BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 00:49

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Co sądzicie o tych felgach 18''
PostNapisane: 12 listopada 2010, 09:18 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 51
Posty: 33
Lokalizacja: cieszyn
Moje BMW: E 46
Kod silnika: M 47
http://allegro.pl/felgi-aluminiowe-18-5x120-bmw-vw-tuareg-t4-i1312695546.html
Chcę je kupić i wysłucham każdej opinii, mają być do E 46 2000r sedan 320 D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Co sądzicie o tych felgach 18''
PostNapisane: 12 listopada 2010, 09:24 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 510
Moje BMW: e46Ci SOLD!
Kod silnika: M43TU B19
Podróby, a to znaczy, że nie orginaly, a to znaczy że nie poslużą Ci dlugo, na aukcji nawet firma felg nie jest podana, Jeżeli kupujesz 18 to kup coś pożądnego bo przy tym rozmiarze już nie trudno o pokrzywienie felgi a takie coś mimo że wygląda ladnie to Ci się może na pierwszej dziurze pogiać bądź pokruszyć


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Co sądzicie o tych felgach 18''
PostNapisane: 12 listopada 2010, 09:52 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 33
Posty: 2450
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E92
Kod silnika: 2.5
Nieee..... :dobani:
MATTU_113, nie wszystkie felgi nie oryginalne muszą być trefne ;)
aroskosz, pogadaj z Vermilion'em
memberlist.php?mode=viewprofile&u=19559


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Co sądzicie o tych felgach 18''
PostNapisane: 12 listopada 2010, 14:28 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1901
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: F25 E38
Kod silnika: N47T M60B30
Garaż: Porządny :)
Tez uwazam, ze zakup tych felg to zla decyzja... :dobani:

W tych pieniadzach kupisz ori bmw uzywke...styling 135 18'...albo styling 68 17'...

EDIT: Zebys wiedzial o czym pisze:

styling 135
Obrazek


styling 68
Obrazek

_________________
Jest:
X3 F25 '12r. --->>
Było:
E46 '01r. --->>E39 '01r. --->> E36 '94r. --->> E46 '01r. --->> E46 '98r.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Co sądzicie o tych felgach 18''
PostNapisane: 12 listopada 2010, 14:46 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 1316
Lokalizacja: Kłodzko
Moje BMW: 728iA
Kod silnika: M52B28
Garaż: Była : http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=122586
Była : http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=125090
Była : http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134223
Była : http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 82&start=0
Była : http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=144082
Obecna : http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=160477
aroskosz, To twoje auto w avatarze ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Co sądzicie o tych felgach 18''
PostNapisane: 12 listopada 2010, 15:08 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 2969
Lokalizacja: Warszawa/RAJ
Moje BMW: e34
Kod silnika: M50B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=320
felga ładna ale długo nie wytrzyma

_________________
Jadę nisko o progi trę miską !!
https://www.facebook.com/JadeNiskoOProgiTreMiska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Co sądzicie o tych felgach 18''
PostNapisane: 12 listopada 2010, 16:36 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 33
Posty: 2450
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E92
Kod silnika: 2.5
Jeżeli Twoje auto jest w avatar'ze to nie zastawiaj się tylko szukaj tego co podał bafi, ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Co sądzicie o tych felgach 18''
PostNapisane: 12 listopada 2010, 16:54 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 51
Posty: 33
Lokalizacja: cieszyn
Moje BMW: E 46
Kod silnika: M 47
Tak to moje auto , ale koła sprzedałem a były to RH ZW3 17" ,teraz szukam czegoś równie ciekawego tylko że węższe (było 8.5 J przód , tył 9J ) i nie chcę już dystansów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Co sądzicie o tych felgach 18''
PostNapisane: 12 listopada 2010, 17:05 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1202
Lokalizacja: NDM
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47TUD20
jak lubisz śrubki ozdobne to przemyśl stylingi 71
Kot sprzedaje viewtopic.php?f=16&t=85031

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Co sądzicie o tych felgach 18''
PostNapisane: 12 listopada 2010, 18:11 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
aroskosz napisał(a):
teraz szukam czegoś równie ciekawego tylko że węższe (było 8.5 J przód , tył 9J ) i nie chcę już dystansów.


Popatrz na nasza strone http://www.vermilion.pl , mamy w tej chwili 3 modele dostepne o srednicy 18" dostepne w mieszanych szerokosciach (8.0" przod i 9.0" tyl) - sa to Virtus, Sentio i Divinus (kazdy z nich mozesz zobaczyc w galerii uzytkownikow na tym forum). Maja ET dopasowane tak, abys nie musial uzywac dystansow. Nie sa tez duzo drozsze od tych chinskich felg z allegro.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Co sądzicie o tych felgach 18''
PostNapisane: 12 listopada 2010, 18:50 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 51
Posty: 33
Lokalizacja: cieszyn
Moje BMW: E 46
Kod silnika: M 47
Dzięki wszystkim za zaangażowanie w temat, muszę to jeszcze przemyśleć .Sprzedawca o tych felgach pisze do mnie ; Witam! Producentem felg jest firma Australijska PDW produkująca min. felgi dla ABT firmy tuningującej AUDI I VW.
Felgi są doskonałej jakości certyfikaty VIA,JWL,TUV
Cena 2100 zł za tyle mi je sprzedać może.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Co sądzicie o tych felgach 18''
PostNapisane: 12 listopada 2010, 19:11 
dlaczego wszyscy są zdania, że jak podruby/repliki to badziew.... ??

a gucio prawda !!!

ja jezdzilem caly sezon po dziurawej warszawie na 18" 225/40 na felgach podrubach z litwy a oponach z RPA...

i nic kompletnie sie im nie stało... oprucz tego ze dwie opony delikatnie upalilem w modlinie ale to juz moja wina :hyhy:

komplet felg kosztowal mnie 2100 i nic kompletnie im sie nie stalo, w jednej minimalnie przytarty rancik (w jakis kamien najechalem)

proste, czyste, eleganckie, nie buja nie wali :)

trzeba znalezc ze tak powiem..... dobra podrube :rotfl:

na kolejny sezon planuje zakupic bbs lm 19" 4x9,5J takze replike za 2500 mam do wyrwania, nawet nie bede sie zastanawial jak beda pieniazki bo kupic ori bbs lm to koszt 17.000 zlotych :przestraszony:

pozdro.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E46] Co sądzicie o tych felgach 18''
PostNapisane: 12 listopada 2010, 19:28 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
aroskosz napisał(a):
Dzięki wszystkim za zaangażowanie w temat, muszę to jeszcze przemyśleć .Sprzedawca o tych felgach pisze do mnie ; Witam! Producentem felg jest firma Australijska PDW produkująca min. felgi dla ABT firmy tuningującej AUDI I VW.
Felgi są doskonałej jakości certyfikaty VIA,JWL,TUV
Cena 2100 zł za tyle mi je sprzedać może.


http://www.dawningwheels.com/Indexz.aspx - tak, bardzo australijska jest ta firma :rotfl:

JWL i VIA? Popros sprzedawce zeby znalazl Ci PDW/Dawning na tej liscie firm http://www.jawa.jp/en/members.php posiadajacych certyfikat na felgi, a nie na sprzet do ich testowania, wogole nie ma zwiazku z jakoscia produktow.

TUV? ISO 9001? Na felgi czy na jakosc zarzadzania produkcja?

Daro_280 napisał(a):
dlaczego wszyscy są zdania, że jak podruby/repliki to badziew.... ??

a gucio prawda !!!


Jest badziew, jak duzo wiesz o produkcji felg?

Daro_280 napisał(a):
na kolejny sezon planuje zakupic bbs lm 19" 4x9,5J takze replike za 2500 mam do wyrwania, nawet nie bede sie zastanawial jak beda pieniazki bo kupic ori bbs lm to koszt 17.000 zlotych :przestraszony:


Rozumiem, ze jezeli chinczycy zrobia podrobke nowej F10 z silnikiem 1.2 za 25.000 zl, ktora bedzie sie toczyla po miescie, dobrze wygladala na podjezdzie i powodowala, ze sasiad bedzie zielenil sie z zazdrosci to tez kupisz? Bo przeciez trzeba byc glupim, zeby wydac 170.000 zl na nowa, prawda?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Co sądzicie o tych felgach 18''
PostNapisane: 12 listopada 2010, 20:15 
""Jest badziew, jak duzo wiesz o produkcji felg?""

nie wiele...

""Rozumiem, ze jezeli chinczycy zrobia podrobke nowej F10 z silnikiem 1.2 za 25.000 zl, ktora bedzie sie toczyla po miescie, dobrze wygladala na podjezdzie i powodowala, ze sasiad bedzie zielenil sie z zazdrosci to tez kupisz? Bo przeciez trzeba byc glupim, zeby wydac 170.000 zl na nowa, prawda?""


chyba nie rozumiesz.... napisałem, że mam zamiennik felg, jesli nawet jest to chinszczyzna... sprzedajacy zapewnial ze sa z litwy,

to tłumacze ze nic sie z nimi nie stalo po calym sezonie uzytkowania... a w dziure wpakowalem sie nie raz... na profilu 40 takze sa one wytrzymale... jesli nie widac roznicy po co przeplacac ??

Ty kupisz ori felgi za 8.000pln ja za 2,100 i Tobie nic sie z nimi nie stanie i w moich tez nic.... ale ja bede mial wiecej kasy w kieszeni :super:

lubie miec ori gadgety, czesci, staram sie takie kupowac ale ori felgi za koszmarne pieniadze :szok: głupota :zabawa:



ps: jak sie tutaj cytuje tylko niektore zdania ?? bo nie wiem... :wstyd:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E46] Co sądzicie o tych felgach 18''
PostNapisane: 12 listopada 2010, 20:19 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1901
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: F25 E38
Kod silnika: N47T M60B30
Garaż: Porządny :)
Daro_280 napisał(a):
lubie miec ori gadgety, czesci, staram sie takie kupowac ale ori felgi za koszmarne pieniadze :szok: głupota :zabawa:

allegro.pl i w dobrej cenie mozna miec ori ale uzywki...musza byc nowe?

_________________
Jest:
X3 F25 '12r. --->>
Było:
E46 '01r. --->>E39 '01r. --->> E36 '94r. --->> E46 '01r. --->> E46 '98r.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Co sądzicie o tych felgach 18''
PostNapisane: 14 listopada 2010, 17:28 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
Daro_280 napisał(a):
chyba nie rozumiesz.... napisałem, że mam zamiennik felg, jesli nawet jest to chinszczyzna... sprzedajacy zapewnial ze sa z litwy,


Na Litwie nie ma ani jednego producenta felg, to co kupiles, to chinskie podrobki (tak, jestem tego pewien).

Daro_280 napisał(a):
nie wiele...


To w polaczeniu z

Daro_280 napisał(a):
jesli nie widac roznicy po co przeplacac ??


nie zwiastuje nic dobrego, pozwol, ze Ci wytlumacze w dosyc prosty sposob czysta ekonomia (bez zaglebiania sie w szczegoly technologiczne).

Kupiles felgi za 2100 zl brutto, to daje 1721 zl netto, co daje cene jednej felgi na poziomie 430 zl netto.

Przyjmijmy dla uproszczenia, ze sprzedawca zrobil Ci prezent i sprzedal te felgi po kosztach.

Jedziemy dalej, clo na felgi aluminiowe w EU wynosi 3%, jednak na felgi z Chin istnieje dodatkowe clo antydumpingowe w wysokosci 22,3%. Po odjeciu cla daje nam to wartosc ok 340 zl. Felga w rozmiarze 18x8.5 produkowana w Chinach metoda odlewu grawitacyjnego z ET dla E39 wazy okolo 13kg, do jej produkcji potrzeba okolo 2kg aluminium wiecej, co daje nam 15kg. Aluminium uzywane do produkcji felg powinno miec wysoka jakosc i pochodzic z wydobycia, a nie przetopu zlomu, 15kg aluminium wysokiej jakosci (stop A356.2) to koszt 180 zl. Tak wiec z 340 zl, zostaje nam 160 zl na transport surowca do fabryki, wyprodukowania (czyli koszta produkcja, place, amortyzacja maszyn, itd.) oraz koszt transportu do Polski i odprawy. Pamietaj, ze sprzedawca chcialby tez na tym produkcie cos zarobic.

Zastanow sie teraz logicznie z czego sa wyprodukowane Twoje felgi, skoro przy uczciwej produkcji sam material to 180 zl z 340 zl.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Co sądzicie o tych felgach 18''
PostNapisane: 14 listopada 2010, 22:25 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 81
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E46
Kod silnika: M57N
Vermilion, uważam,że przykład z chińską F10 jest mocno nietrafiony,bo felgi mają poprostu wyglądać i nie być bardzo delikatne. Więc analogicznie,jeśli ktoś mi zaoferuje za 2000 ładną felgę,która może i będzie repliką ale nie pognie się przy wpadnieciu w zwykłą polską dziurę to faktycznie kupię.

aroskosz, sam sie zastanawialem nad felgą do mojej i powiem Ci,ze stwierdziłęm,że zaryzykuje i kupuje repliki BMW,pomyskałem,ze poprostu kupię jedną sztukę więc awaryjnie ;)) Może i towar nie jest mega jakosci,ale też pieniądze są małę a umówmy się ,że OZ, BBS itd. nie jadą na zerowej marży :D

_________________
Termin u Rogala już jest...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Co sądzicie o tych felgach 18''
PostNapisane: 14 listopada 2010, 22:46 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
Superbman napisał(a):
Vermilion, uważam,że przykład z chińską F10 jest mocno nietrafiony,bo felgi mają poprostu wyglądać i nie być bardzo delikatne. Więc analogicznie,jeśli ktoś mi zaoferuje za 2000 ładną felgę,która może i będzie repliką ale nie pognie się przy wpadnieciu w zwykłą polską dziurę to faktycznie kupię.


Przyklad z F10 jest przesadzony, ale problem z felgami pozostaje. Rozumiem, ze w takim razie felga za 2000 zl jest warta zakupu, dopoki wyglada dobrze i wydaje sie wytrzymala... nie ma znaczenia, ze jest wykonana z blizej nieokreslonego stopu "aluminium", nie wiadomo kto ja wyprodukowal, nie wiadomo czy odlew nie ma wewnetrznych wad, jest ciezsza od felg renomowanych producentow o dobre 25%, potencjalnych problemow jest masa.

Rozumiem, ze wydaje Ci sie, ze ktos sprzedajac felgi za 2000 zl robi Ci prezent, problem lezy jednak w tym, ze ktos wykorzystuje Twoja mala wiedze na ten temat, aby wscisnac Ci bubel. Popaptrz tez kto sprzedaje chinskie felgi i jak duza wiedze posiada, a pozniej porownaj to z tym na jakie pytania ja moge Ci odpowiedziec, tak jezeli chodzi o produkcje felg, dopasowanie do samochodu i dobor opon. Niestety dla wiekszosci Polakow wybor felg sprowadza sie do tego, ze jedno jest cegla i drugie jest cegla, wazne, ze dobrze wyglada i skoro nie widac roznicy to po co przeplacac.

Superbman napisał(a):
aroskosz, sam sie zastanawialem nad felgą do mojej i powiem Ci,ze stwierdziłęm,że zaryzykuje i kupuje repliki BMW,pomyskałem,ze poprostu kupię jedną sztukę więc awaryjnie ;)) Może i towar nie jest mega jakosci,ale też pieniądze są małę a umówmy się ,że OZ, BBS itd. nie jadą na zerowej marży :D


Jest takie powiedzenie "Biednego nie stac na glupie oszczedzanie przy zakupie". BBS i OZ to duze korporacje, jak chcesz je utrzymac sprzedajac produkty na zerowej marzy? Jak chcesz prowadzic badania nad udoskonalaniem produktow? Czy projektowac nowe modele?

Zauwaz, ze chinczykom odpadaja dwie ostatnie rzeczy z miliona innych, ktorych nie wymienilem, a ktore pochlaniaja potezne naklady w kazdej firmie produkujacej felgi. Pamietaj tez, ze BBS jak i OZ, produkuja felgi lepszej jakosci niz fabryczne BMW (i zeby nie bylo niedopowiedzen, fabryczne felgi BMW wyprodukowane przez BBS sa nizszej jakosci niz produkty firmowane przez BBS), chinskie produkty sa od nich gorsze. A jakosc w przypadku felg aluminiowych to bardzo zlozone slowo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Co sądzicie o tych felgach 18''
PostNapisane: 15 listopada 2010, 00:20 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2555
Lokalizacja: Warszawa (Wola)
Moje BMW: E46 328i
Kod silnika: M52
a kupcie wy se wszyscy stalówki :rotfl:

_________________
Obrazek
Zobacz moją e46 344i V8 Project
Moje e30, magnes na laski


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Co sądzicie o tych felgach 18''
PostNapisane: 15 listopada 2010, 18:28 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1263
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E90 320d +
Kod silnika: N47
Garaż: Jest :
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 79&start=0
Było :
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=42401&start=0
Ja też uważam że te podróbki nie są takie złe jak mówią miałem 18'' 225/40 przelatałem sezon nie były w żadnym miejscu krzywe,sprzedałem je tylko dlatego że mi się nie podobały plus to że dla mnie 18 cali przy warszawskich dziurach to nieporozumienie,teraz mam 17'' też 225/40 następny sezon zaliczony,nie są krzywe,podrapane ani innne tego typu opowieści...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL