BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 kwietnia 2024, 23:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Wydech w klekocie
PostNapisane: 2 maja 2011, 21:16 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 309
Lokalizacja: siedlce
miałem w ręce bo jeden koleś na spocie się chwalił że może taniej załatwiać - i choćby był z złota czy czegoś tam jeszcze droższego to bym tego nie założył. Przyczyna jest prosta - to że wygląd zewnętrzny jest fajny, końcówki się błyszczą jak psu ... to nie znaczy że będzie poprawnie działać. (na marginesie wszystkim kupującym na wygląd zewnętrzny przypominam że spaliny są w środku tłumika i to właśnie wnętrze jego jest najważniejsze bo ono odpowiada za przepływ spalin, ciśnienia i dźwięki). Co do samego wyrobu to puszki dla rm najprawdopodobniej robi izawit lub marix - czyli najniższa w kraju półka firm robiących zamienniki - czyli puszka jakieś 30-35zł, końcówki jakieś 25 - 30zł trochę spawu + malowanie. NIech każdy z was z osobna odpowie sobie co to może być.

co do haseł w stylu otwierałeś sprawdzałeś mierzyłeś - nie zawodowo się tym nie zajmuję i chyba dzięki bogu bo jak na forum atakuję się kogoś kto chce pomóc to widzę co by się działo jakby tutaj chciał zagościć ktoś z świata tuningu.

Większej ilości tłumików sportowych robionych w kraju tak naprawdę otwierać nie trzeba - przez końcówki widać dokładnie jakie mają wnętrza. Oczywiście jest też grupa sportowych wydechów gdzie są zabudowywane przegrody, komory itp ale tam zawsze przepływ spalin jest ukierunkowany

tutaj jest rys jak np rm robi tłumiki Obrazek

a tak to powinno wyglądać szczególnie przy turbo
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

co się tyczy wolnnossaków to oczywiście powyższe rozwiązania jak i
Obrazek
Obrazek
Obrazek
na tych fotach widać wyraźnie że nie ma już tak mocnego ukierunkowania spalin ale jest to związane z rezonansem który w wolnossakach ma większe znaczenie niż przy turbo

dziękuję i każdy niech sobie sam wyciągnie wnioski czy warto ryzykować kupowanie i montaż tłumika robionego do nie wiadomo czego - no chyba że kupić i zrobić doniczkę bo do tego to się idealnie nadaje

_________________
e36 skasowana e46 przywitana

wreszcie wydech na swoim miejscu
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wydech w klekocie
PostNapisane: 2 maja 2011, 21:21 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 309
Lokalizacja: siedlce
marcin1341 napisał(a):
wg mnie ten przelot jest swobodny :rotfl:


o jakim ty przelocie piszesz?

_________________
e36 skasowana e46 przywitana

wreszcie wydech na swoim miejscu
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wydech w klekocie
PostNapisane: 2 maja 2011, 21:30 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2555
Lokalizacja: Warszawa (Wola)
Moje BMW: E46 328i
Kod silnika: M52
My montowaliśmy VM i tłumik który trzymałem w reku wyglądał tak wiec nie widzę aby odbijał tutaj spaliny ewentualnie od atmosfery
Obrazek

_________________
Obrazek
Zobacz moją e46 344i V8 Project
Moje e30, magnes na laski


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wydech w klekocie
PostNapisane: 2 maja 2011, 22:17 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 42
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47TUD20
Witam.
Ciekawy temat został poruszony właśnie tez zastanawiałem się nad tym tłumikiem ale czy to na prawde aż tak negatywnie może wpłynąć na turbo? Bo trochę się zląkłem. W podpisie masz wydech PROEX są one lepiej wbudowane?
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wydech w klekocie
PostNapisane: 3 maja 2011, 00:04 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2098
Lokalizacja: Warszawa Włochy/Wola
Moje BMW: BMW
Kod silnika: 007
Garaż: Taki tam stary rupieć.
A w takim przypadku?

Obrazek

Czy ja to źle interpretuje. Nie mogłem znaleźć schematu bez filtra cząstek stałych. Chodzi mi o samą konstrukcję wydechu TDI.

Nie wiem jak konstrukcyjnie wykonany jest tłumi RM Sport ale z twojego rysunku wynika, że wlot jest szerokości przerwy pomiędzy tymi końcówkami. W rzeczywistości tak nie jest. Jest to przerwa ok 3-4 cm? Moim zdaniem przelot jest swobodny.

Obrazek
Z tego schematu wynika że przerwa nie blokuje całkowicie wylotu.

MOIM ZDANIEM*
Prędzej turbina się uszkodzi od zapchanego katalizatora niż od takiego tłumika.

Podsumowanie:

Najmniejsze zawirowania tworzą się w tłumikach z jedną końcówką (zgadza się morsik?). Najlepiej wybrać tłumik, który w środku też ma rurkę (tak jak zrobiony jest tłumik BMW), a nie puszkę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wydech w klekocie
PostNapisane: 3 maja 2011, 11:50 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 42
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47TUD20
Czyli można kupić taki tłumik RM z jedną końcówką wylotową i poprosić o wersję bez "ładnej" końcówki i przyspawać sobie rozdwojoną o odpowiedniej średnicy. Prawda?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wydech w klekocie
PostNapisane: 3 maja 2011, 11:54 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2555
Lokalizacja: Warszawa (Wola)
Moje BMW: E46 328i
Kod silnika: M52
adrianem napisał(a):
Czyli można kupić taki tłumik RM z jedną końcówką wylotową i poprosić o wersję bez "ładnej" końcówki i przyspawać sobie rozdwojoną o odpowiedniej średnicy. Prawda?


na jedno Ci wyjdzie

_________________
Obrazek
Zobacz moją e46 344i V8 Project
Moje e30, magnes na laski


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wydech w klekocie
PostNapisane: 6 maja 2011, 05:45 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 309
Lokalizacja: siedlce
to jest o wiele lepsze rozwiązanie niż kupno rm z dwoma końcówkami bo one nie mają widełek w środku tylko komorę - przyczyna jest prosta ma być tanio a jak tanio to mało spawu czyli widełek nie będą spawać

co do kata
jak się kat zapycha to masz info na kompie; bardzo często jak widzę pseudowymieniaczy katów czyt wyciąć wybić zostawić puchę i wstawić to mnie krew zalewa. Dochodzi do rozprężenia spalin a co za tym idzie auto traci bo nie ma ciśnienia w układzie. Jak montujesz tłumik końcowy o takiej konstrukcji jak rozrysowałem to też jest wieeelka dupa - nieukierunkowane spaliny nie mają "cugu" czyli stoją w wolnych przestrzeniach (w tym przypadku komorze) , co za tym idzie stanowią niepotrzebny opór dla kolejnej porcji spalin które nazwijmy to muszą wykonać pracę żeby wypchnąć to zostało po poprzednim cyklu ale nie mają dość energii aby wylecieć i znowu zostaje ściana która musi zostać wypchnięta i tak w kółko. Dlatego każy wydech sportowy (taki naprawdę sportowy a nie tylko końcówki z kwasiaka i czarny mat na puszce) mają spaliny ukierunkowane i między innymi ja tak mam u siebie

_________________
e36 skasowana e46 przywitana

wreszcie wydech na swoim miejscu
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wydech w klekocie
PostNapisane: 8 maja 2011, 09:07 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
morsik, a jaki masz silnik ? Masz może filmik jak ten wydech twój "brzęczy" ? :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wydech w klekocie
PostNapisane: 11 maja 2011, 00:14 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1381
Lokalizacja: Jaworzno
A ja z Rm Motors jestem bardzo zadowolony za wygląd za dźwięk i dziwnym trafem w co nie wierzyłem za moc auto lepiej jakby wkręca się na obroty , zachowuje się swobodnie i bardzo zrywnie ewidentnie widać że auto lepiej oddycha nawet jak stanę za autem i ktoś przegazuje to jest taki podmuch :rotfl: fajny wiec średnio mi się widzą te ściany z rysunku morsika , w końcu ten mój rm3 to jest tłumik przelotowy
Obrazek
Obrazek

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wydech w klekocie
PostNapisane: 11 maja 2011, 10:10 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2098
Lokalizacja: Warszawa Włochy/Wola
Moje BMW: BMW
Kod silnika: 007
Garaż: Taki tam stary rupieć.
Morsik reklamuje swoją firmę albo kolegi.

Determinator napisał(a):
Ktoś tu uprawia małą krypto-reklamę :) i z ludzi debili robi...
Morsik i decybelek to jedna osoba?
Morsik z Siedlec, a tłumiki na allegro w Kostrzynie...

http://www.forumsamochodowe.pl/tlumiki- ... t41171.htm
Kto je tak poleca u nas na forum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wydech w klekocie
PostNapisane: 11 maja 2011, 14:56 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1381
Lokalizacja: Jaworzno
ciekawe kto bo na forum jestem od ok 4-5lat a o PROEX usłyszałem tylko do Morsika i jego podpisu wydech PROEX jak by to co najmniej Eisenmann był a nie oszukujmy się że to najtańszej klasy tłumiki jak Rm motors , Wm, km malon itp . ale zdają egzamin ... u nas na forum się czegoś takiego nie poleca wiec nie wiem kto mógł coś takiego polecić tutaj zazwyczaj polecamy firmy jak Magnaflow , Eisenamann , Router motorsport , Remus -ostatecznie itp ale nie tłumiki które są poniżej 400zł tylko za ceny ok 2tyś w górę i firmy takie jak E-tec i MG Motorsport głównie wszystko w kwasiaku Pozdrawiam

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wydech w klekocie
PostNapisane: 11 maja 2011, 20:15 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
W sumie macie racje, 99% postow morsik sa o wydechach. Hmmm... :/

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wydech w klekocie
PostNapisane: 13 maja 2011, 06:19 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 309
Lokalizacja: siedlce
czy ja gdzieś w swoich postach udzieliłem nieprawdziwych informacji, źle podpowiedziałem itp ? Wskazywałem zawsze tylko jak powinno wyglądać żeby nie robić wiochy z której potem się wszyscy śmieją i utrwalają image użytkownika bmw.
Moje byłe już bmw e36 2.0 najprawdopodobniej zostanie skasowane - miałem wypadek wyjechała mi babka z podporządkowanej i niestety ale raczej szrot. Aktualnie szukam ciekawego auta może e46 po lifcie może subaryna nie wiem co się lepszego trafi.

co do innych forów nie mam pojęcia ja piszę tylko to co wiem i to co sam przechodziłem , modyfikowałem lub gdzie wiedzy liznąłem - czyli nie wypowiadam się na tematy spoilerów, lakierów, naklejek, kołpaków, nakładek na wydechy, lpg, cng, napraw karoserii. Nie pytam się jak niektórzy jak dokręcić śrubkę, gdzie sa bezpieczniki lub przepływomierz. W pogaduchach o dupie maryni też nie biorę udziału

wiem co nieco o wydechach i zawieszeniach i o tym piszę.

Żeby nie być posądzonym o to że mam kilka kont proszę admina o sprawdzenie adresu IP decybelka i mojego i publikację na forum

_________________
e36 skasowana e46 przywitana

wreszcie wydech na swoim miejscu
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wydech w klekocie
PostNapisane: 13 maja 2011, 06:21 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 309
Lokalizacja: siedlce
MARKS - a możesz fotkę wnętrza zrobić tak przez końcówkę

_________________
e36 skasowana e46 przywitana

wreszcie wydech na swoim miejscu
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wydech w klekocie
PostNapisane: 13 maja 2011, 10:04 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2098
Lokalizacja: Warszawa Włochy/Wola
Moje BMW: BMW
Kod silnika: 007
Garaż: Taki tam stary rupieć.
morsik napisał(a):
czy ja gdzieś w swoich postach udzieliłem nieprawdziwych informacji, źle podpowiedziałem itp ? Wskazywałem zawsze tylko jak powinno wyglądać żeby nie robić wiochy z której potem się wszyscy śmieją i utrwalają image użytkownika bmw.
Moje byłe już bmw e36 2.0 najprawdopodobniej zostanie skasowane - miałem wypadek wyjechała mi babka z podporządkowanej i niestety ale raczej szrot. Aktualnie szukam ciekawego auta może e46 po lifcie może subaryna nie wiem co się lepszego trafi.

co do innych forów nie mam pojęcia ja piszę tylko to co wiem i to co sam przechodziłem , modyfikowałem lub gdzie wiedzy liznąłem - czyli nie wypowiadam się na tematy spoilerów, lakierów, naklejek, kołpaków, nakładek na wydechy, lpg, cng, napraw karoserii. Nie pytam się jak niektórzy jak dokręcić śrubkę, gdzie sa bezpieczniki lub przepływomierz. W pogaduchach o dupie maryni też nie biorę udziału

wiem co nieco o wydechach i zawieszeniach i o tym piszę.

Żeby nie być posądzonym o to że mam kilka kont proszę admina o sprawdzenie adresu IP decybelka i mojego i publikację na forum


Akurat adres IP to możesz sobie zrobić dowolny...
A ja się pytam kto tak poleca te tłumiki u nas na forum? Bo napisałeś na innym, że polecamy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wydech w klekocie
PostNapisane: 13 maja 2011, 10:11 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2555
Lokalizacja: Warszawa (Wola)
Moje BMW: E46 328i
Kod silnika: M52
Obrazek

no pytam kto :rotfl:

_________________
Obrazek
Zobacz moją e46 344i V8 Project
Moje e30, magnes na laski


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wydech w klekocie
PostNapisane: 13 maja 2011, 10:29 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1381
Lokalizacja: Jaworzno
Też jestem ciekaw które to osoby bo jest ich podobno dużo :oczami:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wydech w klekocie
PostNapisane: 13 maja 2011, 15:05 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23104
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Hmm ale wpadka :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wydech w klekocie
PostNapisane: 18 maja 2011, 19:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: M47TU
morsik napisał(a):
to jest o wiele lepsze rozwiązanie niż kupno rm z dwoma końcówkami bo one nie mają widełek w środku tylko komorę - przyczyna jest prosta ma być tanio a jak tanio to mało spawu czyli widełek nie będą spawać

co do kata
jak się kat zapycha to masz info na kompie; bardzo często jak widzę pseudowymieniaczy katów czyt wyciąć wybić zostawić puchę i wstawić to mnie krew zalewa. Dochodzi do rozprężenia spalin a co za tym idzie auto traci bo nie ma ciśnienia w układzie. Jak montujesz tłumik końcowy o takiej konstrukcji jak rozrysowałem to też jest wieeelka dupa - nieukierunkowane spaliny nie mają "cugu" czyli stoją w wolnych przestrzeniach (w tym przypadku komorze) , co za tym idzie stanowią niepotrzebny opór dla kolejnej porcji spalin które nazwijmy to muszą wykonać pracę żeby wypchnąć to zostało po poprzednim cyklu ale nie mają dość energii aby wylecieć i znowu zostaje ściana która musi zostać wypchnięta i tak w kółko. Dlatego każy wydech sportowy (taki naprawdę sportowy a nie tylko końcówki z kwasiaka i czarny mat na puszce) mają spaliny ukierunkowane i między innymi ja tak mam u siebie


Witam wszystkich, jestem z RM Motors
Małe sprostowanie - SĄ WIDEŁKI W TŁUMIKU, NIE MA KOMORY
puszka tłumika nie kosztuje 30-40zł tylko więcej co najmniej 60zł, przykład aukcja - http://allegro.pl/tlumik-montazowy-uniw ... 03608.html
Komora jest pożądana w wolnossących dla zachowania ciśnienia, w autach z turbiną jak najwolniejszy przelot jednak kosztem komfortu dla uszu dlatego stosuje się komorowe ukierunkowane , które są kompromisem między komorowym a typowym przelotowym. Przy turbodieslach spokojnie robi się pełen przelot, gorzej z benzynowymi turbo 2,5 cala lub 3 cale w układzie z 1 tłumikiem, przy pełnym przelocie jest dość głośno, kompromisem jest komorowy z ukierunkowaniem spalin jednak parę koników zabierze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL