BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 09:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E32] Poprawa świateł mijania
PostNapisane: 8 czerwca 2010, 12:00 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7011
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
Witam

Jak pewnie większość z Nas wie E-32 po kilkunastu a nawet i dwudziestu latach świecą już dosyć nieciekawie większość obwinia o to wypalone lampy i olewa temat lub montuje chińskie badziewne ksenony i razi kogo i gdzie popadnie.

Ja podszedłem do tego po mojemu i z efektu jestem zadowolony

Z kosztów bo są nieduże wystarczy zakupić żarówki Bosh Xenon Silver do świateł mijania czyli H1 koszt w moim serwisie boscha około 50-60zł za komplet ( tylko nie kupujcie jakiś badziewnych podrób z niebieski szkiełkiem za 10zł a w tesco !!! ).

Reszta potrzebnych rzeczy to wkrętak krzyżakowy, czysta szmatka ( tylko taka co nie zostawia kupy śmieci i nitek ) lub ręczniki papierowe kuchenne i clean do szyb.

Sprawa jest prosta rezerwujemy godzinkę czasu i bierzemy się do dzieła.

Otwieramy maskę i podchodzimy do prawej lampi zdejmujemy z niej osłonę na dwa plastikowe wkręty ukazuje nam się lampa po odpięciu wtyczki od żarówki mijania dobrze widać na obudowie lampi w połowie jej korpusu 3 wkręty ( lampa jest 2 częściowa w sensie obudowy ) 2 są u góry łatwo widoczne jeden zawsze trochę niżej ale dojście jest. Odkręcamy je i możemy teraz wyciągnąć część lampy z odbłyśnikiem soczewka i starą żarówką. Soczewka jest przykręcona na 3 lub 4 wkręty odkręcamy ją i teraz zabieramy się za czyszczenie najpierw na ścierkę lub ręcznik trochę cleana i wkładamy rękę do środka lampy, która została w aucie i czyścimy szkło reflektora od wewnątrz. Potem czyścimy cleanem to co mamy na wierzchu czyli soczewkę z obydwu stron i odbłyśnik po wyjęciu starej żarówki i nagle się okazuje, że nie jest on wcale strasznie wypalony tylko zakurzony na potęgę ( ścierka jest zazwyczaj czarna ). Po wyczyszczeniu skręcamy soczewkę z odbłyśnikiem i wkładamy całość do auta i przykręcamy do przedniej części korpusu tymi 3 wkrętami. Na koniec wkładamy zamiast starej nową żarówkę bosh silver xenon i podłączamy jej wtyczkę oraz zakładamy osłonę na lampy z plastiku.

Teraz przechodzimy do lewej lampy i powtarzamy wszystko od nowa i cieszymy się o połowę lepszym oświetleniem drogi za śmieszne 50zł i trochę swojej pracy.

Jeżeli ma ktoś wersję z R6 wszystko idzie ładnie i zgrabnie i jest super proste, natomiast jak ktoś ma V8 to mały ból bo ma serwo przy lewej lampie i nie wyciągniemy do czyszczenia lampy tylko trzeba po odkręceniu odbłyśnika z soczewką odkręcić soczewkę jeszcze w aucie i dopiero wtedy się wyciąga czyści potem wkładamy luzem soczewkę przed serwo i potem odbłyśnik i skręcamy w aucie i gitara.

Pod żadnym pozorem nie radze próbować odkręcić lewej lampy od przodu bo śruby do regulacji po tylu latach się nie wykręca do środka i problem murowany!!!

Radzę sobie przed całą zabawa dojechać do jakiejś bramy czy płotu murowanego i zobaczyć jak światła świeca przed i po czyszczeniu efekt jest spory zwłaszcza podczas jazdy w nocy i w deszczu się to przydaje.

Warto tez na koniec ładnie wyregulować lampy śrubami do tego przeznaczonymi

Tutaj potrzeba tez chwilkę ściągamy przednie osłony ze świateł lewego i prawego ( mocowane na plastikowe wkręty nad lampami i po 1 przy nerkach w kratce są pochowane poziomej co idzie od lamp do grilla. Po ściągnięciu śruby są na wierzchu i możemy działać.

Mam nadzieję, że moje wypociny się komuś przydadzą czekam na komentarze jak Wam to pomogło i wyszło :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E32] Poprawa świateł mijania
PostNapisane: 23 czerwca 2010, 11:42 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Dzięki wielkie, mam podobny problem w E30 i zakładam, że będzie to b. podobnie u mnie przebiegało, mam zamiar w wakacje się pobawić, jak da radę to napiszę co i jak. :)

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E32] Poprawa świateł mijania
PostNapisane: 23 czerwca 2010, 13:31 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
jiGsaw napisał(a):
Dzięki wielkie, mam podobny problem w E30 i zakładam, że będzie to b. podobnie u mnie przebiegało, mam zamiar w wakacje się pobawić, jak da radę to napiszę co i jak. :)


Jak nie masz hydraulicznej regulacji wysokości to wyciągnięcie atrap i lamp to minuta roboty i masz wszystko na wierzchu. Z tym że u mnie na przykład mało co to dało, odbłyśniki już po tylu latach nie są w najlepszej formie :/
Aha, nowe wkłady z soczewką można dostać za ~170zł, ori hella jakby ktoś szukał.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E32] Poprawa świateł mijania
PostNapisane: 23 czerwca 2010, 13:36 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7011
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
Moje odbłyśniki były jeszcze całkiem całkiem w połączeniu z Xsenon silver bosh h1 ( ojciec ma też z tej serii h7 i też jest niezły efekt ) ładnie to świeci warto zainwestować te 50zł w te żarówki nie mają śmiesznej niebieskiej supermarketowej poświaty tylko ładnie mocno biało świecą. Do tego potrzeba JiGsaw niedużo pracy więc śmiało chwila wolna w sobotę to działaj. Tylko żarówki najpierw zamów nie każdy sklep ma je od ręki a niebieskich bubli nie daj sobie wcisnąć.

Nowe odbłyśniki też niegłupia rzecz ale póki moje dają rade to myślę tylko o nowych szkłach na nie kosztują koło 15zł/szt.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E32] Poprawa świateł mijania
PostNapisane: 23 czerwca 2010, 21:21 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
ok fajna sprawa w sumie a koszt nieduży... powiedzcie z tymi żarówkami Boscha: na prawdę światło jest białe podobne do ori? bo mi sie żygać chce jak widzę starsze beemki (e30, e32, e34) z kolorem lamp który na siłę podnosi fajność właściciela samochodu ;/

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E32] Poprawa świateł mijania
PostNapisane: 24 czerwca 2010, 11:46 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7011
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
nie poleciłbym w życiu żadnych cudownych zenonów ja właśnie 2 miesiące ryłem po sieci i czasopismach motoryzacyjnych w poszukiwaniu dobrych żarówek w końcu znajomy z serwisu boscha polecił mi ich wyrób i są super nie wyglądają wieśniacko nie rażą a świeca bardzo ładnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E32] Poprawa świateł mijania
PostNapisane: 24 czerwca 2010, 13:24 
skoro poruszany jest temat , zapytam czy dla poprawy światła ktoś z was stosował żarówki http://www.allegro.pl/item1082040187_h1 ... iatla.html i czy dają coś wogóle ??


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E32] Poprawa świateł mijania
PostNapisane: 24 czerwca 2010, 13:48 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7011
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
Znajomy stosował podobny efekt co tych z boscha ogolnie też dobry produkt tylko bosch daje bardziej białe światło.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E32] Poprawa świateł mijania
PostNapisane: 24 czerwca 2010, 14:36 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1857
Lokalizacja: c:\bmw\e38\740i
Kod silnika: 2,0 T
brat ma philipsy Xtreme power w MB w202. w standardowej czystej lampie. Zwykle zarówki swiecily pięknie, a z tymi jazda w nocy i deszczu to poezaja. W e34 mam Philipsa Vision plus. Niestety nie chcialo mi sie dobierac do soczewki, ale na pewno swiecą o wiele lepiej niż zwykle żarówki. Wczesniej mialem Blue Vision od philipsa czyli odpowienik bosh Xenon. Efekt wizualny bardzo dobry, swiatło niesamowicie białe, jednak nie daje aż tak dobrego efektu oświetleniowego jak ciut ciemniejsze żarówki z serii vision+

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E32] Poprawa świateł mijania
PostNapisane: 6 lipca 2010, 21:56 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
dziś kupowałem dla siebie żarówkę h1. zjarała się - normalka. i na statoilu gość miał h1 w wersji 55W i 100W !!!

Kupiłem 55W ale myślę sobie nad tymi 100W. Czy instalacja wytrzyma takie żarówki? Bo to prawie 2x więcej ale i światła na pewno wiecej będzie <myśli>

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E32] Poprawa świateł mijania
PostNapisane: 7 lipca 2010, 10:11 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7011
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
Nie kupuj tego badziewia wypali Ci odbłyśnik i będzie po temacie. Kup dobre żarówki droższe i będzie lepiej a nie cuda na kiju. Taka żarówka jest chyba nawet prawnie zabroniona z tego co wiem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E32] Poprawa świateł mijania
PostNapisane: 7 lipca 2010, 19:54 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
wiem że jest zabroniona :P ale jazda ponad 50km/h po mieście też...

juz po napisaniu posta sam wymyśliłem że oblask może się nie polubić z taką żarówką... dzięki za odpowiedź tak czy siak :)

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E32] Poprawa świateł mijania
PostNapisane: 7 grudnia 2010, 16:05 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
dziś zajechałem na podziemny parking leclerca (nie chce mi sie odśnieżać 30m drogi do garażu) i rozebrałem światła. dobierałem się od strony komory silnika wyjmując tylko odblaski z soczewkami.

po pierwsze to silniczki od regulacji BARDZO przeszkadzają w odkręceniu jednej z 3 śrub.
po drugie: jedna soczewka zakurzona minimalnie, druga całkiem konkretnie. wyczyszczone płynem do szyb
po trzecie: odblaski. są dość mocno matowe. przy próbie czyszczenia płynem do szyb "sreberko" zaczęło złazić całkiem więc w końcu wyczyściłęm wszystko szmatką. gorzej że obydwa odblaski mają wypalonę dziurę dokładnie nad żarówką.
po czwarte: lekkie przetarcie (tyle ile sie dało) szyby światła od środka.

poza przeszkadzającym silnikiem regulacji robota to banał. ktos wie może czy jakimś bardziej lub mniej domowym sposobem można zregenerować te odblaski?

pzdr

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E32] Poprawa świateł mijania
PostNapisane: 4 kwietnia 2015, 13:12 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E34
Kod silnika: M50B20
Miałem podobnie w mojej E34. W akcie braku dostępności odbłyśnika zakupiłem spray chrome + spray bezbarwny błyszczący i powiem szczerze że daje radę. Nie jest tak dobrze jak przy ory odbłyśniku, ale efekt jest zadowalający. Ciekawi mnie tylko ile to wytrzyma, bo wiadomo, że temperatura wewnątrz reflektora jest duża. Pozostaje mi jeszcze szkła wypolerować i mam nadzieję, będzie jeszcze lepiej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E32] Poprawa świateł mijania
PostNapisane: 5 kwietnia 2015, 14:58 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1857
Lokalizacja: c:\bmw\e38\740i
Kod silnika: 2,0 T
Ile kosztuje naniesienie nowego odbłysnika? 40-50 zł? Nie warto kombinować tylko udać się do specjalisty.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E32] Poprawa świateł mijania
PostNapisane: 4 maja 2015, 18:11 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7011
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
Otóż z racji że kupiłem nowe lampy z aso już nikt mi nie powie że e32/34 święci do kitu. Nowe lampy świecą pięknie jak na wytwór myśli technicznej lat 80 ubiegłego wieku


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL