BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 13:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Wymiana połamanych regulatorów lamp (po lifcie)
PostNapisane: 7 stycznia 2010, 03:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 75
Lokalizacja: lubuskie
Tutorial jak wymienic polamane regulatory. Regulatory sa dostepne tylko i wylacznie na allegro. w ASO nie ma mozliwosci dostania ich gdyz producent uznaje lampy po lifcie w e39 jako 1 calosc, bez mozliwosci rozebrania na poszczegolne czesci. W lampie przed liftem regulatory sa inne oraz posiadaja swoj numer OEM oraz sa dostepne w ASO. Aby wymienic regulatory trzeba rozkleic lampy. Mozemy zrobic to za pomoca, opalarki ( ustawienie najnizszej temperatury) dobrej suszarki lub po prostu tak jak ja uzylem piekarnika. Mamy 2 regulatory dluzszy ( regulacja na boki) oraz krotszy ( regulacja góra - doł ). Regulator dluzszy mozna wymienic bez rozklejania przedniej szybki , lecz ja rozklejalem gdyz poszedl mi ten krotszy, a tu nie ma mozliwosci wymiany bez rozklejania. Wymienialem tez przy okazji soczewki HELLA Bixenon od audi A6. Stare wypalone poszly do kosza. Kabel widoczny na zdjeciach jest wlasnie od przeslony soczewki bixenonowej. Dodatkowo mam zamontowany xenon w swiatlach drogowych - potrzebny byl oczywiscie do tego adapter trzymajacy palnik H7. Swiatla bajka . Podwójny bixenon albo i trixenon ;-) ale o tym kiedy indziej. Wymiana regulatorów ponizej. W serwisie z lampami za usluge biora od 150-250 zł za lampe


1. Rozbieramy lampe na poszczegolne czesci

Obrazek Obrazek

2. Pamietamy o 2 srobkach w rogu lampy

Obrazek Obrazek

3. Nagrzewamy piekarnik do 200-250*

Obrazek Obrazek

4. Zw wzgledu na wielkosc lampy nie da rady wsadzic calych lamp do srodka , wiec trzymamy lampe tak aby z kazdej strony lampy czarny mocny silikon zaczal mieknac nastepnie bierzmy nozyk i odchylamy przednia szybke , pomalu z kazdej strony , odwracamy lampe i znow do piekarnika i znow nozyk w ruch :-) Robimy to delikatnie by nie polamac zatrzaskow trzymajacy przednia szybke

Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

5. Przednia szybka nam odeszla, pomalu sciagamy wewnetrzny plastik z ringami osadzony jest na bolcach ktore sa wpuszczone w silikon

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

6. Widzimy polamany regulator odpowiadajacy za ustawienie lampy góra-doł, dłuzszy odpowiada za regulacje na bok lewo-prawo


Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek

7. Wymieniamy regulator ciezko jest usunac stary polamany gdyz kulka ktora jest zakonczona w regulatorze jest blokowana przez zabek wtyczki. Po podwazeniu czyms ostrym osadzamy nowy regulator w elemencie , ktory jest przykrecony do srodka lampy

Obrazek Obrazek

8. Srodek lampy mocujemy w gwintach ktorymi krecimy. Regulatory powinny wejsc do srodka i wtedy zaczynamy krecic imbusem 6 srodek regulatora oraz bok.


Obrazek Obrazek

9. Wkladamy plastik z ringami oraz przygotowujemy piekarnik by skleic przednia szybke

Obrazek Obrazek

10. Przednia szybka sklejona, zatrzaski na miejscu


Obrazek Obrazek

_________________
summer meet :D http://youtube.com/watch?v=EO9NE68O-Go


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana połamanych regulatorów lamp (po lifcie)
PostNapisane: 7 stycznia 2010, 15:00 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 220
Lokalizacja: Wodzislaw Slaski
Moje BMW: E46 & E36
Witam! ja mam pytanie odnosnie soczewki. Czy pasuje bez problemu z a6 jesli tak to jaki model i rocznik?

_________________
E36 -Moja była:)
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=64620

Obecna niedługo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana połamanych regulatorów lamp (po lifcie)
PostNapisane: 27 lutego 2010, 18:39 
Offline
Forumowicz

Posty: 150
Lokalizacja: KrakĂłw
Opis imponujący, ale dla mnie - przerażający :przestraszony:
Z doświadczenia wiem, że połamałbym wszystko, co się da :zawstydzony:
Piszesz "W serwisie z lampami za usluge biora od 150-250 zł za lampe" - czy ktoś wie, gdzie w Krakowie albo w okolicy, może nawet na Śląsku jest taki serwis?
Będę bardzo wdzięczny za pomoc!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana połamanych regulatorów lamp (po lifcie)
PostNapisane: 27 lutego 2010, 19:11 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 3258
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: Klekot M47
Heh. Czyli nie zawsze LIFT jest polepszeniem wersji z przed zabiegu... :( :niepewny:

_________________
Moje BMW e46 Touring 99" - Fafik_____________________________________________Grosz do grosza... :)
///podpis niezgodny z regulaminem
Hobby: Sutenerstwo, kontrabanda, tkwienie po uszy w "układzie", notoryczna współpraca z WSI ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana połamanych regulatorów lamp (po lifcie)
PostNapisane: 27 lutego 2010, 19:18 
Offline
Forumowicz

Posty: 150
Lokalizacja: KrakĂłw
Z każdym modelem jest coraz gorzej. Dla mnie arcydziełem sztuki inżynierskiej jest wciąż W124, które niegdyś ujeżdżałem - można tam było rozebrać i naprawić niemal wszystko.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana połamanych regulatorów lamp (po lifcie)
PostNapisane: 1 marca 2010, 19:14 
Offline
Forumowicz

Posty: 205
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52
Podobnie jak poprzednik, ciężko mi przestawić się z w124 na e39, wszystko w tym samochodzie jest dziwne, a rozwiązania niewiadomo po co utrudnione .

A wracając do tematu w zeszłym tygodniu przerabiałem ten temat, rozgrzałem suszarką lampe i po okolo 15 min udało się ją otworzyć. Nie kupowalem nowego regulatora, stary został sklejony poxipolem, glutem itp, dodatkowo obwinięty cieniuteńkim drutem ;) dlatego Panowie jesli tylko macie czas, bez problemu sobie poradzicie z tym problemem. Jeden wieczór jedynie mi to zajęło. Dziękuje autorowi za ten temat i instrukcje.

teraz czeka na mnie mata grzewcza lusterka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana połamanych regulatorów lamp (po lifcie)
PostNapisane: 1 marca 2010, 20:51 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 3258
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: Klekot M47
Lukaszenko napisał(a):
teraz czeka na mnie mata grzewcza lusterka.

Lepiej zainwestu i wymień ori wkład bo te maty dokładane ponoć się nie sprawdzają :zalamany:

_________________
Moje BMW e46 Touring 99" - Fafik_____________________________________________Grosz do grosza... :)
///podpis niezgodny z regulaminem
Hobby: Sutenerstwo, kontrabanda, tkwienie po uszy w "układzie", notoryczna współpraca z WSI ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana połamanych regulatorów lamp (po lifcie)
PostNapisane: 2 marca 2010, 20:53 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 895
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: E39 Touring lift
Kod silnika: M57 D30
Te 200-250 stopni nic nie roztopi w lampach ?
Jak skleiłeś ?
Na stary klej założyłeś i pod wpływem temperatury zalało się ponownie ?
Jak z szczelnością - lampy nie parują ?

_________________
Moje E39
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 85&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana połamanych regulatorów lamp (po lifcie)
PostNapisane: 5 marca 2010, 14:02 
Offline
Forumowicz

Posty: 205
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52
U mnie jeśli chodzi o sklejkenie, kupiłem zwykły czarny sylikon, nałożyłem równimiernie i założyłem klosz, po 2 tygodniach od całej operacji zero pary.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana połamanych regulatorów lamp (po lifcie)
PostNapisane: 7 marca 2010, 20:53 
Offline
Forumowicz

Posty: 108
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Moje BMW: E30 COUPE DIAMANT
Kod silnika: M40B16>M73B57SWAP
Jak cos koledzy to ja radze pomoca i jak cos to wymieniam te plastiki za 300zl za obie lampy razem z plastikami


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana połamanych regulatorów lamp (po lifcie)
PostNapisane: 7 marca 2010, 20:58 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 419
Lokalizacja: Pruszków
Moje BMW: S420CDI/E36 Compact
Kod silnika: OM629/ M52B28
Garaż: 323ti http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 2&start=60

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=115261
ja probowalem wymienic soczewki w swoich lampach ale niestety nie dalo sie ich rozpolowic, uzywalem opalarki suszarki itp, wiec zostaly mi for sale takie soczewki bi-xenonowe nadajace sie do e39 po lifcie wszystko pasuje idealnie, soczewki pochodza od Audi A6 model C5 po lifcie (na duzej soczewce) jak cos to priv.

_________________
Merctedes viewtopic.php?f=55&t=115261
Compact viewtopic.php?f=6&t=124922&start=60


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana połamanych regulatorów lamp (po lifcie)
PostNapisane: 13 marca 2010, 15:00 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Lokalizacja: Szprotawa
Panowie, a jak te regulatory wyglądają bo patrze na alledrogo i nie mogę znaleźć :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana połamanych regulatorów lamp (po lifcie)
PostNapisane: 25 maja 2010, 12:34 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: 5
nie wiem czy w każdej lampie jest taki sam klej(silicon). Ja grzałem lampe z 30min w piekarniku i nawet nie drgneło może cos poradzicie :szok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana połamanych regulatorów lamp (po lifcie)
PostNapisane: 28 maja 2010, 10:03 
Offline
Forumowicz

Posty: 205
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52
a masz mocną, dobrą suszarkę, ew. opalarkę? grzej krawędzię aż klej zrobi sie miękki, ciągnący, wtedy nożykiem, małym, dużym śrubokrętem podważaj plastik do okoła, MUSI puścić, nie jest to szybkie i łatwe, ale gwarantuje sukces :) HARRAT i good luck!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana połamanych regulatorów lamp (po lifcie)
PostNapisane: 1 czerwca 2010, 07:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Moje BMW: E39 2.5d 2001
Witam wszystkich.Nie wszystkie lampy są rozklejalne na gorąco , niektóre są klejone na coś jak klej do szyb.Czy ktoś się jeszcze z takim czymś spotkał ? Dodam jeszcze że lampy wcześniej nie rozbierane.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana połamanych regulatorów lamp (po lifcie)
PostNapisane: 4 czerwca 2010, 23:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 75
Lokalizacja: lubuskie
Aluminiowe regulatory : http://allegro.pl/item1051894068_regula ... w_e39.html

_________________
summer meet :D http://youtube.com/watch?v=EO9NE68O-Go


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana połamanych regulatorów lamp (po lifcie)
PostNapisane: 9 czerwca 2010, 14:53 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: 5
Jeśli ktoś chce wymienić te regulatory to wczale nie ma potrzeby rozklejać lampy.Ja przerabiałem właśnie ten problem nie mogłem rozkleic lampy (jakis inny klej był czy co) więc zaczołem kombinować i się udało. Zajeło mi to z 1,5 godziny ale to był pierwszy raz myślę że dałbym radę to zrobic w 0,5. Co najważniejsze lampa nie traci szczelności jest orginał. A jaka oszczędność wymiana u fachowca 200 a ja za 70 zł :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana połamanych regulatorów lamp (po lifcie)
PostNapisane: 9 czerwca 2010, 20:40 
Offline
Forumowicz

Posty: 150
Lokalizacja: KrakĂłw
Szczegóły, przyajcielu, szczegóły! :hyhy: :hyhy: :padam:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana połamanych regulatorów lamp (po lifcie)
PostNapisane: 9 czerwca 2010, 23:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 75
Lokalizacja: lubuskie
kowal bmw 5 napisał(a):
Jeśli ktoś chce wymienić te regulatory to wczale nie ma potrzeby rozklejać lampy.Ja przerabiałem właśnie ten problem nie mogłem rozkleic lampy (jakis inny klej był czy co) więc zaczołem kombinować i się udało. Zajeło mi to z 1,5 godziny ale to był pierwszy raz myślę że dałbym radę to zrobic w 0,5. Co najważniejsze lampa nie traci szczelności jest orginał. A jaka oszczędność wymiana u fachowca 200 a ja za 70 zł :ok:



Wiem,że można w jakiś sposób wymienić te regulatory bez rozklejania. Ciekawi mnie jak wyglada tym sposobem wymiana srodkowego regulatora odpowiedzialnego za wysokosc lampy, gdyz jest on prawie nie widzialny nie mowiac juz o jego wymianie. Moje reflektory dostaly nowe soczewki bixenonowe hella a tego niestety nie idzie wymienic bez rozklejania reflektorow. Mimo rozklejenia lampy nie paruja i sa szczelne. pozdro

_________________
summer meet :D http://youtube.com/watch?v=EO9NE68O-Go


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana połamanych regulatorów lamp (po lifcie)
PostNapisane: 12 czerwca 2010, 22:06 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 76
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28
mnowak napisał(a):
kowal bmw 5 napisał(a):
Jeśli ktoś chce wymienić te regulatory to wczale nie ma potrzeby rozklejać lampy.Ja przerabiałem właśnie ten problem nie mogłem rozkleic lampy (jakis inny klej był czy co) więc zaczołem kombinować i się udało. Zajeło mi to z 1,5 godziny ale to był pierwszy raz myślę że dałbym radę to zrobic w 0,5. Co najważniejsze lampa nie traci szczelności jest orginał. A jaka oszczędność wymiana u fachowca 200 a ja za 70 zł :ok:



Wiem,że można w jakiś sposób wymienić te regulatory bez rozklejania. Ciekawi mnie jak wyglada tym sposobem wymiana srodkowego regulatora odpowiedzialnego za wysokosc lampy, gdyz jest on prawie nie widzialny nie mowiac juz o jego wymianie. Moje reflektory dostaly nowe soczewki bixenonowe hella a tego niestety nie idzie wymienic bez rozklejania reflektorow. Mimo rozklejenia lampy nie paruja i sa szczelne. pozdro


Odnośnie tematu - podjąłbyś się operacji wymiany regulatorów w moich lampach po lifcie i odświeżeniu ich, jakaś delikatna polerka, plus wymycie ich?? Chętnie Ci podeślę moje lampy :)

_________________
Obrazek
Sprzedam E39 528i Individual


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL