BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 00:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [EXX] Farbowanie dywanu na czarno
PostNapisane: 2 października 2011, 18:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: 318is
Kod silnika: M42B20
Garaż: www.e30only.cba.pl
Pewnie nie jeden z Was myślał jak zafarbować dywanik na czarno. Przy renowacji mojego E30 przez długi czas próbowałem różnych środków, a dał rade tylko jeden.

Tak wyglądał dywan wyciągnięty z mojej zmarnowanej E30 (był naprawdę w tragicznym stanie, chyba nikt go nie odkurzał przez te ponad 20lat):

Obrazek

Oczywiście przed farbowaniem musiałem dywan wyrzucić z samochodu, starannie do wytrzepać, odkurzyć, wyprać i wypłukać.

Obrazek

No i kiedy dobrze wysechł zabrałem się do roboty. Na znanym serwisie aukcyjnym udało mi się dostać coś takiego i to było moje wybawienie:

Obrazek

zapłaciłem za to 35zł za sztukę, potrzebowałem 2

Z samego farbowania nie mam zdjęć ponieważ miałem całe ręce brudne i nie tykałem aparatu. :) Ale opisze w skrócie: użyłem spryskiwacza, do którego przelałem farbę i szczotki ryżowej do rozcierania.

Farba pokryła dywan bardzo dobrze, już za pierwszym razem. Po 24godzinach dywanik był już suchutki, wyszczotkowałem do suchą szczotką. Był mięciutki, farba wcale go nie usztywniła. Wygląda teraz jak nówka :)

Tak wygląda po zafarbowaniu:

Obrazek

Korzystając z tego że zostało mi jeszcze trochę farby, postanowiłem zafarbować tylną półkę za kanapą. Nie chciałem zostawić jej szarej, gdyż mój projekt był taki, aby wszystko było czarne :)

Była wyblaknięta od słońca i w ogóle w dziwnym kolorze.
Tak wyglądała przed:

Obrazek

A tak po farbowaniu:

Obrazek

Moje wrażenie naprawdę dobre, dlatego piszę jak zrobić, aby inni nie próbowali metoda prób i błędów, przez co można zniszczyć dywan. Może komuś przyda się moja opinia. Pozdrawiam i życzę sukcesywnej pracy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Farbowanie dywanu na czarno
PostNapisane: 2 października 2011, 21:16 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 543
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: e36 320i
Kod silnika: M52B20
dobry bajer :)

_________________
zobacz moje e36
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=69377


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Farbowanie dywanu na czarno
PostNapisane: 2 października 2011, 21:28 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1043
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: g30
Kod silnika: b58
Garaż: było e46 M47N, było G31 b47 , jest G30 B58
widzę po filmiku ze strony że kolega związany bezpośrednio ze sprzedawcą. Darmowa reklama na forum ? :)

_________________
Oceń moje bmw


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Farbowanie dywanu na czarno
PostNapisane: 2 października 2011, 21:29 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 991
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E46
Kod silnika: M57N++
Garaż: E36 TURBO
E46 330D ++ FL
E91 320D
Myślisz że ta farba nadała by się do zafarbowania podsufitki? Jest ona dużo miększa i szorowanie raczej nie wchodzi w grę.

_________________
WROCŁAW ..................... MOJA GALERIA


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Farbowanie dywanu na czarno
PostNapisane: 2 października 2011, 21:48 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2098
Lokalizacja: Warszawa Włochy/Wola
Moje BMW: BMW
Kod silnika: 007
Garaż: Taki tam stary rupieć.
właśnie o tym samym pomyślałem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Farbowanie dywanu na czarno
PostNapisane: 2 października 2011, 22:31 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 9997
Lokalizacja: Kaszëbë
Moje BMW: X5
ja chcialem malowac bagaznik, szukalem i jedyne co znalazlem to spray na ebay.us

a widze, ze jest cos dostepnego i pewnie lepszej jakosci niz farba w puszce

choc jak narazie Twoja obecnosc na forum zalatuje mi nastawieniem na zysk :looka:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Farbowanie dywanu na czarno
PostNapisane: 2 października 2011, 22:57 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 115
Moje BMW: e30
Kod silnika: M40B16
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=104305
Witam sam też zastanawiałem się czy można pomalować tym podsufitkę, można by spróbować pomalować to z pistoletu albo dać do sklepu lakierniczego żeby nabili to w spray i można by spróbować pomalować.. pytanie tylko czy ta farba naprawdę nie usztywnia bo szkoda by było popsuć sobie podsufitkę? Jak skończę z mechaniką pewnie będę próbował chyba że ktoś będzie szybszy ode mnie Pozdrawiam

_________________
mycie ręczne, sprzątanie wnętrza. Pranie tapicerek. info i zdjęcia do wglądu Priv.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Farbowanie dywanu na czarno
PostNapisane: 2 października 2011, 23:47 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2098
Lokalizacja: Warszawa Włochy/Wola
Moje BMW: BMW
Kod silnika: 007
Garaż: Taki tam stary rupieć.
pan_prezes_skora napisał(a):
ja chcialem malowac bagaznik, szukalem i jedyne co znalazlem to spray na ebay.us

a widze, ze jest cos dostepnego i pewnie lepszej jakosci niz farba w puszce

choc jak narazie Twoja obecnosc na forum zalatuje mi nastawieniem na zysk :looka:


faktycznie, dywanik ze strony BLACK DYE wyglada tak samo jak ten ze zdjecia (tylko ten ma wyszarpany kawalek z przodu:) - dla niepoznaki)
Co nie zmienia faktu, ze produkt moze byc faktycznie dobry :), jesli nie jest to zwykla farba przelana do puszki i "oflagowana".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Farbowanie dywanu na czarno
PostNapisane: 3 października 2011, 23:20 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 9997
Lokalizacja: Kaszëbë
Moje BMW: X5
prosze o sklad tej farby

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Farbowanie dywanu na czarno
PostNapisane: 4 października 2011, 16:05 
Offline
Forumowicz

Wiek: 30
Posty: 355
Moje BMW: e60
dywany sie różnią !!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Farbowanie dywanu na czarno
PostNapisane: 4 października 2011, 16:27 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 9997
Lokalizacja: Kaszëbë
Moje BMW: X5
GrzesiekBR napisał(a):
dywany sie różnią !!!


nie o to chodzi, ze sie roznia, bo sa srodki do farbowania tego typu rzeczy, a, ze widze, ze opinia kolegi nie jest bezstronna, tak jak przypadkowego uzytkownika, dlatego poprosilem o sklad tej farby, zeby sprawdzic, ze nie jest to sciema.

kolega napisal 6 postow- promujac talerzyki do e30 na allegro i teraz promujac farbe.

w garazu- promuje inne forum.

taki promator

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Farbowanie dywanu na czarno
PostNapisane: 4 października 2011, 16:57 
Offline
Forumowicz

Posty: 100
Moje BMW: 3
Kod silnika: 3
spokojnie. chłopak ma coś do zaoferowania, chciałby przyciąć sobie parę groszy- normalna rzecz- kto nie lubi zarabiać:)
a nie mówimy tu o jakichś milionach zarobionych na garbie niewolników ;)
jeśli farba jest ok to ja nie widzę problemu.
sam też myślałem o tym żeby machnąć bagażnik :hyhy:

z podsufitką nawet jeśli by wyszło to pozostają jeszcze plastikowe słupki i napinacze psów, słoneczka, tego farba nie "weźmie".
pozostaje w tedy tylko szprej olejny :wstyd: a to już dziadem zalatuje:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Farbowanie dywanu na czarno
PostNapisane: 5 października 2011, 06:24 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
ironman napisał(a):
Darmowa reklama na forum ? :)


Darmowy seks nie istnieje. Reklamy różne dziwne niby w treści są też wycinane.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Farbowanie dywanu na czarno
PostNapisane: 14 października 2011, 12:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: 318is
Kod silnika: M42B20
Garaż: www.e30only.cba.pl
pan_prezes_skora napisał(a):
prosze o sklad tej farby


Składu nie podajemy, to jest tak jakby piekarz podał swoją recepturę na najlepszy swój bochenek lub ciasteczka. Jak ktoś robi dobre lody, to czy na wafelku podaje recepturę swojego najlepszego smaku? Chyba nie - oczywiście, że nie.

Nikt tego na świecie nie robi, ponieważ każdy do swojej receptury jakoś doszedł. Poświęcił swój czas i pieniądze, swoje frustracje na nieudanych eksperymentach, ale doszedł na koniec zawsze do tego co zamierzał stworzyć. Żyjemy w wolnym świecie jak i w wolnym kraju, każdy z nas może sobie wziąć swoją brykę lub cokolwiek i po prostu zacząć eksperymentować, jeżeli zna się ktoś trochę na chemii to może sobie po próbować różne mikstury i może też coś komuś się uda namieszać.

My już żeśmy przez ten etap przeszli i znaleźliśmy produkt, który swoją robotę potrafi wykonać.Czy ktoś na produkcie zarabia? Tak oczywiście, jest to normalna rzecz. Każdy normalny człowiek, który coś stworzy i stożył i uważa, że jego produkt jest bardzo dobry oraz jest w stanie pomóc innym ludziom i rynkowi oczekuje za dostarczenie produktu jakieś wynagrodzenie.

Nikogo nie zmuszamy do kupna, każdy ma swój rozum i swoją kieszeń na co wydaje pieniądze. Aczkolwiek jesteśmy tu po to, ponieważ mamy bardzo dobry produkt i chcemy go udostępnić i pomóc tym, którzy szukają nowych rozwiązań w produktach, które potrafią nam ulepszyć, pomóc w naszym życiu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Farbowanie dywanu na czarno
PostNapisane: 14 października 2011, 16:33 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 991
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E46
Kod silnika: M57N++
Garaż: E36 TURBO
E46 330D ++ FL
E91 320D
meglie, skoro sprzedajesz tą farbę to chyba możesz odpowiedzieć czy nadaje się do podsufitki.

_________________
WROCŁAW ..................... MOJA GALERIA


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Farbowanie dywanu na czarno
PostNapisane: 14 października 2011, 20:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: 318is
Kod silnika: M42B20
Garaż: www.e30only.cba.pl
piotrek200411 napisał(a):
meglie, skoro sprzedajesz tą farbę to chyba możesz odpowiedzieć czy nadaje się do podsufitki


OK. Jeżeli chodzi o podsufitkę, to teraz jest takie pytanie. W jakim to aucie i z czego jest wykonana. Jeżeli to jest materiał, to może być taki problem, bo z tego co wiem, to nawet przy praniu, myciu podsufitki z materiału mogą powstać problemy takie jak odklejenie materiału i porobienie się "wiszącego luźnego materiału" Tak zawsze słyszałem, od wszystkich osób, które próbowały podsufitki prać, ale z drugiej strony każdy producent aut w inny sposób może mieć ją wykonaną. Różne kleje, różne sposoby za tym materiałem. A więc jedne mogą się odkleić, drugie mogą bez problemu poddać takiemu zabiegowi. Technologia poszła do przodu i teraz może lepiej są wyprodukowane, aczkolwiek nie jest to powiedziane, bo też wiemy, że stare samochody potrafiły być zbudowane jak czołgi, a w nowych lubi się czasami szybko wszystko zużywać, wycierać i odklejać.

Jeżeli chodzi np. o E30 to ona ma podsufitkę z jakiejś ceraty, nie jest to materiał. Naszą farbą takiego zabiegu nie próbowaliśmy, ponieważ ona została typowo wymyślona i sformułowana do dywanów i z tym nie ma ona żadnych problemów. Ale mamy jeszcze inną farbę, którą używaliśmy do tunelu, popielniczek, kompletnej deski rozdzielczej i do przednich słupków od szyby które idą od deski do podsufitki. Są one też obite jakąś podobnym materiałem jak podsufitka i z tymi dwoma rzeczami - czyli deską i słupkami nie ma żadnego problemu. Po odpowiednim odtłuszczeniu i przygotowaniu tych powierzchni naniesiona farba wpija (wtapia) się w te elementy i nie ma żadnego problemu, ani obaw, żeby coś odchodziło.

Jeżeli ktoś ma E30 i chce sobie taką podsufitkę z tej ceraty przemalować czy odświeżyć to jestem w stanie zrobić test takiej podsufitce. Aczkolwiek musiało by to chcieć trochę więcej osób niż jedna. Jeżeli testy by wyszły z taką samą satysfakcją jak deska rozdzielcza, to nie mam problemu dostarczyć produktu dla osób które są zainteresowane.

Aha, ta farba do deski i tunelu daje wykończenie prawie mat, wygląd jak w oryginalnym BMW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Farbowanie dywanu na czarno
PostNapisane: 14 października 2011, 23:00 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2098
Lokalizacja: Warszawa Włochy/Wola
Moje BMW: BMW
Kod silnika: 007
Garaż: Taki tam stary rupieć.
wedlug prawa jesli cos sprzedajesz to musisz podac sklad na opakowaniu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Farbowanie dywanu na czarno
PostNapisane: 15 października 2011, 10:23 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1864
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Garaż: E39 523iT, E46 318i, E36 328iA Individual, E61 530xD
meglie, a nie wpadliscie na pomysl zrobienia najpierw probek? tego black dye jest na rynku troche chociaz by autobrite czy autoglym. Czyli nic innnego jak czarny pigment, teraz tylko kwestia jakosci,efektu i wytrzymalowsci czy chociazby pozniejszego farbowania ;p nikt z nas nie chcialby miec pozniej czarnych nogawek spodni ;p

pomyslcie nad zrobieniem jakis nieduzych probek za mniejsza kwote wtedy moze bym sprobowal.

_________________
E39 523i Touring M52TUB25, E46 318i M43TUB19, E36 328iA Touring Individual M52B28


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Farbowanie dywanu na czarno
PostNapisane: 16 października 2011, 12:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: 318is
Kod silnika: M42B20
Garaż: www.e30only.cba.pl
Zywiec napisał(a):
meglie, a nie wpadliscie na pomysl zrobienia najpierw probek? tego black dye jest na rynku troche chociaz by autobrite czy autoglym. Czyli nic innnego jak czarny pigment, teraz tylko kwestia jakosci,efektu i wytrzymalowsci czy chociazby pozniejszego farbowania ;p nikt z nas nie chcialby miec pozniej czarnych nogawek spodni ;p

pomyslcie nad zrobieniem jakis nieduzych probek za mniejsza kwote wtedy moze bym sprobowal.



Jeżeli chodzi o próbki, to nie będziemy wysyłać próbek ponieważ produkt jest już przetestowany i w 100% pewny. Produkt jest już na rynku i wszyscy nasi klienci, którzy go użyli, są w 100% zadowoleni. Robiąc dla kogoś próbki to tak, jakbyśmy mieli się cofnąć do pierwszego etapu, a my przez niego już dawno żeśmy przeszli i na nim nie jesteśmy.

Ja osobiście mam także dywan u siebie w aucie z tym produktem już w użytku grubo ponad rok i uwierzcie mi, zero jakichkolwiek brudnych nogawek czy coś w tym stylu. Produkt po nałożeniu jak już złapie tak już zostaje.

A jeżeli chodzi o
Cytuj:
Czyli nic innnego jak czarny pigment
to uwierzcie mi, że żaden z tych preparatów tak nie wygląda. Nie jest to sam pigment, bo samym pigmentem, to po jednej wyprawie w aucie spodni byśmy nie doprali. A jeżeli ktoś nie wierzy, zawsze może sobie zwykły pigment kupić i spróbować. Po takim zabiegu to nawet palcem dywanu nie moglibyście dotknąć, bez upaprania palucha.


Ostatnio edytowano 16 października 2011, 13:56 przez meglie, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Farbowanie dywanu na czarno
PostNapisane: 16 października 2011, 13:17 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1864
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Garaż: E39 523iT, E46 318i, E36 328iA Individual, E61 530xD
nie chodzi o cofanie sie, kupujac takie kosmetyki mozna dokupic probki, takie marki jak poorboys, collinite, autoglym czy finishcare posiadaja w swojej ofercie caly czas probki. Oczywiscie nie mowie o darmowych, tylko cena jest dostosowana do ilosci. Dla przykladu Black Hole od PB 120 ml probka kosztuje 15 zl a 964 ml 77zl. Zamawiam probke za 15zl sprawdzam czy warto potem kupuje duza butle. Z kosmetykami do samochodu tak powinno sie robic.

Jezeli chodzi o mnie to doslownie pare ml zeby kawalek dywanu pofarbowac i sprawdzic czy warto :) z jednej puszki mozecie zrobic pare probek po 50 ml i posprzedawac na sprawdzenie :) 50ml calej wykladziny nikt nie pofarbuje;p

Nie chodzi o to ze nie wierze ze ten produkt dziala, jednak zwykle zawsze biore najpierw probke kosmetykow ewentualnie potem sie zaopatruje.

_________________
E39 523i Touring M52TUB25, E46 318i M43TUB19, E36 328iA Touring Individual M52B28


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL