BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 14:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 17  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 25 października 2011, 10:33 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 29
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47N
MaTiMa czy mógłbyś dokładniej o tym ekonomizerze?
zakładam że chodzi np. na 3 biegu gaz do podłogi, ekonomizer leci do max wychylenia, i jak puszcze gaz to jego powrót czy jest wolny czy szybki ?? Czy jak...

_________________
Oceń moje E46 320d+ Touring @ by OMS


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 25 października 2011, 11:08 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 13347
Moje BMW: Gtv
Wizard77 nie nie. Podczas gazu w podłoge czy sie czasem nie cofa powoli.
Ja taki test robiłem sobie na autostradzie, gaz w podłoge i patrzymy na ekonomizer :hyhy: przy okazji możesz sprawdzić sobie czas do 2.00km/h :hyhy: :hyhy: :hyhy:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 25 października 2011, 11:44 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 29
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47N
aha thx MaTiMa dziś sprawdzę i dam znać co wyszło...

_________________
Oceń moje E46 320d+ Touring @ by OMS


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 25 października 2011, 15:40 
Offline
Forumowicz

Wiek: 43
Posty: 410
Lokalizacja: W-wa/Węgrów
Moje BMW: ST FR
Kod silnika: ACT
Garaż: Była Beta
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=105035
Jest Leon 3 ST FR
Będzie ...
MaTiMa napisał(a):
soolek z opinii tych co czyścili przepływki to starczy na dzień lub dwa, a potem jest gorzej niż przed czyszczeniem i konieczna jest wymiana :kwasny:


Hmmm, chyba spróbuję, aby przynajmniej się utwierdzić w tym przekonaniu. Potem dziurka, potem zmianą kąta ...

Znalazłem jeszcze info o przepływomierzu (sam wkład) Pierburga 7.22684.09.0.

Czy ktoś miał doświadczenie z tą przepływką?
Jestr odczuwalnie tańsza od Boscha, więc ...





Panowie, jakim kluczem odkręcić wkład przepływomierza?
Wygląda to jak torx, ale żaden torx mi nie pasuje - inny jest rozstaw tych "wypustek" :zdziwko:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 29 października 2011, 13:15 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: e46 320D
Kod silnika: M47N
Witam.
Mam prośbę.
Czy kto może mi napisać jaki powinienem mieć przepływomierz?
Ponieważ mam Compacta 320D 150PS z 2002r. i było coś przy przepływce Grzebane i nie wiem na jaką normę EU3 czy EU4 mam kupić, a mam podobne problemy z mocą co koledzy. U mnie po zrobieniu dziurki auto zaczęło mocno kopcić.
Mój VIN WBAAT71080FR69395

Z góry dzięki za odp.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 29 października 2011, 15:44 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 29
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47N
MaTiMa no więc robiłem ten test co pisałeś gaz w podłogę i do końca i ekonomizer cały czas na 20 nie opada.

Ale i mechanik podsuną mi taki test: z niskich obrotów okolice 1300-1500 tak na 2 lub 3 biegu pedał gazu w podłogę i co się dziać będzie.
Efekt wyszedł taki że ekonomizer na maxa leci a przyśpieszenie nie ma auto jak żółw rozwija i obroty i prędkość aż do momentu okolic 2000 obr wtedy czuć załączenie się turbo i wciśnięcie w fotel. więc jednak niby przepływka. Co o tym sądzicie? Zostaje jeszcze opcja wypięcia kostki z przepławki i jak bez niej auto będzie się zachowywać.

_________________
Oceń moje E46 320d+ Touring @ by OMS


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 4 listopada 2011, 10:04 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2740
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: F10 550i
panowie, a czy ktoś z was spotkał się z takim czymś, że zrobił za dużą dziurke w przepłwce i również źle mierzyła? niewiem czy było za duże przeładowanie czy poprostu źle łapała powietrze :) bo jak zrobiłem dziurke to na 0,5 cm :D wcześniej miałem tak z 0,2cm i było gitara

czy wielkość dziurki ma wpływ na jej sprawność? bo w moim przypadku potwierdza się teza, że ma jakieś znaczenie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 5 listopada 2011, 20:30 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 2777
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: 535d++
Kod silnika: N57S
Wizard77 napisał(a):
MaTiMa no więc robiłem ten test co pisałeś gaz w podłogę i do końca i ekonomizer cały czas na 20 nie opada.

Ale i mechanik podsuną mi taki test: z niskich obrotów okolice 1300-1500 tak na 2 lub 3 biegu pedał gazu w podłogę i co się dziać będzie.
Efekt wyszedł taki że ekonomizer na maxa leci a przyśpieszenie nie ma auto jak żółw rozwija i obroty i prędkość aż do momentu okolic 2000 obr wtedy czuć załączenie się turbo i wciśnięcie w fotel. więc jednak niby przepływka. Co o tym sądzicie? Zostaje jeszcze opcja wypięcia kostki z przepławki i jak bez niej auto będzie się zachowywać.

same "paliwko" bez powietrza powolutku rozpędza auto. Gdy turbo osiągnie nominalną wartość komputer to widzi i zaczyna lać paliwa tyle że jakby ekonomizer był wyskalowany na 40l to i do 40by doszło :) tylko tego nie widać :)

_________________
BMW F10 535D @ 450KM chip by Tc-Performance.eu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 6 listopada 2011, 12:34 
Offline
Forumowicz

Wiek: 32
Posty: 116
Moje BMW: E39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=115233
Czy zmieniając przepływkę z 314 na 468/527 w modelu 530d 99r trzeba też robić adaptację, czy tylko w przypadku 2.0d? Jeśli tak to może poleci mi ktoś taniego, solidnego elektromechanika z południowej wielkopolski :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 18 listopada 2011, 22:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Witam
To i ja przyłączę się do tematu
Borykam się z problemem dużego spalania tj. w lato około 10-11l w mieście a o tej porze to dochodzi do 13l w mieście w trasie troszkę mniej około 8-9l. Do tego wszystkiego przy gwałtownym depnięciu w gaz puszcza chmury a największe lecą po dłuższej powolnej i mozolnej jeździe.
Byłem na diagnostyce poniżej zrzuty z INPY:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ponadto miałem do dyspozycji wczoraj KTS-a i tam skupiłem się właśnie na przepływomierzu. Wartości jakie otrzymałem to na biegu jałowym zadana była 266mg/, a otrzymana 544mg/
Podczas jazdy 3-bieg i pedał w podłodze wartości wyglądały zadane około 900mg/ a otrzymane były 1200 nie umiałem zrobić logowania bo był to sprzęt pożyczony.
I teraz nie wiem czy mam przepływomierz do wymiany czy jeszcze coś sprawdzać. Dodam tylko jeszcze że jeździłem na zaślepionym EGR efekt był taki że przestał puszczać chmury co prawda były ale nie takie jak są teraz.

No i tak dziś ponownie pojechałem na diagnostykę KTS-em
Wynik taki, że przepływka pokazuje teraz wartości prawidłowe czyli zadaje około 260mg/ i otrzymuje to samo. Co to może być już sam nie wiem.
Postanowiłem wyjąc przepływomierz po wyjęciu patrzę a ona jest cała tłusta i przyczarniała. Nie mając nic do stracenia postanowiłem ją wyczyścić czymś takim w sprayu po ponownym zamontowaniu mierzy wartości prawidłowe i w zasadzie to nic się nie zmieniło ale za to ustało "kopcenie" tzn. potrafi puścić chmurkę ale naprawdę małą.
No i jeszcze jedno w błędach występuje informacja o świecach żarowych podejrzewam że to sterownik. Mechanik i diagnosta stwierdzili że to może być jedna z przyczyną nadmiernego spalania ponieważ te świece podgrzewają jak auto jest jeszcze niedogrzane, czy też tak ktoś uważa?
Pozdrawiam i proszę o radę co robić.


Ostatnio edytowano 19 listopada 2011, 14:19 przez 1jarcio, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 19 listopada 2011, 13:42 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 367
Lokalizacja: ŁomiankY
Moje BMW: Białasek E34
Kod silnika: M50B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=135944
Witam i ja co nieco opiszę. Dziś wkońcu udało mi się wydostać przepływkę. Nie stetyto ta z wadą. Ku mojemu zdziwieniu po jej rozepraniu znaczy wyjęciu sterownika ukazał mi się napis firmy PIRSBURG :szok: . Czyli ktoś mi albo wymienił sam sterownik albo tam są takie pchane pomocy. I po zrobieniu małej dziurki na 3 cim biegu spalanie eko max, a na 4 tym połowa no lekko za.

To fotki Pirsburga moim zdaniem jest to 1 dno razówka nadająca się do d....... i niczego innego, a dziurkę zrobiłem w inym miejscu nie potrzebnie sami zobaczyc. na 2 gim focie nia ma tuneli w ogóle jak u rogera zupełnie inna budowa.
Obrazek
Obrazek

Edit: edytuj posty,MaTiMa


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 21 listopada 2011, 21:31 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 144
Moje BMW: E60 535D+
Kod silnika: 306D5
Witam. Roger-Nysa dzięki Ci wielkie za ten temat :padam: . Zrobiłem opisywaną dziurkę i auto zaczęło jeździć rewelacyjnie! Nie spodziewałem się tak dobrego efektu! Nurtuje mnie natomiast jedna rzecz, a mianowicie czy wielkość dziurki ma jakieś znaczenie? Jeśli będzie za duża auto nie będzie zbyt wiele paliło?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 21 listopada 2011, 21:47 
Offline
Forumowicz

Wiek: 43
Posty: 410
Lokalizacja: W-wa/Węgrów
Moje BMW: ST FR
Kod silnika: ACT
Garaż: Była Beta
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=105035
Jest Leon 3 ST FR
Będzie ...
Wprawdzie samochód zaczął jeździć normalnie (po opukaniu przepływki :zdziwko: ), ale powtórzę pytanie:

Cytuj:
Panowie, jakim kluczem odkręcić wkład przepływomierza?
Wygląda to jak torx, ale żaden torx mi nie pasuje - inny jest rozstaw tych "wypustek"

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 21 listopada 2011, 23:53 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3604
Lokalizacja: Sin City
Moje BMW: E39 525I
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=146009
Hehe, kolego, Torx ma 6 ramionek, a tu jest 5 :) Podjedź do jakiegoś Inter Carsu i dokup taki komplecik :) Koszt 20 - 30 zł :) Chyba, że do Kielc wpadniesz, to Ci odkręcę :D

_________________
Obrazek
OCEŃ MOJE E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 22 listopada 2011, 00:13 
Offline
Forumowicz

Wiek: 43
Posty: 410
Lokalizacja: W-wa/Węgrów
Moje BMW: ST FR
Kod silnika: ACT
Garaż: Była Beta
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=105035
Jest Leon 3 ST FR
Będzie ...
Yhy, czyli coś takiego jest do zdobycia za normalne pieniądze.
Dzięki.

Jako ciekawostkę dodam, że w momencie zwątpięnia, próbowałem nabić torxa na te śruby (oczywiście bez sukcesu), ale po tym zabiegu auto zaczęło jeździć normalnie, więc czyszczenie, ewentualne dziurki czy wymiana odłożone w czasie :hyhy:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 22 listopada 2011, 16:52 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 367
Lokalizacja: ŁomiankY
Moje BMW: Białasek E34
Kod silnika: M50B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=135944
U mnie niestety żadne stukanie robienie dziurki nic nie da bo nie ma gdzie zostaje zakup przeplywki szkoda ze takie drogie sa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 23 listopada 2011, 10:45 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2740
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: F10 550i
condii91, trzeba, pisze wyraźnie w pierwszym poście na pierwszej stronie.... czytaj uwaznie, bo już chyba z 5 osób pytało o to.... jeżeli wymieinasz z numeru 468 na 468 to nietrzeba adaptacji, tak samo jak w przypadku wymiany z 468 na 527 bo to te same przepłwki tylko numer katalogowy inny..

patrick, jak zrobisz za dużą dziurke to uszkodzisz przepłwke.... tak jak napisałem 3 posty wyżej... ale ciężko przeczytać widze... a po zrobieniu dziurki spalanie naturalnie będzie wyższe bo przepłwomierz będzie mierzyć wiecej powietrza i będzie do komputera podawał informacje o większej ilości dawki paliwa


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 23 listopada 2011, 18:21 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 29
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47N
u mnie po wielu testach, i próbach obciążeniowych w INPA wyszło że mam padnięty czujnik temperatury mieszczący się w przepływomierzu. Mierzy temperaturę powietrza zasysanego, i w INPA pokazuje -41 stopni :zalamany: z tego powodu auto mi pali ponad 10l/100km. Zostaje kupno nowej przepływki :rozpacz:

_________________
Oceń moje E46 320d+ Touring @ by OMS


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 26 listopada 2011, 19:28 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e46 330d
Kod silnika: M57
Witam ...
Mam maly problem ze swoja Bunia 330d polifcie, stracila pare dni temu calkowicie moc :wsciekly: . Na kazdym biegu niema kopa wkreca sie na obroty ale pomalu tak jak bym jezdzil 70 konnym autkiem. Ekonomizer na zimnm silniku na czworeczce ledwo dochodzi do 18, natomiast na cieplym silniku na czworce do niecalych 16 a piatka 12 w dodatku zaczela wiecej palic.
Odpala bez zarzutow silnik chodzi rowno tylko mocy brak ( kopci na czarno tylko jak mu sie zwiekszy obroty do 3000 ) .
Wymienilem 2 miesiace temu fitr powietrza, oleju, olej, filtr paliwa, filtr pylkowy, od wymiany zrobilem jakies 10500 tys, niewiem co robic poniewaz codzien dojezdzam do roboty 40 km w jedna strone a jestem w Dani a tutaj ceny z kosmosu.
Zamowilem juz kabelek ale bedzie dopiero pod koniec tygodnia i niewiem czy moge z tym tak jezdzic, prosze o jakies wskazowki :mur:

Dzisiaj odpielem przeplywomiez i zadnej zmiany nie zauwarzylem . Zassalem wezyk i przytkalem jezyk i powietrze nie uciekalo bylo pocisnienie (ten wezyk co odchodzi ze zbiorniczka pocisnieniowego do takich 4 kruccow jeden z tych czterech jest zaslepiony )
Chyba zostaje tylko czekac az kabelek przyjdzie - jakby ktos ma jakies pojecie na ten temat prosze pisac


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Przepływomierz Bosch czyszczenie adaptacja
PostNapisane: 12 grudnia 2011, 10:57 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 367
Lokalizacja: ŁomiankY
Moje BMW: Białasek E34
Kod silnika: M50B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=135944
witam interesuje mnie zakup innego niż bosch przepływomierza czy zdają one egzamin czy zostaje tylko bosch. Oprócz niego są jeszcze 3 firmy robiące przepływki, min febi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 17  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 37 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL