BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 14:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] Padajace przetwornice ccfl zamiennik
PostNapisane: 30 września 2011, 14:17 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 297
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: e36 m40 316
Kod silnika: M 40
Witam serdecznie ostatnio u siebie w aucie zamontowałem przetwornice do ringów ccfl które to wygladaja tak

Obrazek

czyli nie jest zalane zywica czyli sie nie przegrzewa czyli mozna naprawic jak cos sie spali np. jakis element

na przewodzie czerwonym zasilajacym w połowie długosci wlutowałem sobie diode prostownicza pasek w kierunku przetwornicy

Obrazek

naciagnołem na nia koszulkę termokurczliwa i podgrzałem

wyjscie przetwornicy trzeba przerobic tak by mozna było wpiac świetlówki ccfl ja to zrobiłem za pomoca wlutowanych przewodów bezposrednio w płytke i wsuwek meskich i zenskich jak na foto meska

Obrazek


standardowe wtyczki z świetlówek tez przerobiłem na wsuwki i wszystko pieknie swieci i koszt niski gdyz jedna przetwornica kosztuje około 11 zł

na koniec przetwornice wkładamy w koszulke termokurczliwa i troche podgrzewamy nie za bardzo tylko tak by sie nie zsuwała z przetwornicy


( uwaga wysokie napiecie na przetwornicy )
Falownik INV-CCF122C dla Lampy CCF może sterować dwiema lampami o maksymalnej długości 400mm. napięcie wejściowe to 12V i przy sterowaniu dwiema lampami prąd wejściowy wynosi ok. 750mA. Napięcie wyjściowe jest maksymalne 1800Vrms do zapłonu oraz między 800Vrms i 1200Vrms (w zależności od typu lampy) do sterowania. Uwaga, z powodu wysokiego napięcia falownika bardzo ważne jest, aby zamontować go tak, żeby nikt nie mógł dotykać złącza lampy, bo tam jest wysokie napięcie.



_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [XX] Padajace przetwornice ccfl zamiennik
PostNapisane: 30 września 2011, 16:14 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 53
Posty: 87
Lokalizacja: Chrzanów
bobiszonn napisał(a):
Witam serdecznie ostatnio u siebie w aucie zamontowałem przetwornice do ringów ccfl które to wygladaja tak [...]



Hej

To może podaj jeszcze jakieś namiary gdzie to można kupić.

_________________
--
pozdrawiam
nelson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [XX] Padajace przetwornice ccfl zamiennik
PostNapisane: 1 października 2011, 12:55 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 297
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: e36 m40 316
Kod silnika: M 40
trzeba sie zalogowac na stronie na firme NIP itp


http://www.asun.pl/go/_info/?id=285085& ... 5d431013fd


lub tutaj troche drozej nie wiem czy jest wymagane logowanie na firmę

http://www.soltronik.pl/inverter_ccfl_1 ... 11462.html

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [XX] Padajace przetwornice ccfl zamiennik
PostNapisane: 10 stycznia 2012, 10:46 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 38
Lokalizacja: Komorowo
Moje BMW: e39 530dA Touring
Kod silnika: M57D29
Kolego, a jak wygląda sprawa z błędem przepalonej żarówki, czy owy inverter nie będzie mi go wywalał? Mam na myśli e39 przed liftem, w którym moduł wysyłając co jakiś czas impuls prądu sprawdza stan żarówek... Kupiłem jakiś czas temu ringi CCFL i oczywiście po niedługim czasie użytkowania przepaliły się przetwornice, jedna, a później i druga, co było tylko kwestią czasu, może dlatego, że były zamontowane wewnątrz lampy i były oryginalnie zalane żywicą przez co mogły się przegrzać, a były to takie typowe małe czarne przetworniczki jak i na Allegro można kupić za ok. 30 zł...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [XX] Padajace przetwornice ccfl zamiennik
PostNapisane: 17 lipca 2012, 17:54 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 2657
Lokalizacja: Świebodzice
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20++
Garaż: Murowany w szeregu :P
Siemano:)

Ostatnio przerabiałem naprawę (z nudów) przetwornicy do ringów CCFL. Najczęściej winowajcą jest/są tranzystor(y) zazwyczaj zaleca się wymianę parami:) Mówimy tu o elementach Q1iQ2
Obrazek
Oryginalnie siedzą tam D1616AL czyli 2 ASD1616a, ze względu na to że TEN właśnie tranzystor się przegrzewa i przepala można zastosować zamienniki:
2Sc4485, 2Sc4486, 2Sd1835, "2Sd1207(lecz przy tym jak na moje oko 1 Ring nie świeci pełną jasnością tylko tak na 70% mocy czyli jest za słaby)"

Klolega doradzał mi użycie czegoś na wzór Tranzystora TDA do którego można dokręcić aluminiowe ożebrowanie i wtedy owy element na 1000% się nie przegrzeje i się nie spali:) Lub do metalowej obudowy o dużej powierzchni:) jak coś z tym wymodzę to dam znać:) już na przerobionej przetwornicy jeżdżę .... 3 tysiąc kilometrów i nadal świecą tak jak mają świecić:)

_________________
Takie tam 2.8 w sedanie<---KLIK
Mapa osób z interfejsam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL