BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 kwietnia 2024, 01:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Szyberdach manualny na elektryczny.
PostNapisane: 10 listopada 2007, 19:40 
Niestety z operacji nie posiadam fotek. Przeróbka jest dziecinnie prosta i bez problemu można się jej podjąć nawet po pijaku ;)

0. ustawiamy szyberdach na zamkniety
1. odkręcamy plastiki manuala
2. zdejmujemy zaślepkę tapicerki
3. wykręcamy mechanizm szyberdachu
4. przeciągamy zasilanie grubszym 2 kanałowym kablem
- plus i minus wziełem od aku bo chce mieć możliwość otworzenia bez kluczyka w stacyjce
- zdejmujemy tapicerkę lewego przedniego słupka
- zdejmujemy ten panel anty-słoneczny którym bronimy się przed słońcem w świecącym w oczy.
- odkręcamy i odchylamy sufitówkę przy szybie nad głową kierowcy i tam przeciągamy kabel
5. uruchamiamy silniczek na krótko żeby tylko go dobrze ustawić.
- ma on przekaźnik z 3 rozłączeniami w których szyber robi stop.
- jedno na uchylenie do końca 2. na dokniecie a 3. na otworzenie na maxa.
- ustawiamy aby było na 2. czyli środkowym rozłączeniu ( poprostu naciskamy guziczkiem najpier na maxa w którąś strone jak już dalej nie będzie szedł to dajemy 2 pstrykniecie czyli środkowa faza "dach zamkniety")
6 . wkręcamy silniczek.
7. zakładamy tapicerkę z guziczkiem.

W razie pytań pisać.


Ostatnio edytowano 12 kwietnia 2008, 17:51 przez yeahman, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 listopada 2007, 18:32 
Offline
Forumowicz

Posty: 105
Lokalizacja: KÂłodzko
yeahman ale tym manewrem "plus i minus wziełem od aku bo chce mieć możliwość otworzenia bez kluczyka w stacyjce "
pozbyłeś się wygodnej opcji jaką jest domykanie szyberdachu z szybami z kluczyka w drzwiach lub pilotem. Gdybyś podpiął się do modułu komfortu to byś miał tą opcję.

_________________
roberto


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 listopada 2007, 11:37 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 107
Lokalizacja: Przybiernów
Moje BMW: E30
Kod silnika: M52B28
trzeba uważać przy przykrecaniu silniczka bo nie spojrzałęm a jedna śruba była dłuższ i wkreciłęm nie tam gdzie trzeba i zrobiłem sobie bojkę na dachu :kwasny: :kwasny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 listopada 2007, 16:30 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 503
Lokalizacja: okolice lublina
Moje BMW: 540i
Kod silnika: M62/TU
Jak ja przerabiałem ''szyberdziure'' na elektryke W E36 to poszłem na łatwizne i zasilanie wziąłem od światełka przy lusterku i było wszystko OK :)

_________________
Obrazek
BmwMotorsportKlub.eu Lubelski Klub Bmw;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 grudnia 2007, 01:20 
roberto12, nie zależało mi na tym puki co bo nie mam nawet elektryki w szybach. Wystarczy się podpiąć w sterownik "komfortu" i jest gitarka

cedro23, dobry agent jestes :rotfl:

Fazi, za dużo piw kupiłeś i Ci się robić nie chciało :P


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2008, 10:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Lokalizacja: ÂŁĂłdzkie
Siemano a sluchaj jak dokladnie podlaczyles te 6 kabelkow z drugiej wtyczki silniczka - 3 ida do przelacznika a 3 chyba do tego komfortu albo nie wiem gdzie a jezeli do komfortu to gdzie on sie znajduje i jak to do niego przykrecic

jak zlacze 2 przewody z tych 3 to dopiero zaczyna mi dzialac szyber a jak dotke trzecim do tych dwoch to nastepuje domkniecie ale gdzie to popodlaczac

_________________
BMW e36 325 TD


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 kwietnia 2008, 20:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Lokalizacja: Bielsko
No to ja mam pytanie da rade to zrobic w e-34,jezeli sie da tojakiego sliniczka uzyc i skad go moge wziasc aha i jak przycisk dobrac z gory thx


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2008, 20:34 
Offline
Forumowicz

Posty: 430
Lokalizacja: DeutSchLaNd
Moje BMW: jest Del Sol i e90
pytanie ktory kabelek to plus aktory minus czy to nie ma znaczenia dzis dostalem silniczek to bede go montowal????


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 kwietnia 2009, 20:35 
Witam czy silniczek elektruczny pasuje idealnie??Bo odkrecilem dzis mechanizm manualny i przykrecony on był na 2 srubki a z tego co widziałem na allegro ze zdjec co przedstawiały silniczki elektryczne to one sa przykrecane chyba na 4.Pytam bo bardzo mnie to interesuje bo chce zmienic własnie na elektryka.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2009, 09:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Lokalizacja: Lubuskie
Witam ! Może ktoś mógłby wystawić fotki lub chociaż opis kabli bo popsuć łatwo a jechać do elektryka to kosztuje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 czerwca 2009, 21:52 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 37
Posty: 98
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E36 316i '91
Kod silnika: M40B16
tez bym sie przylaczyl do prosby fotomontazu :) :padam:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 czerwca 2009, 20:47 
Offline
Forumowicz

Posty: 125
Lokalizacja: WoÂłomin
Panowie z tego co pamietam to ja wzialem miernik w lape, zdjalem mechanizm manualny, wyjalem swiatelko, minus wpialem pod jakas srubke ktora byla pod swiatelkiem, plus podpialem do swiatelka w pin, w ktorym ciagle bylo napiecie, potem przykrecilem na dwie lub trzy srubki - ile mozna bylo i wszystko bylo git

ps. podlaczajac w ten sposob moze latwo wywalic bezpiecznik jesli otworzymy do konca szyber i potem jeszcze raz bedziemy trzymac i trzymac przycisk do otwarcia bo pojdzie za duze obciazenie. ja tak zrobilem na poczatku dwa razy i nic potem juz sie nie dzialo bo czlowiek sie nauczyl.

robilemto dwa lata temu i mam nadzieje ze nic nie porabalem w opisie

_________________
________________________________________
ZwyciĂŞzcy nie oszukujÂą, a oszukaĂący nie zostajÂą zwyciĂŞzcami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 sierpnia 2009, 21:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 57
Lokalizacja: KrakĂłw
Witam. mam troche inny problem tzn. posiadam BMW e34 sedan, odkąd ją mam nie działał mi szyberdach. Okazał się że poprostu nie ma silniczka kupiłem założyłem i szyberdach się uchylił do góry ałe niechciał wrócić z powrotem w pozyćje zamkniętą, odkręciłem go i okażało sie że kręci się tylko w jedną strone (czy dam otwieranie, czy zamykanie, czy uchylanie, silniczek kręci się zawsze w jedną strone). Doda jeszcze że przy silniczku jest 5 pinów (5 pinów mają sedany a 6 pinów kombi) a przy tej drugiej wtyczce jest 6 pinów. Zaczołem grzebać po kablach i okazało się że jest tam dodatkowy sterownik do podwójnego szyberdachu z wtyczką na drugi silniczek. Wychodzi na to że całą elektryke mam do szyberdachu mam od wersji kombi.
Jak mam to naprawić? czy wystarczy zmienić silniczek na ten 6 pinowy? czy trzeba zmienić całą elektryke? a może jakaś mał przerubka wystarczy zrobić?
Jeśli ktoś wie jak to naprawić to Bardzo Prosze o Pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 sierpnia 2009, 21:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 57
Lokalizacja: KrakĂłw
link do sterownika o którym wcześniej wspominałe wygląda on tak:
http://moto.allegro.pl/item714271064_bm ... dachu.html[/URL]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Szyberdach manualny na elektryczny.
PostNapisane: 25 maja 2011, 11:24 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1525
Lokalizacja: Poznań
Garaż: Byłe E36 318iS Motorsport International
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112799
Siemka. Odświeżę trochę temat bo mam problem ze swoim szyberdachem
Mam e36 z 93 był w nim ori elektryczny szyberdach. Od momentu jak kupiłem auto szyber nigdy nie otwierał mi się do góry, tylko szedł w blachę.
Niekiedy przełącznik nie załapywał od razu i trzeba było ujechać jakiś kawałek by zadziałał. W tą zimę co była na jednym ze spotów poruszyliśmy temat szyberdachów i przypadkowo szyber otworzył mi się w górę. Pomyślałem ze teraz będzie ok. Ostatnimi czasy że zrobiło się ciepło zachciałem używać szyberdachu no i tu znów niespodzianka, działa tylko w blachę.

Byłem u elektryka to posprawdzał wszystko mówi ze jest OK i to może być wina kabli lub jakiegoś sterownika. Pojechałem do znajomego co rozbiera auta i przymierzyliśmy nowy włącznik, przekaźnik oraz silniczek - tu kolejne zdziwko - szyber wcale nie działał.

Jeżeli ktoś z Was miał podobną sytuacje i ją rozwiązał lub wie w czym może tkwić problem proszę o pomoc.

_________________
|•|Była czerwonka >> E36 318i |•|
|••|Obecna czerwonka >> E36 318iS Motorsport International |••|
|•••| SPOTY W POZNANIU|•••|

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Szyberdach manualny na elektryczny.
PostNapisane: 5 czerwca 2011, 14:58 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e36
Witam ja niedawno zakupiłem e36 i też mi się otwiera tylko w blachę :zly:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Szyberdach manualny na elektryczny.
PostNapisane: 5 czerwca 2011, 15:28 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1525
Lokalizacja: Poznań
Garaż: Byłe E36 318iS Motorsport International
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112799
proszę państwa... zwycięstwo odnośnie szyberdachu, przynajmniej częściowe.

dziś nudziłem się z kolegą w szkole i zaczęliśmy rozbierać szyberdach, z racji ze jest dziś totalny skwar w Poznaniu szyber zaczął mi kręcić w górę ale tak po kawałku... rozsunęła się ta wewnętrzna pokrywa tak ze można było włożyć palce. z zewnątrz ledwo co ledwo, ale spojrzeliśmy między tą szczelinę i okazało sie że miałem tam władowany kamień, był on płaski ale wielkości 1groszówki. wyskrobaliśmy go bo za diabła nie można było ręką wyciągnąć i święcie przekonani że szyber działa lekko się rozczarowaliśmy. wszystko ładnie pięknie jest do momentu jak szyber ma się podnieść do góry wtedy się blokuje i należy lekko ręką popchnąć go w górę i trzyma..... lepsze to niż nic.

_________________
|•|Była czerwonka >> E36 318i |•|
|••|Obecna czerwonka >> E36 318iS Motorsport International |••|
|•••| SPOTY W POZNANIU|•••|

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Szyberdach manualny na elektryczny.
PostNapisane: 9 czerwca 2011, 14:17 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e36
ja dziś patrzałem i jak rękom go podniosę to się otwiera ale po chwili opada ;/ :zly: :zly: :zly:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Szyberdach manualny na elektryczny.
PostNapisane: 18 czerwca 2011, 20:59 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 2657
Lokalizacja: Świebodzice
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20++
Garaż: Murowany w szeregu :P
Kolego ale jak ciśniesz klawisz by się odsunął do góry to słychać że silnik próbuje iść ?? Tzw. Ma Opór??-- Chce ale nie może. Jeżeli tak to proponuję zrzucić szyber w dół i oglądnąć linki, prowadnice i szyny kierujące oraz stopki podnoszące. :) A jak ci się otworzył na uchylenie to na max czy 1cm??

_________________
Takie tam 2.8 w sedanie<---KLIK
Mapa osób z interfejsam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Szyberdach manualny na elektryczny.
PostNapisane: 8 stycznia 2012, 15:42 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Wiek: 33
Posty: 4
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E36
Kod silnika: M40B16
Witam,

Przegladam forum od dluzszego czasu, ale dopiero teraz postanowilem sie zarejestrować, przeszukalem google i forum, ale nie znalazlem za bardzo odpowiedzi na moj problem otoz, mam el. szyber, oryginalnie byl manual (auto czerwiec 92')

wszystko wyglada na podlaczone tylko poprostu nie mam guziczka i wisi mi kostka :) bodajze jest na 6 bolcow, ale chyba 4 tylko funkcjonują (maja blaszke w srodku, reszta jest "pusta") i oto moje pytanie, czy da rade jakos uruchumowic szyber na "krotko" ? w sensie zeby uzyc samych kabli, zeby w ogole zobaczyc czy on działa .

sory za odkopanie :wstyd:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 58 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL