BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 19:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] instrukcja rozkręcenia licznika e39
PostNapisane: 30 listopada 2011, 21:15 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 79
Lokalizacja: TOP
Moje BMW: e39 520i
Kod silnika: m52b20
Witam
Po dłuższych poszukiwaniach na forum tematu związanego z licznikiem e39 a mianowicie jakiejś instrukcji jak je rozebrać i dostać się do głównej płyty ze ścieżkami i tym podobnym postanowiłem sam taką instrukcję napisać . Mam nadzieje że w jakiś sposób będzie wam to przydatne.
A więc tak co nam będzie potrzebne:
1.Licznik, zegary, cyferblat czy jak tam to zwał
2.torks T10
3.śrubokręt płaski a może nawet 2
4.szczypce
5.browarek lub coś mocniejszego

To narzędzia których użyłem
Obrazek

Krok 1
Musimy oddzielić szybkę od reszty czyli zaczynamy od zacisków pokazanych na fotce poniżej zaznaczonych na czerwono. Musimy je złapać szczypcami i przekręcając naciskamy w dół aż nam wskoczy w środek, czynność tą powtarzamy z pozostałymi zaciskami. Oczywiście nie zapominamy o 4 zatrzaskach po bokach .
Obrazek

Jeśli już zrobimy to wszystko wyżej wymienione naszym oczom powinien ukazać się taki obraz
Obrazek

Krok 2
Bierzemy do ręki browar pijemy po chwili sięgamy za torks T10 i wykręcamy śrubki zaznaczone na czerwono na poniższym zdjęciu
Obrazek

Kolejny etap to zdjęcie dwóch paneli z wyświetlanymi kontrolkami na zdjęciu zaznaczone na zielono Każdy z nich wciśnięty jest na 2 kołeczki
Obrazek

Gdy się z tym uporamy zobaczymy takie coś
Obrazek
Odkręcamy kolejne 2 śrubki zaznaczone na czerwono

Krok 3
Przekręcamy zegary do góry tak aby gniazda były na górze. Dokładnie się przyglądamy. Przy każdym gnieździe z lewej jak i z prawej strony naszych gniazd znajdują się zaczepy. Zaczepy te to ostatni krok aby oddzielić zegary od tej czarnej osłony gdzie znajduje się płyta główna naszych liczników
Obrazek
Wciskamy je i dogniatamy gniazdo. Czynność tą powtarzamy z kolejnym gniazdem
UWAGA!!!!!!! Pamiętajcie o wskazówkach pokazujących nam pomiary możemy je łatwo uszkodzić więc ostrożnie
Po wykonaniu tej czynności gniazda razem z całą płytko powinno wyjść i powinniśmy zobaczyć taki widok
Obrazek
Obrazek



I tak o to w taki sposób nasz licznik rozłożony jest na części pierwsze.

Po niżej jeszcze parę fotek z demontażu wyświetlacza. Nie opisuje ich bo chyba dacie sobie z tym rade a jeśli nie to piszcie postaram się pomóc


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Życzę powodzenia Mam nadzieje że komuś pomogłem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL