BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 17:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E34] wymiana tulej tylniej belki - instrukcja jak to zrobic
PostNapisane: 14 września 2010, 18:58 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 351
Lokalizacja: Holandia
Moje BMW: E34 E60
Kod silnika: M50B25 M57N2 D30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=136216
Jesli cos takiego juz jest na forum to prosze o usuniecie tego tematu,ja osobiscie nie znalazlem podobnego tematu choc duzo szukalem,moze pomoge komus tym postem.
Wymienialem dzis u siebie w bmw e34 525 24v 1990r sedan,tuleje belki tylniej.(takie te duze)
Nie trzeba wyjmowac calego tylniego zawieszenia czy tez samej belki mozna to zrobic majac zawieszenie w samochodzie a zabieramy sie do tego tak:
Odkrecamy te łapę trzymajaca ta gume zawieszenie lekko opada ale nic nie odleci bez obaw,oczywiscie samochod stoi bez kola na lewarku czy jakims podnosniku.Bierzemy młotek i przecinak czy cos w stylu przecinaka i uderzamy w dół tuleji tak aby ja zagjac do srodka lecz uwaga nie obijamy jej do okola zeby mozna bylo zalozyc sciagacz (o tym pozniej) uderzamy az zauwazymy ze tuleja zacznie sie nam odksztalcac ona jest metalowo gumowa wiec napewno sie rozleci,ja pomoglem sobie wiercac wiertarka od dolu na przeswit dziury przy samej krawedz tuleji gdzie laczy sie z belka okolo 2/3 dziury obok siebie i juz widzialem ze tuleja sie zruszyla.Teraz w ruch idzie sciagacz taki noormalny 2 ramienny(moze byc 3 ramienny ale jak mialem 2) zakladamy go no i krecimy jezeli bedzie bardzo cieszko szlo a tuleja nie bedzie nam opadac zdejmujemy sciagacz i dalej obijamy tuleje przecinakiem za pomoca mlotka.U mnie to bylo 10minut stukania a nawet mniej pozniej sciagacz i w 15minut wyjeta tuleja:) .
teraz jak załozyc nowa:
Oczyszczamy otwor tam gdzie byla tuleja papierem sciernym pozniej smarujemy smarem(towotem) tuleje tez mozna posmarowac i ja wkladamy troszke powino wejsc reka jest aby jedna mozliwosc zeby ja wlozyc tam sa takie wyciecia na tuleji.Jak juz lekko siedzi w gniezdzie to podstawiamy podnosnik pod tuleje i jakas blache wielkosci tuleji zeby podlozyc miedze podnosnik a tuleje i wciskamy wieksze pol poidzie bez problemu pozniej bedzie gorzej ale pomagamy sobie sciagaczem tylko w druga strone lapiemy jego lapkami za gure belki (tam gdzie wieszcholek tuleji jest) podkladamy blache zapieramy za tuleje(podbrze podlozyc zeby bylo rowno i nie zapieralo nigdzie) i dokrecamy scciagacz tuleja wchodzi dosyc lekko:) skrecamy łapke trzymajaca i po robocie,z drugjej strony to samo :) :ok: Roboty max 3h we 2osoby tak jak u mnie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] wymiana tulej tylniej belki - instrukcja jak to zrobic
PostNapisane: 16 września 2010, 14:13 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 443
Lokalizacja: Szprotawa
Moje BMW: E34 525 Touring 92r
Kod silnika: M50TUB25 LPG/SEK
Nie smarujemy towotem, smarem tylko wazeliną techniczną, smar reaguje z gumą niszcząc ją....więc powodzenia z wymianą gum za jakiś czas panie kosmos1990 :)

O czym trzeba pamiętać, aby dobrze oczyścić śrubę z rdzy, aby łatwo się odkręciła, zdarzają się przypadki że się ukręca i wtedy jest wielkie :szok:

_________________
Jeśli pomogłem nie zapomnij o "Dziękuje"
V-max = 64,72 m/s


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL