BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 22:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] coupe Zmiana wnętrza / przeróbka z anglika
PostNapisane: 17 stycznia 2015, 16:35 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Trochę tematów o tym jest , ale bez dokładniejszych informacji i zdjęć więc coś wrzucam.

Narzędzia :
Podstawowe klucze czyli torxy i nasadówki. Dokładniej torx 20 oraz nasadowy 16.

Ja zacząłem demontaż jak to mówią od doopy strony. I chyba tak najwygodniej. Proponuje najpierw pozbycia się tylnych zagłówków. Przez papier/szmatę złapać kombinerkami i ciągnąć mocno do góry. Powinno wyjść.

Obrazek

Zdjęć demontażu siedziska tylnego nie robiłem. Złapać za dół pociągnać do góry. Trzyma się na dwóch zatrzaskach

Następnie położyć oparcie kanapy , oraz je zdemontować. Na obrazku są zaznaczone elementy , na których jest przymocowane oparcie.

Obrazek

Następnie zdjać maskownicę górną. Na środku niej jest kołek plastikowy. Mi się on połamał ale dostałem zapasowy. Przy siłowniku do otwierania szyby są 2 zapinki tej maskownicy i warto je odpiąć i ją zdemontować. Dobrze jest tylną szybę uchylić , pozwoli to nam na lepsze manewrowanie maskownicą. Pozostały ten element oparcia złapać i pociągnąć.

Obrazek

Demontaż tylnego boczku. Musimy odpiąć listwę dolną, ponieważ tam się chowa część boczku. Odkręcamy 2 torxy. I podważając od dołu wypinamy boczek. Należy pamiętać , żeby też odgiąć tam gdzie zaznaczyłem od strony kierowcy bo tam też się chowa boczek.

Obrazek

Montujemy nowy boczek w sposób analogiczny , pamiętając o tym żeby schować go w dolną listwę boczą , oraz górną. Ja sobie pomogłem płaskim śrubokrętem , żeby ładnie tą górę schować.

Obrazek

Po założeniu wpięciu oraz przykręceniu boczka tylnego zakładamy te boczne elementy tylnego oparcia, następnie na nie maskownicę. Potem oparcie i kanapę.

Fotele przód. Odkręcamy 4 śruby nasadowe 16. Dwie przednie są w plastikowych osłonkach i trzeba ja najpierw zdjąć. Po odkręceniu przechylamy fotel i zdejmujemy wtyczkę.

Obrazek

Obrazek

W przypadku anglików jest konieczność przełożenia sterowania. W tym celu demontujemy maskownicę

Obrazek

Wypinamy wszystkie wtyczki wchodzące do sterowania

Obrazek

I wkładamy sterowanie z naszych obecnych foteli.

Jak widać również trzeba pamiętać o przełożeniu sterowania lusterkami. Demontaż przedniego boczku w temacie :
http://forum.bmw-3city.pl/viewtopic.php?t=11873

W moim przypadku do zrobienia została jeszcze instalacja do grzania. Maty mam już w fotelach. Trzeba pamiętać o tym , że zmiana foteli z manualnych na elektryczne wiąże się ze zrobieniem odpowiedniej wiązki. W przypadku jak mamy full opcje czyli grzanie pompowanie elektryke to tylko przekładamy i wszystko powinno działać. W przypadku gdy mamy tylko elektryczne fotele a kupimy fotele grzane + pompowane nie trzeba ciągnąć nowej wiązki.

Ja jedynie borykam się z problemem elektryki przedniego fotela. Dokładniej pamięć nie bardzo działa , nie można zakodować. Tak samo fotel przesuwa się etapami i żeby np od samej kierownicy do tylnej kanapy przesunąć trzeba ze 3 razy wciskać guzik. Wydaje mi się że coś tutaj chyba z wtyczkami jest nie tak że albo za dużo podpięte , albo coś za mało. Ewentualnie w drugim fotelu coś za dużo podpiąłem i może głupieje.

Dodatkowo demontaż dekorów :

Obrazek
Obrazek

A tutaj zaznaczyłem dokładnie moich :
Obrazek

Część zdjęć pożyczyłem z internetu.
Sugestie co do przedniego fotela mile widziane.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 coupe Zmiana wnętrza / przeróbka z anglika
PostNapisane: 17 stycznia 2015, 16:43 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
Zapomniałeś o macie zajętości fotela pasażera.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 coupe Zmiana wnętrza / przeróbka z anglika
PostNapisane: 17 stycznia 2015, 16:49 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
wandii, nie, nie zapomniałem ;) Będzie przekładane wraz z instalacją grzania. Po za tym nie miałem gdzie tego trzymać i musiałem szybko działać.
Nie wiesz czasem co może być nie tak z tym przednim fotelem ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 coupe Zmiana wnętrza / przeróbka z anglika
PostNapisane: 17 stycznia 2015, 17:48 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
Trzeba było się tym zająć jak miałeś fotele na wierzchu. Będziesz wypruwał matę czy całe siedzisko przekładasz?
Fotel nie wiem czemu Ci nie działa poprawnie, nie miałem elektrycznych


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] coupe Zmiana wnętrza / przeróbka z anglika
PostNapisane: 17 stycznia 2015, 19:45 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Za dużo składowych się zebrało, że tego nie zrobiłem. Wyjęcie samych foteli to 5 minut , także z tym to luz. Co do sposobu przełożenia maty to jeszcze nie wiem. Póki co, to jest to uwzględnione w planach. W najgorszym wypadku wyłączę ncs'em.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] coupe Zmiana wnętrza / przeróbka z anglika
PostNapisane: 17 stycznia 2015, 20:14 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
W sumie to chyba najlepsze wyjście. I tak pewnie nie działa a nawet jeśli to jest nieprzydatna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 62 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL