BMW Sport

Największe forum dyskusyjne fanów marki BMW w Polsce

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ogłoszenia
Teraz jest 3 września 2014, 00:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Regulamin działu

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.

Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] naprawa centralnego zamka
PostNapisane: 21 października 2010, 13:21 
Zacna persona forum

Ma ktos na to pomysł????

W moim przypadku co poradzicie??? Na konsoli przycisk idelanie zamyka i otwiera.
Awaria zaczeła się jak coś zacząłem grzebać z bezpiecznikami. Pilot zaczą raz działać, a czasem trzeba było się pomęczyć. Pierwsze co pomyślałem, że bateria, wymieniłem- ale było jeszcze gorzej. Otwierał i zamykał po większej męczarni. Zrobiłem inicjalizację i już zero reakcji z pilotem. O co biega? Ma ktoś fachowca co mógł by to rozwiązać?

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 21 października 2010, 20:47 
Forumowicz

Moje BMW: 320d E46
Sprawdź czy manualnie ci działa centralny tzn: zamykając i otwierając kluczykiem nie z pilota.
Potem sprawdź czy zamyka ci centralny jak siedzisz w aucie i wciśniesz rygiel.
U mnie problem jest zarówno w zamku [ bo zawiesza się nawet przy manualnych próbach zamykania i otwierania ]
a także zauważyłem, że w samym pilocie odkleiła się płytka od tej foli do przycisków i gdy kluczyk upadnie to się przesuwa i trzeba celować palcem w guzik.
Najdziwniejsze że problem z centralnym zaczyna się od momentu jak na dworze zaczyna być wilgotno.

PostNapisane: 22 października 2010, 09:03 
Zacna persona forum

Kesur25 napisał(a):
Sprawdź czy manualnie ci działa centralny tzn: zamykając i otwierając kluczykiem nie z pilota.

Działa.
Kesur25 napisał(a):
Potem sprawdź czy zamyka ci centralny jak siedzisz w aucie i wciśniesz rygiel.

Działa.
U mnie wszystko działa tylko nie działa otwieranie z pilota. Zarówno bagażnika jak i drzwi. Zrobiłem inicializację i po tym nie działa pilot!

PostNapisane: 24 października 2010, 19:54 
Forumowicz

Rozkręć kluczyk i sprawdź czy nie rozwarstwiła i nie przesunęła się część pomiędzy płytką a gumowym guzikiem.
Może nie styka ci guzik u mnie tak jest jak mi spadnie kluczyk, muszę rozkręcić i poprawić.
Może dlatego nie udało ci się zakodować kluczyka i teraz nie działa.

PostNapisane: 25 października 2010, 16:12 
Forumowicz

Moje BMW: E46 xi
Kod silnika: M54B30 :)
no i mnie dopadł ten pech z tym nieszczęsnym modułem tj
z zamka:
zamyka wszystkie drzwi i okna
otwiera tylko drzwi kierowcy i wszystkie okna
z kluczyka:
zamyka wszystkie drzwi i okna
otwiera wszystkie okna i bagażnik
z przycisku w środku:
tylko zamyka żeby otworzyć trzeba za klamkę pociągnąć

nie otwierają mi się w ogóle drzwi z kluczyka a z zamka tylko kierowcy resztę muszę ręcznie lecieć

proszę o pomoc znawce tego tematu :zalamany:

PostNapisane: 26 października 2010, 17:22 
Forumowicz

Panowie mam pewną propozycję.
Zazwyczaj od razu przy tych objawach każdy obstawia moduł, kupujemy przekaźniki , wymieniamy i nie zawsze to pomaga.
Może zanim zakupimy przekaźniki dało by radę dogadać się na forum z osobami z okolic i przy piwku podmienić moduły.
Tzn spotkanie jednego problemowego z kimś komu działa bez zarzutu.

PostNapisane: 27 października 2010, 23:01 
Forumowicz

Moje BMW: E46 xi
Kod silnika: M54B30 :)
no ja wczoraj rozebrałem ten cały moduł porozcinać wyczyściłem środki zrobiłem wszystko tak jak mówił tam kolega co instrukcje zamieścił składam git zamek działa ale tylna szyba z lewej nie :cenzura:

PostNapisane: 29 października 2010, 21:48 
Forumowicz

Kesur25 napisał(a):
Panowie mam pewną propozycję.
Zazwyczaj od razu przy tych objawach każdy obstawia moduł, kupujemy przekaźniki , wymieniamy i nie zawsze to pomaga.
Może zanim zakupimy przekaźniki dało by radę dogadać się na forum z osobami z okolic i przy piwku podmienić moduły.
Tzn spotkanie jednego problemowego z kimś komu działa bez zarzutu.

Więc jak to jest po wymianie działa czy nie można wymieniać bez "adaptacji"?

PostNapisane: 4 listopada 2010, 19:28 
witam!
mam podobny problem zamyka ok lecz czasem nie otwiera jedynie otwieranie bagaznika dziala ,mam wszystki 4 szyby elektryczne wiec:

- czy istnieje mozliwosc otwarcia dzwi manualnie?
- czy musze wymienic 4 przekazniki czy tylko 2?
- jesli 2 to ktore?
- czy po wymianie trzeba programowac modol czy wszystko powinno dzialac?

pozdrawiam!

PostNapisane: 7 listopada 2010, 20:47 
Poszukaj zanim zapytasz

Moje BMW: E 46
Kod silnika: 320D
WITAM TROCHĘ GRZEBIĘ W TYCH MODUŁACH I TAK
-NIE MA MOŻLIWOŚCI OTWARCIA DRZWI MANUALNIE
-WYSTARCZY WYMIENIĆ 2 PRZEKAŻNIKI
-TE BLIŻEJ ŚRODKA MODUŁU
-PO WYMIANIE MA DZIAŁAĆ BEZ PROGRAMOWANIA
TERAZ TROCHĘ PRAKTYKI
NIE POLECAM ROZCINANIA I CZYSZCZENIA(MIMO ŻE NIEKTÓRYM TO POMOGŁO)
WYMIANĘ RADZĘ ZLECIĆ DOBREMU ELEKTRONIKOWI PONIEWAŻ LAMINAT JEST DWUSTRONNY I ZŁE LUTOWANIE MOŻE NAROBIĆ DUŻO SZKÓD(NP.POPALENIE WSZYSTKICH ZAMKÓW)
NIE KUPUJMY PRZEKAŻNIKÓW Z DEMONTAŻU
ELEKTRONIK MOŻE TAKI PRZEKAŻNIK NP ZAMIENIĆ DWOMA POJEDYŃCZYMI
PRZEKAŻNIKI SĄ TANIE I NIE TRZEBA KOMBINOWAĆ
JEŚLI POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFO MÓJ TEL 507 049 229

PostNapisane: 7 grudnia 2010, 20:20 
Poszukaj zanim zapytasz

Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
troszke odkopie temat gdyz problem z centralnym sie nasilil i czasami cos mnie trafia.
Stosowal ktos moze te przekazniki
http://allegro.pl/przekaznik-samochodowy12v-v23084-c2001-a303-6753-i1341162720.html
Niby chinskie ale zastanawiam sie czy nie beda lepsze od tych ze sklepu http://www.aphelektra.com/ ktore podobno sa z demontazu. Chyba ze znacie namiary na kogos kto ma nowe przekazniki Tyco lub Siemens, gdyz musz cos z tym zrobic bo rzadko jezdze sam.

PostNapisane: 17 grudnia 2010, 15:53 
Poszukaj zanim zapytasz

Moje BMW: E 46
Kod silnika: 320D
panowie moim skromnym zdaniem(a zajmuję się tematem przekażników w bmw nierzadko)te chińskie nie muszą ustępować jakością simensom czy tyco.natomiast myślę,że lepiej stosować nowe ponieważ przekażniki ulegają uszkodzeniu w wyniku przegrzewania się styków(mróz,stary smar itp.powodują że zamki pracują znacznie ciężej niż nowe)co ciągnie za sobą większy przepływ prądu przez styki .. czyszczenie uszkadza powierzchnię styku więc recepta tymczasowa .zalecam zatem wymianę styków na nowe ale tylko przez fachowca powtarzam fachowca ponieważ skutki złej wymiany bywają bolesne(np.popalone wszystkie zamki)
pozdrawiam forumowiczów

PostNapisane: 8 kwietnia 2011, 12:54 
Poszukaj zanim zapytasz

Moje BMW: E36 & E46
Pozwolę sobie odkopać temat, ale może mój opis komuś pomoże.
Otóż miałem taką przypadłość, że drzwi zamykały się zawsze, natomiast otwierały tylko wtedy, kiedy miały ochotę. Bez względu na to, czy używałem pilota, czy przycisku w konsolce. Słychać było tylko cykanie. Znalazłem ten temat i miałem wymieniać przekaźniki. Jednak stwierdziłem, że zanim zacznę ingerować w układ scalony i babrać lutownicą, najpierw spróbuję naprawić stare.
Ku mojemu zdziwieniu operacja się udała i już ponad miesiąc cieszę się bezawaryjnym otwieraniem i zamykaniem drzwi. Jak tego dokonałem?
Po wymontowaniu modułu przyjrzałem się przekaźnikom i najlepszą opcją było rozcięcie obudowy każdego z nich. Nie było to łatwe zadanie, ale starym modelarskim sposobem jakoś dałem radę :) Do rozcięcia posłużyłem się "piłą" własnej roboty. Wziąłem żyletkę, którą z jednej strony okleiłem taśmą (co by rąk nie porozcinać), a z drugiej strony uderzałem w ostrze żyletki nożykiem do tapet. Na powierzchni ostrza żyletki powstały delikatne ząbki, które w późniejszej fazie pełniły rolę mikro piły.
Postanowiłem rozcinać przekaźniki od góry, z trzech stron. Żeby zrobić taką "klapkę", która po wszystkim da się zamknąć.

Obrazek

Po rozcięciu zacząłem czyścić styki papierem ściernym 600. Było trochę zabawy, ponieważ jest tam bardzo mało miejsca, ale da radę to wykonać wąskim (ok. 4mm) paskiem papieru ściernego. Po oczyszczeniu wieczko przekaźników przykleiłem klejem cyjanoakrylowym, a delikatną szparkę zakleiłem taśmą izolacyjną. Tak, aby nie dostawała się tam wilgoć itp.

Obrazek

Całość zajęła mi ok. półtorej godziny. Z efektów jak narazie jestem zadowolony. Kasa została w kieszeni, a przekaźniki powinny podziałać jeszcze jakiś czas.
Mam nadzieję, że komuś przyda się ten opis.
Pozdrawiam :)

PostNapisane: 17 kwietnia 2011, 18:48 
Poszukaj zanim zapytasz

Kod silnika: M47
korzystal ktos z forum z uslug tej firmy ?
Kod:
http://allegro.pl/modul-komfortu-bmw-e36-e39-e46-grudziadz-kwidzyn-i1549577452.html

Gdyz zastanawiam sie czy nie wyslac do nich mojego modulu do naprawy.

PostNapisane: 19 kwietnia 2011, 21:15 
Częsty bywalec

Moje BMW: Perełka
Kod silnika: M52TUB28
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=93554
No coz, problem dopadl i mnie, coprawda w turasie a nie coupejce no ale jednak...

Wymienione przekazniki na nowe (przypadkiem zerwane 2 sciezki ale zrobione odpowiednie obejscia),
jak uzywam pilota slysze ze w kazdych drzwiach dziala silownik, ale drzwi nie otwiera,
jak probuje otworzyc od srodka klamka to bolec wylazi z drzwi ale nie otwieraja sie, jak puszcze klamke to wpada spowrotem do srodka.

Dzialaja mi tylko drzwi kierowcy, czy ktos mial podobny problem i wie jak go rozwiazac?

Potrzebuje pomocy bo jesli nie da rady tego ogarnac bede zmuszony kupic nowy modul, a tego wolalbym uniknac...

PostNapisane: 25 kwietnia 2011, 20:39 
Poszukaj zanim zapytasz

Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
W swieta sie zaczelo.... pilot zaczal roznie dzialac, az nagle wczoraj popoludniu przestal calkowicie... po kilku godzinach sledzenia info na forach zakodowalem go na nowo, zaczal dzialac, szczesliwy wstalem rano ide do auta ... i znow nie dziala, ponowne kodowanie mu pomoglo... w ciagu dnia bylo super, dzialal nawet z duzych odleglosci...wieczorem mialem dwugodzinna podorz (pomyslalem ze jezeli cos z akumulatorkiem to sie podladuje)...zajezdzam na miejsce chce zamknac auto a tu zero odzewu... poczekal chwile powiedzmy 10 min i dzialal ale trzeba naprawde kilkanascie razy nacinas przycisk aby byl efekt.... juz wszystkie teorie mi "padly". Prosze o podpowiedz. Dodam ze przyciska na kolumnie jest bez zarzutu tylko psuje sie pilot w kluczyku (romb)

PostNapisane: 2 maja 2011, 21:07 
Poszukaj zanim zapytasz

Moje BMW: E46
Kod silnika: M43TU B19
Witam
Jakie napotkam problemy zastępując moduł komfortu innym, który ma inne numery? Mam okzaję "dostac" modul za parę groszy, nie znam jednak wyposarzenia auta z którego on pochodzi. Jeśli będzie np miał 4x el szyby a ja mam x2 to coś będzie nie tak? Trzeba coś kodować itp?
Z góry dziękuje za odp.

PostNapisane: 8 maja 2011, 12:57 
Forumowicz

Moje BMW: 323Ci
Kod silnika: M52TUB25
Ciekaw jestem również jak kolega powyżej jak to jest w końcu z oznaczeniami modułów. Ja wczoraj wymieniałem przekaźniki na nowe ale okazało się mimo wszystko, że to nie ich wina. Na jednym styczniku przekaźnika nie ma wogóle napięcia. Podejrzewam, że jest gdzieś rozwarcie w module dlatego to napięcie w odpowiednie miejsce nie dochodzi więc czeka mnie najprawdopodobniej jego wymiana. Na allegro jest pełno modułów ale wszystkie mają inne oznaczenia. Każdy moduł ma swój indywidualny numer jak i jakieś HW oraz SW. Osobiście nie znalazłem modułu z takimi oznaczeniami jakie są u mnie dlatego jeśli jest ktoś kto mógłby sprawę bardziej rozjaśnić byłbym wdzięczny.

PostNapisane: 9 maja 2011, 18:14 
Poszukaj zanim zapytasz

Witam

Mam podobny problem z e46 316i 2000r. Otwieranie z pilota działa kiedy chce, zamykanie i bagaznik działaja poprawnie. Czesto drzwi otwieraja sie dopiero po kilku wcisnieciach na przemian zamykania i dopiero otwierania. Co dziwne gdy wciskam przycisk otwierania samochod nie otwiera sie ale zawsze zapala sie oswietlenie w srodku sugerujace własnie otworzone drzwi... Zamykanie od srodka działa. Dodam jeszcze ze czasem gdy juz pilot otworzy drzwi otwieraja sie automatycznie przednie okna równoczesnie, lewe i prawe.
Czy ktos tak jeszcze ma?

Bardzo prosze o jakies rady gdy inaczej niz z pilota nie otworze samochodu, zamek nie działa...

PostNapisane: 15 maja 2011, 19:37 
Forumowicz

Moje BMW: 318Ci N42 ///
ja własnie jestem po naprawie takiego kluczyka,od 2 dni miałem problem tylko z zamykaniem(bałem sie ze to przekaznik w module)sprawdziłem wewnatrz ze zamykanie z przysku z konsoli działa wiec pozostał sam kluczyk,potrząsłem nim troche az usłyszałem ze cos w srodku lata,po delikatnym otwarciu okazał sie srodkowy mikrostyk ,jestem akurat w posiadaniu mini lutownicy takiej jak maja w serwisach do komórek,nastawiłem na 350C,
dodam ze potrzebny jest tutaj grot dosłownie ostry jak igła by bezkolizyjnie zlutowac te stópki)
wszystko pieknie sie udało,oczysciłem brzegi ,zakleiłem kropelka a na koncu estetycznie oblepiłem klejem czarnym na goraco by ochronic moduł przed wilgoscia i kurzem,całosc oczysciłem papierkiem oraz wełna stalowa "000" i sladu po rozbieraniu nie ma
czas operacji 1,5 godziny

Programowanie ,adaptacja kasowanie błedów INPA DIS Ediabas/Gorzów Wlkp kontakt na PW

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1