BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 22:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E34] zestaw HID
PostNapisane: 8 kwietnia 2010, 10:41 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7011
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
ostatnio wszedł przepis, że każdy ksenon musi miec i spryski i samopozimowanie

To pop ierwsze po drugie te HID-y całe zazwyczaj nieźle daja po oczach tymz przeciwka rozpoznaje to ze sporej odległości i wieszłąbym za jaja bo potem normalny użytkownik nic nie widzi oślepiony. Ja mam fabryczne H7 w E-38 włożyłem lepsze żarówki boscha i jest okej i kosztowało to 56zł.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] zestaw HID
PostNapisane: 8 kwietnia 2010, 18:19 
Offline
Forumowicz

Wiek: 34
Posty: 176
Lokalizacja: Czestochowa
Moje BMW: E38
Kod silnika: M60B40
Zdzira 850I, jestem tego samego zdania :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] zestaw HID
PostNapisane: 12 kwietnia 2010, 16:17 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 325
Lokalizacja: Zamość
Moje BMW: e34
Kod silnika: m50b20
mi niestety poleciał dowodzik za ksenony. Policjant nawet nie chciał słuchać że lepiej widać itp. koszta??? 20 pln przegląd i godzina stania po odbiór dowodu

niestety ale HID'y w lampach bez samopoziomowania walą po oczach na dołach

_________________
zerknij na moje e34 crisis version :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] zestaw HID
PostNapisane: 12 kwietnia 2010, 18:12 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 190
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e34 530i
Kod silnika: M60B30
Samopozomowanie? Macie na myśli nivomat? mocniejsze e34 mają nivo i mają spryskiwacze.
Co do ulepszania fabryki... radia też nie wymienisz z kaseciaka?
Właściciele nowych aut mają prawo oślepiać a starszych już nie? Jeżdżę e34 bo nie bardzo mam kasę na coś nowszego o takim standardzie, ale to nie znaczy że nie mogę do niego dokładać nowszych technologii.
Wymieniłem lampy, na takie z kompletną regulacją, ustawiłem na stacji diagnostycznej, miałem trzy kontrole (jakaś akcja była w Warszawie) dwie w nocy i dowód nadal mam.

_________________
niie znam sie nie orientuje sie, a opinia moja jest wiecej niz cholernie subiektywna


Ostatnio edytowano 13 kwietnia 2010, 09:32 przez JSG, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] zestaw HID
PostNapisane: 12 kwietnia 2010, 19:57 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 325
Lokalizacja: Zamość
Moje BMW: e34
Kod silnika: m50b20
bnd07 napisał(a):
Samopozomowanie? Macie na myśli nivomat?


nie. nivo i samopoziomowanie to dwie różne sprawy.

JSG napisał(a):
Właściciele nowych aut mają prawo oślepiać a starszych już nie?


jak auto ma samopoziomowanie to nie oślepia, Ty niestety to robisz

_________________
zerknij na moje e34 crisis version :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] zestaw HID
PostNapisane: 13 kwietnia 2010, 10:42 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7011
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
dokładnie podskakujesz na każdej dziurze ( a tych nie brakuje ) i oślepiasz do tego pewnie jasność taka, że w deszczu ten z przeciwka lepiej widzi w twoich światłach jak w swoich bo tak dajesz po gałach a nie lepiej było wsadzić nowe odbłyśniki nową żarówkę ( wystarczy bosch + 50% ) i byłby podobny efekt bez rażenia ludzi )


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] zestaw HID
PostNapisane: 16 kwietnia 2010, 10:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 11170
Lokalizacja: Przysucha
Moje BMW: E87
Kod silnika: M47S / M47T2
Ostatnio zamontowałem u siebie 6000k, właśnie HID-y. Odpowiedź jest krótka. Nie da się na tym jeździć. Nie trzeba żadnych dołów by świeciły one we wszystkie strony i raziły tych z naprzeciwka i nie tylko. Razi nawet przechodniów. Po 2 dniach zostały one wymontowane. Reasumując, jeśli montować to tylko przy soczewce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] zestaw HID
PostNapisane: 2 grudnia 2010, 00:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 66
Moje BMW: 730i
Kod silnika: m30b30
Witam przepraszam ze przed napisaniem swojego pierwszego postu nie przedstawiłem się ale naprawie to jutro. Przepraszam także ze odświeżam temat ale powód jest taki iż nie zgadzam się z osobami które mówią o tym ze jeśli jest samo poziomowanie w aucie z ksenonami to ze na dziurach nie oślepia otóż wytłumacz mi jak ten system działa wykrywa dziurę zanim w nią wpadniesz? albo próg przed tobą? I drugie pytanie z jaka prędkością silniczki zmieniają kąt padania światła. i jeśli najedziesz na próg jak szybko zmieni Ci się kat padania światła względem drogi a następnie sprawdź po jakim czasie samo poziomowanie ustawi światła w pozycji wyjściowej. nawet gdzieś wyczytałem ze samo poziomowanie działa tylko tylko w czasie startu silnika czyli jak masz zawalony bagażnik to będzie świecić jak należy. Rozładujesz zapalisz silnik i znowu ci się ustawi jak trzeba swoja droga. Pomyśl samo poziomowanie + polskie drogi = częste wizyty w aso/szrot w poszukiwaniu silników do soczewek/lamp.
I ostatnie czemu w Niemczech nie sprawdzają czy jest samo poziomowanie tylko to czy są spryskiwacze.
a spryskiwacze (cały zestaw) można dostać w przystępnej cenie 100zł wystarczy tylko poszukać ktoś będzie chętny mogę podesłać linka
samo poziomowanie również tylko cena odstrasza troszke 350zł
Pozdrawiam

zapomniałbym
przy bmw w serii nie było samo poziomowania bez nivo przynajmniej tak było przy bmw e32 750i/L
a spryskiwacze były osobna opcja

A moje zdanie na temat xenonow jest takie chcesz montuj sobie nikt Ci nie zabroni ale zrób to tak aby nie przeszkadzało to innym użytkownikom dróg


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] zestaw HID
PostNapisane: 2 grudnia 2010, 10:57 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
NegroEG, tu nie chodzi o ludzi mających soczewki, bo taki klient, który dobrze to ustawi nikomu krzywdy nie robi. Gorzej jak pacjent założy to do sejczento/punto , czy nie wiem jakie tam szroty jeszcze są, do reflektorów odlbaskowych, gdzie wtedy światło nie ma żadnego poziomu...


binta napisał(a):
Ostatnio zamontowałem u siebie 6000k, właśnie HID-y. Odpowiedź jest krótka. Nie da się na tym jeździć. Nie trzeba żadnych dołów by świeciły one we wszystkie strony i raziły tych z naprzeciwka i nie tylko. Razi nawet przechodniów. Po 2 dniach zostały one wymontowane. Reasumując, jeśli montować to tylko przy soczewce

o właśnie o to mi chodzi.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] zestaw HID
PostNapisane: 3 grudnia 2010, 17:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 66
Moje BMW: 730i
Kod silnika: m30b30
bnd07 napisał(a):
niestety ale HID'y w lampach bez samopoziomowania walą po oczach na dołach

mi chodziło dokładnie o tę wypowiedź samo poziomowanie niestety nie jest takie dobre jak o nich mowia
Pozdrawiam
i o to również
bnd07 napisał(a):
jak auto ma samopoziomowanie to nie oślepia, Ty niestety to robisz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] zestaw HID
PostNapisane: 7 stycznia 2011, 21:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Lokalizacja: z nienacka
Ja ze swojej strony polecam wymianę lamp nawet na zamienniki lub odbłyśników+ czyszczenie soczewek, do tego dobre żarówki i naprawdę dobrze świeci - wyglądowo bardzo ok.

_________________
BMW E34 525i Touring :
10l LPG/100km, 192konie, 8,9s do 100km/h, 240km/h max speed... podziękował :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] zestaw HID
PostNapisane: 10 stycznia 2011, 17:49 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 42
Posty: 84
Moje BMW: E30 Cabrio
W Passacie miałem założone w soczewkach zestaw HID. Pochodziło może rok, najpierw padła jedna przetwornica, kupiłem na allegro nową, podłą po 3-4 miesiącach, póżniej zaczęły się sypać żarniki, wytrzymałem z tym 2 lata i wywaliłem wszystko.
Wróciłem do chińskich niebieskich żarówek :)

_________________
Zagłosuj na mojego synka :) http://pl.lennylamb.com/#pieluszki_wielorazowe/konkurs/2933

Polacy są tak agresywni, a to dlatego że nie ma słońca !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] zestaw HID
PostNapisane: 12 stycznia 2011, 22:50 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 52
Lokalizacja: Chełm/Stenungsund
Moje BMW: e36 cab
Kod silnika: M50b20v
Tez jestem zdania zeby dobrze wyczyscic stare lampki i zapodac lepsze zarówki i bedzie super swiecilo
Co do razenia xenonow to roznie bywa ostatnio mijalem sie z kumplem ktory ma ori xenon w a6 i mnie nie razil a przed nim koles jakims starym padlem na normalnych lampach to dawal po oczach
Kazde lampy moga razic i nie koniecznie to musi byc xenon
W tamtym roku troche ustawialem swoje lampki i nie do konca mi wyszlo :wstyd: to teraz na długich malo kogo oslepiam :hyhy:

_________________
Sprzedam klamoty z M50b25


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] zestaw HID
PostNapisane: 15 stycznia 2011, 14:45 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 1484
Lokalizacja: CzĂŞstochowa
Moje BMW: BMW E46
Kod silnika: M47N
temat jak bumerang wraca co jakiś czas :)
Sam miałem hid- w e34 ale w nowej lampie helli co pół roku sprawdzałem ustawienie świateł. Nikogo nie o oślepiałem. Auto bez problemu przechodziło badania techniczne.
Dla mnie bardziej oślepiające są ori xenony w nowych autach. Ostatnio opel isignia - dramat . Jeszcze te pozycje w ledach;/ .
Nikt mnie nie przekona że system poziomowania zareaguje na dziury i wyboje na naszych drogach.

Ale z 2giej strony obcinał bym jaja za hidy w lampie bez soczewki !!!! :cenzura:

_________________
Obrazek
moje BMW --->> viewtopic.php?f=6&t=80596&p=889212#p889212
mój JeeP --->> viewtopic.php?f=55&t=64710


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL