BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 1 maja 2024, 13:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] Naprawa podgrzewanego lusterka
PostNapisane: 24 listopada 2014, 20:13 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 205
Lokalizacja: 3-City
Moje BMW: E46 Coupe 323Ci
Kod silnika: M52TU B25
Wiosną zauważyłem że nie grzeje lusterko od kierowcy ale przyszło lato i nie doskwierało to zbytnio. Jako że idzie zima i nie uśmiecha się skrobać lusterka ze szronu czas je naprawić. Nowy grzany, niebieski, asferyczny wkład na Allegro to koszt ok 70zł. I tyle też kosztował ten który przestał grzać, ten który wymieniałem z powodu pękniętego szkła. Podziałał półtorej roku. Z zakupu nie byłem zadowolony również z tego względu iż odlew plastiku mocującego był zły i musiałem go przełożyć od oryginału a nie było to łatwe bo klej jest dość mocny. Zamiast znów płacić 70zł + przesyłka za lustro które podziała tak jak ostatnie nie całe dwa lata i nie będzie pasować, postanowiłem zakupić samą matę grzewczą za 7zł.

Poniżej instrukcja naprawy wkładu:

-Wyjmujemy wkład wg instrukcji

Obrazek

-Sprawdzamy zwykłym miernikiem (lub kabelek żarówka i bateria) czy obwód jest przerwany, jeśli nie to szukamy innej przyczyny nie grzania lusterka

Obrazek

-Do odklejenia lustra od plastiku mocującego przygotowujemy sobie suszarkę oraz np. mocną nić nylonową i dwa kółka od kluczy by nić nam się nie wbijała w palce

Obrazek

-Nagrzewamy porządnie wkład i wprowadzamy nić między lustro a plastik mocujący i po prostu odcinamy

Obrazek

-Teraz najmniej przyjemna część czyli usunięcie starej taśmy klejącej i wyczyszczenie powierzchni oraz odrysowanie miejsca w którym mają się znajdować styki/wtyczki

Obrazek

-Przyklejamy nową matę grzewczą

Obrazek

-Przyklejamy na całą powierzchnię taśmę dwustronną (tą grubszą gąbkową by zniwelować nierówność maty)

Obrazek

-Przyklejamy plastik mocujący, podłączamy, montujemy do auta i cieszymy się "nowym" grzejącym lusterkiem :D

Obrazek

POWODZENIA :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [XXX] Naprawa podgrzewanego lusterka
PostNapisane: 24 listopada 2014, 23:11 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 25
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B20
Gdzie maty kupić? Linka mogę prosić bo ostatnio szukałem i same wkłady mi wyskakiwały.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [XXX] Naprawa podgrzewanego lusterka
PostNapisane: 25 listopada 2014, 09:23 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 205
Lokalizacja: 3-City
Moje BMW: E46 Coupe 323Ci
Kod silnika: M52TU B25
http://allegro.pl/show_item.php?item=4780268124

Proszę bardzo ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [XXX] Naprawa podgrzewanego lusterka
PostNapisane: 25 listopada 2014, 11:46 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1864
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Garaż: E39 523iT, E46 318i, E36 328iA Individual, E61 530xD
temat ciekawy i fajny DIY, ale warto tez wspomnieć ze nowy podgrzewany wkład lusterka np. w intercarsie kosztuje 35-40 zł. Wyciagamy stare wklad, odlączamy, podłączamy nowy i wciskamy. No i w cenie mamy nowiutkie lusterko ;p

_________________
E39 523i Touring M52TUB25, E46 318i M43TUB19, E36 328iA Touring Individual M52B28


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [XXX] Naprawa podgrzewanego lusterka
PostNapisane: 25 listopada 2014, 12:02 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 205
Lokalizacja: 3-City
Moje BMW: E46 Coupe 323Ci
Kod silnika: M52TU B25
Podgrzewany, niebieski, asferyczny wkład do coupe w Intercarsie kosztuje 131zł. Więc zależy kto co potrzebuje ;)

W moim przypadku się opłaca, a jeszcze bardziej opłacało się mojemu ojcu. Do jego A4 B8 wkład podgrzewany i samościemniający się dostępny tylko ASO 1600zł więc spora oszczędność. :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [XXX] Naprawa podgrzewanego lusterka
PostNapisane: 25 listopada 2014, 13:14 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1864
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Garaż: E39 523iT, E46 318i, E36 328iA Individual, E61 530xD
ja tam widze "Szkło lusterka zewnętrznego(asferyczne, niebieskie, podgrzewane)" - 51,71 zł brutto

ale w przypadku audi taka naprawa jest bardzo uzasadniona :P dlatego ze fotochrom i aso. Swoja droga wydac 1600 na wklad lusterka... nic dziwnego ze ludzie wola jezdzic z porobijanymi :P

_________________
E39 523i Touring M52TUB25, E46 318i M43TUB19, E36 328iA Touring Individual M52B28


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [XXX] Naprawa podgrzewanego lusterka
PostNapisane: 25 listopada 2014, 13:46 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 205
Lokalizacja: 3-City
Moje BMW: E46 Coupe 323Ci
Kod silnika: M52TU B25
Ja dostałem taką cenę, ewentualnie ze zniżką 30% 92zł. Poprzednio tez kupiłem zamiennik i nie do końca pasował wiec musiałem zmieniać plastik mocujący z oryginału ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL