BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 16:41

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [ e46 ] dodanie AUX do radia kasetowego
PostNapisane: 27 czerwca 2014, 07:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B30
Młody90 napisał(a):
Pierwsze nozki z ukladu wiec jedne dalej i nic nie mostkuj mase masz dobra :zdziwko:


Patrz strona pierwsza ostatnie zdjęcie. Oszukanie mechanizmu o tym że kaseta jest w środku. Nie trzeba tego robić?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ e46 ] dodanie AUX do radia kasetowego
PostNapisane: 27 czerwca 2014, 18:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 99
Zrob jak pisxe-_-


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ e46 ] dodanie AUX do radia kasetowego
PostNapisane: 27 czerwca 2014, 21:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B30
wlutowałem kabel aux wg instrukcji. (dzięki za info mlody bo slabo bylo widac na zdj). Działa tyle że musi być mechanizm kasety lecz wcale go nie słychać. Ogólnie jestem zadowolony dzięki za pomoc:).

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ e46 ] dodanie AUX do radia kasetowego
PostNapisane: 28 października 2014, 08:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43TU
Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc witam serdecznie.
Pisze, ponieważ mam problem z tym podłączeniem - wszystko wykonałem według instrukcji, jednak na wtyku jack po przekręceniu kluczyka (nawet gdy radio jest wyłączone) pojawia się napięcie, które uniemożliwia wykrycie podłączenia słuchawek przez mój telefon, z którego chciałem odtwarzać muzykę.
Niektóre urządzenia pozwalały się podłączyć i dźwięk faktycznie się pojawiał na głośnikach (nieco cichszy, niż z radia). Jednak nie wiem jak temu zaradzić - wlutować w przewód dodatkowe kondensatory około 2,2 uF?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ e46 ] dodanie AUX do radia kasetowego
PostNapisane: 28 października 2014, 09:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43TU
Właśnie zmierzyłem wartości, które pojawiają się na wtyku jack:
gdy radio jest wyłączone: 0.1V napięcia stałego
gdy radio jest włączone: 4 V napięcia stałego między prawym lub lewym kanałem a masą
8 V napięcia zmiennego między kanałami a masą...
Natomiast nie ma żadnego napięcia pomiędzy samymi kanałami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ e46 ] dodanie AUX do radia kasetowego
PostNapisane: 30 października 2014, 15:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E92 335i
Kod silnika: N54B30
Panowie korzystam z tego rozwiązania juz ponad rok jednak przyszła pora na wymianę kabelka z powodu ulamanego Jacka, kupiłem wiec nowy kabel przylutowałem tam gdzie poprzedni i ku mojemu zdziwieniu gra tylko i wyłącznie prawa strona, czym moze byc to sppowodowane? Kabelki mam 3, żółty czerwony i biały, radio reverse kasetowe z przyciskiem mode


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ e46 ] dodanie AUX do radia kasetowego
PostNapisane: 30 października 2014, 17:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43TU
Najprawdopodobniej źle przylutowane - albo zwarcie z masą, lub inną częścią układu (inną nóżką scalaka).

Co do mojego poprzedniego posta: po wielu próbach udało mi się poradzić z tym wszystkim samemu - próbowałem początkowo podpiąć się jeszcze do wejść INA2 i INB2 na tym salaku, jednak to nie dało pożądanych efektów, więc wróciłem do pierwszej metody podpinania się do wyjścia układu. Co ciekawe, mimo że teoretycznie pomija się w ten sposób Equalizer, który jest realizowany przez ten scalak, to i tak on działa.
Dla potomnych rozwiązanie problemu pojawiającego się wtórnego napięcia na kablu jack - do każdego z kanałów wpinamy kondensator 20uF (ja dałem dwa po 10uF równolegle, przez co uzyskałem tą wartość). + w stronę układu, - w stronę kabla. I do tego jeszcze przed kondensatorem rezystor 10k Ohm drugą nóżką do masy (a kondensator bezpośrednio do nóżki scalaka).
To spowodowało wycięcie niepotrzebnych napięć, świetne brzmienie i głęboki bass. Nie czuć, aby jakiekolwiek częstotliwości zostały wycięte, bo gra wszystko pięknie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ e46 ] dodanie AUX do radia kasetowego
PostNapisane: 30 października 2014, 19:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E92 335i
Kod silnika: N54B30
Hmmmm a przykładowo lut z płytka tez moze cos takiego powodować? Bo w sumie nie przyglądałem sie dokładnie jak zostało to przylutowane, mozliwe ze w którymś miejscu dotyka tego co nie trzeba, co w przypadku jak lut dotyka płytki,mozna go jakos usunąć? Ja u siebie mam kabelki przylutowane do pierwszych nóżek tego układu, masę złapałem takze z ukladu, moze lepiej bedzie zlapac masę z płytki czy cos takiego?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ e46 ] dodanie AUX do radia kasetowego
PostNapisane: 30 października 2014, 20:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43TU
Co do miejsca przylutowania masy to nie ma znaczenia czy do nóżki układu, czy do płytki. Ja przylutowałem do płytki, bo było to znacznie łatwiejsze (nie miałem zbyt precyzyjnej lutownicy, aby próbować przylutować do nóżki scalaka).
Co masz na myśli "przylutowanie do płytki"? Jeśli masz na myśli, że do innego styku, to tak - to będzie problemem. Najlepiej by było sprawdzić dokładnie jakimś multimetrem (omomierzem) czy nie ma zwarcia z inną nóżką układu, bądź z inną częścią radia.
(najprostszy multimetr z tesco za 20 zł wystarczy w zupełności).

P.S. Też raz miałem problem z przerywającym jednym kanałem - jak się okazało, przy wkładaniu (niepodłączonej) kieszeni kasety zerwało się jedno połączenie - stykało tylko, gdy się "przycisnęło" górną obudowę radia. Po przelutowaniu raz jeszcze wszystko zaczęło grać jak należy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ e46 ] dodanie AUX do radia kasetowego
PostNapisane: 30 października 2014, 20:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E92 335i
Kod silnika: N54B30
Do płytki czyli do tej zielonej części :D No nic jutro sprawdze jeszcze raz czy przypadkiem lut nie dotyka do innej nóżki, ewentualnie kupie nowy kabel, wlasnie ja oddałem do znajomego bo sam nie mam takiej lutownicy :( bo nie ma roznicy czy kabel czerwony, żółty przylutuje do losowej nóżki? Biały u mnie masa to zostawiamy ale te dwa pozostałe jest różnica do ktorej nóżki przylutuje?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ e46 ] dodanie AUX do radia kasetowego
PostNapisane: 30 października 2014, 20:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43TU
DO zielonej części raczej się nie da - ta powłoka nie przewodzi prądu i do niej cyna nie przylgnie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ e46 ] dodanie AUX do radia kasetowego
PostNapisane: 31 października 2014, 17:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43TU
kenji25 napisał(a):
Do płytki czyli do tej zielonej części :D No nic jutro sprawdze jeszcze raz czy przypadkiem lut nie dotyka do innej nóżki, ewentualnie kupie nowy kabel, wlasnie ja oddałem do znajomego bo sam nie mam takiej lutownicy :( bo nie ma roznicy czy kabel czerwony, żółty przylutuje do losowej nóżki? Biały u mnie masa to zostawiamy ale te dwa pozostałe jest różnica do ktorej nóżki przylutuje?


Jeszcze co do reszty pytań: różnica jest taka, że możesz mieć zamienione kanały prawy z lewym - nie robi to żadnej różnicy tak na serio przy słuchaniu muzyki.
Gdybyś miał omomierz możesz sobie sprawdzić który kabel odpowiada za który kanał: http://img.talkandroid.com/uploads/2010 ... audio1.png

Możesz też sprawdzić, czy odpowiedni kabel dałeś do masy, a nie przez przypadek czy nie uziemiasz któregoś z kanałów - wszystko sprawdzisz przy pomocy multimetru, jak również to, czy kabel jest sprawny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ e46 ] dodanie AUX do radia kasetowego
PostNapisane: 2 listopada 2014, 11:41 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 69
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: m47
Dziala to z mala navi?

_________________
M47N @ 185km/400Nm Powered by TC-Performance


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] dodanie AUX do radia kasetowego
PostNapisane: 28 sierpnia 2015, 08:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: E46 320D
Kod silnika: M47N
Dolutowałem kabelek AUX i działa OK. Ale kiedy puszczam muzykę z telefonu i podłączę jego pod ładowarkę samochodową, dźwięk jest gorszy, a po uruchomieniu silnika słychać jego obroty w głośnikach. Gdzie leży przyczyna? Coś nie tak z masą? Jak to naprawić? Masę z kabla przylutowaną mam bezpośrednio do nóżki numer 12 GND układu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] dodanie AUX do radia kasetowego
PostNapisane: 23 września 2015, 20:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: e46
mam pytanie, gdy są zmostkowane nózki napędu ta jak opisane jest to wyżej to wywala mi bezpiecznik... ktoś umie mi pomóc?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] dodanie AUX do radia kasetowego
PostNapisane: 24 września 2015, 18:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: e46
"a TERAZ WADY :
jakośc dzwięku oceniam na 4 w skali 5 może to wina słabego żródła dzwięku ( tel. kom ) "

Ja mam taki problem że jak podłączam według Twojego schematu pod pierwsze nóżki od lewej, to gra jedna strona, jak zamienie kable to nie gra wogóle czyli u mnie jeden kabel jakby nie grał... ale jak podłaczam pod 3 nózki od prawej licząc to gra zdecydowanie głośniej i oba głośniki.... orientujesz się może o co chodzi? czy to będzie stereo?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] dodanie AUX do radia kasetowego
PostNapisane: 20 marca 2016, 11:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e46 318
Kod silnika: N42
Mam pewien problem, mianowicie w moim kablu aux są inne przewody :zdziwko:
Obrazek
Ktoś coś?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] dodanie AUX do radia kasetowego
PostNapisane: 22 marca 2016, 17:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e46 318
Kod silnika: N42
Jako początkujący niestety źle polutowałem czarny kabelek czyli lewą strone i dźwięk idzie tylko z prawych głośników, prawdopodobnie złączyłem cyną te nóżki, jeśli usunę tą cynę jakimś odsysaczem powinno być ok?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] dodanie AUX do radia kasetowego
PostNapisane: 24 sierpnia 2018, 20:35 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43b16
Witam koledzy, mam pytanie. Zrobiłem w radiu wszystko tak jak w opisie lecz niestety nie działa. Proszę powiedzieć czy może to być przyczyną tego że nie działa odtwarzacz na kasety? Nie trzyma i nie odtwarza kaset. Lecz na auxie mam po 4V napięcie na każdym pinie. Proszę o odpowiedź.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL