BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 30 kwietnia 2024, 13:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E36] Centralny zamek z pilotem
PostNapisane: 13 grudnia 2009, 15:48 
adm135 napisał(a):
mam pytanko jak wyciagnac klamke w e36 coupe? czy trzeba wyciagac szybe??
Od strony wewnętrznej (musisz zdjąc tapicerkę) są zatrzaski, po prostu przesuwasz i klamka wypada. a szyby nie trzeba wyciagac.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E36] Centralny zamek z pilotem
PostNapisane: 14 grudnia 2009, 16:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: sÂłupsk
a jak dokładnie ta blaszka wyglada bo tam jest ta od zabezpieczenia osłony zewnetrznej klamki. i ja odsuwam i nie mocge jej wyciagnac bo blokuje takjakby szyba i mecze sie z nia jakis mczas i nie moge a nie chce mi sie szyby wyciagac.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Centralny zamek z pilotem
PostNapisane: 1 lutego 2010, 18:58 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2597
Lokalizacja: D_S_W
Moje BMW: E 36 sedan
Kod silnika: M50b25v
Garaż: Posiada to , to
podziekowania dla martin2305 :padam: od pol roku mam centralny z alledrogo poradzilem sobie sam z montazem (zaden elektryk nie chcial podjac sie tego wyzwania :kwasny: ) ale nie wiedzialem gdzie wpiac sie pod kierunki .. dzieki 4-temu obrazkowi od gory wreszcie dowiedzialem sie gdzie :D wlasnie skonczylem montaz i kierunki migaja przy ryglowaniu :cwaniak: ps kazdy c.zamem z aleedrogo ma inne podlaczenie . ja mialem inny schemat niz ten na rysunkach ale zadna filozofia podlacxzyc sie pod stary . pozdrawiam :ok:

_________________
...BMW...Bez Dwoch Zdan...
Obrazek

Byla -- viewtopic.php?f=6&t=86211
Obecna -- viewtopic.php?f=6&t=128243


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Centralny zamek z pilotem
PostNapisane: 1 lutego 2010, 18:59 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2597
Lokalizacja: D_S_W
Moje BMW: E 36 sedan
Kod silnika: M50b25v
Garaż: Posiada to , to
podziekowania dla martin2305 :padam: od pol roku mam centralny z alledrogo poradzilem sobie sam z montazem (zaden elektryk nie chcial podjac sie tego wyzwania :kwasny: ) ale nie wiedzialem gdzie wpiac sie pod kierunki .. dzieki 4-temu obrazkowi od gory wreszcie dowiedzialem sie gdzie :D wlasnie skonczylem montaz i kierunki migaja przy ryglowaniu :cwaniak: ps kazdy c.zamem z aleedrogo ma inne podlaczenie . ja mialem inny schemat niz ten na rysunkach ale zadna filozofia podlacxzyc sie pod stary . pozdrawiam :ok:

_________________
...BMW...Bez Dwoch Zdan...
Obrazek

Byla -- viewtopic.php?f=6&t=86211
Obecna -- viewtopic.php?f=6&t=128243


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Centralny zamek z pilotem
PostNapisane: 11 lutego 2010, 12:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 22
Lokalizacja: City
Moje BMW: Brak
Może komuś się przyda do założenia sterownika...

http://www.speedyshare.com/files/20874929/E36_Centralny_zamek_domykanie.pdf


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Centralny zamek z pilotem
PostNapisane: 18 lutego 2010, 19:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e36
Kod silnika: M40B18
Witam serdecznie!


Pewnego dnia kiedy byl dosc spory mroz wyszedlem do bimy na parknig. Otworzylem bagaznik w celu jego posprzatania,byl otwarty nie cale 3o min . Mam oryginalna centralke i dokladany pilot,nigdy nie mialem z tym problemu. W pewnym monecie probowalem zamknac tylną klape i nie moglem jej zastrzasna,wiec zrobilem to z wieksza sila i zamknela sie.. ale...... kiedy sie juz zakmnela wcisnalem przycisk zamykania na pilocie i mignely tylko kierunki ze niby zamknelo,ale zadnej reakcji rygielkow nie bylo i drzwi byly nadal otwarte... co ciekawe to nawet kiedy wlozylem kluczyk do dzwi kierowcy jak i pasazera to tylko one sie zamykaja,tzn jak wkladam kluczyk do dzwi kierowcy zamykaja sie tylko one kiedy wkladam do pasarza rowniez to samo,a pozostale drzwi i bagaznik jest otwarty;( rowniez wlew paliwa;(. a jeszcze wczesniej bo nie trzasnieciu tym bagaznikiem otwieralo mi bez problemu nawet przy wiekszym mrozie...

Rozbieralem boczek od drzwi kierowcy i tam wydaje mi sie wszystko na miejscu,bezpieczniki pod maska tez wporzadku,otworzylem tylna klape i ta wiazke kabelkow rozcielem i tam tez wszystko wporzadku...

JUZ NIE MAM KONCEPCJI NA DALSZE DZIALANIE;( CZY MIAL KTOS Z WAS PODOBNY PROBLEM ?? CZY MOGLIBYSCIE PODSUNAC JAKIS POMYSL ... Czy moze to byc przyczyna glownej centralki,ale poniewaz jest ona oryginalna to niewiem w ktorym miejscu sie ona znajduje;( Bardzo prosze o pomoc,odwdziecze sie w innych tematach... Dzieki i pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Centralny zamek z pilotem
PostNapisane: 18 lutego 2010, 19:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e36
Kod silnika: M40B18
Witam serdecznie!


Pewnego dnia kiedy byl dosc spory mroz wyszedlem do bimy na parknig. Otworzylem bagaznik w celu jego posprzatania,byl otwarty nie cale 3o min . Mam oryginalna centralke i dokladany pilot,nigdy nie mialem z tym problemu. W pewnym monecie probowalem zamknac tylną klape i nie moglem jej zastrzasna,wiec zrobilem to z wieksza sila i zamknela sie.. ale...... kiedy sie juz zakmnela wcisnalem przycisk zamykania na pilocie i mignely tylko kierunki ze niby zamknelo,ale zadnej reakcji rygielkow nie bylo i drzwi byly nadal otwarte... co ciekawe to nawet kiedy wlozylem kluczyk do dzwi kierowcy jak i pasazera to tylko one sie zamykaja,tzn jak wkladam kluczyk do dzwi kierowcy zamykaja sie tylko one kiedy wkladam do pasarza rowniez to samo,a pozostale drzwi i bagaznik jest otwarty;( rowniez wlew paliwa;(. a jeszcze wczesniej bo nie trzasnieciu tym bagaznikiem otwieralo mi bez problemu nawet przy wiekszym mrozie...

Rozbieralem boczek od drzwi kierowcy i tam wydaje mi sie wszystko na miejscu,bezpieczniki pod maska tez wporzadku,otworzylem tylna klape i ta wiazke kabelkow rozcielem i tam tez wszystko wporzadku...

JUZ NIE MAM KONCEPCJI NA DALSZE DZIALANIE;( CZY MIAL KTOS Z WAS PODOBNY PROBLEM ?? CZY MOGLIBYSCIE PODSUNAC JAKIS POMYSL ... Czy moze to byc przyczyna glownej centralki,ale poniewaz jest ona oryginalna to niewiem w ktorym miejscu sie ona znajduje;( Bardzo prosze o pomoc,odwdziecze sie w innych tematach... Dzieki i pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Centralny zamek z pilotem
PostNapisane: 26 maja 2010, 22:23 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 2237
Lokalizacja: Stalowa Wola/Bandon-Ireland
Moje BMW: E46Coupe E63Coupe
Kod silnika: M54B30 M57D30TU
chlopaki ja mam taki troche podobny problemos.

mam e46 coupe 2001

mam domykanie z kluczyka tzn jak przekrece w zamku kluczyk to szyby sie otwieraja i a jak przekrece w 2ga strone to sie oczywiscie zamykaja. wszystkie 4ryy .


podobnie jest z kluczyka tylko zdalnie.

jak przycisne otwieranie i przytrzymam to szyby sie otwieraja wszystkie 4ry.
potem jak wcisne i przytrzymam logo to cent sie zamyka i szyby sie zamykaja ale tylko przednie. tylne trojkaty nie zamkna sie za cholere.


to jest moj problem. czy to tak ma byc??

prosze o pomoc ewentualnie jak to naprawic.


dziala z zamka nie dziala zdalnie z kluczyka tzn pol dziala hehe

pozdro

_________________
Garage....
Betsy
Czarna Wdowa
Silver Queen
White Lady

"No Replacement for Displacement... "


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Centralny zamek z pilotem
PostNapisane: 27 maja 2010, 08:25 
starscream, sprawdź czy przy długim przyciśnięciu logo tylne szyby dostają sygnał zamknięcia, jeśli nie to wina może leżeć po stronie modułu komfortu, ale jakiś kabelek się przetarł.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E36] Centralny zamek z pilotem
PostNapisane: 27 maja 2010, 17:22 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 2237
Lokalizacja: Stalowa Wola/Bandon-Ireland
Moje BMW: E46Coupe E63Coupe
Kod silnika: M54B30 M57D30TU
a jak moge to sprawdzic???

ale kabelki chyba ok skoro zamykaja sie z kluczyka a nie zamykaja sie z pilota. cos mi sie wydaje ze to programowanie modulu i programowania go.

sam nie wiem

_________________
Garage....
Betsy
Czarna Wdowa
Silver Queen
White Lady

"No Replacement for Displacement... "


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Centralny zamek z pilotem
PostNapisane: 30 maja 2010, 20:30 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 46
Lokalizacja: Warszawa
Może to wina izolacji w kabelkach heh szkoda by było jak by auto się samo otworzyło na parkingu... a jeśli chodzi o kulturę u nas panującą to pewnie długo by nie postało trzeba pamiętać o AC


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Centralny zamek z pilotem
PostNapisane: 30 maja 2010, 21:31 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 2657
Lokalizacja: Świebodzice
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20++
Garaż: Murowany w szeregu :P
Ja podłączyłem impuls "Zamknij" pod czerwono biały kabel czyli pod ryglowanie, na początku przez jakieś 10 dni działało ryglowanie a teraz przestało, jak nacisnę w pilocie by zamknąć to zamyka ale już nie rygluje... o co tu chodzi??? czyżby Oryginalny sterownik zamka cent padł?? bo nawet jak przekręcam kluczyk o 90 stopni to mi nie rygluje... a ryglowało co prawda ale też nie zawsze.. gdzie szukać przyczyny??

_________________
Takie tam 2.8 w sedanie<---KLIK
Mapa osób z interfejsam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Centralny zamek z pilotem
PostNapisane: 9 października 2010, 16:46 
Witam wszystkich. Chciałem odświeżyć temat bo mam problem z instalacją sterownika centralnego zamka w moim E36 Compact.

Przymierzyłem się do tego dzisiaj i po sprawdzeniu miernikiem rzeczywiście na czerwono białym pojawia się +12V tak długo jak trzymam kluczyk przekręcony w drzwiach. Rozumiem z powyższych postów, że podanie tam +12V ze sterownika, nie tylko domknie mi szyby ale też zarygluje drzwi? I druga sprawa - w takim razie gdzie podać +12V żeby drzwi otworzyć? Sprawdzałem miernikiem po kolei wszystkie piny na wtyczce idącej do modułu komfortu, na żadnym nie pojawia się napięcie w momencie otwierania drzwi...

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E36] Centralny zamek z pilotem
PostNapisane: 23 kwietnia 2011, 22:05 
To i ja troszkę odświeżę temat, ponieważ mam problem z centralnym zamkiem. Podłączyłem według schematu otw/zam pod piny 24 i 25, plus wiadomo do stałego plusa i 2 kabelki żołte również pod plusa zgodnie ze schematem i oczywiście masa. No i wszystko by było pięknie gdyby chciał się zamykać z pilota, lecz nie chce. Gdy zamknę auto kluczykiem to z pilota otwiera a jak chcę zamknąć to tylko prztyka centralka i zero reakcji. Jaka może być tego przyczyna? Bo już zgłupiałem kompletnie :wstyd:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E36] Centralny zamek z pilotem
PostNapisane: 24 kwietnia 2011, 09:15 
wilko napisał(a):
To i ja troszkę odświeżę temat, ponieważ mam problem z centralnym zamkiem. Podłączyłem według schematu otw/zam pod piny 24 i 25, plus wiadomo do stałego plusa i 2 kabelki żołte również pod plusa zgodnie ze schematem i oczywiście masa. No i wszystko by było pięknie gdyby chciał się zamykać z pilota, lecz nie chce. Gdy zamknę auto kluczykiem to z pilota otwiera a jak chcę zamknąć to tylko prztyka centralka i zero reakcji. Jaka może być tego przyczyna? Bo już zgłupiałem kompletnie :wstyd:
Posprawdzaj wszystkie kabelki jeszcze raz.

Sterowanie:
- Otwieranie (kabelek biały) na pin 25,
- Zamykanie (kabelek biało - czarny) na pin 24,

Zasilanie i prąd:
- Żółty i żółto - czarny łączymy i podpinamy pod STAŁY prąd 12V (należy sprawdzić próbnikiem bez kluczyka w stacyjce, wszystkie drzwi zamknięte), ale podpowiem, że będzie to zapasowy kabelek obok skrzynki z modułami o kolorze czerwono-zielonym lub czerwono - szarym,
- Kabelki pomarańczowy i pomarańczowo - czarny usuwamy z kostki są one zbędne,

Ryglowanie i domykanie:
- Wydłużyć czas impulsu zamykania dodać diody prostownicze i połączyć je w ten sposób jak na tym obrazku poniżej
Obrazek

ALBO

- Kabelek biało czerwony wychodzący z modułu odpowiadający za ryglowanie i domykanie łączymy do przekaźnika pod styk 87, a pod styk 30 i styk 86 stały plus, styk 85 MASA od alarmu (czyli kabelek domykania z centrali alarmowej).

Jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy to podeślij mi swoją instrukcję alarmu a ja postaram się ją rozpisać i znaleźć błąd.

Schematy:
- Schemat pinologii OEM http://www.bmwe34.net/E34main/Upgrade/Data/Wiring234.gif
- Schemat podłączenia alarmu aftermarketowego http://forum.amt-alarmy.pl/forum/download.php?id=174&sid=c7c2149875f680f254cfccd855984fde


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E36] Centralny zamek z pilotem
PostNapisane: 24 kwietnia 2011, 09:32 
pioreckim, dzięki za szybką odpowiedź.

I teraz tak. Według mojego schematu jest troszkę inaczej.
pioreckim napisał(a):
Sterowanie:
- Otwieranie (kabelek biały) na pin 25,
- Zamykanie (kabelek biało - czarny) na pin 24,


Otwieranie to biało-czarny (25), a zamykanie biały (24). Żółty i żółto-czarny połączyłem z czerwonym i dałem pod stały plus, pomarańczowe uciąłem przy samej kostce w sterowniku i czarny dałem pod budę. Ale tak jak pisałem otwiera normalnie po zamknięciu z kluczyka ale zamknąć pilotem nie chce.

A jeszcze powiedz mi jak możesz jak się programuje te piloty... bo może to tego wina. Mam przycisk w centralce od tego, wciskam go i co dalej? Bo jestem zielony z tego :kwasny:

I jeszcze jedno pytanie... co muszę dokupić żeby mieć domykanie wszystkich szyb z pilota, auto bez komfortu i domykania z kluczyka nie ma. A w sterowniku mam wyjście na domykanie szyb.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E36] Centralny zamek z pilotem
PostNapisane: 24 kwietnia 2011, 11:30 
wilko, A jaki masz sterownik centralnego lub alarm? Tzn jaki to produkt?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E36] Centralny zamek z pilotem
PostNapisane: 24 kwietnia 2011, 11:31 
Sam centralny bez alarmu VT-500TW.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E36] Centralny zamek z pilotem
PostNapisane: 24 kwietnia 2011, 11:32 
wilko napisał(a):
I jeszcze jedno pytanie... co muszę dokupić żeby mieć domykanie wszystkich szyb z pilota, auto bez komfortu i domykania z kluczyka nie ma. A w sterowniku mam wyjście na domykanie szyb.

Bez komfortu to jakim cudem wpiąłeś się w moduł ZKE piny 24 i 25 :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E36] Centralny zamek z pilotem
PostNapisane: 24 kwietnia 2011, 11:35 
Dołożyłem dwa piny bo były puste :hyhy: To w takim razie w co mam się wpiąć? Mam ten moduł z dwiema kostkami (białą i czarną).


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL