BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 10:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Coupe ściąganie listwy dachowej...
PostNapisane: 5 października 2011, 19:51 
Posiadacze BMW w budzie E36 coupe zawsze mają problem z listwami (relingami) dachowymi, ponieważ zawsze blakną od słońca, wychodzi korozja lub ktoś nieumiejętnie je remontował i każdy z was jak zobaczy tą listwą dachową w kiepskim stanie chcąc odrestaurować to zawsze zadaje sobie i innym pytanie "Jak ją zdjąć". Mi tez przydałaby się taka odnowa i chcąc to zrobić porządnie nie porysować lakieru ostrymi narzędziami, papierami oraz nie poplamić farbą, przez długi czas głowiłem się, oglądałem sobie, aż w końcu wskoczyłem na komputer, szperałem po amerykańskim forum i znalazłem idealny DIY jak ją zdjąć, poniżej zamieszczam zdjęcia i opis, ale oczywiście nie są one moje autorstwa.

1. Tutaj widzimy, że w jakim stanie jest ta listwa pewnego posiadacza e36 coupe z amerykańskiego forum.
Obrazek

2. Trzeba otworzyć drzwi i zacząć ściągać uszczelkę, wystarczy do połowy aby całkowicie odsłonić tą metalową już wyblakła i skorodowaną listwę dachową,

Obrazek

Obrazek

3. Na tym zdjęciu widać jak mocno się trzyma, więc potrzebny będzie gumowy młotek (NAJLEPIEJ I NIE METALOWY BO SZKODA ZNISZCZYĆ LAKIER) i coś do podparcia listwy, żeby nie zrobić wgnieceń na listwie podczas uderzania młotkiem oraz do zachowania dużego odstępu od karoserii tylko uważajcie na przednią szybę i na lakier. Sposób uderzania jest taki, że uderzamy delikatnie aż dolna krawędź listwy całkowicie zejdzie.

Obrazek

4. Jak nam się uda ją wybić z karoserii to górna część listwy będzie już lekko odstawała od karoserii i pozostaje nam ją kolejno rozruszać do przodu i do tyłu ciągnąc w dół, aż do całkowitego zdjęcia jej z auta.

Obrazek

Obrazek

5. Na tych zdjęciach kolega przedstawia sposób odnowy w jaki on to robił choć przyznam, że nieźle wyczyścił, ale jak nakładał lakier to już fatalnie, bo jest za bardzo błyszczący, nierównomiernie nałożony, chyba zapomniał o podkładzie i odrdzewiaczu, a lakier kupił wysoki połysk.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

6. Montaż jest banalnie prosty czyli po prostu trzeba ją wcisnąć na swoje miejsce, lekko podważając aby nie uszkodzić tylnej szyby, chociaż nie wiem po co podważać jak można na chama pchnąć w górę :D

Obrazek

Obrazek

Nie odpowiadam za szkody powstałe podczas nieumiejętnego montażu lub demontażu.

ŹRÓDŁO ZE STRONY http://forums.bimmerforums.com/forum/sh ... ?t=1290484

POZDRAWIAM>


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E36] Coupe ściąganie listwy dachowej...
PostNapisane: 7 października 2011, 09:05 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 767
Moje BMW: e46 330dTA
Kod silnika: M57
fajne, przyda mi się bo mam parę odprysków :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Coupe ściąganie listwy dachowej...
PostNapisane: 7 października 2011, 09:13 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1864
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Garaż: E39 523iT, E46 318i, E36 328iA Individual, E61 530xD
bardzo ciekawe DIY, bo jak wiadomo dosc czesto te listwy wygladaja tak jak na pierwszym foto i odrazu ktos moze sobie na shadow przerobic ;p

_________________
E39 523i Touring M52TUB25, E46 318i M43TUB19, E36 328iA Touring Individual M52B28


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Coupe ściąganie listwy dachowej...
PostNapisane: 7 października 2011, 11:08 
Tylko wiecie te listwy są pokryte jakąś naklejką lub folią czy jak to tam się zwie, ja jej nie ściągałem tylko wodnym papierem ściernym wygładziłem, a próbę robiłem na 3-ej zapasowej listwie i po zdjęciu tego materiału czym ona była owinięta wyszła jakaś strasznie chuda i szczuplutka.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL