BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 13:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 31 marca 2011, 02:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e60 530d 2003r.
Kod silnika: m57n
witam, panowie moj problem z przepływomierzem wyglada nastepujaco:
bmw 530d 218km, 2003r. DDE 5.0, na poczatku obstawiałem iz wina osiagow jest automatyczna skrzynia, po weryfikacjach okazalo sie iż jest ok, zaczelem sie przygladac silnikowi, a dokladniej po zweryfikowaniu paru tematow przeplywomierzowi, mianowicie wrzuce tutaj pare linkow do screenow z INPA:
Obrazek
(jest to moment kiedy auto idzie bardzo dobrze, jak nalezy, testy robione na 3cim biegu, badz na kickdownie)


Obrazek

Obrazek

Obrazek
pozostale fotki to screeny kiedy auto nie jedzie, jest mulaste, czuc jakby mialo moze ze 130km, czasem podczas dynamicznego przyspieszania(kiedy auto nie jedzie) czuc nagle szarpniecie, auto dostaje mocy (przy obrotach okolo 3-3,5tys) a wartosci przeplywomierza wracaja do normy czyli <1100.
Wszystko wskazuje na przeplywomierz, ale nie jestem do konca pewien, troche niepokoi mnie to za małe cisnienie w kolektorze ssącym, a jak za male cisnienie to i za male odczyty przeplywomierza, co proponujecie? wymienic przeplywomierz na nowy, czy moze najpierw zaczac od sterowania turbiny?
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 31 marca 2011, 09:45 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 48
Posty: 2607
Lokalizacja: Nysa Opolskie
Moje BMW: F07 535dx
Kod silnika: n57
Przepływkę masz OK.

Odłącz egr i zobacz czy problem dalej występuje. Jeśli nie będzie zmian szukaj w układzie doładowania (turbo-sterowanie)

Pozdrawiam Krzysiek

_________________
TEL. 600218347 Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 6 kwietnia 2011, 05:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e60 530d 2003r.
Kod silnika: m57n
witam ponownie,
zgodnie z zaleceniami, odpielem węzyk idacy do EGR przy kolektorze, i zaslepilem go, efekty - zero zmian auto muli cały czas.
Wyczyscilem filtr elektrozaworu upustowego turbiny, pozniej odpielem wezyk od niego, auto jeszcze gorzej jechalo. Poskladalem to wszystko do kupy, i odpielem na koncu przeplywke, auto odzylo bez porownania, mysle ze idzie jak nalezy, mysle iz moze to byc nadal przeplywka, choc moze byc tak ze w kolektorze jest za male cisnienie doladowania, a komputer ilosc przeplywanego powietrza bierze sobie ze swoich map, wiec rownie dobrze moze to byc wlasnie efekt ozywienia. Jest mozliwe ze przeplywka raz dziala dobrze a raz nie ?
Udalo mi sie chyba zainstalowac DIS'a dzisiaj sproboje podpiac go pod disa, i przejechac sie pare km z odpieta przeplywka.
Nadmieniam iz w bledach kompa wczesniej wystepowal blad 3FF0? przeplywki, sporadycznie ale byl


edit: panowie, jesli ktokolwiek mialby podobny problem, proponuje wymienic przeplywomierz, bo ja juz doszukiwalem sie zaworow egr itp a tutaj poprostu przeplywka siedziala:)
Pozdrawiam


Ostatnio edytowano 24 kwietnia 2011, 00:42 przez siwyy71, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 18 kwietnia 2011, 20:14 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e39
siemasz widze że jestes dobrze ogarniety w temacie, mógłbys mi co nieco doradzić? jestem w posiadaniu bmw 530d 98r i mam problem z mocą, dla porównania mietek 2,7 diesel ma o 10koni mniej a bierze mnie jak chce. auto czasami ma odejście a zazwyczaj nie. kiedys znajomy podpioł go pod kompa i wykazało błąd ze sterowaniem turbiny. auto jest w automacie a przy próbie szybkiego rozpędu zawiesza sie na (mniej/więcej) 3500obrotów i brak mocy. max prędkość to 170-180 w zalężności jaki ma humor. używacie tu słow całkowicie dla mnie obcych czy jesteś w stanie mi to wytłumaczyć jak laikowi? najlepiej foto.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 25 kwietnia 2011, 20:39 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 53
Posty: 1522
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: E 90 325i,Z 3 1.9i
Tomek-E46 napisał(a):
Mam tylko takie pytanie czytam z uwagą temat i widze że do swoich E46 dajecie albo przepłwke z końcówka 468 (taką jak w e46 polift) albo z końcówka 527 (?) czy macie jakieś doświadczenia która lepsza? która bardziej wydajną? czy poprostu niema znaczenia która się kupi do silnika 136konnego M47?
Pytam ponieważ na tej wymienionej przepływce zrobiłem 20 tys i czuje spadek mocy, także robie dziurke i w niedalekiej przyszłośći trzeba wymienić na nówke...
W moim 320d miałem przepływkę z nr.468 którą wymieniłem na 527.Mnóstwo problemów,kilka adaptacji po których krótko jezdziła.Niedawno założyłem przepływkę pierburgai żadnej rewelacji nie ma.Jezdzi się lepiej niż na boschu,ale czuć wachania mocy,głównie na 3 i 4 biegu :zly:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 27 kwietnia 2011, 18:55 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 4135
Lokalizacja: POznań
Moje BMW: e65
Kod silnika: N62
Garaż: 3er http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=89854

7er http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=100011&start=0
Roger-Nysa
człowiek , który naprawi wszystko dobry temat przepływke mam sprawna ale w razie czgo zajrze tutaj :D

_________________
125p PRL-RWD viewtopic.php?f=55&t=130919

e65 745i http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=127319
e38 http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=116406&start=0

"To jest Polska stary, tu się ciężko oddycha..."

brak zgody na reklamę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 1 maja 2011, 20:34 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 40
Posty: 22
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E46 Compakt
Witam a ja mam taki problem. Mam e46 320td 150km po zmieżeniu INPA do ok 3 tys obrotów przepływka daje tyle co oczekuje ECU a po przekroczeniu 3,5 tys na 3 biegu przepływka już pokazuje o ok 100 mniej niz oczekuje ECU w wyzszych obrotach przwaga rosnie. po odpieciu przeplywomierza jest odczwalny przrost mocy. prosze powiedzcie czy przeplzwomierz podlega juz wymianie czy moze cos innego pada.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 15 maja 2011, 09:57 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 2777
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: 535d++
Kod silnika: N57S
Trzeba rozklejać MAF by zrobić tą dziurkę? Chętnie zrobiłbym taki zabieg ale nie chciałbym żeby poszły te mikroskopijne łączenia :kwasny:

_________________
BMW F10 535D @ 450KM chip by Tc-Performance.eu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 15 maja 2011, 10:24 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 53
Posty: 1522
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: E 90 325i,Z 3 1.9i
A czy ktoś wie czy można wywiercić dziurkę w przepływce pierburga?Jezdzi się na niej coraz gorzej :zly:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 16 maja 2011, 22:41 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz
Avatar użytkownika

Posty: 1
Moje BMW: 320D 150KM ('04)
Kod silnika: M47TU2
Witam wszystkich i od razu prosze o porade..
Dostawalem bledy P0101 Mass or Volume Air Flow i P0113 Intake Air Temperature Sensor. Spalanie srednie 7,7l, nie kopci, nie ma spadku mocy.. W koncu wymienilem przeplywke (stara BOSCH 0928400504 > nowa BOSCH 0928400529), bledy P0113 zniknely calkowicie, ale MAF wywala wiecej bledow :mur: w ostatnie 3 tygodnie 240 bledow.. Sprawdzona szczelnosc intercolera, praca erg, przewody, dolot, odma wymieniona.. nagaru jest niewiele, przebieg 70k.. turbo dziura na 3,4 w okolicach 2100-2300 obrotow, ale spadku mocy nie odczuwam - tylko ta pomaranczowa kontrolka przed oczami :/ Zrzuty z IMPY przy 3500 an 3cim biegu, podobnie jest przy wielokrotnych probach. Doradzcie prosze co jeszcze moge zrobic?

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 17 maja 2011, 18:57 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 2777
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: 535d++
Kod silnika: N57S
jnx napisał(a):
Trzeba rozklejać MAF by zrobić tą dziurkę? Chętnie zrobiłbym taki zabieg ale nie chciałbym żeby poszły te mikroskopijne łączenia :kwasny:

Nie trzeba.

_________________
BMW F10 535D @ 450KM chip by Tc-Performance.eu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 17 maja 2011, 19:12 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3604
Lokalizacja: Sin City
Moje BMW: E39 525I
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=146009
Nie trzeba rozklejać. W każdej przepływce możesz zrobić dziurkę, ale nie zawsze to przynosi skutek. Ja w M47 tylko wyjąłem przepływkę i wydrążyłem dziurkę ostrym nożykiem i jest git. Kumpel zrobił to samo w M47N i było gorzej niż przed zabiegiem. Plus jest taki, że przepływkę wykręcasz w 2 minuty i możesz zakleić dziurkę znowu.

_________________
Obrazek
OCEŃ MOJE E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 19 maja 2011, 10:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 2777
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: 535d++
Kod silnika: N57S
Zrobiłem dziurkę. Dół się POPRAWIŁ !!!!! Gdyby nie przytkany IC wypróbowałbym więcej mocy... Efekt naprawdę odczuwalny od 1600obr zaczyna się "ciągnięcie" wtedy było od 1800obr. Jakieś takie lżejsze autko się zrobiło.... :) Patrząc na datę części to moja przepływka jest z 2005 roku, więc była po dwóch latach wymieniona :)

_________________
BMW F10 535D @ 450KM chip by Tc-Performance.eu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 2 czerwca 2011, 15:02 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: 320D
Kod silnika: 136
Witam Wszystkich,
jestem nowy na forum. Od miesiąca mam Bunię E46 320D rok 2000 mam , sprowadziłem od Niemca.
Borykam się z brakiem mocy, zwłaszcz w przy niskich obrotach (do 2000). Sprzedający zregenerował w zeszłym roku turbinę, wymienił też przepływkę na nową Bosch z końcówką 527, pewnie też odczuwał brak mocy, ale ponieważ nie udało mu się rowiązać problemu sprzedał.... niestaty mi :(
Ekonomizer przy czwartym biegu dochodzi max do 16l. Poczytałem trochę na forum i obtawiałem przepływkę.
Byłem już u dwóch "fachowców" którzy po podłączeniu do kompa stwierdzili, że przepływomierz jest na 100% sprawny, ale nie potrafili mi odpowiedzić na pytanie czy CPU jest przeproramowany
Mam pytanie do Was, bo widzę, że nacie się na rzeczy.
Jeżeli moje BMW miałoby stary soft sprzepływomierza (a zamonowany nowy) to czy możliwe jest żeby paramety odczytane podczas testów były prawidłowe?
Chciałbym wykluczyć konieczność przeprogramowywania CPU. Od sprzedającego niestety tej informacji nie otrzymałem :(
Z góry dzieki za pomoc.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 20 czerwca 2011, 20:57 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57B30
Witam
Mam e39 530d touring 2002. I teraz but w podloge 3500obr. i inpa pokazuje : to czego przeplywka oczekuje jest max 870 a widze ze kolegom dochodzi prawie do 1000 - skad ten pomiar 870 i czy nie powinno byc wiecej . Wartosc mierzona jest ponad 1100 czyli ok. Dodam ze mam zablokowany EGR nie wiem czy to cos zmienia. Turbina pompuje max okolo 2200 wartosc oczekiwana i zmierzona (widze ze kolegom potrafi dojsc do 2500). Czy mam sie czym martwic? . Na niskich obrotach do okolo 2200obr. pojawia sie szum i od tych samych obrotow noga z gazu i slyszalny jest rowniez szum (Przy zdjetym wisko i paskach szum nie znika). A moze to padajaca turbinka :zalamany: . Spotkal sie ktos z czyms takim?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 4 września 2011, 18:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 36
Moje BMW: e90
Kod silnika: n52b25
przeczytałem cały temat i mam mętlik w głowie, nasunęło mi się pytanie, czy pewnym objawem złego działania przepływomierza jest to że na 4 biegu ekonomizer nie dochodzi do maksa i czy falowanie mocy bankowo potwierdza błędny pomiar przepływomierza. Dodam tylko, że przepływka to ta z końcem 314. Dzięki za pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 1 października 2011, 13:21 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: KR
Może ktoś jest w stanie odpowiedzieć, czemu ECU oczekuje mi od przepływki tylko ~800mg przy max depnięciu?
Widzę po zrzutach INPY innych wlascicieli 2.0d/3.0d to im oczekiwana wartość oscyluje w granicach 1000-1100mg.
Czy to ma również związek z uszkodzeniem/zmęczeniem przepływki czy moze z samym softem w ECU?
Może ECU najpierw ustala na co "stać" przepływkę a dopiero później wyznacza skalę na jakiej mają się opierać pozniejsze jej pomiary rzeczywiste?

Wydaje mi się, że wartość desired/soll powinna być niezależna od kondycji przepływki. Po prostu tyle wymaga ECU w danych warunkach pracy i koniec. Jak to jest?


Aha.. Uprzedzę pytania - turbo ładuje wg INPY niecałe 2300mbar (zarówno desire i actual)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 24 października 2011, 19:50 
Offline
Forumowicz

Wiek: 43
Posty: 410
Lokalizacja: W-wa/Węgrów
Moje BMW: ST FR
Kod silnika: ACT
Garaż: Była Beta
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=105035
Jest Leon 3 ST FR
Będzie ...
Zadam może głupie pytanie, ale co mi tam: czy nie można przeczyścić tej płytki bez rozbierania przepływomierza?
Jakiś patyczek do uszu nasączony benzyną i poprostu pogrzebać we wlocie?

Jeżeli pieprz... głupoty, to proszę mnie sprowadzić na ziemię, bo to wydaje mi się najprostszym rozwiązaniem, a chyba nikt o tym nie pisał.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 25 października 2011, 07:53 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 29
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47N
Też mam pytanie i dylemat, jeżdżę e46 320d+
Czy prawdopodobnie padająca przepływka, błędów na komputerze jeszcze nie wywala ma wpływ na spalanie. Chodzi mi o to, że z tygodnia na tydzień (jazda po tym samym odcinku drogi z takimi samymi prędkościami) spalanie wzrasta i wzrasta ??
Czy mam szukać problemu gdzie indziej?

_________________
Oceń moje E46 320d+ Touring @ by OMS


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 25 października 2011, 09:55 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 13347
Moje BMW: Gtv
soolek z opinii tych co czyścili przepływki to starczy na dzień lub dwa, a potem jest gorzej niż przed czyszczeniem i konieczna jest wymiana :kwasny:

Wizard77 czy przy gazie w podłoge, ekonomizer wraca powoli z maksymalnego wychylenia ? jeśli tak to pewno przepływka

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL