BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 08:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] Vbox (Driftbox) vs Androidowa aplikacja + hardware
PostNapisane: 7 czerwca 2013, 17:21 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Witam
Jako ze ostanio przyłożyłem się dość mocno do pisaniem aplikacji na platformę android przeglądam tez rożne programy dostępne w sklepie Google w wyniku czego znalazłem dość interesujący program na Androida nazywa się on aLapRecorder Hd (nie jestem jego autorem )
Program jest odpowiednikiem systemu Vbox (firmy Racelogic ) czyli pozwala nagrywać przejazdy po torze ( i nie tylko) z wyświetlaniem przeróżnych parametrów nałożonych na nagrywany obraz jak na przykład czasy przejazdów przyspieszenia parametry silnika i parametry akcelerometrów. Aplikacja ma możliwość zapisywania i analizowania parametrów z GPS(wewnętrznego i podłączonego po BT ) i OBD podłączonego po BT oraz akcelerometrów wewnętrznych (i dużo innych przydatnych funkcji jak na przykład przeglądanie swojej trasy w Google maps czy tez wskazywanie punktów pośrednich na torze lub trasie i wyliczanie czasu przejazdu miedzy nimi itp itd) . Niestety jeśli chcemy podłączyć wszystkie dane to powstaje problem mianowicie wewnętrzne GPS-y w telefonach i tabletach to dość mało precyzyjne urządzenia o odświeżaniu 1Hz (czyli raz na sekundę ) a na przykład w Vboxie albo Driftboxie Gps jest 10Hz (odświeżanie 10 razy na sekundę). Można wprawdzie podłączyć zewnętrzny GPS po BT ale nie dość że są one drogie (około 500 i więcej PLN) to niestety słabo dostępne i do tego podłączenie powoduje ze nie można podłączyć OBD, bo bluetooth może być sparowany tylko z jednym urządzeniem (wiec albo OBD albo GPS )
Aby w pełni wykorzystać duży potencjał tego programu przydaje się mój ostatni projekt czyli GPS 10Hz podłączany przez USB

Projekt jest to połączenie pracy programistycznej z elektroniką (powiedzmy ze użytkową)
Przedstawione urządzenie + program pozwalający na odbieranie sygnału GPS ze złącza USB w aplikacjach zainstalowanych na urządzeniach z systemem Android (warunkiem jest posiadanie przez urządzenie złącza USB OTG (USB Host) z działającym Host API i systemu teoretycznie minimum 3.1 i wyżej ja wszystkie testy robiłem na Android 4.*)

Co się składa na cały „system”
1.Odbiornik GPS FGPMMOA4 (ma on maxymalne odświeżanie 5Hz ale jak tylko przyjdzie do mnie jego następca będą testy na 10hz) podłączony przez odpowiednia przejściówkę.
2. Program zmieniający sygnał GPS -USB na sygnał wewnętrzny GPS w Tablecie (działa także na urządzeniach które nie posiadają wbudowanego GPS)
Tak wyglądają wszystkie elementy „systemu”
Obrazek

A tak wygląda sam program odpalony na tablecie GoClever r76.2 (urządzenie seryjnie nie posiada GPS ale korzysta z GPS-a po USB) zdjęcie nie jest z samochodu tablet trzymałem w rekach u mnie w ogrodzie :P
Obrazek

Ważnym atutem w wypadku aplikacji typu aLapRecorder Hd czy aDyno jest możliwość podłączenia zewnętrznego odbiornika o odświeżaniu 10Hz
Do działania program nie potrzebuje Roota chyba że tablet lub telefon nie ma włączonego wsparcia dla USB Host API (R76.2 miał seryjnie ale na przykład A93 na którym tez pomyślnie przetestowałem program trzeba było włączyć ta funkcję)
Co do kosztów
1. jeśli ktoś nie posiada to zakup urządzenia z systemem Android telefonu typu samsung galaxy s2 (kamera HD i BT ) to koszt kolo 600zl a najtańszego tabletu z BT GoClever r83.2 poniżej 500pln
2. zewnętrzny USB-GPS 10hz wraz z programem umożliwiającym podłączenie – 350zl
3. urządzenie ELM327 BT -45zl (cena na znanym portalu aukcyjnym plus wysylka)
4. program aLapRecorder Hd - 20,40zl koszt ze sklepu Gogle (wersja Demo jest darmowa dostępna na stronie producenta umożliwia nagranie dwóch przejazdów w HD ze wszystkimi dostępnymi parametrami nagrywanie następnych wymaga skasowania poprzednich)
wychodzi na to że cena całości jest ułamkiem ceny którą trzeba dać za Vboxa (ponad tysiąc funtów czyli kilka tysięcy złotych )

AUTOREM JEST QUAKI Z FORUM SRT ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Vbox (Driftbox) vs Androidowa aplikacja + hardware
PostNapisane: 9 czerwca 2013, 11:16 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Witam
To ja jestem Autorem tego "czegoś" przynajmniej czesci elektronicznej :) Jeśli macie jakieś sugestie lub pytania to postaram się w miarę swoich skromnych umiejętności odpowiedzieć.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL