BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 14:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] 318i M43 wymiana rozrusznika
PostNapisane: 11 września 2010, 22:35 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 110
Lokalizacja: Edinburgh/Poznan
Moje BMW: e39 525i
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98305
Witam, opisze jak w miare latwo wymienic rozrusznik w e46 318i M43, poniewaz jak do tej pory znalazlem tylko dwie metody na jego wymiane tj, od spodu opuszczajac skrzynie lub od gory przez odkrecenie kolektora dolotowego, moj sposob ogranicza sie do odkrecenia kilku rzeczy :]

Obrazek
Opisze to w 3 punktach ---> patrz zdjecie

Punkt 1 - odkrecamy skrzynke z filtrem zeby miec dojscie druga reka do rozrusznika

Punkt 2 - odkrecamy oslone wraz z filtrem zeby miec lepsze dojscie

Punkt 3 - tutaj robimy sobie dojscie , odkrecamy przewody cieczy chlodzacej oraz ew. jeden przewod od powietrza ktore beda nam przeszkadzac w dojsciu do rozrusznika, odsloni to nam 2 sruby ktorymi jest przykrecony rozrusznik, tedy bedziemy tez wyjmowac rozrusznik

Jezeli mamy juz wszystko odsloniete najpierw odlaczamy akumulator, najpierw minus potem plus, teraz odkrecamy 2 sruby od rozrusznika kluczem oczkowym nr 10 - zajmie to troche czasu poniewaz nie mamy duzo miejsca na ruchy kluczem...

jesli mamy juz odkrecone sruby zajmujemy sie odkreceniem 3 przewodow od rozrusznika, klucz 13, 10 i 8 tutaj pomagamy sobie druga reka od strony filtra (nr 1 na zdjeciu) przytrzymujac rozrusznik, jak juz odkrecilismy przewody wyciagamy rozrusznik w miejscu oznaczonym nr 3, potem robimy wszystko w odwrotnej kolejnosci i gotowe :piwo:

czas pracy w zaleznosci od zdolnosci manualnych srednio od 1-5h

pozdrawiam :] opinie i sugestie mile widziane :)

_________________
ǝuıɥɔɐɯ ƃuıʌıɹp ǝʇɐɯıʇln ǝɥʇ
Obrazek
E36 318i ---> E46 318i ---> E39 525i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i M43 wymiana rozrusznika
PostNapisane: 29 września 2011, 21:46 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 339
Lokalizacja: GWlkp
Moje BMW: 318Ci N42 ///
Ja rozrusznik w n42 wywaliłem w 40minut od góry,sciagasz obudowe filtra kabinowego ,plastikowe scianke grodziowa przy puszcze z komputerem,filtr powietrza ,odciagam lekko kolektor w przód,kluczem płasko oczkowym z grzechotka luzuje sruby rozrusznika i wyciagam rozrusznik lekko do góry,mam teraz dojscie do nakretek i kabli na automacie rozrusznika,tu przydadza sie klucze płasko oczkowe z grzechotka ,13,8 i 6 ,nastepnie wywalam rozrusznik na zewnatrz najpierw wpychajac go przodem w doł przy przewodach paliwowych nastepnie całosc do góry,gdzy mamy juz starter na stole warsztatowym kolejny problem to zdjecie tulejki w celu wydostania bendixa,tulejke zbjamy delikatnie młoteczkiem i małym srubokretem, pierscionek z pod tulejki zdjemujemy sciagaczem do segerów,po zdjeciu obudowy rozrusznika bendix wychodzi...niestety w R6 nie obejdzie sie bez opuszczania skrzyni i dojscia do srub z kanału...z w kładaniem rozrusznika z powrotem jest niestety gorzej ,ciezko poukładac grube kable plusowe tak by nie stykały sie z reszta i jeszcze odpowiednio podokręcac w tak ciasnym miejscu,mi to zajeło w R4 około godziny ,jesli jest ktos z okolicy z tym problemem chętnie pomoge ,pozdrawiam

_________________
Obrazek

Programowanie ,adaptacja kasowanie błedów INPA DIS Ediabas/Gorzów Wlkp kontakt na PW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL