BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 30 kwietnia 2024, 20:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e39] siemens bit II
PostNapisane: 23 października 2012, 08:20 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 37
Posty: 1288
Lokalizacja: Inowrocław
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57d25
Witam,

zakupiłem ostatnio moją bunie od partacza z Turka, co lał ON i jeździł, a resztę miał w d... Jako, że stan buni leżał mi na sercu to sukcesywnie powoli pozbywam się pozostałości po poprzednim właścicielu.

Do sedna - problem z telefonem pokładowym Siemens BIT II polegał na tym, że cały czas był komunikat Suche Basis. Po przejrzeniu realoem okazało się, że w bagażniku brakuje modułu telefonu. Zakupiłem na allegro moduł z nr części pasującym do mojego auta, podłączam i nadal suche basis. Za radą innych forumowiczów na innych forach wszedłem w ustawienia: Menu-> Lokale Einstellungen->Serviceeinstellungen->Anmelden i ewentualnie jeżeli zapyta podajemy kod standarodow [0000].
Niestety nadal pokazywał, że nie może znaleźć bazy czy coś w tym stylu. Jednak wczoraj przełom - znalazłem temat na innym forum i po przeczytaniu ostatniego postu i zastosowaniu porady w moim telefonie zaczęło wszystko grać.
Wrzucę tutaj linka do oryginalnego tematu i samą poradę, która mi pomogła, co by nie było, że przywłaszczam sobie czyjąś wiedzę:).

Link do tematu


Porada na sparowanie słuchawki bezprzewodowej Siemens BIT II z centralką w bagażniku:

Aby zameldować słuchawkę bezprzewodową BIT II Siemens.

Wymeldować należy wszystko co jest czyli:
Nacisnąć i trzymając klawisze 1,4,7, na słuchawce włączyć ją. Pojawi się menu serwisowe wtedy wklepać ciąg liczb "78728" po wejściu wymeldować słuchawki.

Jeżeli już to zrobiliśmy można przejść do meldowania nowej, czyli naszej starej

Zapłon na "0" przełącznik w podstawce słuchawki ( bazie) na "1"
Przekręcamy kluczyk na pozycję "1" i liczymy 15s tyle czekamy
Następnie włączamy zapłon pozycja kluczyka"2" na czas 8s i w czasie tych 8 sekund należy przełączyć w podstawce (bazie) przełącznik z "1" na "0" i znowu na "1"ale na czas 2s
Kiedy skończymy liczyć do 8 cofamy kluczyk z zapłonu "2" na pozycję "1" i w słuchawce wklepujemy "0000" - u mnie nie było konieczności wpisywania zer bo zameldowała się z automatu, ale podaje bo może ktoś będzie miał taką potrzebę.

Ważna uwaga co do czasu cała procedura ma się zamknąć w 15s + 8s i do tego radzę użyć jakiegoś stopera bo mi osobiście nie udało się zrobić licząc w pamięci

(mnie udało się bez stopera)

W tym momencie na telefonie bez przewodowym pokazuje insert your sim card tak samo jak na monitorze pokładowym.

No i tu kolejna moja zagwostka - dlaczego? Karta dobrze włożona, gra i buczy. Ale jeszcze tego samego wieczoru rozebrałem całą tą wanienke do słuchawki i okazało się, że poprzedni właściciel był totalną fleją i zalał wanienkę chyba colą:D. Teraz trzeba będzie znaleźć nową na allegro i podłączyć.
Podobno karty obecne działają bez problemu. Na innym forum znalazłem Pana co też wymienił wanienkę na nową i po włożeniu nawet PLAYa działa mu. Więc mam nadzieję, że mi też zadziała.

Jeśli się komuś porada przyda to podziękowania należą się Panu z zaprzyjaźnionego forum:).

Pozdrawiam!

_________________
Było: E38 728iA, E36 316iA, E39 520d, E46 320d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] siemens bit II
PostNapisane: 31 października 2012, 09:12 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 37
Posty: 1288
Lokalizacja: Inowrocław
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57d25
Dziś przeżyłem szok. Wsiadam do samochodu, odpalam i słyszę piiik :). Słuchawka w podłokietniku się właczyła. Ok, zobaczę sobie znowu napis insert your sim card. A tu Plus:D. Haha... Wchodzę w funkcję telefonu, a tam książka z karty sim i normalnie można dzwonić. Szok:D.

_________________
Było: E38 728iA, E36 316iA, E39 520d, E46 320d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] siemens bit II
PostNapisane: 2 sierpnia 2013, 20:08 
Witam! Odkopuje dawno zapomniany temat :hyhy: otóż udało mi się kupić stację dokującą i odpalić telefon ale z ciekawości wylogowałem słuchawkę :wstyd: i nie mogę jej ponownie zalogować :mur: :mur: :mur:

próbowałem zalogować ją ponownie jak kolega wyżej napisał ale nie działa... znalazłem na niemieckim forum inny sposób ale też nie działa:

"1. włączyć telefon
2.stacja dokująca na 1
3. zapłon poz. 1 na dokładnie 15sek.
4. wyłączyć zapłon na 8 sek.
5. stacja dokująca na 0 przez 2 sek i ponownie włączyć na 1
6. zapłon na poz. 1 i wpisać kod 0000 i zaakceptować.

trzymać się dokładnie określonego czasu!!! 15/8/2 sek."

przez telefon też próbowałem wchodząc w opcje:

local settings ---> service setting ---> log on ---> equipment code: 0000 i ok

ale i to nie pomaga :mur: :mur: :mur:

robiłem to ze stoperem co do sekundy i nic... telefon to oczywiście SIEMENS BIT II.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e39] siemens bit II
PostNapisane: 15 sierpnia 2013, 20:06 
U mnie problemem z zalogowaniem słuchawki był błąd na komputerze :mur: po jego skasowaniu zrobiłem następujące kroki:

1. Włączyłem menu serwisowe w słuchawce (żeby to zrobić trzeba nacisnąć i trzymać klawisze 1,4,7 na słuchawce i włączyć ją. Pojawi się menu serwisowe, wtedy wklepać ciąg liczb "78728" potem wybrać "log off" i wyłączyć słuchawkę)
2. Przełącznik w podstawie słuchawki na " I "
3. Zapłon na poz. " I " (radio) liczymy do 15 sek.
4. Wyłączamy zapłon poz. " 0 "
5. Liczymy do 8sek. i w tym czasie musimy przełącznik w podstawie słuchawki ustawić na " 0 " na czas 2 sek. i z powrotem włączyć na " I "
5. Włączamy słuchawkę.

Po tym słuchawka pokazała "insert sim card" :hurra:

Ważne żeby cała operacja trwała dokładnie 15sek + 8sek ponieważ inaczej się nie zaloguje... :mur:

Opis logowania wziąłem z instrukcji serwisowej bmw :)


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL