BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 14:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 23 maja 2010, 17:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: CiechanĂłw
Koledzy , rozebrałem ostatnio swój przepływomierz chcąc zrobić w nim dziurkę . Patrzę jednak na nr a tam : 1 00c 262 862 - BOSCH . Czy to jest prawidłowy symbol ?? Cały czas borykam się z turbo dziurą , może ta przepływka jest po prostu zła ?? Zdziwiło mnie też że jest bardzo czysta - ja kupiłem samochód rok temu i nie wiem czy była wymieniana , ale jak na 10 latek coś za czysto .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 25 maja 2010, 14:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: CiechanĂłw
A może ktoś wie po co jest montowana dioda na przepływce. U tomkabp na zdjęciach jej nie ma ( a jest miejsce ) , natomiast u mnie jest ???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 25 maja 2010, 14:47 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 48
Posty: 2607
Lokalizacja: Nysa Opolskie
Moje BMW: F07 535dx
Kod silnika: n57
Witam
Brzozka212 napisał(a):
A może ktoś wie po co jest montowana dioda na przepływce. U tomkabp na zdjęciach jej nie ma ( a jest miejsce ) , natomiast u mnie jest ???


Ta "dioda" to czujnik temperatury powietrza zasysanego.

_________________
TEL. 600218347 Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 25 maja 2010, 17:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: 320d
Kod silnika: M47
kurde no nikt nie zna odpowiedzi na moje pytanie?
chciałbym sie tylko dowiedzieć czy trzeba robic adaptacje jesli miałem przepływkę Bosch o nowym numerze 0928400468 i auto dobrze sie zbierało to jeśli kupie nową o tym samym numerze to nie musze robić adaptacji czy i tak trzeba ???
Sterownik silnika DDE 3.0 auto 320d 98r
BARDZO PROSZE KOGOŚ O ODPOWIEDZ


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 27 czerwca 2010, 22:00 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 37
Posty: 7
Moje BMW: 320D
Kod silnika: M47D270
Wielkie dzięki sprawdziłem i działa autko jeździ jak nigdy jesteś wielki przewyższyłeś konstruktora tego przepływomierza!!! :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 28 czerwca 2010, 16:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: E30
Kod silnika: m54b30
Witam
Widze ze znacie sie na rzeczy a ja mam podobny problem i wydaje mi sie ze to przeplywka. Moj wózek to 320d z 99r.
Otóz dzieje sie tak ze jak przyspieszam od wolnych obrotów to w zakresie od 2000-2500 (zapomniałem czy nie od 3-3.5krpm :) ) jest wyrazna dziura w gazie tak jakby duzo słabiej ciągnał i na wskazniku spalania chwilowego spalanie spada z maksa na jakies 16l. Czy to tez bedzie wina przeplywki? OD czego zacząc diagnoze? Dodam ze niemam laptoka ani interfejsu. Czy konieczna jest wizyta na serwisie? Czy cos moge samemu na poczatek zrobic?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 29 czerwca 2010, 08:43 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 37
Posty: 7
Moje BMW: 320D
Kod silnika: M47D270
Miałem ten sam problem a pomogło dziura w przepływce, czyszczenie turbiny przycinał się zawór od położenia łopatek wystarczy wyczyścić nagar (miałem tak na 2 sekundy przy 2500 obrotów) wyczyścić EGR lub zaślepić i jeszcze wymienić jeden zawór ciśnieniowy od turbo około 90zł na allegro męczyłem sie dwa miechy ale teraz idzie jak nowa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 29 czerwca 2010, 08:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: E30
Kod silnika: m54b30
Turbine sam czysciłes? Jakas skomplikowana operacja? czy oddawałes gdzies do zakladu?
A ten zawór to o jaki dokladnie Ci chodzi?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 29 czerwca 2010, 23:43 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 37
Posty: 7
Moje BMW: 320D
Kod silnika: M47D270
Zawór który wymieniłem to firmy pierburg (http://www.allegro.pl/item1100799409_bm ... rburg.html) tak wygląda, a turbinę czyścił mi wujek który ma warsztat z tego co wiem nie jest ławo ja rozkręcić wiec sam się za to nie brałem jak masz jeszcze jakieś pytania na temat mulenia się tego modelu to chętnie pomogę bo sam to przerabiałem. tel 509863221


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 8 lipca 2010, 10:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: E30
Kod silnika: m54b30
Zrobiłem i ja u siebie taki czyszczonko.
Wyczysciłem EGR który miał moze polowe przelotu tylko, tak samo kolektor ssacy. Wymoczyłem w specjalnym plynie przez noc i potem mycie karcherem. Dodatkowo wyczysciłem te dwa zaworki i zrobiłem dziurke w przepływce. Zmiana jest niewiarygodna. Auto wogole niema problemów z przyspieczaniem i jest o wiele żwawsze jak przedtem.
Dodatkowo przy okazji wymieniłem uszczelke pod deklem i paski osprzetu. Tak wiec jakby ktos potrzebował jakiejs poradu to słuze pomocą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 10 lipca 2010, 15:47 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 37
Posty: 7
Moje BMW: 320D
Kod silnika: M47D270
No i stało się przepływomierz padł całkiem. Miałem bosh z koncówką 314 teraz kupiłem z 517 i po włożeniu auto to muł jakby miał z 60 koni sprawdzam wersje softu a to D5 czyli juz nowa na 517. Co robić?? skoro adaptacja polega na zmianie softu z A5 na D5 to co pomoze mi?? bardzo prosze o pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 14 lipca 2010, 09:36 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 49
Lokalizacja: miastko
Moje BMW: e39 530dA
Kod silnika: M57
po zrobieniu otworu w przeplywce jest roznica ;] tylko ze przez to wyskakuje mi jakos blad agr i niby jest to spowodowane tym ze przeplywka pokazuje za duzo. mozna z tym jezdzic czy ten blad ma jakies znaczenie?? egr jest nowy. zaworki wyczyszczone. dodam ze autko idzie jak rakieta. zero jakiegos kopcenia :szok: jestem w szoku bo mam autko od niedawna i nie widzialem zeby zakopcilo.

podpowiedzcie jak to jest z tym bledem??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 25 lipca 2010, 09:36 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e46 330 d
Kod silnika: m57
witam was jestem początkujący mam problem z przyspieszanie od 3500 obr 3, 4 , 5 bieg nie przyspiesza wrażenie jest takie jakby się zawieszała i przyspiesza do ponad 4500 obr mółowato jak bez doładowania dodam że sprawdzałem geometrię turbiny ok wyczyszczone wszystkie zworki agr egr, czyszona pompa paliwa w baku zmieniona pompa progowa na nową w aso bo wcześniej była padnięta na orginalną koszt 1250 w lublinie a co z tą dziurą w przepływce pomorze? co to w ogóle może bycie czekam na rozmowę z wami (podpowiedź) pozdrawiam Daniel :cisza: :przestraszony:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 26 lipca 2010, 19:29 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 48
Posty: 254
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: F11 520d E30 320i
Garaż: F11 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=159586
E30 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=102&t=159866
moja była E61 535d http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=145628
moja była E46 330d http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=131772
Witam wszystkich może nie całkowicie na temat le chciałem zrobić dziurkę w przepływce (auto e46 320d 150ps 2004r)
juz ją wykręciłem i niestety jest zintegrowana z obudową no to nic dzwonie do eksperta (Roger) wszystko mi wytłumaczył i podpowiedział
jeszcze raz wielkie dzięki Roger .
A teraz Wielka ciekawostka przy wykręceniu przepływki trzeba wyjąć filtr powietrza
(chce zaznaczyc że auto mam od 2 miesięcy kupione prosto z Niemiec niby!!! 20000 tyś po przeglądzie )
tak wyglada ten filtr powietrza (jeszcze takiego nie widziałem) auto serwisowane w Niemczech
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/00194fd8b0304b89.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/69e29f876f788db0.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/9d4f7b0746240977.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/24e49d9629f85478.html
Pozdrawiam Michał

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 30 lipca 2010, 19:19 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e46 330 d
Kod silnika: m57
witam rozmawialiśmy odnośnie problemu z doładowaniem problemem zaworu doładowania sterującym ciśnieniem a t akże o zmianie oleju więc czekam od Pana na wiadomość ja zamawiam ten zawór doładowania turbiny na nowy pierborough i zobaczymy jak nie pomoże to geometria dziękuje za miło rozmowę i rozjaśnienie całej sytuacji mój mail to d0031@o2.plpozdrawiam :) :padam: :rotfl:




ROGER-NYSA,


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 15 sierpnia 2010, 17:31 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46 320d
Witam od razu sorry za pytanie,chciałem zapytać odnośnie przepływomierza powietrza czy trzeba kupować cały czy wystarczy ten środek co tutaj jest opisywany co robiona jest w nim dziurka prawdopodobnie mam uszkodzony w bmw e46 320d 136km 99r.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 15 sierpnia 2010, 19:18 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 895
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: E39 Touring lift
Kod silnika: M57 D30
... też widziałem na alledrogo sam środek.
Podróbka ?

_________________
Moje E39
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 85&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 16 sierpnia 2010, 06:19 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46 320d
ale ja niepytałem czy to podróbka czy oryginał akurat to mnie nie interesuje tylko czy trzeba cały wymnieniać czy tylko część.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 16 sierpnia 2010, 08:20 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 205
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: E46 318i
Kod silnika: N46
A ja mam takie pytanie - i prosze o wyrozumiałość jeśli wyda się ono wam debilne.
Ja mam e46 318i z 2004r. i czy en wątek może też dotyczyć mojej Bety, pytam bo autko też mi zamula i nie chce jeździć zwłaszcza w upały. Pytam bo jak widzę wszyscy tu mają Diesle :d a jutro właśnie jade do mechaniora na diagnostykę tych problemów, tyle że on twierdzi iż innego sposobu na sprawdzenie przepływki nie ma jak tylko jej wymiana, więc chciałbym mu pokazać jak się to robi :rotfl:
I stad moje drugie pytanie, jak wejść w ustawienia desired/current w INPIE, mam silnik N46 i nie mogłem znaleźć tych wartości z waszych screenów.

Pozdro

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 16 sierpnia 2010, 17:42 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 895
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: E39 Touring lift
Kod silnika: M57 D30
fazixxl napisał(a):
ale ja niepytałem czy to podróbka czy oryginał akurat to mnie nie interesuje tylko czy trzeba cały wymnieniać czy tylko część.


Akurat właśnie powinno to Ciebie interesować.
Bo jeżeli oryginalnie są tylko całe to skąd same środki ?
Chyba że używki .
Ale skoro używka to dlaczego bez obudowy ?
Przedzwoń do serwisu i podaj VIN - powiedzą Ci czy sam środek występuje do Twojego silnika.

Jasonos.
Ja mam padającą przepływkę i w upalne dni jak ciągnę na wysokim biegu na danym biegu od samego dołu to mam chwilowe spadki przyspieszania.
Im cieplej tym to jest bardziej odczuwalne.

_________________
Moje E39
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 85&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL