BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 20:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E34] zestaw HID
PostNapisane: 17 stycznia 2008, 17:32 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 279
Lokalizacja: Konin
Moje BMW: e39 530 d touring
Kod silnika: m57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=82271
osobiście polecam każdemu posiadaczowi e34 załozenie zestawu HID ..znacznie poprawia widoczność......ja mam załozoną instalacje z żarnikami o temperaturze 6000 K...i polecam każdemu taka barwę..wiadomo im więcej Kelvinów tym mniej Lumenów a co za tym idzie mniej światła...

a tu w linkach macie po kolei strony z BMW trend....artykuł o montazu HID w e34....
http://www.bmw-klub.pl/forum/preview.ph ... 267du3.jpg
http://www.bmw-klub.pl/forum/preview.ph ... 279dp5.jpg
http://www.bmw-klub.pl/forum/preview.ph ... 281ix6.jpg
http://www.bmw-klub.pl/forum/preview.ph ... 283gf2.jpg
http://www.bmw-klub.pl/forum/preview.ph ... 286yq9.jpg
http://www.bmw-klub.pl/forum/preview.ph ... 288dc4.jpg


Ostatnio edytowano 13 października 2009, 11:48 przez marecki530, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2008, 23:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 29
Lokalizacja: PÂłock
no dobra a powiedz mi czy to trzeba patrzec na jakas konkreta firme czy jaka kolwiek ? a i jeszcze jedno bo jestem od niedawna posiadaczem E34 i nie wiem jakie sa zarowki H..? :wstyd: Pozdrawiam i dzieki z gory :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2008, 23:41 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
H1

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2008, 23:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 29
Lokalizacja: PÂłock
a no wlasnie ale nie bylem pewiem dzieki za odpowiedz... :rotfl: a wiesz cos moze na temat tych zestawow HID ! czy to trzeba kupowac jakies markowe czy moga byc jakies tansz czy cos w tym stylu :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 stycznia 2008, 10:51 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 279
Lokalizacja: Konin
Moje BMW: e39 530 d touring
Kod silnika: m57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=82271
słuchaj ja akurat zaopatrzyłem sie w zestaw z allegro
http://www.allegro.pl/item290316822_xen ... a_hid.html
wszystkie zestawy z allegro no może wiekszosc pochodzi jest produkcji chińskiej.....dlatego sa takie ceny niskie...wiadomo zestaw Philipsa czy Bosha jest napewno o droższy i solidniejszy......ja kupiłem z allegro i jestem zadowolony.....a róznica w "świeceniu" jest naprawde diamterlana...także polecam :rotfl: ...aha jak będziesz kupował to z żarnikami H1 ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 stycznia 2008, 22:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 29
Lokalizacja: PÂłock
hmmmmm..... A powiedz mi bo kiedys czytalem cos na temat tych zestawow hid dokladnie chodzi mi jak to jest pod wzgledem prawa bo nie moge odnalesc tych postow... ! trzeba miec spryskiwacze na lampy czy to nie jest konieczne ? z gory dzieki pozdrawiam :D

[ Dodano: 30 Styczeń 2008, 19:44 ]
Marecki525 a mozesz wyslac jakies zdjecia jak to wyglada ten zestaw 6000k ?! byl bym wdzieczny bo mysle nad takim albo nad 5000k i chcialem zobaczec czy to jest dobrze tak ! pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lutego 2008, 19:58 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 148
Lokalizacja: Paszowice
Moje BMW: e46 cabrio &....
Drodzi kolego klaku1, w naszym prawie oraz w prawie krajow europy wymagane sa spryskiwacze do lamp xenonowych. Poziomowanie nie. lepiej zainwestowac wiecej w spryskiwacze niz miec problem na przegladzie ni policja. pozdrawiam

_________________
Zobacz moją obecna: viewtopic.php?f=6&t=75756
Zobacz moją byłą: viewtopic.php?t=23026


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lutego 2008, 20:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 29
Lokalizacja: PÂłock
o przeglad sie nie boje bo mam znajomego wiec damy rade nawet nic nie bedzie mowil


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lutego 2008, 20:03 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 148
Lokalizacja: Paszowice
Moje BMW: e46 cabrio &....
Ok skoro masz kolege to masz problem z glowy. A co z policja??? Noi jak wyjedziesz do Niemiec to lipa na samym poczatk. Samochody z xenonami sa zawsze sprawdzane czy maja spryskiwacz. No ale twoj wybor. Powodzenia

_________________
Zobacz moją obecna: viewtopic.php?f=6&t=75756
Zobacz moją byłą: viewtopic.php?t=23026


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lutego 2008, 20:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 29
Lokalizacja: PÂłock
no jak na razie nie wybieram sie za granice a z policja to jakos bedzie na przypal jak cos :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lutego 2008, 20:08 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 148
Lokalizacja: Paszowice
Moje BMW: e46 cabrio &....
ok :P

_________________
Zobacz moją obecna: viewtopic.php?f=6&t=75756
Zobacz moją byłą: viewtopic.php?t=23026


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lutego 2008, 09:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 29
Lokalizacja: PÂłock
a powiedzcie mi duzy jest koszt zalozenia spryskiwaczy i w ogole czy to da rede jakos zrobic czy trzeba kupic zderzak ze spryskiwaczami ?? pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 marca 2008, 16:51 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 7
Lokalizacja: Gdynia
Witam wszystkich,

opowiem pokrótce moją historię z ksenonami, może akurat komuś pomoże i ochroni przed zbędnymi wydatkami. Jako, że jeżdżę dużo, szczególnie nocami to chodziło mi tylko i wyłącznie o poprawę widoczności a nie lans więc padło na 5000K.

Reflektory depo, kupione nowe 2 lata temu przez poprzedniego właściciela (na szczęście starych Bosch'a nie wyrzucił, dostałem je "w spadku" razem z autem). Zestaw HID z Allegro zamontowałem i widoczność faktycznie się poprawiła ale powiem szczerze, że nie tego się spodziewałem. Depo po dwóch latach niestety nadają się na złom (odbłysniki zmatowiałe).

Rozmontowałem stare Bosche z 1993 roku, umyłem i okazało się, że odbłyśniki (bosche mają metalowe) i soczewki są w idealnym stanie. Klosze niestety już w gorszym. Nowe klosze kupiłem na allegro (25 zł/szt.). Polecam dać je zamontować do specjalistycznego zakładu, muszą być założone idealnie równo (za przełożenie kompletu 4 szt - 80 zł).

Efekt - oryginalne 15 letnie Bosche z nowymi kloszami świecą jak nowe!!! Po zamontowaniu w nich zestawu HID szczena opadła - w końcu zacząłem widzieć. Kierowcy z naprzeciwka nie narzekają na oślepianie (pytałem na CB nocą na trasie), widoczność doskonała.

Koszty:
- zestaw HID 5000K Made in China - 300 zł
- komplet 4 kloszy - 100 zł
- przełożenie kloszy, wypolerowanie odbłyśników - 80 zł

Efekty:
- diametralna poprawa widoczności, czyli i bezpieczeństwa - bezcenne :)


Na koniec słów parę o domniemanych problemach z HID.

Jeśli chodzi o diagnostów - zaraz po zamontowaniu nowych lamp i założeniu zetawu HID pojechałem na stację diagnostyczną sprawdzić ustawienie reflektorów. Wszystko ok, powiedziałem, że mam HID i spytałem czy nie będzie problemu na przeglądzie - koleś powiedział, że skoro na przyrządzie światło pada poprawnie, jego barwa jest biała, a reflektor nie jest przerobiony to on nie ma się do czego przyczepić. Dodam, że nie mam ani spryskiwaczy ani mechanizmu samopoziomowania.

Wreszcie jeżeli chodzi o miśków, mam kumpla w drogówce, też spytałem go o HID. Powiedział, że nawet jeśli jakiemuś nadgorliwemu misiaczkowi chciałoby się zaglądać pod machę i sprawdzać światła to nic nie może zrobić. Żeby była podstawa do zabrania dowodu musieliby wykryć nieprawidłowość w świeceniu reflektorów na specjalnym sprzęcie, którego nie mają. "Na oko" mogą tylko przyczepić się do barwy, więc o ile nie montujecie zestawu 8000K i wyżej to można jeździć spokojnie.

A tak wygląda moja Bunia z nowymi-starymi lampami i ksenonami w środku:

Obrazek

Jeżeli ktoś wytrwał do końca, to mam nadzieję że to co napisałem rozwieje wątpliwości / pomoże w podjęciu dobrej decyzji.

Tego Wszystkim życzę i pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 marca 2008, 13:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 29
Lokalizacja: PÂłock
No wielkie dzieki kolego duzo mi powiedzioales co i jak ja tez bede musial odmalesc stare switla Bosha i zamontowac wtedy sestaw wielkie dzieki

[ Dodano: 8 Marzec 2008, 08:26 ]
A mozesz mi powiedziec jak rozebrac te lamoy Bosch'a zeby je wypolerowac i czym najlepiej tzn. czym Ty to zrobiles dzieki z gory :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 marca 2008, 19:53 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 7
Lokalizacja: Gdynia
jak je wymontować z auta to ci nie powiem bo mialem je juz osobno. po regeneracji do auta wrzucil je mi moj mechanik wiec tez tego sam nie robilem.
jak juz masz cala lampe na stole to ze swiatel mijania wyciagniesz wklad z soczewką odkręcając 3 śrubki (musisz zaznaczyc sobie w jakiej pozycji byl wklad przed wykreceniem, bo mozna go potem inaczej zalozyc i swiatlo bedzie zle padalo). swiatel drogowych nie rozkrecisz, trzeba usunąć stary klosz.

a czym umyć - wodą z ludwikiem :) potem jeszcze użyłem takiej pasty do polerowania chromu (kupisz w obi, castoramie, etc.)

chcesz wiedziec cos jeszcze to pisz, teraz odpowiem szybciej (bylem na wyjezdzie i nie mialem dostepu do netu) :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: a można założyć hid xenon???
PostNapisane: 27 marca 2008, 10:15 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 35
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Moje BMW: E34 525i
Kod silnika: M50B25TU
a można założyć hid xenon na obie lampy tzn. na światła drogowe i mijania??
Wiecie taki bixenon!!!

_________________
Zawsze możesz mi wyjechać, mój zestaw waży 40t a ja mam nogi tam gdzie ty głowę :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 marca 2008, 22:09 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 3826
marianbmw napisał(a):
a można założyć hid xenon na obie lampy tzn. na światła drogowe i mijania??


Nie spełni to swojej roli ponieważ palniki ksenonowe nie zapalają się od razu, tak jak zwykłe żarówki. Do poprawnego działania bi-ksenonów niezbędna jest mechaniczna soczewka.


Mam pytanie. Jak wyciągnąć reflektory z E34?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 października 2009, 21:07 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: SkĂŞpe
Witam, posiadam bmw e36 i rozpraszacze w lampach (te karbowane plastkiki) wymieniłem na szklane z wersji z soczewką. Teraz światła nie są wcale rozpraszane, a moje pytanie to:
Czy po założeniu zestawy HID światło będzie dobrze rozpraszane?
Z góry dziękuje za odpowiedz.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] zestaw HID
PostNapisane: 22 marca 2010, 11:40 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 190
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e34 530i
Kod silnika: M60B30
Śnieg stopniał, pada deszcz, dostaje białej gorączki- jeżdżę sporo w nocy po nie oświetlonych i nie oznaczonych drogach- wiadomo jak to u nas bywa.
W poprzednim E34 miałem ksenony, kupiłem i do tego, wymiana to niewielka sztuka. Ale nie mogę znaleźć regulatora świateł. W e36 na wierzchu jest śruba i po sprawie, a tu? Moźe ktoś mi podpowie gdzie szukać? Chcę najpierw sprawdzić czy regulacja działa, założyć HID i pojechać na stację diagnostyczną- wiadomo, jak nie działają to nie ma sensu tego ruszać, wyczyszczę tylko soczewki i za jakąś chwilę kupię nowe lampy.


[edit]

Okazało się że mam połamane te pokrętła- gdyby ktoś jeszcze szukał, w górnym rogu za migaczem, taka plastikowe przedłużenie nakrętki.

_________________
niie znam sie nie orientuje sie, a opinia moja jest wiecej niz cholernie subiektywna


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] zestaw HID
PostNapisane: 7 kwietnia 2010, 20:44 
Offline
Forumowicz

Wiek: 34
Posty: 176
Lokalizacja: Czestochowa
Moje BMW: E38
Kod silnika: M60B40
i tak tego dziadostwa nie zaloze fabryki sie nie ulepsza dobre zarowki i dobrze utrzymane lampy spelniaja zadanie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL