BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 20:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] (przed liftem) Wymiana regulatorów świateł przednich
PostNapisane: 29 stycznia 2008, 13:54 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 247
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Moje BMW: E60 3.0d
Kod silnika: M57N
Wiadome jest , że w BMW E39 przed liftingiem często gęsto nieda sie wyregulowac świateł przednich , winne za to sa zreguły pourywane regulatory w lampach , nie łudźcie się , że je posklejacie normalnie stare przegrzane regulatory kruszą sie w palcach jak piasek. Jako , że robiłem to ostatnio strzeliłem pare fotek , żeby zrobic z tego mały manual dla potomnych. Manual może służyć również jako instrukcja wymiany kloszy przednich ponieważ , żeby wymienić regulatory trzeba zdjąć klosze.

I etap zakup cześci potrzebnych do wymiany

Regulatory numer ASO 63 12 0 027 924 dwie sztuki czyli komplet na jedną lampe koszt jakieś 45- 50 zł

Obrazek


II etap - wymontowanie reflektora

Jest to banalnie proste najpierw odpinamy wszystkie kostki potem bierzemy kluczyk 8 i odkręcamy 4 śrubki widoczne na foto , dwie na dole , dwie u góry (czerwone strzałki)

Obrazek

Obrazek


Następnie wyciągamy lampe do przodu.

Obrazek


III etap rozbieranie lampy

Najpierw proponuje powyciagać wszystkie żarówki żeby ich nieuszkodzić i gumowe osłony od tyłu lampy.

Obrazek

zdejmujemy małą listewke z przodu lampy jeden zatrzask z boku i 2 zatrzaski od dołu

Obrazek

Obrazek

następnie zabieramy sie za odpinanie zatrzasków klosza - proponuje zacząć od dwóch górnych potem boczne na końcu dolne - ja to robiłem palcami ale można podważyc delikatnie śrubokrętem tylko uważać żeby ich nieułamac bo będzie źle :kwasny: W sumie jest ich 7

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

zdejmijemy klosz i odkładamy w bezpieczne miejsce

IV etap wyciąganie odbłyśnika

Najpierw musimy odczepić silniczek od odbłyśnika w środku widac taki sześciokątny cyngiel trzeba go złapać kombinerkami i przekręcić i poczujecia jak ładnie się uwolnił odbłyśnik.

Obrazek

teraz trzeba wykręcać regulatory (jak sa połamane to niema problema samo zejdzie)

Obrazek

Teraz macie odbłyśnik na wierzchu ( można go przy okazji wyczyścić )

Jak macie połamane regulatory lub kulka została w środku to najlepiej wydrapcie jakimś śrubokrętem to ze środka , a nie kombinujcie z wyciąganiem kulki regulatora na siłe bo możecie połamac dodatkowo element odbłyśnika. Najlepiej jest sobie to odkręcić torx 10.

Obrazek

Zakładamy nowe regulatory

Obrazek

i wkładamy odbłysnik do lampy i tu trzeba bardzo uważać , żeby regulatory trafiły na swoje miejsce i dobrze się skręciły ze śruba pokrętła bo jak źle to wykonacie to najprawdopodobnie trzeba bedzie wydac drugie 50 zł na komplet regulatorów bo te poprostu pękną.

Skręcamy wszystko analogicznie. Po całkowitym złożeniu trzeba się oczywiście udac na stacje diagnostyczną w celu ustawienia dokładnego świateł.
I to tyle , może sie to komuś przyda.


Za zamówienie i dostarczenie części dziekuje serdecznie Dzikusowi

_________________
A6...2.6........V6..ABC..150KM..225 Nm==> było
A4...2.5 TDI..V6..AFB..150KM..310Nm ==>było
BMW..E39..2.0...150 KM....190Nm ==>było
BMW..E60..3.0...218 KM....500Nm ==>jest


Ostatnio edytowano 3 stycznia 2012, 08:35 przez Bratpit, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lutego 2008, 17:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 30
Lokalizacja: podlaskie
dzieki kolego.Dla mnie sie przyda bo własnie mam to połamane.Ostatnio patrzyłem dlaczego mi lampy rosieja,lekko ruszyłem i pekło,ale widze ze to ze starosci a nie zbyt duzej siły. :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 marca 2008, 02:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 75
Lokalizacja: lubuskie
Witam, moje pytanie takie jak wymienic te regulatory w lampie po liftingu ?? pzdr

_________________
summer meet :D http://youtube.com/watch?v=EO9NE68O-Go


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 maja 2008, 00:07 
Offline
Forumowicz

Posty: 193
Lokalizacja: usa
z tego co ja wiem to nie wystepuja wogule w sprzedazy po lifcie,a moze ktos cos wykabinowal juz?cos w zamian itp.?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 maja 2008, 07:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 75
Lokalizacja: lubuskie
grimmi540i napisał(a):
z tego co ja wiem to nie wystepuja wogule w sprzedazy po lifcie,a moze ktos cos wykabinowal juz?cos w zamian itp.?


wystepuja tutaj link aukcja

_________________
summer meet :D http://youtube.com/watch?v=EO9NE68O-Go


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 maja 2008, 13:51 
Offline
Forumowicz

Posty: 193
Lokalizacja: usa
zeczywiscie sa i to nowe i orginalne tak pisze ,ciekawe z kat on je bieze jak w serwisach nie mozna kupic.Aj zeby ja wczesniej wiedzial ze mozna kupic :zly: to bym nie kleił tych,a teraz to musze poczekac az popekaja znowu,hehe :kwasny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 maja 2008, 15:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 75
Lokalizacja: lubuskie
grimmi540i napisał(a):
zeczywiscie sa i to nowe i orginalne tak pisze ,ciekawe z kat on je bieze jak w serwisach nie mozna kupic.Aj zeby ja wczesniej wiedzial ze mozna kupic :zly: to bym nie kleił tych,a teraz to musze poczekac az popekaja znowu,hehe :kwasny:



a jak je skleiles ?? sciagales przednia szybke ?? mi regulator skruszyl sie kiedy zmienialem zarnik xenonowy.

_________________
summer meet :D http://youtube.com/watch?v=EO9NE68O-Go


Ostatnio edytowano 7 stycznia 2010, 02:24 przez mnowak, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 maja 2008, 03:08 
Offline
Forumowicz

Posty: 193
Lokalizacja: usa
Żeczywiscie sa.to te tumany z serwisow nie mogli znalesc i to po kilku serwisach jezdzilem,to juz nie pierwszy raz oni chyba wogule na niczym sie na znaja w tych serwisach tylko pieniadze brac za nic ,głąby!! tak ja zdejmowalem przednie szkla i te regulatory opkleilem nowym plastikiem wogule innym po calosci,nie takim kruchym jak one sa i to wszystko na goraco taka spawareczka do plastikow.Jak narazie sie trzyma i jest oki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sierpnia 2008, 22:03 
Offline
Forumowicz

Posty: 130
Lokalizacja: Warszawa
pytanie za 100 pkt. Jak rozebrać te lampy xenon po lifcie?? One maja jakiś sylikon czy coś takiego co je trzyma dosyć mocno. Jeśli ktoś to zrobił z powodzeniem to prosze o wskazówki.

_________________
MĂłj wozik jest Bogiem, wyglÂąd naÂłogiem, jazda zabawÂą, marka podstawÂą ! ! !
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... e96#286727

Gdy by napĂŞd na przĂłd byÂł by idealny to czÂłowiek chodziÂł by na rĂŞkach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sierpnia 2008, 22:21 
Offline
Forumowicz

Posty: 193
Lokalizacja: usa
Warszawiak napisał(a):
pytanie za 100 pkt. Jak rozebrać te lampy xenon po lifcie?? One maja jakiś sylikon czy coś takiego co je trzyma dosyć mocno. Jeśli ktoś to zrobił z powodzeniem to prosze o wskazówki.


ja rozbierałem.tak jest taki silikon co nie wysycha tylko sie ciagnie miedzy przednim kloszem a cala lampa bo trzeba zdjąć klosz ten przedni zeby ja rozebrac,troche marna robota ...w lampach przed liftem jest duzo latwiej.pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sierpnia 2008, 22:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 75
Lokalizacja: lubuskie
Bierzesz dobra suszarke w rece i silikon sie topi, kwestia 5 minut, mozesz tez wziasc opalarke ale trzeba ustawic ja na najnizsza temperature za duza moze stopic plastik. Nie wkladaj do piekarnika bo chwila nieuwagi z temperatura i po lampie noi mozesz od temperatury uszkodzic wewnetrzne elementy,. Ja swojej lampy nie rozklejalem po prostu zablokowalem opaska.

_________________
summer meet :D http://youtube.com/watch?v=EO9NE68O-Go


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39](przed liftem) Wymiana regulatorów świateł przednic
PostNapisane: 31 sierpnia 2008, 12:19 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 364
Lokalizacja: Wrocław - Barcin
Moje BMW: ALPINA B7 F02
Kod silnika: N63
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168359
Czy ktoś z was zamawiał te regulatory co podał mnowak??? Bo ja byłem wczoraj w ASO i powiedzieli mi że pod tym nr to jest zestaw naprawczy uchwytów całej lampy a nie regulatory odbłyśnika. Będę bardzo wdzięczny za info.


Pozdrowionka

Oli


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 sierpnia 2008, 14:38 
Offline
Forumowicz

Posty: 193
Lokalizacja: usa
http://moto.allegro.pl/item422605376_bm ... torow.html
http://moto.allegro.pl/item422788908_bm ... _e_39.html
tutaj masz jak one wygladaja i mozna je kupic na allegro,wczesniej widzialem je taniej ale teraz nic innego nie znalazlem.a w aso mozna je kupic wlasnie pod tym numerem chyba co kolega Ci podal.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 września 2008, 10:04 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 364
Lokalizacja: Wrocław - Barcin
Moje BMW: ALPINA B7 F02
Kod silnika: N63
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168359
No właśnie w ASO pokazali mi ten nr 7 i to są komplety uchwytów do lampy a nie te regulatory:(( Więc oryginał niestety nie istnieje:((

Czekam na jakąś rozsądną cenę na allegro na te regulatory i kupuję bo nawet wyregulować nie mogę a świecą mi moje xenony baaardzo blisko:((

Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 września 2008, 19:34 
Offline
Forumowicz

Posty: 193
Lokalizacja: usa
nom dokladnie poszukaj i poczekaj az na allegro cos bedzie ciekawego bo ciagle cos tam sie zmienia .pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Wymiana regulatorów świateł przednich
PostNapisane: 29 grudnia 2008, 12:48 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 12
Lokalizacja: Warszawa
Witam Wszystkich
Kupiłem BMW 2000r. 530 e39 i mam problem z lampami(zwykłe ksenony)mianowicie świecą maksymalnie w dół i niemogę ich wyregulować.Byłem w warsztacie i powiedzieli że to wina kostki która się znajduje się pod podwoziem przy tylnym kole.ZAstanawiam się czy wymieńć tę kostkę czy zastosować się do wymiany regulatorów świateł przednich.Proszę o pomoc.
Z góry dziękuję.Piotr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 grudnia 2008, 18:51 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 364
Lokalizacja: Wrocław - Barcin
Moje BMW: ALPINA B7 F02
Kod silnika: N63
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168359
Słuchaj zacznij od tego że jak złapiesz za żarnik (oczywiście przy wyłączonych światłach) i będziesz mógł sobie śmiało pomachać całymi odblaskami w lampie na prawo i lewo to masz walnięte regulatory w lampie. Jeżeli jednak będzie wszystko sztywno się trzymało to problem będzie leżał po innej stronie.
Poza tym po czym stwierdzili to twoi mechanicy że to akurat ten czujnik tylnej osi poszedł?? podpięli pod koma czy tylko strzelali??

Jak wyjdzie na to że masz walnięte regulatory to poszukaj na allegro odpowiednich i wymiana.
Dodam że ja swoje obie lamy wyleczyłem z pękniętych regulatorów i zrobiłem to bez rozbierania lampy:))) Więc jak coś to służę pomocą:))


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 grudnia 2008, 01:11 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 12
Lokalizacja: Warszawa
niunia i oli napisał(a):
Słuchaj zacznij od tego że jak złapiesz za żarnik (oczywiście przy wyłączonych światłach) i będziesz mógł sobie śmiało pomachać całymi odblaskami w lampie na prawo i lewo to masz walnięte regulatory w lampie. Jeżeli jednak będzie wszystko sztywno się trzymało to problem będzie leżał po innej stronie.
Poza tym po czym stwierdzili to twoi mechanicy że to akurat ten czujnik tylnej osi poszedł?? podpięli pod koma czy tylko strzelali??

Jak wyjdzie na to że masz walnięte regulatory to poszukaj na allegro odpowiednich i wymiana.
Dodam że ja swoje obie lamy wyleczyłem z pękniętych regulatorów i zrobiłem to bez rozbierania lampy:))) Więc jak coś to służę pomocą:))


Pod kompa jeszcze jej nie podłączałem więc mechanior mugł strzelać ale jutro sprawdze czy żarniki mają luzy.Dzieki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 grudnia 2008, 21:25 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 12
Lokalizacja: Warszawa
Sprawdzałem światła i faktycznie luzino tam chodzi wszystko


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 stycznia 2009, 10:09 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 364
Lokalizacja: Wrocław - Barcin
Moje BMW: ALPINA B7 F02
Kod silnika: N63
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168359
Piotrhbo napisał(a):
Sprawdzałem światła i faktycznie luzino tam chodzi wszystko



No to na bank masz regulatory połamane. Zakup regulatory do swoich lamp wymień i jedź ustawić światła tylko już nie do tego mechanika co byłeś:))))

Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL