BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 01:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e39] kilka cennych pytan..
PostNapisane: 15 czerwca 2011, 02:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Lokalizacja: Jaworzno
Moje BMW: e39
Kod silnika: M62 V8 :)
witam niedawno zakupilem sobie piekna bmw e39 4.4 v8 i mam pare problemow ... ;p

Problem 1:
posiadam lamy po liftingu lecz sa ona z pomaranczowymi odblaskami.. problem polega na tym ze wcale nie podoba mi sie pomaranczowy kolor i czy jest jakas inna rada niz kupowanie nowych lamp ? :/ np. wymiana samych odblaskow, kloszy, lub pomalowanie tych odblaskow ?

Problem 2:
ringi zamontowane w poliftingowych lampach sa orginalnie slabo widoczne naprzyklad w dzien.. czy jest sens wkladac jakas mocna biala ledowa zarowke zeby poprawic widocznosc ringow w dzien ?

Problem 3:
moja slicznotka ma juz zrobione 240 tysi i zastanawiam sie nad wycieciem kacikow bo znajomy mi powiedzial ze po takim przebiegu przewaznie katalizatory sa bezuzyteczne... a po drugie paroma konikami wiecej nie pogardze ;p

Problem 4:
posiadam poliftingowy zderzak z okraglymi halogeniami.. zachaczylem kilka razy o kraweznik i troszke mi sie na dole powyginal ten zderzak.. czy jest sens dokupic jakas ladna dokladke zderzaka ?

to chyba na tyle.. :) jak sobie przypomne to dopisze bo widze ze tu kumaci smigaja po forum :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] kilka cennych pytan..
PostNapisane: 15 czerwca 2011, 02:47 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4674
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54b25
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687 Днепр
ad1) tak można kupić same klosze za nie duże pieniądze. Lampę trzeba wyjąć oczywiście to zmiany. Przy zmianie ryzykujesz tym, że zacznie Ci parować (o ile jeszcze nie paruje).

ad2) wg mnie nie ma sensu, ringi nie mają nic oświetlać.
ad3) ja bym nie wycinał nic, przynajmniej dopóty, dopóki bym nie miał absolutnej pewności, że katy są zapchane. W rzeczywistości wcale tak źle z katami nie jest. Zrobisz jednak jak chcesz.

ad4) tutaj ekspertem nie jestem, ale chyba trudno będzie Ci coś wykombinować, aby wyglądało ładnie. Najlepiej i zarazem najtaniej będzie naprawić obecny, lub kupić nowy zwykły zderzak.

PS Cenne mogą być chyba raczej odpowiedzi na pytania co najwyżej pilne ;)

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010)530d
E38 740i (I 2011 - XII2017)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] kilka pilnych pytan..
PostNapisane: 15 czerwca 2011, 02:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Lokalizacja: Jaworzno
Moje BMW: e39
Kod silnika: M62 V8 :)
jezeli chodzi o klosze to wiem ze sa one niby nie rozklejalne i trzeba je potem elegancko szczelnie skleic.. jednak nigdzie nie moge znalesc takich kloszy poliftingowych.. :/ jezeli chodzi o ringi to nie chodzi mi zeby oswietlaly tylko ladnie wygladaly. jezeli juz sa to niechaj ladnie swieca :) tylko czy taka ledowa zaroweczka bedzie mocniejsza niz ta zwykla ori...

PS: dzienki za uwage.. zmienilem nazwe tematu ;p


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] kilka cennych pytan..
PostNapisane: 15 czerwca 2011, 03:26 
Online
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23101
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Na pierwszy ogień to powinieneś wiesz co zrobić po kupnie samochodu :P No chyba że już masz wszystko powymieniane i zrobione na tip-top :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] kilka cennych pytan..
PostNapisane: 15 czerwca 2011, 03:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Lokalizacja: Jaworzno
Moje BMW: e39
Kod silnika: M62 V8 :)
jasne.. tylko malutki jakis wachaczyk mi stuka z przodu to go musze podmienic ;p a takto wszycho si ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] kilka cennych pytan..
PostNapisane: 15 czerwca 2011, 09:32 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2761
Lokalizacja: searching...
Moje BMW: E39 540i ACS5 / 323i
Kod silnika: M62B44, M52b25
Garaż: mam
ad 1. - Same klosze będzie chyba trudno dostać, no i rozklejanie i sklejanie prawie na pewno będą po tym parować, może znajdź kogoś na zamianę komu podpasują te pomarańcze...
ad. 2 - Możesz wsadzić Led Markery będą świecić ładnym białym światłem, mocniej niż ori, ale wciąż nie osiągniesz tym efektu światła do jazdy dziennej... i jak coś nie kupuj najtańszych markerów....
ad. 3 - Nad katami trzeba by się dobrze zastanowić, bo jeśli masz realny przebieg wcale nie muszą być zmęczone, ja osobiście byłbym za wycięciem, ale jakiejś ogromnej różnicy, stada koni więcej to nie da...
ad. 4 - Najlepiej jakbyś dał foto tych uszkodzeń, dokładkę kupić można ale nie będzie ona zbytnio pasowała, trzeba będzie malować, kleić, chyba bardziej opłaca się kupić tanio jakiś goły zderzak, przełożyć listwy i pomalować, ewentualnie trafić w kolorze....

_________________
do licha LPG -nawet porządne zapalniczki są na benzynę
KUPIE boczki w skórze E39 / kontury czarne z E38


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] kilka cennych pytan..
PostNapisane: 15 czerwca 2011, 21:59 
Offline
Lokalny Ekscentryk

Posty: 763
Garaż: było: E39 525TDS, E39 528i, E46 330Ci, E39 M5
Klosze w lampach poliftingowych chyba już wymienne nie są (tak jak w przypadku przedliftów), ale pewien nie jestem. A jeśli chodzi o dokładkę to tutaj też jest problem. Można kupić dokładkę ze SportPakietu, ale do poliftingowego zderzaka nie ma chyba żadnych odlewów w rozsądnej cenie (a z używkami ciężko, do przedliftów są solidne dokładki z ABS na allegro), a oryginał kosztuje tyle, że... lepiej byłoby na pewno naprawić Twój lub kupić zderzak. Poza tym nie wiem, jak wyglądała by sprawa z montażem dokładki do uszkodzonego zderzaka.

EDIT

Najlepszym wyjściem z lampami byłoby zamienić je u kogoś, kto takimi handluje (gdybyś potrzebował kontakt, to znam jedną taką osobę z innego forum BMW). Trochę dopłacisz i dostaniesz w zamian, takie jak chcesz. Ewentualnie możesz szukać kogoś, kto się zamieni. Raz na "ruski rok" trafiają się ludzie, którzy potrzebuję wymienić swoje na takie z innymi kierunkami, bo np. nie pasują im do tylnych lamp.

_________________
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] kilka cennych pytan..
PostNapisane: 16 czerwca 2011, 21:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Lokalizacja: Jaworzno
Moje BMW: e39
Kod silnika: M62 V8 :)
jezeli chodzi o lapmy to watpie zeby ktos chcial sie wymienic bo w jednej mam uszkodzony regulator swiatel.. nie pomyslalem ze ta dokladka moze nie pasowac do poliftowych zderzakow, a moze ktos prubowal kombinowac ? wydaje mi sie ze gdyby dalo rade ja zamontowac to by nawet ladnie wygladala bo dodala by zderzakowi troszke krztaltu .. pozdrawiam ;) :cwaniak:

gdzies mi sie wyczytalo ze sa takie dokladki to poliftingoych zderzakow ale jakos nie moge znalesc.. :/ moze ktos sie orientuje.. ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] kilka cennych pytan..
PostNapisane: 16 czerwca 2011, 23:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Lokalizacja: Jaworzno
Moje BMW: e39
Kod silnika: M62 V8 :)
http://allegro.pl/bmw-5-e39-od-2000r-sp ... 09648.html dokłądnie chodzi mi o takie cosik :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] kilka cennych pytan..
PostNapisane: 16 czerwca 2011, 23:35 
Online
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23101
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Ale tragiczne brewki w tym ogłoszeniu :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] kilka cennych pytan..
PostNapisane: 16 czerwca 2011, 23:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Lokalizacja: Jaworzno
Moje BMW: e39
Kod silnika: M62 V8 :)
jak myslicie z taka dokladka bedzie trzeba kombinowac ? do ciemnej zielonej shadowki to chyba by nawet czarna taka pasowala :) a co do kloszy to znalazlem na ebayu cos takiego.. http://cgi.ebay.pl/Streuscheibe-Blinker ... 138wt_1139 jezeli by kogos interesowalo to mozna tez kupic jedna strone.. zastanawiam sie co z tym parowaniem.. jezeli sie dobrze uszczelnie to dlaczego ma parowac ? czym sie rozni lampa po liftingu od innej lapmy ze jest niby nierozklejalna ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] kilka cennych pytan..
PostNapisane: 17 czerwca 2011, 10:16 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2761
Lokalizacja: searching...
Moje BMW: E39 540i ACS5 / 323i
Kod silnika: M62B44, M52b25
Garaż: mam
Ta dokładka jest robiona na wzór Schnitzera - jeśli nie przeszkadza ci to że na aucie z całego pakietu będzie sama dokładka przednia to kupuj, zapytaj sprzedawcy czy pasuje idealnie do poliftowego zderzaka, kiedyś się o to z kimś pytałem i koleś mówił ze trzeba lekko coś zeszlifować bo jest skrojona do przedliftowego zderzaka. Pamiętaj że montaż na klej, wykonana z laminatu - trzeba będzie odpowiednio pomalować bo inaczej będzie ci lakier odpryskiwał od byle kamyczka...

_________________
do licha LPG -nawet porządne zapalniczki są na benzynę
KUPIE boczki w skórze E39 / kontury czarne z E38


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] kilka cennych pytan..
PostNapisane: 17 czerwca 2011, 15:27 
Offline
Lokalny Ekscentryk

Posty: 763
Garaż: było: E39 525TDS, E39 528i, E46 330Ci, E39 M5
Swego czasu interesowałem się tematem dokładki do zderzaka przedliftingowego i stanowczo odradzano mi zakup takiej dokładki z laminatu. Do przedliftingów jest na allegro odlew z ABS, który jest podobno solidny i nie jest go tak łatwo uszkodzić. Myślę, że tak czy siak musiałbyś dokładkę pomalować, bo w kolorze innym niż samochód nie wyglądałoby to najlepiej. Poza tym zerknij na forum 5er, tam jest temat o dokładkach i była też grupa zainteresowanych dokładkami do poliftingowych E39. Dalej nie śledziłem tematu.

_________________
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] kilka cennych pytan..
PostNapisane: 18 czerwca 2011, 10:41 
Online
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23101
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Jeśli będzie sama będzie w oczy kuło :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] kilka cennych pytan..
PostNapisane: 18 czerwca 2011, 14:44 
Offline
Lokalny Ekscentryk

Posty: 763
Garaż: było: E39 525TDS, E39 528i, E46 330Ci, E39 M5
Ja myślę, że będzie ok. Na forum jest jedno piękne co prawda przedliftingowe E39, ale z samą dokładką zderzaka. Wygląda to świetnie. Możesz zerknąć http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=50342&start=100

_________________
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 55 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL