BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 16:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Naprawa niedziałających przycisków OBC
PostNapisane: 16 września 2010, 21:43 
Nie znalazłem nigdzie takiego tematu, więc postanowiłem mniej więcej opisać jak sprawa wygląda. Jeżeli temat jednak już był, proszę o usunięcie.

A więc przechodzimy do konkretów.
Co będzie nam potrzebne. Napewno trzeba skądś skombinować niedziałający komputerek, obojętne jaki (część która jest potrzebna do naprawy jest taka sama niezależnie od wersji komputera, czy to jest 7 czy 8 czy 18 przyciskowy), przyda się również śrubokręt płaski.

Na początek musimy zdjąć osłonę tylną (trzyma się na 4 zatrzaskach, 2 z góry i 2 z dołu

Obrazek

Naszym oczom ukazuje się taki widok

Obrazek

Teraz trzeba wyjąć płytę główną razem z wyświetlaczem (trzyma się ona na dwóch zatrzaskach) zaznaczonych na foto

Obrazek

Obrazek

Następnym krokiem jest wymontowanie płytki odpowiedzialnej za przyciski, która trzyma się na kilku zatrzaskach również zaznaczonych

Obrazek

I w końcu ukazuje nam się zestaw przycisków, który czasami ulega uszkodzeniu i przyciski poprostu wpadają i już nie odbijają.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bierzemy ten cały panel przełączników z drugiego komputera, składamy wszystko do kupy i cieszymy się działającym OBC. Ten cały panel jak już wcześniej wspomniałem jest identyczny w każdej wersji komputera. Ja do swojego 18przyciskowego wziąłem z 8przyciskowego i działa wszystko pięknie, a przed naprawą nie działał mi przycisk od spalania i ustawiania minut.

Jeśli są jakieś niejasności proszę pisać... z chęcią pomogę ;) Jakość zdjęć jest bardzo słaba, lecz myślę że da się zobaczyć wszystko co jest niezbędne :]


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL