BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 16:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 23 czerwca 2006, 12:32 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 233
Lokalizacja: Trójmiasto
sprawdziłem na swoim aucie i to nic nie daje, przynajmniej w E-39, robiłem to 2 razy i potem pojechałem na komputer, nic to nie skasowało tylko ustawienia komputera, czyli spalanie itp. nadal były błedy i nie skasowało na 100% adaptacji. druga sprawa to że po skasowaniu adaptacji nie wolno wkrecać auta tak jak jest tu napisane w instrukcji, auto sie ustawia przez jakieś 100 km i trzeba jeździć bardzo delikatnie bo dawki są zbyt "ogólne" i można uszkodzic auto, wyjechałem dałem w palnik bo tak mi sie wydawało i auto sie wprowadziło w stan serwisowy, wyskoczył błąd ochrony katalizatora z powodu złych dawek paliwa itd. potem sie dowiedziałem że trzeba na początku spokojnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 czerwca 2006, 13:49 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Tomas_M5 napisał(a):
sprawdziłem na swoim aucie i to nic nie daje, przynajmniej w E-39, robiłem to 2 razy i potem pojechałem na komputer, nic to nie skasowało tylko ustawienia komputera, czyli spalanie itp. nadal były błedy i nie skasowało na 100% adaptacji. druga sprawa to że po skasowaniu adaptacji nie wolno wkrecać auta tak jak jest tu napisane w instrukcji, auto sie ustawia przez jakieś 100 km i trzeba jeździć bardzo delikatnie bo dawki są zbyt "ogólne" i można uszkodzic auto, wyjechałem dałem w palnik bo tak mi sie wydawało i auto sie wprowadziło w stan serwisowy, wyskoczył błąd ochrony katalizatora z powodu złych dawek paliwa itd. potem sie dowiedziałem że trzeba na początku spokojnie.


Ten reset jest nominalnie dla silników M30 b30-b35, M60- b30-b40 oraz M70 B50.
Tomas , mozesz smiało napisac na 7er.com swoje spostrzezenia, ja zamiesciłem tutaj ten reset w porozumieniu z autorami na niemieckim forum i tam było to juz analizowane- przejescie przez szeroki zakres obrotow jest jak najbardziej wskazane w np motronicu 3.3 czyli z silnikami M60. JAk ktos sobie cos upiecze w innych modelach to nie chce za to ponosic odpowiedzialnosci. w E32 ten reset jest bezpieczny, sprawdzony i oproznia tzw FEHLERSPEICHER kompa, usuwając np błąd sondy lambda itp.

Zalecam robic reset gdy silnik jest juz w pelni rozgrzany !

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 stycznia 2007, 16:10 
Offline
Forumowicz

Posty: 126
Lokalizacja: Londyn
a co z e34,czy tez dziala ten reset?mam 520i 24v,czy ktos wie jaki to silnik?Pozdrawiam i szczesliwego nowego roku :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 stycznia 2007, 00:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Lokalizacja: ÂŚlÂąsk
"Reset" oznacza najczęściej wykasowanie z pamięci ulotnej sterownika autoadaptacji, korekcji paliwowych. Nie kasuje błędów, nie naprawia usterek itd. itp. W różnych sterownikach różnie się to wykonuje a najprościej testerem i przyciskiem "autoadaptation reset" jeśli dostępny. Potem sterownik adoptuje się do danych warunków tzn. jakości paliwa, sygnałów z czujników, sposobu jazdy itd. Często zaleca się zapalenie silnika po "resecie" i pozostawienie go na wolnych obrotach aż osiągnie 90*C potem kilka przegazówek do ok. 5000rpm i to wszystko, można też jeździć samochodem ale bez zbędnych przeciążeń przez pierwsze 100-200km.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 marca 2007, 20:10 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 120
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź
Ok panowie, ja odstawilem autko do lakiernika w sobote odbiera, chcialbym zrobic jakisreset bo oni az podlaczali raz rozlączali baterie :wstyd: , jak zrobic to w E-39 zeby nic nie uszkodzic zeby mi sie wszystko ustawilo ladnie mozenic nie robic tylko naladowac akumulator i tyle, prosze o pomoc z racji tego ze to moje nowe uatko wczesniej bylo e-36 316i a to inna bajka zupelnie

_________________
ÂŁukasz
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=6450/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 marca 2007, 21:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 233
Lokalizacja: Trójmiasto
nic nie robisz a jak już chcesz zrobić reset to za pomoca komputera w serwisie.

_________________
.....:::::::: em fynf ::::::::.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 marca 2007, 23:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 57
Lokalizacja: OLECKO
Panowie BMW to nie Opel Kadet na mono jet tam takie resety odchodza gdzie jest jednopunkt a nie w takim samochodzie jak pisze kolega.J to jeszcze działa przez pierwsze odpalenie mowa o OPLU .W twojej BMW sprawdz lepjej ładowanie lub akumulator.

_________________
DANIEL$


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prawidłowy reset DME w E32 !!!!
PostNapisane: 28 listopada 2012, 22:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 64
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43 B19
A czy ten reset działa w e46 318 118 km ? Bo chyba ustawienia dawki paliwa mi się rozregulowały i chciałbym je przywrócić do normy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL