BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 kwietnia 2024, 18:41

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [e46] wymiana termostatu głównego w M47
PostNapisane: 15 kwietnia 2014, 19:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47 2001
Czy przy montażu nie przeszkadza ten czarny uchwyt od chodniczki spalin który jest z lewej strony?Jest jakiś myk żeby termostat wszedł bez problemu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] wymiana termostatu głównego w M47
PostNapisane: 17 lutego 2015, 13:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: E46 328i
Kod silnika: M52TU
Panowie miał ktoś taką sytuację może, że nie pasował mu nowy termostat z obudową?

Otóż zamówiłem do swojej 328i nowy termostat, gość dobrał mi po numerze katalogowym termostat ze SWAGa, dzisiaj wszystko porozbierałem, zakładam ten nowy i pojawia się problem bo ta jedna większa śruba wchodzi elegancko ale z kolejnymi jest problem. Zdziwiłem się trochę bo na pierwszy rzut oka wszystko wyglądało tak samo jota w jotę. A okazało się, że ten lewy króciec (patrząc na silnik od przodu) jest jakby tak powiedzieć "niedogięty" do końca i haczy o jakiś element, który jest wkręcany do pokrywy vanosa.

Poniżej fotki
Obrazek
Obrazek

Na drugim zdjęciu widać całą sytuację. Nie ma opcji żeby założyć wąż na ten króciec. No po prostu nie ma bo próbowałem nawet najpierw wpiąć wąż a później założyć termostat z obudową no ale nie dało rady. Miał ktoś taką sytuacją może kiedykolwiek?

Wydawało mi się, że raczej takie rzeczy są robione standardowo, nie powinno być problemu skoro część jest dobierana na podstawie numeru katalogowego :/.

Może to jakaś wada fabryczna, że ten króciak nie jest bardziej dogięty?

W każdym razie jutro ma mi dwa jeszcze ten typ dostarczyć na wymianę żebym sprawdził czy będą pasować. No ale coś tu jest nie halo.

W ogóle jeszcze jedno pytanie. Co to za część, o którą ten króciec się blokuje? Ta zaznaczona na czerwono. Mało ważne jest to w tej chwili w sumie ale tak z ciekawości na przyszłość chciałbym wiedzieć. Do tej części wchodzi jedna wtyczka tam od lewej strony tylko tutaj jest odpięta bo demontowałem wszystko tak żeby mieć łatwiejszy dostęp do termostatu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] wymiana termostatu głównego w M47
PostNapisane: 19 lutego 2015, 04:07 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3058
Lokalizacja: Herzberg/Tiegenhof
Moje BMW: Z3
Temat jest o wymianie termostatu w dieslu. ;)
AndreMU napisał(a):
W ogóle jeszcze jedno pytanie. Co to za część, o którą ten króciec się blokuje? Ta zaznaczona na czerwono. Mało ważne jest to w tej chwili w sumie ale tak z ciekawości na przyszłość chciałbym wiedzieć. Do tej części wchodzi jedna wtyczka tam od lewej strony tylko tutaj jest odpięta bo demontowałem wszystko tak żeby mieć łatwiejszy dostęp do termostatu.

Ta część którą zaznaczyłeś to elektrozawór od sterowania vanosem wydechowym. Dziwny ten Twój termostat, tu masz numer oryginalnego termostatu do M52TU i M54: 11531437040 , a tu numer zamiennika Wahlera: WA4326.97D.
Wahler pasuje bez żadnego problemu.

Możliwe że termostat który masz jest do auta z pojedyńczym vanosem, wtedy po stronie wydechowej nie ma elektrozaworu.

_________________
"Jeszcze dziś, nawet po tym, co się wydarzyło w Ronde di Andora bardziej boję się, kiedy wychodzę na spacer, niż kiedy prowadzę auto." RK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] wymiana termostatu głównego w M47
PostNapisane: 19 lutego 2015, 22:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: E46 328i
Kod silnika: M52TU
Pawel! napisał(a):
Temat jest o wymianie termostatu w dieslu. ;)

No wiem wiem. Był jeszcze jeden o 328 ale tam były tylko dwa posty a tutaj jednak więcej było pisane i bardziej rzeczowo więc postanowiłem się podłączyć niż zakładać nowy temat. No ale na przyszłość będę o tym pamiętał.
Pawel! napisał(a):
Ta część którą zaznaczyłeś to elektrozawór od sterowania vanosem wydechowym.

No i ok, dzięki za info.
Pawel! napisał(a):
Dziwny ten Twój termostat, tu masz numer oryginalnego termostatu do M52TU i M54: 11531437040 , a tu numer zamiennika Wahlera: WA4326.97D.
Wahler pasuje bez żadnego problemu.

Możliwe że termostat który masz jest do auta z pojedyńczym vanosem, wtedy po stronie wydechowej nie ma elektrozaworu.

No i tak zrobiłem. Gość nie miał innego na wymianę, tylko takie więc oddałem mu tamten (i tak w ogóle to nie był SWAG tylko Vernet), zwrot kasy i załatwiłem sobie dokładnie ten, o którym piszesz. Dokładnie jota w jotę taki sam jak ten mój co się spsuł. I do tego tańszy. A gość z tej drugiej hurtowni mówił żeby tamtego Verneta nawet nie próbować instalować bo podobno mocno wadliwe są i potrafią od razu paść. Na ile to prawda a na ile zachwalanie własnego produktu to tego już nie mi oceniać ;). W każdym razie nowy termostat zamontowany, płyn zalany, odpowietrzone i wszystko teraz gra jak trzeba.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] wymiana termostatu głównego w M47
PostNapisane: 22 lutego 2015, 05:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: 520d touring
Kod silnika: M47
Dzieki hammet1 za opis. jestem swiezym posiadaczem bmw i jestem bardzo zadowolony,wlasnie jestem po wymianie termostatu i twoj opis bardzo mi sie przydal i w 100% sprawdzil :ok: :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 46 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL