BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 08:32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 205 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) E46 320d M47n
PostNapisane: 8 lipca 2014, 20:38 
Offline
Forumowicz

Posty: 350
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
Roger Nysa mam takie pytanie mam silnik m47n i muszę odkręcić koło pasowe.Mechanik powiedział za 1mc dopiero bo roboty w polu itp nie ma czasu a auto nie dostarczę bo po kolizji z sarną stoi na podwórku z gołymi podłużnicami wiec ani ruchu żadnego

Wszystko mam zdemontowane chłodnicę wody,ic,zderzak,chłodnice klimy,alternator,rolki,itp itp zostało samo koło Pasowe tylko

czy śmiało mogę wbić 6 bieg druga osoba hamulec trzyma i nasadka 22 długa przedłużka 1.5/2m i odkręcam??

czy do tego zabiegu muszę na nowo zamontować alternator i rolki by założyć pasek na koło pasowe by był wiekszy opór czy nie? bo dodam mam wszystko zdemontowane już

aha i prócz tego 6 biegu i hamulca trzymanego ręczny musi być zaciągniety czy nie?

i najważniejsze jedna osoba pisała tutaj,że robiła tym sposobem Twoim Drogi Roger i coś pstrykneło i wał strzelił tutaj w tym temacie pisała ale o silniku m47

dodam u mnie jeden ząbek na kole pasowym ten do specialnego klucz jest w połowie uksyty ktoś pewnie chciał wymienić i raczej nie dał rady bo koło od nowosći jest a sam ząbek się nie zerwał na kole


czy jeśli bedę chciał odkręcić a nie będzie szło to warto się szarpać na siłę by odkręcić??nie strzeli wał??

i jak kolego z dokręcaniem? na jakiej zasadzie dokręcałeś?? na czucie? czy jak


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) E46 320d M47n
PostNapisane: 9 lipca 2014, 15:45 
Offline
Forumowicz

Posty: 117
Moje BMW: e36
Kod silnika: 320
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134922
kolego wiesz jak wyglada wał? teraz pomysl ze chwytasz go na jednym koncu a na drugim wykrecassz jak szmate z wody... ja dziękuję za takie ryzyko. samochod ma 350Nm po modach dochodzi do 500... a to co Ty z nim zrobisz to jakies 1500Nm:) dodatkowo pomyśl ze te 500Nm po modach to 4 gary gdzie zaden nie jest tak skrajnie umieszczony jak koło pasowe. wiadomo mozna ryzykować ale pomysl ile kosztuje wał a ile klucz albo robota kogos kto ma klucz:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) E46 320d M47n
PostNapisane: 9 lipca 2014, 17:51 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 363
Lokalizacja: ZWA/ZS
Moje BMW: E39 530dA Touring
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=123227
blackfly napisał(a):
pomysl ile kosztuje wał a ile klucz albo robota kogos kto ma klucz:)

Ja zapłaciłem 120 zł pod koniec zeszłego roku, to nie wymiana tulei wózka żeby płacić 500 pln.

_________________
Obrazek

Jeśli masz w swojej E38/E39 opcję składania lusterek która nie działa, a WD40 nie pomaga, to zapewne padł silniczek. Dysponuję zamiennikiem (wątek: viewtopic.php?f=1&t=41753), zapraszam na priv :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) E46 320d M47n
PostNapisane: 9 lipca 2014, 19:26 
Offline
Forumowicz

Posty: 350
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
blackfly napisał(a):
kolego wiesz jak wyglada wał? teraz pomysl ze chwytasz go na jednym koncu a na drugim wykrecassz jak szmate z wody... ja dziękuję za takie ryzyko. samochod ma 350Nm po modach dochodzi do 500... a to co Ty z nim zrobisz to jakies 1500Nm:) dodatkowo pomyśl ze te 500Nm po modach to 4 gary gdzie zaden nie jest tak skrajnie umieszczony jak koło pasowe. wiadomo mozna ryzykować ale pomysl ile kosztuje wał a ile klucz albo robota kogos kto ma klucz:)



rozumiem tylko,że Roger sam pisał za nim dorobił czy tak kupił sobie taki klucz to odkręcił mnóstwo kół pasowych i jak to teraz rozumieć


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) E46 320d M47n
PostNapisane: 9 lipca 2014, 21:56 
Offline
Forumowicz

Posty: 117
Moje BMW: e36
Kod silnika: 320
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134922
odkrecisz 9 i będzie ok a za 10 strzeli. zresztą skąd masz pewność ze nie powstaną na wale jakieś mikro pęknięcia? przejedziesz 10 000 dodasz mocniej gazu i peknie:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) E46 320d M47n
PostNapisane: 10 lipca 2014, 10:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 34
Moje BMW: E46 320
Kod silnika: M47DO1
Na innym forum koledze odpowiedzieli na te wątpliwości.
pozwolę sobie zacytować :
MIKUr1 napisał(a):
xxkocurekxx napisał(a):
Koledzy ale mówicie,że można tak odkręcić?? czy nie?


Jak Ci mama pozwoli to możesz. Czytać nie umiesz czy co do ch*ja? Najeb*ne 4 strony tematu o dupie marynie, już wszystko zostało napisane a Ty dalej jak dziecko we mgle. Jakbym był moderatorem to byś dostał 3 osty - jeden za pisanie post pod postem, drugi za brak czytania ze zrozumieniem a trzeci za zawracanie dupy.


Ja mam automat i też koło wymieniane na blokadzie. Nie kombinuj, albo pożycz klucz albo zostaw ten wyciek poskładaj auto i jedz do mechanika.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) E46 320d M47n
PostNapisane: 10 lipca 2014, 13:57 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 363
Lokalizacja: ZWA/ZS
Moje BMW: E39 530dA Touring
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=123227
Mariusz_p napisał(a):
Na innym forum koledze odpowiedzieli na te wątpliwości.
pozwolę sobie zacytować :
MIKUr1 napisał(a):
xxkocurekxx napisał(a):
Koledzy ale mówicie,że można tak odkręcić?? czy nie?


Jak Ci mama pozwoli to możesz. Czytać nie umiesz czy co do ch*ja? Najeb*ne 4 strony tematu o dupie marynie, już wszystko zostało napisane a Ty dalej jak dziecko we mgle. Jakbym był moderatorem to byś dostał 3 osty - jeden za pisanie post pod postem, drugi za brak czytania ze zrozumieniem a trzeci za zawracanie dupy.


Ja mam automat i też koło wymieniane na blokadzie. Nie kombinuj, albo pożycz klucz albo zostaw ten wyciek poskładaj auto i jedz do mechanika.

=D>

_________________
Obrazek

Jeśli masz w swojej E38/E39 opcję składania lusterek która nie działa, a WD40 nie pomaga, to zapewne padł silniczek. Dysponuję zamiennikiem (wątek: viewtopic.php?f=1&t=41753), zapraszam na priv :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) E46 320d M47n
PostNapisane: 10 lipca 2014, 14:33 
Offline
Forumowicz

Posty: 350
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
kurcze pasowało by mi to zrobić teraz jak mam wszystko rozebrane

roger pisał,że wiele kół tak odkręcił następnie ktoś tam pisał,ze też

a znów kurde po 2

do jakiego warsztatu bym nie pojechał tutaj to nie mają takiego klucza.Auto musiałbym do Krakowa Lub Kielc ciagnąć :zly:


tak,że jak oddam do warsztatu takiego normalnego zwykłego to i tak odkręcą wiemy jak


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) E46 320d M47n
PostNapisane: 10 lipca 2014, 16:35 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 363
Lokalizacja: ZWA/ZS
Moje BMW: E39 530dA Touring
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=123227
xxkocurekxx napisał(a):
Auto musiałbym do Krakowa Lub Kielc ciagnąć

Skąd dokładnie jesteś? Pokombinujemy tu wszyscy wspólnie gdzie w rejonie byłby dobry warsztat.

_________________
Obrazek

Jeśli masz w swojej E38/E39 opcję składania lusterek która nie działa, a WD40 nie pomaga, to zapewne padł silniczek. Dysponuję zamiennikiem (wątek: viewtopic.php?f=1&t=41753), zapraszam na priv :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) E46 320d M47n
PostNapisane: 11 lipca 2014, 14:54 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 3282
Moje BMW: e46 330Ci turbo
Kod silnika: m54b30t
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112765&start=80
Marazzz napisał(a):
Leo napisał(a):
bsbs napisał(a):
Witam można prosic o kilka zdjec lub wymiar klucz do blokady kola pasowego


może jeszcze rysunek w autocadzie?

Też posiadamy taki klucz w ilości 2 sztuk ten co jest spasowany idelanie z oryginalnym kołem problem ma wejść do zamiennika np. corteco wtedy używamy drugiego luźniej spasowanego i zawsze robimy to bezpiecznie i bez stresu dla nas jak i dla właściciela :)

Ciekawe co piszesz , bo koła na pierwszy montaż robi Corteco. To jak napisać że wahacze lema trzeba montować inaczej niż OEM -owe bo się "różnią". Jakie są różnice w kołach OEM a nie OEM?


Po prostu jest już wiele powymienianych kół na jakiś dziwolągi i te mają inny rozstaw ząbków na kole na któe albo blokada nie chce wejść albo wchodzi zbyt luźno i można te zabki wyłamać bez większego problemu

_________________
e46 330CI+2JZ+DCT+wściekły królik

Polub nas na FB BMWexpert Motorsport

Odbudowa silników KLIK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) E46 320d M47n
PostNapisane: 13 lipca 2014, 11:56 
Offline
Forumowicz

Posty: 350
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
Jednak postanowiłem nie wymieniać koła póki co

Mechanik popatrzył na to koło i mówi to ma powierzchowne pęknięcia tylko,żeby to zostawić mówi nie to,że guma rozerwana cała tylko w koło (obręcz)jest spękana ale mówi tyle to nic


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) E46 320d M47n
PostNapisane: 13 lipca 2014, 23:02 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 3282
Moje BMW: e46 330Ci turbo
Kod silnika: m54b30t
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112765&start=80
Od tego sie zaczyna :)

A za chwile odpadnie

_________________
e46 330CI+2JZ+DCT+wściekły królik

Polub nas na FB BMWexpert Motorsport

Odbudowa silników KLIK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) E46 320d M47n
PostNapisane: 14 lipca 2014, 14:22 
Offline
Forumowicz

Posty: 350
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
Leo jak odpadnie to kupie :) gdyby nie robota auta tzn kupno zderzaka,wloty powietrza nadkola itp 2tys zł+blacharz skasuje nie wiadomo ile za spasowanie wszystkiego moze coś naciągnąć itp do tego lakiernik dla tego nie mogę sobie pozwolić teraz na koło pasowe.

Spytam czy te pęknięcia co są to koło wyrwie w sensie tą gumę i odpadnie? czy spęka tak,ze zacznie walić pod maską i wtedy wymiana?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) E46 320d M47n
PostNapisane: 14 lipca 2014, 20:27 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 3282
Moje BMW: e46 330Ci turbo
Kod silnika: m54b30t
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112765&start=80
raczej sie ukreci

_________________
e46 330CI+2JZ+DCT+wściekły królik

Polub nas na FB BMWexpert Motorsport

Odbudowa silników KLIK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) E46 320d M47n
PostNapisane: 15 lipca 2014, 20:01 
Offline
Forumowicz

Posty: 350
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
a jak się ukręci to dużo narobi szkód taka guma?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) E46 320d M47n
PostNapisane: 17 lipca 2014, 09:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 34
Moje BMW: E46 320
Kod silnika: M47DO1
Tak. Narobi szkód a do tego drgania przenoszone są na cały układ napędowy, na osprzęt na napinacze itd. Jak są pęknięcia to się koło wymienia w najbliższej przyszłości. innymi słowy zamawiasz koło i umawiasz termin w warsztacie. Wymiana koła to jakaś godzinka roboty.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) E46 320d M47n
PostNapisane: 18 lipca 2014, 10:52 
Offline
Forumowicz

Posty: 350
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
Ehh był mechanik i oglądał to i mówi to jest powierzchowne pęknięcie tylko ja bym to zostawił.A ma klucze do koła pasowego itp więc dla niego to nie problem wymienić i zarobić a powiedział,że on by to zostawił.To samo z pompą wody jest od nowości OE BMW i ma już luzy(ale nic nie cieknie podczas jazdy itp wszystko okej)mówi tez by zostawił.Mówi a jak kupisz nową to myslisz,że luzów nie będzie miała? czytałem na forum jakimś i pisali co 2 nowa pompa ma luzy tutaj na kółku jak się złapie

no to dokąd ja mam jezdzić,żeby on powiedział dobra wymień koło? :mad: gdyby to odemnie zależało to bym wymienił,ale że ja nie jestem sponsorem tylko Tato to jak mu mechanik powiedział,żeby zostawić to już gadanie po co wymieniać jak gadał zostawić :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) E46 320d M47n
PostNapisane: 18 lipca 2014, 20:57 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3530
Lokalizacja: Myślenice
Moje BMW: 330ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=99809
xxkocurekxx napisał(a):
czytałem na forum jakimś i pisali co 2 nowa pompa ma luzy tutaj na kółku jak się złapie

To pisali jakieś bzdury,albo kupili jakiś szajs,pompa luzów ma nie mieć i tyle.
Jak masz sponsora to co się przejmujesz .?:)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) E46 320d M47n
PostNapisane: 22 lipca 2014, 16:10 
Offline
Forumowicz

Posty: 350
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
Witam od dłuższego czasu mam taki objaw jak by łańcuch tarł w silniku :zly: gdy patrzę pod spodem auta jak silnik pracuje słychać to z okolic koła pasowego.Dodam,że koło w ''koło'' mam leciutko popękane.Zdjąłem oby dwa paski i uruchomiłem silnik i :szok:

dzwięk po mału zaczynał narastać z koła Pasowego.Mechanik do mnie tak przez telefon..jak z koła? co tam może szumieć?? :zly: ale ewidentnie z tamtąd idzie.Do tego przy gaszeniu rzuca autem tak,aż fura się zagibocze nie zle... mechanik mówi to na pewno nie od koła pasowego(to gibotanie)


bo nie mogę zdecydowac czy to pompa wody czy koło pasowe..lecz po zdjeciu pasków pompa wody nie pracuje tak? czyli logicznie ze wina koła??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) 320d M47n
PostNapisane: 23 lipca 2014, 22:12 
Offline
Forumowicz

Posty: 117
Moje BMW: e36
Kod silnika: 320
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134922
wina moze byc wszystkiego. nikt Ci przez internet nie powie co jest winne. podjedz do dobrego mechanika i na pewno Ci pomoze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 205 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL