BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 02:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] Wspomaganie kier. na wolnych brak na wyższych jest
PostNapisane: 6 sierpnia 2009, 00:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Lokalizacja: Magdalenka
Witam , dziś właśnie zdiagnozowałem ten problem ...
przeglądając forum w większości odpowiedzi na taki problem to że pompa siadła , za mało płynu itp. itd, jeśli pompa nie wyję i na wyższych obrotach wspomaga , to na 00 procente jest zaworek przelewowy w pompie który sie przyciął i cały czas jest otwarty, zaworek ten w formie tłoczka znajduję się przy przewodzie tym metalowym (nie gumowy zasysający ze zbiorniczka, wystarczy odkręcić przewód klucz bodajże 27 , a potem wykręcić śrubunek klucz 22 , w środku pompy jest tłoczysko małe które jest połączone ze sprężyną, wyjąć wyczyścić i złożyć na nowo, gdy problem sie pojawia znowu że tłoczek staje (u mnie tak było) w miejsce gdzie sprężyna wchodzi w zaworek podłożyć podkładki metalowe (nie więcej niż trzy) co pozwala na zmniejszenie ruchu zaworka, jednak tym samym zwiększa się ciśnienie w układzie , dlatego ostrzegam przed zakładaniem większej ilości podkładek (może skutkować rozerwaniem przewodów ) najlepiej 2 włożyć ... no i stestować jak zachowuje sie układ przy pełnym skręceniu kierownicą (do odcięcia)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2009, 19:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 56
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kod silnika: M50B25 T
a czy takie podkładki polepszą samo wspomaganie? czy będzie sie lzej kręcić kierownicą? Ja to z tym jest?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 sierpnia 2009, 15:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Lokalizacja: Magdalenka
Co do tego czy polepszą hmm , na wolnych nie odczujesz pewnie żadnej różnicy , za to lżej będzie w stosunku do wyższych obrotów , zwiększa się wtedy ciśnienie i nie jest upuszczane zaworem w przelew

_________________
Nie mĂłw Mi jak mam ÂżyĂŚ , nie Ty bĂŞdziesz za Mnie umieraĂŚ


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 sierpnia 2009, 19:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 56
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kod silnika: M50B25 T
Muszę spróbować. Zakładając ze pompa ma większą wydajność na wolnych obrotach niż jest zapotrzebowanie na ciśnienie to i na wolnych obrotach powinno sie poprawić też owe wspomaganie. A chyba możemy tak założyć bo nawet w nowej fabrycznie pompie gdyby było inaczej to byłaby różnica w sile wspomagania, dobrze rozumuje?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Wspomaganie kier. na wolnych brak na wyższych jest
PostNapisane: 9 grudnia 2009, 11:57 
Jak naciagnac pasek wielorolkowy przy e36?? bo mam luzny i prawdopodobnie dlatego przycina mi sie wspomaganie.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e36] Wspomaganie kier. na wolnych brak na wyższych jest
PostNapisane: 9 grudnia 2009, 13:36 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 767
Moje BMW: e46 330dTA
Kod silnika: M57
uczen580 napisał(a):
Jak naciagnac pasek wielorolkowy przy e36?? bo mam luzny i prawdopodobnie dlatego przycina mi sie wspomaganie.

od tego jest napinacz z tego co mi się wydaje, sprawdź czy łożysko właśnie w napinaczu Ci nie poszło czy coś w tym stylu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Wspomaganie kier. na wolnych brak na wyższych jest
PostNapisane: 10 grudnia 2009, 21:58 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 4141
Moje BMW: E38 | E36 Coupe
Kod silnika: M73TUB54 | M52B28
Garaż: .
E38
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=166487
E36
viewtopic.php?f=6&t=169815
zapytam trochę inaczej, na wolnych obrotach wspomaganie słabe na wyższych ok, płyn jest, pompa trochę wyje -> na 100% pompa do wymiany?

_________________


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Wspomaganie kier. na wolnych brak na wyższych jest
PostNapisane: 5 stycznia 2010, 01:44 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 37
Posty: 23
Lokalizacja: DG
Moje BMW: Dresowóz coupe
Kod silnika: M50B20
podobny problem jak kolega wyżej osłabło wspomaganie na niskich obrotach.. w sumie to generalnie osłabło ale jadąc tak tego nie czuć jak przy parkowaniu np. pompa przy rozgrzanym silniku wyje jak s.. straszliwie ;] a przy odcięciu wręcz tak jakby rzęziła

2 miechy ze względu na to wycie dolewany był olej trochę to złagodziło efekty dźwiękowe ale teraz znów jest tragedia!

Pomóżcie bo jest to irytujące i zrobić trzeba

pozdro

_________________
SZAŁU NI MA!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Wspomaganie kier. na wolnych brak na wyższych jest
PostNapisane: 15 stycznia 2011, 16:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: e36
witam

mam problem. na postoju pełny skręt i gazowanie kończy się efektem dźwiękowym.przypuszczam ze to pompa wspomagania. ale czy trzeba ja cala wymieniać czy coś możną z tym innego zrobić?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL