BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 20:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E92] Demontaż tunelu środkowego. Dźwignia hamulca ręcznego.
PostNapisane: 25 sierpnia 2017, 19:25 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 5
Lokalizacja: Janów Lubelski
Moje BMW: E46 330d Touring
Kod silnika: M57D30
Witam, chciałbym zaprezentować Wam sposób na demontaż tunelu środkowego w mojej e92.

Przed rozpoczęciem prac wystarczy wam standardowy zestaw kluczy. Ważne miejsca będą oznaczone czerwona strzałką.

Zaczynamy krok po kroku:

1. Odłączamy akumulator w celu wyjęcia przednich foteli, inaczej wywali wam błędy w komputerze (nie jest konieczne ich wyjmowanie, ja to zrobiłem w celu wysprzątania auta) jest to łatwiejszy sposób jeśli ktoś nie jest uzdolniony akrobatycznie :mur:. Odkręcamy fotel 4 śruby + wiązka która odpinamy z żółtej wtyczki poprzez wysunięcie zaczepu zabezpieczającego od wewnętrznej strony fotela.

2. Trunek :piwo: (najlepiej schłodzony). <------

3. Wypinamy delikatnie mieszek drążka zmiany biegów oraz hamulca ręcznego (jest on na zatrzaskach) i unosimy do góry.
Przy użyciu siły wypinamy dekor czyli naszą osłonę ( jest ona na metalowych zatrzaskach) w tym celu najlepiej jest unieść podłokietnik. Lecimy dalej..
Obrazek

4. Przed przejściem do kolejnego punktu sugeruje ściągnięcie tylnych siedzisk, dzięki czemu będzie Wam o wiele łatwiej zdemontować tylną część tunelu, gdyż jest on dość ciasno osadzony pomiędzy siedziskami i będzie wam trudno nim manewrować przy składaniu, zajmie to dosłownie chwile (można odkurzyć oraz czasem znaleźć kilka fajnych rzeczy pod nimi). Ciągniemy w górę zaznaczone części siedziska na zdjęciu(bez obaw nic nie urwiecie, siedzi dość mocno).

Obrazek

Obrazek

5. Zaczynamy demontaż od tylnego tunelu. Po zdjęciu: dekoru, schowka z roleta (analogicznie trzeba szarpnąć - są na metalowe zatrzaski) odkręcamy tylne wloty powietrza(2 x torx) oraz popielniczke (4 x torx) i odpinamy wszystkie wtyczki wraz z bocznymi lampkami wypychając je na zewnątrz tunelu. Ukazują się nam śruby które trzymają tunel wg zdjęcia z przódu 2 torxy i z tyłu 2 nasady nr.10 na prowadnicach odkręcamy je i tunel wysuwamy w stronę oparcia kanapy(pod warunkiem że mamy wyciągnięte siedziska). Ja zdjąłem jeszcze listwę za podłokietnikiem. Wracamy na przód..
Obrazek
Obrazek

6. Z przodu znajdują się dwie zaślepki a pod nimi śruby, które odkręcamy( nasada nr 10)
Obrazek
oraz z tyłu przedniego tunelu.
Obrazek
Unosimy nieco tunel i odpinamy wtyczki: czarna od AUX'a pod tunelem i gruba biała od zasilania zapalniczki na zewnątrz po lewej stronie. Następnie zaciągamy ręczny i tylną część tunelu unosimy do góry manewrując ham. ręcznym, gałka biegów. Z przodu mamy rozdzielacz doprowadzający powietrze na tył, który można wysunąć pod tunelem.
Obrazek

Po wyjęciu tunelu powinien ukazać nam się taki o to widok:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Myślę, że komuś się przyda. W razie pytań proszę pisać w komentarzach to podeślę dodatkowe zdj. Pozdrawiam :piwo:


p.s. W razie błędów z mojej strony proszę o poprawki Admina.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL