BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 11:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E60] - wymiana foteli - jakie konfiguracje? i które dają?
PostNapisane: 30 listopada 2010, 14:21 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: brak obecnie
Witajcie mam 2 pytania odnośnie foteli w BMW 5- E60:

a) czy jeśli auto miało fotele manualne - to czy po przełożeniu elektrycznych np. komfortowych lub sportowych elektryka będzie działać?
jakie są możliwości podmiany tak aby wszystko działało i jakie koszty się z tym wiążą?

b) aktywne boczki - ze wspomaganiem (pomupjące się i) dociskajace kierowce na zakrętach - w których fotelach to występuje?
i czy w fotele z tym systemem można przełożyć do każdego E60?

pozdr.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 - wymiana foteli - jakie konfiguracje? i które dają...?
PostNapisane: 30 listopada 2010, 14:52 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 7229
Lokalizacja:
Moje BMW: E36 & E46
Kod silnika: M42 & M52
piotrekgg, znając życie jak masz manualne fotele to nie masz podciągniętych kabli by podłączyć elektryczne... trzeba pociągnąć kabel... a by działała pamięć roteli trzeba dokupić moduł... jaki to już nie wiem ;)
Nie wiem czy są pompowane boczki... z tego co wiem to są pompowane miejsca lędźwiowe...

_________________
Sprzedam fele 16" + roczne opony...
E36 ALPINWEISS... Sprawdź... :hyhy:
E46 COSMOSSCHWARZ... Sprawdź... :hyhy: :hyhy: Nowe foty strona 31!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 - wymiana foteli - jakie konfiguracje? i które dają...?
PostNapisane: 30 listopada 2010, 16:42 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: brak obecnie
a jaki moze byc koszt:
1) samej instalacji
2) robocizny
3) modulu

tak mniej/więcej ? ;)


no aktywne boczki - takie fotele ma np. M5 - dociskają na zakrętach kierowcę po bokach
zobacz - przewiń do 5:50 i PLAY:
http://www.youtube.com/watch?v=frf4eM2P ... re=related


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 - wymiana foteli - jakie konfiguracje? i które dają...?
PostNapisane: 1 grudnia 2010, 13:17 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 7229
Lokalizacja:
Moje BMW: E36 & E46
Kod silnika: M42 & M52
piotrekgg, faktycznie :) boczki dociskają kierowcę :) ciekawy bajer :)

Samo podgrzewanie foteli to kwestia włącznika i kabla + i -... sam dasz radę :) tak samo jak przełożenie foteli..
kwestia z modułem i pamięcią... tu nie pomogę bo mogą być większe cyrki... chodzi o to że te boczki foteli odchylają się w pewnych sytuacjach... nie wiem czy to nie musi być podłączone bezpośrednio pod kompa i dodatkowo włączona odpowiednia opcja...
robocizna ? dobre pytanie... pewnie mało kto to robi a w ASO... :faint: :faint: pewnie walną cenę z księżyca..

Tu masz temat:
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic. ... 3&t=135742

widzę że więcej rzeźby niż się wydawało ;)

_________________
Sprzedam fele 16" + roczne opony...
E36 ALPINWEISS... Sprawdź... :hyhy:
E46 COSMOSSCHWARZ... Sprawdź... :hyhy: :hyhy: Nowe foty strona 31!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 - wymiana foteli - jakie konfiguracje? i które dają...?
PostNapisane: 1 grudnia 2010, 16:57 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15729
Przełożyć tak, podłączyć juz niekoniecznie, musi byc instalacja elektryczna. Druga opcja to manualne fotele sportowe, przykładowa aukcja, bo te akurat sa z elektryką http://allegro.pl/idealne-fotele-skora- ... 46320.html .

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 - wymiana foteli - jakie konfiguracje? i które dają...?
PostNapisane: 12 grudnia 2010, 19:31 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Wiek: 41
Posty: 3
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Moje BMW: e60 535d
Witam :)
Ja w swoim e60 05r. zamienialem fotele z elektrycznych sportow bez podgrzewania na komforty z podgrzewaniem. Wszystko poszlo p&p :D Oczywiście kupiłem fotele z modułami ( pod każdym fotelem jest taki ) podłaczyłem kostkę z podłogi i śmiga. Co do podgrzewania to oczywiście musiałem kupić nowy panel na deskę i też wszystko podeszło plug & ply Więc myśle że u Ciebie rowniż nie bedzie problemu. Taka mała rada :) gdybyś oczywiście sie zdecydował a polecam :D Nie kup foteli z Angola bo trzeba bedzie nowe plastiki do zabudowy nabyć i mocowanie napinacza nie pasuje musiałem przekrecać całe szyny :dobani: pozdrawiam

_________________
Only you BMW :)
Moje byłe 320CD 03r; 528 e39 99r; 320Touring 05r; 320d 00r. 330d02r;
Jest e60 535d :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 - wymiana foteli - jakie konfiguracje? i które dają...?
PostNapisane: 3 grudnia 2011, 21:57 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 62
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Moje BMW: e46 323Ci Penera
Kod silnika: M52TUB25
A jesli ja zmieniam z takich foteli auto z 2006r
http://allegro.pl/bmw-e60-e61-fotele-sk ... 11507.html
takie jak na zdkjeciu tylko w pelni elektryczne,podgrzewane z pamiecia
na takie z 2004r
http://allegro.pl/bmw-5-e60-m-pakiet-sr ... 84332.html
i to sa pol elektryczne. podgrzewane . po podpieciu samego fotela pasazera brak rekacji
ktos wie w czym problem?? :zdegustowany:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 - wymiana foteli - jakie konfiguracje? i które dają...?
PostNapisane: 4 grudnia 2011, 23:18 
Offline
Forumowicz

Posty: 237
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: M5 & 328i
Kod silnika: S85B50 & M52B28
Morfii napisał(a):
piotrekgg
Nie wiem czy są pompowane boczki... z tego co wiem to są pompowane miejsca lędźwiowe...


w M5 mam aktywne boczki przednich foteli, nie wiem jak w innych E60


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 - wymiana foteli - jakie konfiguracje? i które dają...?
PostNapisane: 4 grudnia 2011, 23:33 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 172
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=86223
ja w komfortach mam dociskanie boczków. Występuje to w komfortach i niektórych sportach. Muszą być na panelu fotela dwa małe okrągłe guziczki, wklęsły i wypukły. Wtedy jest dociskanie boczków


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 - wymiana foteli - jakie konfiguracje? i które dają...?
PostNapisane: 5 grudnia 2011, 22:06 
Offline
Forumowicz

Posty: 237
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: M5 & 328i
Kod silnika: S85B50 & M52B28
Boski napisał(a):
ja w komfortach mam dociskanie boczków. Występuje to w komfortach i niektórych sportach. Muszą być na panelu fotela dwa małe okrągłe guziczki, wklęsły i wypukły. Wtedy jest dociskanie boczków


koledze chyba chodzilo o aktywne boczki, sterowanie jest na konsoli srodkowej, mozna ustawic bodajze 3 tryby "dociskania", na sporcie to nawet niezle kopie przy ostrzejszej jezdzie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 - wymiana foteli - jakie konfiguracje? i które dają...?
PostNapisane: 5 grudnia 2011, 23:18 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 62
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Moje BMW: e46 323Ci Penera
Kod silnika: M52TUB25
Matess napisał(a):
A jesli ja zmieniam z takich foteli auto z 2006r
http://allegro.pl/bmw-e60-e61-fotele-sk ... 11507.html
takie jak na zdkjeciu tylko w pelni elektryczne,podgrzewane z pamiecia
na takie z 2004r
http://allegro.pl/bmw-5-e60-m-pakiet-sr ... 84332.html
i to sa pol elektryczne. podgrzewane . po podpieciu samego fotela pasazera brak rekacji
ktos wie w czym problem?? :zdegustowany:

problem rozwiazany, pisze bo moze komus sie przydac, trzeba bylo zmostkowwac + i -
po 2005r zasilany byl tylko modul a przed 2005 zasilanie szlo do panela sterujacego, wiec wkladajac fotele z przed 2005 do auta po 2005 trzeba poprostu zasilic modol oraz panel sterujacy:) :super:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E60 - wymiana foteli - jakie konfiguracje? i które dają...?
PostNapisane: 8 stycznia 2013, 15:47 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e60
Kod silnika: n47
Witam serdecznie kolegę Matess. Mam prośbę mógłbyś podesłać jakaś dokumentacje np, zdjęcia co i jak podłączyłeś będę wdzięczny. :padam:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] - wymiana foteli - jakie konfiguracje? i które dają?
PostNapisane: 6 marca 2014, 22:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 18
Lokalizacja: Ruda Sląska
Moje BMW: 5 e60 lci
Witam panowie mam taki dylemat stałem się szczęśliwym posiadaczem e60 po lifcie mam skór ale bez grzania , zastanawiam sie czy jak zamontuję uniwersalne maty np takie http://allegro.pl/uniwersalne-maty-grze ... 13432.html można to jakoś zaadaptować. Drugie pytanie brzmi czy instalacja jest juz podciągnięta pod fotele , wiem że trzeba jeszcze zmienić dwa moduły przycisków pdc,dsc na takie z podgrzewanymi siedzeniami . i jeszcze jedno ile kabli wychodzi z oryginalnej instalacji podgrzewanych siedzeń na pewno musi być +oraz - , nie wiem czy sterowanie jakieś też jest bo z uniwersalnych mat wychodzi tylko =,-. Swego czasu dokładałem w b6 passacie i wystarczyło podpiąć pok kostki pod fotelami maty uniwersalne po przerobieniu kostek wpięciu bezpieczników w odpowiednie miejsca kupieniu przełączników do sterowania i kodowaniu . Z info z góry dzięki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] - wymiana foteli - jakie konfiguracje? i które dają?
PostNapisane: 7 marca 2014, 13:36 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
TOMAS_AT napisał(a):
zastanawiam sie czy jak zamontuję uniwersalne maty np takie http://allegro.pl/uniwersalne-maty-grze ... 13432.html można to jakoś zaadaptować

Nie do oryginalnej instalacji.
W BMW w macie siedziska jest jeszcze czujnik temperatury maty. Jeśli sterownik grzania go nie zobaczy, to nie włączy podgrzewania siedzenia

TOMAS_AT napisał(a):
Drugie pytanie brzmi czy instalacja jest juz podciągnięta pod fotele ,

Wątpię

TOMAS_AT napisał(a):
wiem że trzeba jeszcze zmienić dwa moduły przycisków pdc,dsc na takie z podgrzewanymi siedzeniami

Możliwe, że nie tylko. Do tych klawiszy w polifcie jest dodatkowy sterownik. Możliwe, że chcąc uruchomić grzanie tyłka, będziesz musiał go zmienić na taki który obsługuje taką funkcję. Warto sprawdzić czym różniły się te sterowniki w ETK(bądź na stronie Realoem.com).
Nie zdziwiłbym się jak potrzebne byłyby też moduły pod fotelami

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E60] - wymiana foteli - jakie konfiguracje? i które dają?
PostNapisane: 7 marca 2014, 20:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 18
Lokalizacja: Ruda Sląska
Moje BMW: 5 e60 lci
Na realoem sprawdziłem moduł pod siedzeniem każdy obsługuje grzane fotele , w wiązkach znalazłem tylko główną więc dalej nie mam pojęcia czy instalacja jest natomiast o przełącznikach nic nie wyczytałem. Jak ktoś ma możliwość sprawdzenia w etce moje auto jest z 15.06.2007 po lifcie byłbym wdzięczny .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] - wymiana foteli - jakie konfiguracje? i które dają?
PostNapisane: 23 marca 2014, 11:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 18
Lokalizacja: Ruda Sląska
Moje BMW: 5 e60 lci
Witam piszę ponownie bo mam okazje kupić fotele z pamięcią kompletne z modułami ,pytanko brzmi czy do pamięci trzeba coś przerabiać pamięć występuje tylko w fotelu kierowcy są trzy przyciski M, 1,2 . I jeszcze jedno nadal nie wiem co z tymi modułami w desce czy wystarczy tylko zmiana przycisków z opcja grzania czy trzeba jakiś moduł jeszcze dokupywać i czy będzie coś kolidowało bo nie wiem czy te fotele są z wersji poliftowej taka posiadam . Za info z góry dzięki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] - wymiana foteli - jakie konfiguracje? i które dają?
PostNapisane: 22 maja 2014, 11:38 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e60
Kod silnika: M54B25
Witam!
Mam pytanie tylko troszke inne ale nadal mieszczace sie w temacie. Mam Fotele standardowe manualne bez skory z podgrzewaniem. Siedzi sie na nich tragicznie gabka jest zuzyta, i szczeze to na taborecie wygodniej sie siedzi. od znajomego mam mozliwosc kupienia foteli skorzanych sportowych, manualnych, lecz niestety sa bez podgrzewania. I tu moje pytanie, czy jak je kupie i zamienie to czy bedzie wyskawial mi blad? Szczeze nie zalezy mi za bardzo na podgrzewaniu wiec mgl bym z tego zrezygnowac.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] - wymiana foteli - jakie konfiguracje? i które dają?
PostNapisane: 22 maja 2014, 13:06 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Zmieniasz panel centralny na taki bez grzania i błędu nie powinno być.
W ostateczności usunąć klucz kodowy związany z grzaniem foteli

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E60] - wymiana foteli - jakie konfiguracje? i które dają?
PostNapisane: 22 maja 2014, 16:34 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e60
Kod silnika: M54B25
Nie mam dostepu to osoby zeby mogla mi skasowac blad. ale jak zostawie nie podlaczony kabel bedzie wyzucalo blad?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] - wymiana foteli - jakie konfiguracje? i które dają?
PostNapisane: 13 lipca 2014, 18:47 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E60
Witam, zakupiłem fotele z podgrzewaniem ( sporty) , wcześniej nie miałem grzania foteli. Następnie kupiłem panel włącznikami grzania foteli. Panel ten posiada trzy wejścia . Z tego co się orientuję to jedno jest do czujników partronica, drugie do DTC i trzecie do grzania foteli. Z tego to gniazda wychodzi jeden czerwony (gruby) przewód podłączyłem go do + , drugi brązowy (gruby) do masy i dwa pozostałe wg. mnie jeden na prawy fotel drugi na lewy fotel. I teraz moje pytanie gdzie podpiąć te przewody aby "odpalić" grzanie foteli. Wydaje mi się, że trzeba gdzieś je wpiąć w kostkę pod fotelem tylko nie wiem w jaki PIN. Może ktoś z kolegów wie jak to podpiąć? Z góry bardzo dziękuję! Chodzi o rocznik 2005.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL