BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 19:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 278 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 19 lutego 2012, 21:01 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e36 316 compact
Witam! Pomocy!
Jestem tutaj nowy.Znalazłem ciekawe porady w Waszym wątku więc postanowiłem opisać mój problem.Otóż:

Kupiłem nie dawno beemke e36 318 tds z 98roku. Ale, silnik diesla się skończyl więc jakis pseudo "mechanik" wymienil silnik na benzynowy (1.6l E) niewiem z którego roku. Problem pojawil sie po krotkim czasie uzytkowania. Gotuje wodę.

Więc wzialem sie do roboty i wymienilem plyn, jak sie okazalo to nie bylo tunelu na chlodnicy ktory prowadzil cieple powietrze na visco. Posprawdzalem pompe,termostat itp. jednak problem nie zniknal. Zalozylem wentylator na chlodnice i spialem na krotko zeby sprawdzic co sie stanie. Wode dalej gotuje. Aaaaa zapomnialem dodac ze nie ma na desce wskaznika temperatury, znaczy sie jest ale nie wskazuje wiec nie mam jak sprawdzic jaka jest temperatura. Wyjalem termostat zeby sprawdzic jak bedzie wygladal obieg. W zbiorniczku jest plyn i miesci sie miedzy min a max, zaczalem go odpowietrzac no ale nie zdazylem bo juz zaczela sie wydostawac para ze zbiorniczka bo byl korek wlewowy odkrecony. Niewiem czy probowac odpowietrzac z zakreconym korkiem czy jak? Przez odpowietrznik przy obudowie termostatu zaczal leciec plyn wiec zakrecilem. Jak zakrecilem korek wlewowy i silnik chodzil to weze sie nadmuchiwaly jak cholera a jak odkrecilem korek to weze byly puste a strumien byl przerywany. Ogrzewania wewnatrz nie ma. Jak szybko sprawdzic jakie sa przyczyny i jak dalej postepowac.

_________________
Lepiej mieć brzych od piwa niż garba od roboty :piwo:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 19 lutego 2012, 21:42 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 111
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E39 touring
Kod silnika: M57d30
Jak sie nie myle to strumien powinien byc ciągły i przy dodaniu gazu powinien sie zwiekszac. Dobrze odpowietrzyc też trzeba. Poszukaj bylo o odpowietrzaniu. Powiem w skrucie ze na odpalonym silniku odkreć powoli korek odpowietrzajacy na chlodnicy i zakręc gdy powietrze wyjdzie ;)

_________________
e36 Sedan M50B25
e36 Coupe M52B25


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 20 lutego 2012, 20:11 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e36 316 compact
Dzisiaj odpowietrzalem tak jak pisalo w temacie tutaj. Na zgaszonym silniku odkrecilem odpowietrznik przy termostacie i korek wlewowy. Wlewalem plyn dopoki nie zaczal sie wylewac przez odpowietrznik przy termostacie. Zakrecilem odpowietrznik i zapalilem silnik, wlaczylem ogrzewanie w srodku, i odkrecilem odpowietrznik chlodnicy dopoki nie zacznie cieknac plyn, gdy owy plyn zaczal sie wylewac zakrecilem korek a po chwili odpowietrznik. W aucie zaczela sie robic sauna. Jak wczesniej wymienialem zalozylem wentylator na chlodnice ale go teraz nie zalaczalem. Plyn sie zaczal grzac gdy chlodnica zrobila sie goraca wiec zgasilem silnik i odkrecilem troche korek wlewowy. Owszem troche plynu jak wiadomo wycieklo ale gdy juz przestalo lac, zakrecilem korek i tak zostawilem auto gdyz musialem dymac do pracy... Jak myslisz moge juz swobodnie jezdzic autem czy co? Czy musze sprawdzic czy bedzie gotowalo plyn jak zalacze wentylator.. Doradzcie co robic.. ;) z gory dzieki. :piwo:

_________________
Lepiej mieć brzych od piwa niż garba od roboty :piwo:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 19 kwietnia 2012, 23:26 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 208
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: e36
Kod silnika: M50B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=113640
Cześć, kolega ma problem z e39 2.5tds. Górny wąż(czasami też dolny) przy chłodnicy jest strasznie twardy, nawet po nocy. Silnik nagrzewa się prawidłowo, nie gotuje się ani nic takiego. Dopiero jak się odkręci korek w chłodnicy i ujdzie to ciśnienie to zaczyna się gotować i znów trzeba odpowietrzać :zalamany: Ogrzewanie działa tak jak powinno. Nie wiem, to normalne, że ten wąż jest taki twardy? Termostat był niedawno wymieniany i otwiera się jak wskazówka dochodzi do pionu. Pompa wody też ciśnienie daje(jak się odkręci korek to widać ciągły strumień. Myślałem, że to może być kwestia przytkanej chłodnicy. Co o tym myślicie?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 26 lipca 2012, 21:47 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
mam prawdopodobnie zapowietrzoną chłodnicę, bo wczoraj była wymieniana na nową. Rano planuję odpowietrzyć i teraz potrzebuję krok po kroczku, bo ten z pierwszego postu w tym temacie jest dla mnie niejasny.
Proszę o pomoc i najlepiej tłumaczenie jak krowie na rowie :P

znalazłem taki... oczywiście ile ludzi tyle sposobów... jak odpowietrzyć poprawnie?
Na zimnym silniku odpowietrzasz, ustawiasz kluczyk w pozycji zaplon nawiew na maksa cieple powietrze, odkrecasz korek wlewu od chlodnicy,odkrecasz odpowietrznik obok termostatu lejesz plyn chlodniczy do chlodnicy obserwujesz jak wylatuje plyn przez odpowietrznik czy ma babelki powietrza jak tak to lejesz nadal jak nie to zakrecasz odpowietrznik i odkrecasz nastepny odpowietrznik ktory znajduje sie przy korku wlewu od chlodnicy to samo lejesz i obserwujesz czy sa bableki powietrza jak nie ma zakrecasz odpalasz fure i przejedz sie furka.Plynu bedziesz mial na maksa ale on zejdzie na nastepny dzien takze sparwdz sobie stanu plynu chlodniczcego na drugi dzien na zimnym silniku i ewentualnie dolej

i kolejna metoda:
Jezeli moge cos dodac,to rowniez mam silnik M52 i z pierwszym odpowietrzeniem bawilem sie okolo 2 godzin.Udalo sie dopiero kiedy auto postawilem na dosc stromym podjezdzie oczywiscie przodem do gory.
Zaplon wlaczony,pozniej po wlaniu plynu odpalony silnik,
wykrecony odpowietrznik na chlodnicy,
ogrzewanie w srodku na max.
lejemy plyn i czekamy az poleci z odpowietrznika,
zakrecamy odpowietrznik wraz z korkiem,
gasimy auto i dajemy 10 min zeby ostygl,
na zgaszonym silniku sprawdzamy poziom plynu-jezeli malo to dolewamy przy wykreconym odpowietrzniku.
zakrecamy i cieszymy sie odpowietrzonym BMW:)

co Wy na to :?:

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 26 lipca 2012, 22:24 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
pomoże ktoś? bo już zgłupiałem... odpowietrza się na przekręconym zapłonie czy na odpalonym silniku?

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 28 lipca 2012, 09:35 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 111
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E39 touring
Kod silnika: M57d30
Nie wiem jak inni ale j robie tak że odkręcam odpowietrznik zalewam płyn na max (pod korek) zakręcam odpowietrznik nastepnie
odpalam auto z włączonym ogrzewaniem i na wolnych obrotach odkrecam odpowietrznik i czekam aż przestanie lecieć powietrze. (korek wlewowy zawsze mam odkrecony) Odpowietrznik zakręcam. Czekam że by auto się rozgrzało jak otworzy się termostat znowu odkrecam odpowietrznik (ostroźnie bo płyn gorący) jeśli powietrze nie leci to zakrecam odpowietrznik i korek wlewowy gasze samochod i sprawdzam poziom płynu. (Prawie zawsze nie musze nawet dolewać )


Mam nadzieję że pomogłem chociaż troszeczke

_________________
e36 Sedan M50B25
e36 Coupe M52B25


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 30 sierpnia 2012, 18:42 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: 525tds
witam mam problem mam bmw 525 tds tydzień temu wymieniłam chlodnice wszystko bylo oki do dzis nagle temp przeszła na czerwone a woda zaczła sie gotowac gdy ostygla dolałam płynu i po ok5 km temp byla w połowie ale woda normalnie zas wywalalo co moze byc nie tak mozłiwe ze jest szcelona uszczelka pod głowica albo sama glowica w oleju nie ma śladow wody błagam pomóżcie!!!!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 30 sierpnia 2012, 22:05 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Na początek dobrze odpowietrzyć układ chłodzenia, a może są jakieś wycieki?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 1 września 2012, 20:07 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1860
Moje BMW: brak
Kod silnika: Turbo
Nie chcę zakładać nowego tematu o układzie chłodzenia. Jaki gotowy płyn chłodniczy polecacie do Bmw (benzyna M54). U siebie raczej od ręki oryginalnego koncentratu Bmw nie dostane więc chcę jakiś markowy zamiennik koncentrat lub gotowy płyn. Musi spełniać jakies wymagania ? W poprzednim 320d nie zmianiałem bo poprzednik to robił.

Dzięki Pozdrawiam

_________________
Moje BMW E46 330i
viewtopic.php?f=6&t=120047


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 2 września 2012, 09:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e46 323i
podłączam się pod temat

mam problem z e46 323i
na samym początku,zapalała sie kontrolka od niskiego stanu płynu na zimnym silniku tak na 10-20sekund i gasła.to tygodniu zapaliła sie podczas jazdy,zauważyłem ,że wycieka przez odpowietrznik.do tej pory wymieniłem kolanko z odpowietrznikiem,termostat,byłem w warsztacie na sprawdzaniu uszczelki głowicy i wszystko ok. dodam że woda w chłodnicy rosnie wraz z temperaturą i w pewnym momencie zassie wode do silnika i temperatura spada.a jesli skręce odpowietrznik i korek to rosnie temperatura


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 2 września 2012, 14:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e46 323i
zauważyłem jeszcze ze strumyk w zbiorniku wyrównawczym raz jest bardzo słaby a innym razem wcale.ciepłe powietrze włącza sie dopiero po wkręceniu na obroty

mysle ze odpowietrzony jest dobrze


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 2 września 2012, 21:28 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 1476
Lokalizacja: WG
Moje BMW: E-36/E-46
Kod silnika: M50B20 S2/M54B30
Garaż: Blaszany
Sprawdzałeś stan pompy wody?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 3 września 2012, 16:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e46 323i
wczoraj stan płynu w zbiorniku wyrównawczym był na max,odkreciłem odpowietrznik i wlałem przez niego prawie 3 litry. i dzisiaj już wszystko ok, ale profilaktycznie wymienie pompę wody i paski.mam nadzieje ze bedzie dobrze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 15 września 2012, 13:34 
Offline
Forumowicz

Posty: 120
Moje BMW: F10
Kod silnika: N57
problem m52b20

wymienione części: chłodnica, pompa wody, termostat, wąż górny i dolny, 2 od podgrzewania przepustnicy i 2 węże związane z nagrzewnicą.

płyn zalałem na odkręconym odpowietrzniku weszło ok. 8l (powinno 10.5l, stary płyn spuszczałem z chłodnicy i bloku)

otóż odpowietrzam tak jak w punkcie 1, płyn już wyrzuca z odpowietrznika więc go zakręcam i dalej ściskam górny wąż, aż pojawi się strumień z wyloty odpowietrzającego. strumień jest z tym, że tak jakby z powietrzem.

włączam ogrzewanie, odpalam silnik obroty 1200, a strumienia nie ma, uciskam górny wąż - pojawia się strumień, ale tylko gdy uciskam, co jest nie tak? czy takie uciskanie węża może trwać nawet kilkanaście minut, żeby strumień był, ale bez mojej pomocy, ogrzewanie w aucie nie działa

pomoże ktoś?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 15 września 2012, 18:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e46 323i
spróbuj kolego dolać płyn przez odpowietrznik,mi pomogło.odpowietrzaj na wyższych obrotach najlepiej z kimś do pomocy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 6 listopada 2012, 19:55 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e36 2.0i coupe
witam mam problemz odpowietrzeniem plynu chlodzacego tzn.wymienialem sam plyn chlodzacy odkrecilem spusty pod kolektorem i chlodnica poczym zakrecilem je zalalem uklad plynem chce odpowietrzyc i lipa w obu wezach zbiera sie sporo powietrza w ogole tak jakby do chlodnicy nie chcial sie wlac ten plyn wymienilem termostat i dlaej to samo czyzby za molo plynu chlodzacego wlalem okolo 6 litrow wie ktos ocb moze?? e 362.0i m50klima
wlaczam temp na full i zimno wieje :padam:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 6 listopada 2012, 20:26 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1642
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52tub25
palmasport.pl, przepompuj na górnym wężu. W "sam naprawiam" jest dobra instrukcja odpowietrzania dlaczego nikt tego nie czyta, te auta same nie odpowietrzą się.

_________________
Mapa google osób z interfejsami do BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 6 listopada 2012, 20:28 
Offline
Forumowicz

Posty: 120
Moje BMW: F10
Kod silnika: N57
palmasport.pl napisał(a):
witam mam problemz odpowietrzeniem plynu chlodzacego tzn.wymienialem sam plyn chlodzacy odkrecilem spusty pod kolektorem i chlodnica poczym zakrecilem je zalalem uklad plynem chce odpowietrzyc i lipa w obu wezach zbiera sie sporo powietrza w ogole tak jakby do chlodnicy nie chcial sie wlac ten plyn wymienilem termostat i dlaej to samo czyzby za molo plynu chlodzacego wlalem okolo 6 litrow wie ktos ocb moze?? e 362.0i m50klima
wlaczam temp na full i zimno wieje :padam:


a ma wejść 10.5l. Jeśli spuszczałeś stary płyn z chłodnicy i bloku to ma wejść tyle ile w instrukcji. Miałem podobny problem tylko mi wchodziło 7l i żadnym sposobem reszta nie chciała wejść i nie dało się odpowietrzyć, ale nareszcie udało się wlać pozostałe 3l przez wąż łączący nagrzewnicę z silnikiem i dalej to już z górki.

jeśli nie wejdzie tyle płynu ile ma wejść, albo prawie tyle to możesz cały dzień ściskać węże itd. i nic Ci to nie da. przy 6l to do termostatu nawet płyn nie dojdzie i się nie otworzy, więc co za tym idzie nie odpowietrzysz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 7 listopada 2012, 21:09 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 29
Lokalizacja: LU/WR
Moje BMW: E46 2.0d
Kod silnika: ???
Witam kolezanka ma problem bo nie leci cieple powietrze jak sie auto nagrzeje bezpiecznik zostal wymieniony ale jaki moze byc problem ewntualnie co mozna zrobic ? odpowietrzyc ? co i jak ? bo ja jestem lewus w autach :zdegustowany:czy moj a raczej kolezanki problem ma cos wspolnego z układem chłodzenia czy to nagrzewnica nie wiem co jeszcze ? :mur:

_________________
Bayerische Motor Werke


Obrazek
Obrazek

Ostatnio edytowano 7 listopada 2012, 22:39 przez Mat, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 278 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 52 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL