUBLIN
Moje BMW: e60 530d
a ja mysle ze trzeba kupic krudsze siłowniki bo one maj moment przełamania ciut go podniesiesz i on juz pcha a nie dociaga i to moze byc to tylko czy wtedy klapa sie otworzy wystarczająco


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 września 2009, 23:12 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 589
Lokalizacja: Południe
Moje BMW: przeróżnie
longer127a napisał(a):
a ja mysle ze trzeba kupic krudsze siłowniki bo one maj moment przełamania ciut go podniesiesz i on juz pcha a nie dociaga i to moze byc to tylko czy wtedy klapa sie otworzy wystarczająco


wez przeczytaj to zdanie i moze napisz je jeszcze raz? Bo ja nie wiem gdzie Ty sie polskiego uczyles, ale ciezko znalesc tutaj sens, pomijajac to ze w słowie "krótsze" zrobiłeś wszystkie możliwe błędy a przecinek czy kropka to dla Ciebie nowosc.

_________________
Garaż pełen wynalazków...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 września 2009, 01:09 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 270
Moje BMW: E46, F30, F25, E70
jutro lekko bede podnosil klape i sprawdze w ktorym momencie sie ona sama podnosic zaczyna bo to w sumie tez istotne

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 września 2009, 17:14 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1327
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: E60 530d
Kod silnika: M57TU
Ja w poprzednim samochodzie zrobiłem sobie taki bajer, że właśnie otwierała mi się sama klapa. Ja wykorzystałem silniczek od centralnego zamka. Tak ja kolega pisze, w momencie gdy naciskałem przycisk od otwierania bagażnika to działa zwykły zamek żeby odbezpieczyć oraz podpiłem dodatkowo drugi, który działał na zasadzie siłownika i wypychał klapa troszkę do góry. Jak chcecie mogę wykonać wam rysunek jak to ma działać :)

_________________
Obrazek
Najnowsza sesja zapraszam serdecznie --> viewtopic.php?f=6&t=50515&start=300


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 września 2009, 17:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 270
Moje BMW: E46, F30, F25, E70
No jak mozesz to pokaz :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 września 2009, 18:15 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1327
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: E60 530d
Kod silnika: M57TU
Pierwsze co będziesz potrzebował to siłownik, ważne żeby powalał się składać bez napięcia czyli jak otworzysz to powinien go bez problemu zdusić do pozycji początkowej. Oczywiście musi być on dość mocny żeby uradzić klapę, do tego musi być też sprężyna, która go cofnie do miejsca początkowego. Jeżeli okaże się za słaby to można użyć dwóch. Przykładowy siłownik:

Obrazek

oraz rysunek poglądowy (przepraszam za jakość):

Obrazek

_________________
Obrazek
Najnowsza sesja zapraszam serdecznie --> viewtopic.php?f=6&t=50515&start=300


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 września 2009, 20:03 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 270
Moje BMW: E46, F30, F25, E70
Ok. Tylko ten silownik gwaltownie odpycha klape? Bo z tego co poatrzylem to ona po ok 20cm dopiero zaczyna sama sie podnosic. I jeszcze mi wytlumacz o co chodzi z ta sprezyna bo niebardzo rozumiem :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 września 2009, 20:21 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1327
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: E60 530d
Kod silnika: M57TU
czy gwarantuje tego nie wiem bo nigdy nie miałem e46 trzeba by zobaczyć czy popchnie tak daleko. Sprężyna musi być żeby siłownik schował. Wiesz zrób zdjęcie twojego bagażnika otwartego to coś wymyśle.

_________________
Obrazek
Najnowsza sesja zapraszam serdecznie --> viewtopic.php?f=6&t=50515&start=300


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 września 2009, 10:34 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 270
Moje BMW: E46, F30, F25, E70
A wiec tak wyglada klapa zamknieta :) :[URL=http://img180.imageshack.us/img180/4950/pict6045.jpg]link[/URL]
Tak wyglada klapa w pelni otwarta: link
Tak wyglada zamek: link
Tak wygladaja mechanizmy podnoszace klape, tylko te drugie zdjecie jest dogory nogami bo mi sie powalilo jak zdjecia przewracalem :) : link1 link2
A w tym momencie klapa zaczyna podnosic sie sama: link1 link2 link3
Tak to wyglada :) Zdjecia sa w troszke wiekszej rozdzialce zeby lepiej bylo widac :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 września 2009, 11:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: skierniewice
a w copaccie to jest w standardzie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL