BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 marca 2024, 06:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E36] Wymiana sworzni i tulei wahacza przedniego FOTO
PostNapisane: 2 grudnia 2010, 14:36 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Czy żeby ściągnąć oprawkę tulei nr 4. razem z tuleją potrzeba ściągacza ? Nie zejdzie ona po prostu po odkręceniu śrub nr 9 ?

Cała operacja będzie przeprowadzana na samochodzie.

Obrazek

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wymiana sworzni i tulei wahacza przedniego FOTO
PostNapisane: 2 grudnia 2010, 19:54 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 523
Lokalizacja: POZNAŃ
Moje BMW: E36 QP
Kod silnika: m54b30
cale to ucho z tuleja odejdzie od kasty samo :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wymiana sworzni i tulei wahacza przedniego FOTO
PostNapisane: 2 grudnia 2010, 22:24 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Dzięki za info Rifresz bo już myślałem że będę musiał się w jakiś ściągacz zaopatrzyć :)

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wymiana sworzni i tulei wahacza przedniego FOTO
PostNapisane: 3 grudnia 2010, 22:13 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 218
Moje BMW: 325i,323ti Compact
Kod silnika: M50B25,M52B25
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wymiana sworzni i tulei wahacza przedniego FOTO
PostNapisane: 4 grudnia 2010, 17:47 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2597
Lokalizacja: D_S_W
Moje BMW: E 36 sedan
Kod silnika: M50b25v
Garaż: Posiada to , to
cale ucho ci wyjdze po odkreceniu tych srub .element 5 z elementy nr 4 wyciagniesz za pomoca ostrego przeszczota (wczesniej usuwajac gume) a nowa tuleje mozesz wpracowac

_________________
...BMW...Bez Dwoch Zdan...
Obrazek

Byla -- viewtopic.php?f=6&t=86211
Obecna -- viewtopic.php?f=6&t=128243


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wymiana sworzni i tulei wahacza przedniego FOTO
PostNapisane: 6 grudnia 2010, 17:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 97
Lokalizacja: Warszawa Paryz
Moje BMW: E36 325i 91r
Kod silnika: M50
Witam, czy takim urzadzeniem bede mogl samodzielnie sciagnac tuleje nie sciagajac calego wachacza?
A moze do kompletu wezme to do sworzni? jesli to dziala to chyba wymiana tych elementow nie bedzie juz stanowila problemu? Bo wiem ze bez narzedzi to lepiej do tego sie wogole nie zabierac, juz kilka razy sie porwalem z motyka na slonce i nie mam ochoty na to zeby zwykla naprawa sie przerodzila w niekonczacy sie koszmar


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wymiana sworzni i tulei wahacza przedniego FOTO
PostNapisane: 6 grudnia 2010, 19:53 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2597
Lokalizacja: D_S_W
Moje BMW: E 36 sedan
Kod silnika: M50b25v
Garaż: Posiada to , to
demimot napisał(a):
Witam, czy takim urzadzeniem bede mogl samodzielnie sciagnac tuleje nie sciagajac calego wachacza?
A moze do kompletu wezme to do sworzni? jesli to dziala to chyba wymiana tych elementow nie bedzie juz stanowila problemu? Bo wiem ze bez narzedzi to lepiej do tego sie wogole nie zabierac, juz kilka razy sie porwalem z motyka na slonce i nie mam ochoty na to zeby zwykla naprawa sie przerodzila w niekonczacy sie koszmar


masz opisane wyzej ze dasz rade bez sciagania wachacza wymienic tuleje gumowe (jak na foto) wszystko zwiezle opisane , musisz tylko ucho wykrecic(2 sruby) a jesli masz na mysli sworznie krotkie i dlugie to bez sciagania achacza sie nie obejdzie .

_________________
...BMW...Bez Dwoch Zdan...
Obrazek

Byla -- viewtopic.php?f=6&t=86211
Obecna -- viewtopic.php?f=6&t=128243


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wymiana sworzni i tulei wahacza przedniego FOTO
PostNapisane: 6 grudnia 2010, 20:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 97
Lokalizacja: Warszawa Paryz
Moje BMW: E36 325i 91r
Kod silnika: M50
No ale nie odpowiedziales mi na zasadnicze pytanie, czy tymi narzedziami to zrobie, bo to mnie interesuje przedewszystkim, bo jesli nie to nie ma sensu sciagac wachacza :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wymiana sworzni i tulei wahacza przedniego FOTO
PostNapisane: 7 grudnia 2010, 23:11 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2597
Lokalizacja: D_S_W
Moje BMW: E 36 sedan
Kod silnika: M50b25v
Garaż: Posiada to , to
demimot napisał(a):
No ale nie odpowiedziales mi na zasadnicze pytanie, czy tymi narzedziami to zrobie, bo to mnie interesuje przedewszystkim, bo jesli nie to nie ma sensu sciagac wachacza :P


jak wymieniasz gumowa tuleje (mocowanie wachacza od tylu) to nie musisz sciagac wachacza! tylko ''ucho'' z tuleja trzymane na 2 srubach bodajrze M10.. czytaj ze zrozumiemiem :) ,,a jak widac na zdjeciu tuleje ta zdemontujesz takim urzadzonkiem ..i bez niego tez dasz rade .

_________________
...BMW...Bez Dwoch Zdan...
Obrazek

Byla -- viewtopic.php?f=6&t=86211
Obecna -- viewtopic.php?f=6&t=128243


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wymiana sworzni i tulei wahacza przedniego FOTO
PostNapisane: 8 grudnia 2010, 22:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 97
Lokalizacja: Warszawa Paryz
Moje BMW: E36 325i 91r
Kod silnika: M50
Ale ja to wszystko rozumiem, tylko nadal nie wiem czy takim urzadzeniem dam rade oproznic pierscien z tulei, bo to urzedzenie na zdjeciu jest zupelnie inne. Ale Przyjmijmy ze znasz urzadzenie do ktorego dalem link i mowisz ze zdejme, to moze ktos jeszcze moglby sie wypowiedziec na temat tego do sciagania sworzni? bo jesli bym to robil to bym wymienil odrazu te 3 elementy i wtedy bede musial zdjac wachacz :)))


EDIT : Ej piszac to zauwazylem ze w mojej wypowiedzi nie bylo linkow do urzadzen o ktorych mowie i chyba stad to cale nieporozumienie, sorry bardzo, nie wiem jak to mozliwe ze nie podalem linkow, bez nich moj post brzmi faktycznie jak jakiegos niedorozwoja :D
Podaje zatem linki do urzadzenia do tulei i od sworzni, bo to o nie mi glownie chodzi. I jeszcze raz sorry za ulomne posty, jak to czytam to sie smieje do siebie :)))))

sworznie
http://allegro.pl/jonnesway-sciagacz-sw ... 07361.html
http://allegro.pl/profesjonalny-sciagac ... 92112.html
tuleje
http://allegro.pl/sciagacz-tuleji-bmw-o ... 72718.html
http://allegro.pl/promocja-sciagacz-tul ... 29257.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wymiana sworzni i tulei wahacza przedniego FOTO
PostNapisane: 9 grudnia 2010, 01:19 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2597
Lokalizacja: D_S_W
Moje BMW: E 36 sedan
Kod silnika: M50b25v
Garaż: Posiada to , to
hehehehehe no to teraz wiadomo o co ci chodzilo :ok: dobrze ze sam sie polapales w swoim zamieszaniu .. ale nie powiem ci czy takie urzadzie da rade bo .. bo wlasnie trawilem na ''przerwa techniczna na allegro'' od1.00 do 2.00 :przestraszony: :wstyd: .. jutro zobacze co tam w tych linkach jest

edit: ale w sumie po co ci urzadzenie do sciagania tej tulei gumowej? ja sciagalem ja -najpierw wydlubalem gume , potem przecialem brzeszczotem , odgialem malym przecinaczkiem i wyszla ... a nowa tuleje wpresowalem .. wozkiem widlowym :hyhy: (moja domowa jezdzaca prasa) a sworznie krotkie i dlugie wachacza to jak mechanik mi je demontowal ( bo sam nie mialem pomyslu jak) to ... uderzyl mlotem 3kg po 2,3 razy w sworzen od gory(nakretka) i ,,wyskoczyl .. wszystkie tak wybil a nowe wprasowywal na prasie .. wiec nie potrzebyjesz sciagaczy .. lepiej zainwestuj w prase -ona przyda sie bardziej :super:

_________________
...BMW...Bez Dwoch Zdan...
Obrazek

Byla -- viewtopic.php?f=6&t=86211
Obecna -- viewtopic.php?f=6&t=128243


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wymiana sworzni i tulei wahacza przedniego FOTO
PostNapisane: 9 grudnia 2010, 13:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 97
Lokalizacja: Warszawa Paryz
Moje BMW: E36 325i 91r
Kod silnika: M50
No fajnie ze doszlismy do porozumienia po moich wybrykach :)))

Wiesz myslalem o tych przyrzadach bo prasa chociaz fajna rzecz, to zupelnie sie nie nadaje do transportu bo aktualnie jestem we francji. W dodatku nie mialbym za bardzo gdzie tego postawic. Chociaz wiem ze ceny takich pras na allegro sa bardzo atrakcyjne i mozna taka prasa zrobic duzo fajnych rzeczy :)
NAtomiast te urzadzenia sa male i z wysylka by nie bylo klopotu i stad pomysl ich kupienia. Bo oczywiscie widze ze sobie radziliscie brzeszczotami i mlotkami, ale nie chce sie znalezc spocony o 12 w nocy walac mlotkiem w kawalek metalu. Juz sam fakt zrobienia tego samemu pozwoli mi zaoszczedzic na tyle ze zakup ich mi sie oplaci. No nic jak bedziesz mogl zerknac na te narzedzia to daj znac co o tym myslisz, pozdrawiam


Edit : Chyba ze moglbym kupic imadlo, to nie zajmuje az tyle miejsca. tylko pytanie czy to wystarczy by wyciagnac tuleje z pierscienia? Bo chyba musze miec cos jeszcze w miare ksztaltnego by to wycisnac

Edit2: Chyba ze faktycznie jakies imadlo, w tym stylu http://allegro.pl/imadlo-imadla-slusars ... 17859.html , do tego porzadny mlot http://allegro.pl/mlotek-kamieniarski-2 ... 73802.html , tylko czy 2 kg starczy? No i te narzedzia napewno mi sie przydadza w przyszlosci, tylko ja sie boje zeby potem sie nie chrzanic z tym jak ostrzega zalozyciel watku


Ostatnio edytowano 9 grudnia 2010, 15:18 przez demimot, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wymiana sworzni i tulei wahacza przedniego FOTO
PostNapisane: 9 grudnia 2010, 15:08 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 1484
Lokalizacja: CzĂŞstochowa
Moje BMW: BMW E46
Kod silnika: M47N
panowie a jak wygląda użytkowanie takiego wahacza po regeneracji nowymi tulejami ??
Sam się zastanawiam nad wymianą tylko tulei . Komplet nowych wahaczy 900 do e46 :mur: , wiem że mając bmw trzeba liczyć się z kosztami ale ory wahacze i tak padają po roku .

_________________
Obrazek
moje BMW --->> viewtopic.php?f=6&t=80596&p=889212#p889212
mój JeeP --->> viewtopic.php?f=55&t=64710


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wymiana sworzni i tulei wahacza przedniego FOTO
PostNapisane: 10 grudnia 2010, 00:24 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2597
Lokalizacja: D_S_W
Moje BMW: E 36 sedan
Kod silnika: M50b25v
Garaż: Posiada to , to
demimot napisał(a):


szczerze to nie uzywalem nigdy takich sciagaczy .. pachnie mi to chinszczyzna , nawet moi znajomi mechanicy nie uzywaja takich narzedzi .. twoje ryzyko .. moze taki sciagacz da rade nie mowie ze nie ale jak dla mnie to powinno sie ''cos'' krecic malym palcem a tuleja,lub sworzen powinien schodzic bez oporu a ten pierwszy z linka wyglada z e trzeba go umiejscowic w imadle ktore bedzie na sztywno ze stolem i krecisz sruba a tuleja jest wyciskana... wiesz jakiej sily bedziesz musial uzyc przekrecajac klucz by wycisnac sworzen,badz tuleje , a wydaje mi sie ze te sciagacze nie skupia takiej sily jaka dasz przekrecajac reka klucz by wycisnac tuleje/sworzen ... moze sie myle niech wypowiedza sie osoby ktore uzywaja takie cos
moge powiedziec ze 2 sciagacz wyglada na masywniejszy :ok:

sworznie najlepiej -jak pisalem wyzej -wybic mlotkiem od gory , pozadnie dwa trzy razy uderzyc ale w sworzen nie w wachacz (bo uszkodzisz) i wychodzi

vanos24 napisał(a):
panowie a jak wygląda użytkowanie takiego wahacza po regeneracji nowymi tulejami ??

jak wymienisz sworznie i tuleje to koszt napewno tanszy niz zakup nowego wachacza , jak kupisz np meyle to wiesz z e sa to dobre czesci
ja zmienialem tuleje i sworznie na oba wachacze (2x dlugi sworzen , 2x krotki sworzen, 2x tuleje) to koszt byl okolo 450zl za same czesci i jezdze juz od marca na tym i jest ok a jedyne co bylo ori kupowane w salonie to tuleje wachacza M3 a sworznie to zamienniki

_________________
...BMW...Bez Dwoch Zdan...
Obrazek

Byla -- viewtopic.php?f=6&t=86211
Obecna -- viewtopic.php?f=6&t=128243


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wymiana sworzni i tulei wahacza przedniego FOTO
PostNapisane: 10 grudnia 2010, 09:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 97
Lokalizacja: Warszawa Paryz
Moje BMW: E36 325i 91r
Kod silnika: M50
Czyli imadlo i mlotek i dluto, dzieki i pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wymiana sworzni i tulei wahacza przedniego FOTO
PostNapisane: 17 grudnia 2010, 19:54 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Próbowałem dzisiaj zdjąć te tuleje z wachacza i bez ściągacza niema co do tego podchodzić.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wymiana sworzni i tulei wahacza przedniego FOTO
PostNapisane: 19 grudnia 2010, 19:44 
Offline
Forumowicz

Wiek: 39
Posty: 135
Lokalizacja: Kołbiel
Moje BMW: E36 coupe
Kod silnika: M52B20
Witam
Mnie również czeka wymiana sworznia krótkiego od strony koła. Tak powiedział diagnosta na przeglądzie. Mam parę pytań bo chcę sobie ogarnąć wszystkie narzędzia za wczasu...
Mam prasę więc z wymianą samego sworznia sobie poradzę ale najpierw muszę wyjąć wahacz.

Czy nie będę miał problemu z odkręceniem wahacza? (dojście, zardzewiałe śruby) Jakim kluczem? Chyba płaskim...

Czy jak już odkręcę wszystko i wypchnę krótki sworzeń ściągaczem (takim jak na zdjęciu na początku posta, używanym przez autora do zdjęcia końcówki drążka) to czy długi sworzeń wyjdzie bez problemu?

Czy wymiana tylko jednego sworznia ma sens?

Jak z montarzem wahacza? Sworznie ładnie wejdą po delikatnym pobiciu?

Czy przy ich przykręcaniu nie będą się obracały trzpienie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wymiana sworzni i tulei wahacza przedniego FOTO
PostNapisane: 23 grudnia 2010, 18:58 
Offline
Forumowicz

Wiek: 39
Posty: 135
Lokalizacja: Kołbiel
Moje BMW: E36 coupe
Kod silnika: M52B20
Czy podczas wciskania nowego sworznia mogę posmarować jego ścianki smarem, żeby lepiej wchodził? Tulejki gumowej nie powinno się smarem tylko płynem do mycia naczyń a elementy metalowe chyba można...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wymiana sworzni i tulei wahacza przedniego FOTO
PostNapisane: 2 marca 2011, 21:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Moje BMW: e36
Kod silnika: m40 rules
witam,ja dziś jestem po walce wymiany wahacza w mojej e36..Walka bo nie chciał wyjść sworzeń krótki i musiałem grzać ostro planikiem. Do tego nie polecam ściągacza widelcowatego YATO z allegro bo dziadostwo się po prostu rozgięło. Ponieważ ja miałem dobrą tuleje wahacza (ktoś widocznie niedawno ją wymieniał) użyłem ściągacza własnej roboty (który wykonałem w 15 min) żeby ją ściągnąć i założyć na drugi nowy wahacz. Zamontowałem nowy wahacz SLR za 120 zł ;)ciekawe jak długo wytrzyma :cwaniak: polecam dodanie smaru litowego pod osłony gumowe bo oryginalnie były bez smaru (chińska oszczędność ) To tyle, zamieszczam zdjęcie ściągacza może się komuś przyda ;) powodzenia

Obrazek

_________________
każdy wie że BMW posiada swój prestiż i technologię. Ma swój styl, tradycję. Dla tego jest zajebistym autem.
Niestety wiedzą to i dresy oraz wiejscy szpanerzy którzy psują reputacje marki.
pozdrawiam prawdziwych posiadaczy i fanów BMW ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wymiana sworzni i tulei wahacza przedniego FOTO
PostNapisane: 3 marca 2011, 13:18 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 767
Moje BMW: e46 330dTA
Kod silnika: M57
ciekawy pomysł z tym ściągaczem własnej roboty. A ja musiałem męczyc się sam. Chociaż ja znalazłem inny sposób na ściągnięcie tulei za pomocą imadła :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL