BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 2 maja 2024, 11:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Otwieramy zablokowane tylne drzwi (uszkodzony zamek)
PostNapisane: 8 maja 2010, 21:41 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 74
Lokalizacja: Piła
Moje BMW: 520iA
Kod silnika: M54
1) Od środka zdejmujemy uszczelkę z nad drzwi aż do progu z jednej i z drugiej strony
2) Wyciągamy siedzisko kanapy
3) Odkręcamy śrubkę znajdującą się za zaślepką w klamce
4) Otwieramy szybę i od zewnątrz delikatnie małym płaskim śrubokrętem odchylamy tapicerkę za tą chromowaną wewnętrzną listewką na drzwiach, tak aby zatrzask odskoczył. Później miażdżąc sobie palce wypinamy kolejne spinki (lub też śrubokrętem, ale wolałem nie ryzykować uszkodzenia tapicerki)
5) Gdy odeszła nam od góry próbujemy w ten sposób również skrajne górne spinki po bokach odpiąć (dłuższy płaski i tu już może być grubszy śrubokręt)
6) Energicznie ciągniemy za uchwyt od otwierania drzwi od środka (siedząc w środku oczywiście) i powinien wyskoczyć "główny" środkowy zatrzask na drzwiach oraz cała reszta (to już zależy od naszej krzepy i "chwytu" - jak się dobrze złapie i pociągnie to wyjdą wszystkie).
7) Zamykamy szybę
8) Zadowoleni wyjmujemy odpiętą tapicerkę z auta
9) Zdejmujemy oryginalną piankę z drzwi
10) Przyglądamy się jak wygląda zamek "od boku" i widzimy na nim takie czerwone kółko, trzeba na nim śrubokrętem przesunąć taki "cyngielek", cyknie i możemy otworzyć drzwi :D Warto zobaczyć jak to wygląda na innym zamku - będzie łatwiej :)
11) Wymieniamy cały zamek lub sam siłownik (co kto woli :P) i cieszymy się działającymi drzwiami :D

Kolega dudi_e39 podesłał mi kiedyś obrazek gdzie mniej-więcej szukać tego czerwonego kółka (żółta strzałka, czerwone kółko to siłownik), ale łatwiej zobaczyć to samemu trzymając inny zamek w ręku (podejrzewam, że dokonując wymiany mamy drugi, właśnie, aby go wsadzić w miejsce zepsutego, więc można zerknąć).

Obrazek

Mam nadzieję, że coś to pomoże zainteresowanym tematem :)

Pozdrawiam serdecznie!
Hubert

_________________
I can't get your smile out my mind... :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL