BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 19:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] otwarcie maski przy zerwanych linkach
PostNapisane: 11 maja 2014, 10:09 
Offline
Forumowicz

Posty: 162
Moje BMW: e36 325 TDS sedan
Witam
Tematów o tym jak otworzyć maskę po zerwaniu linek na forum jest kilka ale w każdym jest mowa o usunięciu nerki, a wiemy o tym dobrze że często później nerka nie nadaje się do ponownej transplantacji.
Dlatego też postaram się wam przedstawić mój sposób na odblokowanie maski przy tym nie uszkadzając zamków. Oczywiście jest problem w przypadku samochodów z klimatyzacją bądź też posiadających plastik kierujący powietrze umieszczony przed chłodnicą. Wtedy trzeba będzie go jakoś zdemontować bądź uszkodzić.
Ale po kolei.


po pierwsze dobrze jest wjechać na kanał bądź też podnieść trochę przód do góry. Ułatwi nam to dostrzeżenie odpowiednich zamków.

Następnie dobrze jest zdemontować zderzak. Tutaj taka moja uwaga dla niektórych. Wcale nie trzeba oddzielać skorupy zderzaka od belki tylko najlepiej zdejmować wszystko razem. W tym celu jeśli mamy jakieś dolne osłony czy hokeje należy je odkręcić od zderzaka jak również nadkola (po 3 śrubki na stronę od dołu. Przy skręconych kołach bez problemu się to da zrobić. Kolejnym etapem przy zdjęciu zderzaka są 4 śruby na klucz 13 na odbojach zderzaka które ukazują się nam po zdjęciu zaślepki na hak i lewej listwy zderzaka oraz należy pamiętać o rozpięciu ewentualnych halogenów.


Gdy nasz samochód posiada klimatyzację demontujemy wentylator i ewentualnie kanał o którym wspominałem wcześniej (owy kanał był u mnie uszkodzony więc ze względu na fakt iż jest nie widoczny rozciąłem go do reszty w celu uzyskania dostępu do zamków maski.

Gdy zrobimy te czynności ukaże nam się podobny widok.:
lewy zamek
Obrazek
prawy zamek
Obrazek

obydwa zamki w zasadzie wnętrzem się nie różnią niczym oprócz obudowy.

Na zdjęciu zaznaczyłem na zielono element który należy śrubokrętem delikatnie przesunąć w prawo patrząc od frontu samochodu. Dobrze jest gdy jest ktoś do pomocy i wtedy podnosi lekko maskę aby nie zatrzasnęły się zamki ponownie. Jeśli zerwana jest tylko linka łącząca zamki tj prawy z lewym to pierwszy zamek możemy otworzyć spokojnie już mechanizmem otwierania maski.

Gdy te czynności zostaną spełnione możemy cieszyć się z otwarcia maski.

Bonusowo tuta zdjęcie z bliższej odległości na zamek od spodu.
Obrazek


O tym jak wymienić linki już nie będę pisał bo jest to opisane w innych tematach.
Mam nadzieję że mój sposób przyda się innym :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 74 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL