BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 02:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [e39] touring naprawa tylniej belki - tuleje
PostNapisane: 5 stycznia 2013, 17:10 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Nie zgodzę się, alej w tulei ma za zadanie tłumić wszelkie siły, działa jak olej w amortyzatorze. Guma najprawdopodobniej będzie miała jednakową twardość, ale przez brak odpowiedniej ilości oleju tłumienie będzie mniejsze i stąd szybsze zużycie.
http://www.wibroszczel.pl/wibroizolatory_CFW_opis.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] touring naprawa tylniej belki - tuleje
PostNapisane: 5 stycznia 2013, 17:30 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1864
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Garaż: E39 523iT, E46 318i, E36 328iA Individual, E61 530xD
a ja z kolei mam takie pytanie. Zajrzalem do tulei w moim touringu i niewyglada to kolorowo co tlumaczylo by wystepujace u mnie objawy jak w pierwszym poscie. mysle ze na wiosne bede musial przeprowadzic operacje wymiany. znalazlem na pewnej stronie poliuretanowe te tuleje:
http://poliuretany.olkusz.pl/pl/bmw-e39 ... -1szt.html

mial ktos z tym do czyniania? z jednej strony chcialbym zapakowac raz i juz tam niezagladac nigdy dlatego te poliuretany mnie zastanowyly. jednak nie chcialbym stracic tez na komforcie, wiadomo jest to kombi a nie wyscigowka do latania bokami.

_________________
E39 523i Touring M52TUB25, E46 318i M43TUB19, E36 328iA Touring Individual M52B28


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] touring naprawa tylniej belki - tuleje
PostNapisane: 7 stycznia 2013, 19:44 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Słyszałem, że poliuretan jest twardszy więc może ucierpieć komfort na tym, ale osobiście nie próbowałem i nie znam nikogo kto mógłby się na ten temat wypowiedzieć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] touring naprawa tylniej belki - tuleje
PostNapisane: 21 kwietnia 2013, 21:38 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 424
Lokalizacja: Gliwice\Wilcza
Moje BMW: E36 320iA, E39 520iA
Kod silnika: M50B20, M52B20
Cześć wszystkim.
Miałem ten sam problem do niedawna bo właśnie kilka dni temu kupiłem ściągacz i wymieniłem tuleje na Febi.
Ze ściągaczem zabawa trwała około 3 godzin. Nie trzeba demontować praktycznie nic z auta. Przydatny jest kanał ale nie konieczny. Podobnie z drugim podnośnikiem dobrze mieć ale można posiłkować się jakimś kozłem czy drewnianą belką. Koniecznie trzeba mieć klucz nasadowy 21 do szpilek trzymających tuleje i trzy klucze płaskie dwa 24 i jeden 30.
Pomysł własnoręcznej wymiany urodził mi się gdy od mechanika usłyszałem 400 zł za wymiane bo trzeba całe tylne zawieszenie wyjąć. Wlazłem pod auto i okazało się, że te tuleje są zupełnie na wierzchu i wystarczy miec po prostu odpowiedni ściągacz.
Przy założeniu, że taki ściągacz nie zużyje się po jednej wymianie i można by go odsprzedać po robocie, nie ma sensu dawać auta mechanikowi, który nie wiadomo co będzie wyprawiał z aluminiową belką żeby wyjąć a później wbić w nią te nie małe gumy. Na youtube pełno ciekawych filmików z palnikami w roli głównej a o dużych młotkach i deskach nie wspomnę.
Tak sie składa, że swój ściągacz właśnie wystawiłem na Allegro więc jakby ktoś był chętny to zapraszam.
Oczywiście mogę odpowiedzieć na kilka pytań w temacie wymiany.
http://allegro.pl/sciagacz-tulei-tylnej-belki-bmw-e39-kombi-i3193078346.html
Pozdrawiam.

_________________
pozdrawiam
StraHu



BMW uchyla nam skrawek nieba za życia :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] touring naprawa tylniej belki - tuleje
PostNapisane: 30 października 2013, 15:18 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 4264
Lokalizacja: Poznań
i co, stosował ktoś już tuleje z poliuretanu? czeka mnie właśnie ich wymiana i chyba zaryzykuję poliuretan z Olkusza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] touring naprawa tylniej belki - tuleje
PostNapisane: 30 października 2013, 16:27 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Ja mam zalozone. Obecnie jest w porzadku , ale poczatkowo slizgaly sie w gniezdzie. Teraz sa wklejone i problem znikl jak na razie. Przejechalem okolo 1000 km na nich


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] touring naprawa tylniej belki - tuleje
PostNapisane: 30 października 2013, 18:15 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 4264
Lokalizacja: Poznań
tzn same się ułożyły czy musiałeś je jakoś usztywniać?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] touring naprawa tylniej belki - tuleje
PostNapisane: 30 października 2013, 19:51 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Tak jak napisałem, wkleiłem je. Musiałem je wyciągnąć i na silikonie szklarskim je osadziłem. Sposób wzięty z kilku stron internetowych i firma deuter też to potwierdziła. Tuleje są po prostu za małe. Nawet przy montażu wydawało mi się że za lekko wchodzą, ale mimo to je zamontowałem. Sugerowałem firmie deuter aby kontrolowali średnicę tulei.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] touring naprawa tylniej belki - tuleje
PostNapisane: 30 października 2013, 22:41 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 4264
Lokalizacja: Poznań
a jak odczucie komfortu? mocno ucierpiał?
gadałem z kolegą który pracuje w ASO BMW, poczytałem trochę googla i chyba jednak dam sobie spokuj i założę Lemfordery :kwasny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] touring naprawa tylniej belki - tuleje
PostNapisane: 31 października 2013, 08:08 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Są lekko twardsze. Co do lemfordera pojeździłem na nim ponad rok czasu, tj. ok 30 tys km. Osobiście jak bym miał wybierać to wziąłbym ori. Różnica w cenie jaką mi zaoferował silesia parts to niecałe 100 zł za sztukę i myślę, że jak fabryczne wytrzymały 200 tys km to wole te 100 za szt zapłacić. Ale to moje osobiste przemyślenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL