BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 10:48

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [e39] Wymiana/czyszczenie parownika klimatyzacji.
PostNapisane: 12 maja 2011, 21:38 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 373
Lokalizacja: Zielona Góra
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52 + LPG
Ja też się zabrałem za czyszczenie klimy, kupiłem środek Wurtha i wywierciłem dziurę otwornica 25mm w obudowie, ale problem polegał na tym ze to jest w aerozolu a nie piance wiec żeby wszędzie doszedł to dziurę musiałem powiększyć, aby móc ręką nakierować strumień bezpośrednio na cały parownik, a nie pryskać na ślepo! Brzeszczotem wyciąłem prostokąt ok 25x80mm i zaaplikowałem na dwa razy środek.
Problem polega na tym ze parownik jest lekko pochylony na tą stronę i wszystko zcieka, co z tego ze go popryskamy jak i tak nie przedostanie się na druga stronę.
Na drugi ogień poszedł preparat w piance K2 (musi być pianka bo trzeba zaaplikować za a nie przed turbiną), zdemontowałem doloty które ida od filtrów pyłkowych do kabiny, jak włożymy do otworu wentylacyjnego rękę to można wyczuć turbinkę która zasysa powietrze, po chwili wężyk do rozpylania piany był już kilkanaście cm za turbinką, a stamtąd już bliziutko do chodniczki.
Napryskałem tam sporo tego raz z prawej, raz z lewej strony bo każdy z filtrów ma swój indywidualny dolot do parownika, niby się z chodzą ale później każdy ma swój kanał.
Odpaliłem nawiew na max to piana przeszła na drugą stronę, o to mi własnie chodziło! Operacje powtórzyłem kilkukrotnie.

Nie wiem czy to pomogło bo jak na razie wącham preparaty, muszę odczekać kilka dni, ale mam czyste sumienie ze zrobiłem wszystko co mogłem żeby uniknąć rozbiórki auta.
Dziurę zaślepiłem przezroczystym plastikiem na bezbarwny silikon tak ze teraz bez wiercenia będę widział w jakim jest stanie parownik.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Wymiana/czyszczenie parownika klimatyzacji.
PostNapisane: 13 maja 2011, 06:52 
Offline
Forumowicz

Posty: 277
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: e39 523i
dril3 napisał(a):
Problem polega na tym ze parownik jest lekko pochylony na tą stronę i wszystko zcieka

Zgadza się, ja znalazłem w garażu pistolet do konserwacji, dokładnie go umyłem i tym będę atakował pod ciśnieniem. Takie pochylenie wtedy nie ma znaczenia. Otwór też mam wycięty większy, żeby mieć lepszy dostęp do parownika.
dril3 napisał(a):
wężyk do rozpylania piany był już kilkanaście cm za turbinką, a stamtąd już bliziutko do chodniczki

Też tak próbowałem, to jest jakieś rozwiązanie, ale stamtąd jest dostęp może do góra 70% parownika, reszta jest przysłonięta. Poza tym, uważam, że aerozol będzie lepszy od pianki. Pianka nie wejdzie między lamele parownika.
W sumie wszystko już mam gotowe, potrzebuję tylko profesjonalnego środka do czyszczenia parowników. Można kupić ale zazwyczaj w pojemnikach 5L a tyle mi nie potrzeba.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Wymiana/czyszczenie parownika klimatyzacji.
PostNapisane: 13 maja 2011, 16:07 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 373
Lokalizacja: Zielona Góra
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52 + LPG
pszemek napisał(a):
Też tak próbowałem, to jest jakieś rozwiązanie, ale stamtąd jest dostęp może do góra 70% parownika

Czym on jest przesłonięty? Jak napryskałem tam dużo to na całym parowniku z drugiej strony wylazła pianka.
Ale preparatu nie żałowałem!
Już dziś dostrzegam rezultaty, ale zarazie daje w aucie środkami.
pszemek napisał(a):
Poza tym, uważam, że aerozol będzie lepszy od pianki. Pianka nie wejdzie między lamele parownika.

Ja uważam inaczej ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Wymiana/czyszczenie parownika klimatyzacji.
PostNapisane: 14 maja 2011, 15:01 
Offline
Forumowicz

Posty: 277
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: e39 523i
dril3 napisał(a):
Czym on jest przesłonięty?

Obudową ;) Tak jest to zaprojektowane, że obudowa turbiny ma tak naprawdę niewielkie wyloty w stosunku do powierzchni parownika.
Czytałem sporo tematów na forum klimatyzacji i polecają to: http://www.wigmors.pl/doce/Coil-Disinfe ... oduktu.pdf więc kupuję to i w przyszły weekend będę robił próbę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Wymiana/czyszczenie parownika klimatyzacji.
PostNapisane: 18 maja 2011, 17:38 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 373
Lokalizacja: Zielona Góra
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52 + LPG
pszemek napisał(a):
Ale... W tym roku problem ze smrodem powrócił.

Cos mi sie wydaje kolego ze skopałeś sprawę jak miałeś parownik w rekach to trzeba było go dokładnie umyć i na koniec odkazić.
Jakoś nie chce mi wierzyć ze po takim zabiegu gdzie wszystko wyglądało by jak nowe smród po roku wrócił.
Coś tu nie gra!

Szczerze moge dziś powiedzieć ze smrodu sie pozbyłem :hurra:
Zabieg pomógł nie śmierdzi nawet jak się wył. klimę
Za miecha czynność powtórzę tylko od strony silnika, tak dla pewności żeby dobić to co przerzyło :cwaniak:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Wymiana/czyszczenie parownika klimatyzacji.
PostNapisane: 19 maja 2011, 05:25 
Offline
Forumowicz

Posty: 277
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: e39 523i
dril3 napisał(a):
Cos mi sie wydaje kolego ze skopałeś sprawę jak miałeś parownik w rekach to trzeba było go dokładnie umyć i na koniec odkazić.

Być może zastosowałem zły środek.
dril3 napisał(a):
Szczerze moge dziś powiedzieć ze smrodu sie pozbyłem

Daj znać za 3 miesiące. Wtedy można stwierdzić że jest OK. Bo u mnie na początku też nic nie śmierdziało, a teraz po roku problem powrócił.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Wymiana/czyszczenie parownika klimatyzacji.
PostNapisane: 19 maja 2011, 12:21 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 739
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E-36
Kod silnika: M54B30
Jak montowałem klimę w E36, to rozmontowałem puszkę nagrzewnicy i wymyłem zarówno nagrzewnicę i parownik, który potraktowałem też Wurthem (mało go raczej użyłem), leżała piana na nim póki nie przeszła grawitacyjnie na drugą stronę. Smród zaczął się robić po 3 miesiącach. Ciężka sprawa z tym paskudztwem. Spróbuję nałożyć dużo piany od strony filtra kabinowego (w E36 wtedy jest dobrze dostępny cały parownik), włączę nawiew i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL