BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 18:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 10 marca 2011, 14:06 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 767
Moje BMW: e46 330dTA
Kod silnika: M57
KotSylwester napisał(a):
szosti, a jaka różnica czy płacisz mandat za drogowe czy za przeciwmgielne? :rotfl:

drogowych mogą się nie czepic bo nie zauważą a przeciw mgłowe na pewno wpadną im w oko :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 10 marca 2011, 14:17 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
szosti, jak nie zobaczą to będzie mandat za brak świateł :D

Dobra już nic nie piszę w tym temacie, bo powiedzą że się czepiam ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 10 marca 2011, 15:15 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 767
Moje BMW: e46 330dTA
Kod silnika: M57
KotSylwester napisał(a):
szosti, jak nie zobaczą to będzie mandat za brak świateł :D


Dobra już nic nie ze czepic się mogą zawsze chociaż niektóre samochody jak zauważyłem maja światła mijania od środka np. taki mercedes czyż nie? wiec niektórzy mogą nie rozróżnic :rotfl: hehe ale to tylko takie moje wymysły :niepewny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 10 marca 2011, 18:26 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 93
Lokalizacja: NH
Moje BMW: E36only
Kod silnika: m52b20
KotSylwester napisał(a):
szosti, a jaka różnica czy płacisz mandat za drogowe czy za przeciwmgielne? :rotfl:


a dostał z was ktoś za to mandat? :luka: znajomy ma scenika cały czas jezdzi na halogenach (w dzien oczywiscie) i nigdy nie miał przygód :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 10 marca 2011, 19:16 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 767
Moje BMW: e46 330dTA
Kod silnika: M57
blackvalo napisał(a):
KotSylwester napisał(a):
szosti, a jaka różnica czy płacisz mandat za drogowe czy za przeciwmgielne? :rotfl:


a dostał z was ktoś za to mandat? :luka: znajomy ma scenika cały czas jezdzi na halogenach (w dzien oczywiscie) i nigdy nie miał przygód :D

Przygód z zatrzymaniem do kontroli miałem kilka za jazdę nahalogenach ale na szczęście nie kończyło się na mandacikach :P ale mówili że nie można. Ale też słyszałem, że nie którzy w dzień się nie czepiają bo i tak nikogo nie oślepia "co kraj to obyczaj" jak to mówią ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 10 marca 2011, 19:19 
blackvalo, Oczywiście, że można wtedy musisz wpiąć kabelek z pinu 5 pod halogeny nie wiem który to bezpiecznik, pozdro.

Ale afera z tymi mandatami, naprawdę ja jeszcze nie dostałem a już miałem 2 kontrole drogowe i nic :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 10 marca 2011, 19:44 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 767
Moje BMW: e46 330dTA
Kod silnika: M57
pioreckim napisał(a):
blackvalo, Oczywiście, że można wtedy musisz wpiąć kabelek z pinu 5 pod halogeny nie wiem który to bezpiecznik, pozdro.

Ale afera z tymi mandatami, naprawdę ja jeszcze nie dostałem a już miałem 2 kontrole drogowe i nic :D

oby tak dalej :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 11 marca 2011, 13:56 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 93
Lokalizacja: NH
Moje BMW: E36only
Kod silnika: m52b20
pioreckim napisał(a):
blackvalo, Oczywiście, że można wtedy musisz wpiąć kabelek z pinu 5 pod halogeny nie wiem który to bezpiecznik, pozdro.

Ale afera z tymi mandatami, naprawdę ja jeszcze nie dostałem a już miałem 2 kontrole drogowe i nic :D


oki dzięki :) a jeszcze pytanko mam: jaka cena tego przekaźnika +/- ?





a co do mandatów....to jest tzw. desuetudo, niby prawo zabrania jazdy na takich światłach ale i tak `wszyscy` jezdza wiec nie sa z tego wyciagane żadne konsekwencje. przynajmniej nikt kogo znam nie miał z tym problemów. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 11 marca 2011, 21:52 
blackvalo napisał(a):
oki dzięki :) a jeszcze pytanko mam: jaka cena tego przekaźnika +/- ?
W BMW ASO kosztuje on +/- 270 złotych i nie zapomnij o kabelkach.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 22 marca 2011, 01:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Moje BMW: E36
Kod silnika: M40
ostatnie 2 tygodnie spędziłem nad modułem DRL do BMW i oto efekt

W środku

Obrazek

W obudowie

Obrazek

Elementy do montażu

Obrazek

Wiązka przewodów

Obrazek

Działa w każdym bmw, ja osobiście używam go w E36 i spisuje się rewelacyjnie. Można regulować moc świateł, załącza się dopiero po odpaleniu silnika, działa tylko z przodu u mnie na 20% mocy. Co o tym sądzicie?
P.s. już 5 osobom to zrobiłem :) koszt to ..... zł za wszystko, działa też opcja coming/leaving home :)


Ostatnio edytowano 25 marca 2011, 14:55 przez Michal.Orzel, łącznie edytowano 4 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 22 marca 2011, 07:00 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Super pomysł świetne rewelacja, kawał przydatnej roboty ale na pewno chętni się znajdą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 22 marca 2011, 09:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Moje BMW: E36
Kod silnika: M40
Dzieki za komentarz. Jezeli przyjac ze klima latem bierze okolo litra na 100 to mozna liczyc ze mamy klime za darmo latem :) tylko jeszcze reka idzie na wlacznik swiatel czasem :) z przyzwczajenia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 22 marca 2011, 09:52 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
DRL litr mniej, klima litr mniej... i już mamy 2 litry mniej na setkę :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 22 marca 2011, 19:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Moje BMW: E36
Kod silnika: M40
Chętnych nie brakuje :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 24 marca 2011, 19:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Moje BMW: E36
Kod silnika: M40
1 godzinka czasu i moduł z kabelkami :) i taki jest efekt po uruchumonieniu silnika w mojej 5

Obrazek


Jeżeli komuś się wydaje za jasno i zna się na aparatach to wie że wieczorkiem był po prostu dluzszy czas naświetlania. Ustawiłem na 20 % mocy nominalnej :) Świeci idealnie :):)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 24 marca 2011, 22:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 57
Moje BMW: E36 323 C
Kod silnika: M52B25
Wszystko fajnie tylko czemu na allegro puszczasz moduł po 115pln, a tu chcesz 140?
http://allegro.pl/bmw-modul-swiatel-dziennych-drl-swiatla-dzienne-i1526880706.html
Nie zmienia to faktu, że szacunek Ci się należy za wykonanie. Płytkę zaprojektować i program napisać to nie są banalne rzeczy.

_________________
Tyłem, ale do przodu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 24 marca 2011, 23:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Moje BMW: E36
Kod silnika: M40
Liczyłeś montaż? Pozdro ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 25 marca 2011, 10:49 
Michal.Orzel,
całkiem fajny pomysł ale mam wrażenie, że ktoś ci pomagał, bo od czego jest elektroda i od czego firma drukująca płytki, której można zlecić wzór a nawet polecenie o dolutowania części elektrycznych do płytki, więc na pewno samodzielnie nie dałbyś rady stworzyć tego "modułu" domowymi warunkami i bez zaawansowanej wiedzy.

Po pierwsze co do tej elektryki to mam kilka zastrzeżeń, bo w prawie drogowym jest wzmianka o tym, że żółty selektywny jest zabroniony, więc piszesz, że drogowe świecą 20 procent jasności i to jest złe, bo barwa powinna być bardziej bielsza np 50 procent jasności i jest ryzyko, ze twoi klienci będą łapać mandaty od złośliwych i dobrze znających kodeks drogowy policjantów.

Po drugie ekstra, że pomyślałeś o doświetleniu drogi ale przez drogowe?? Następny błąd, bo drogowe mogą być używane jako dzienne lub doświetlające drogę w ciemnym lesie, ale nie odprowadzanie, bo możesz kogoś z naprzeciwka mocno oślepić od doświetlenia przystosowane są halogeny, które nie oślepiają aż tak bardzo.

Po trzecie w bmw E39 lub E46 wystarczy komputer diagnostyczny 50 złotych na ciepłą rękę i już masz DRL więc żadnego ustrojstwa nie potrzeba, a do E36 taki przekaźnik i wtedy możemy mówić o oryginalności części bez zawahania.

Po czwarte kto posiada BMW to ma świadomość, że to nie Golf ani Calibra, żeby montować do niego tanie duperele, chińskie zamienniki, jeśli masz BMW to jak wiadomo liczysz się tylko z oryginalnością i dużymi wydatkami, więc stać Cię na BMW to i na oryginalne części.

Po piąte załóż sobie kolego oddzielny wątek i nie rób reklamy na forum co oczywiście jest zabronione w regulaminie w najlepszym wypadku pisz takie rzeczy w dziale "giełda" i masz przeznaczony do tego dział, bo ten dział to jest "ZRÓB TO SAM" zawiera gotowe recepty, przepisy jak zrobić prezentowane przez użytkowników, a nie banalne reklamy przez które chcesz zarobić kasę, a w dziale zrób to sam umieszczamy swoja wiedzę za DARMO.

Po szóste można powiedzieć, że takie ustrojstwo kosztuje 70 złotych tylko, że chcesz na tym zarobić 2 razy więcej więc stąd cena 140 złotych z montażem? Śmieszne bo pierwsze słyszę, żeby w dziale zrób to sam płacić za pomysł i wykonanie.

Mam nadzieję, że administracja zajmie się tą sprawą, bo w regulaminie pisane jest wyraźnie "zakaz pisania rzeczy odbiegających od tematu, co zmusza Cię do założenia nowego tematu i to w prawidłowym dziale", a o tej taniej reklamie z twojej strony nie wspomnę, gdybym był moderatorem to oddzieliłbym wątek i wrzucił twoją część do działu "Giełda" i dał ci ostrzeżenie za brak czytania regulaminu i offtopowanie.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 25 marca 2011, 11:58 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1642
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52tub25
pioreckim napisał(a):
Po czwarte kto posiada BMW to ma świadomość, że to nie Golf ani Calibra, żeby montować do niego tanie duperele, chińskie zamienniki, jeśli masz BMW to jak wiadomo liczysz się tylko z oryginalnością i dużymi wydatkami, więc stać Cię na BMW to i na oryginalne części.
Nie popadaj w skrajności, co Ty wszystko kupujesz w aso i masz same orginały? Na forum zachwala się ringi, ksenony za 100zł, tłumiki typu ulter, a to nazywasz chińskim zamiennikiem, dziwne :zdziwko:

Ja nie widzę żadnej reklamy od Michal.Orzel, podał tu tylko swoją alternatywę, a link do allegro wkleił ktoś inny.

Nie wszystko co BMW i produkowane dla BMW jest idealne i najlepsze, szczególnie 15 letnia elektronika.

_________________
Mapa google osób z interfejsami do BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 25 marca 2011, 12:21 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 136
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: e36
Co do legalności powiedzmy sobie jedno: policjant sprawdzi czy jest homologacja, czyli na lampie wygrawerowane jest RL i mamy odpowiedź. Jak nie ma, to mamy mandacik i tyle. To, że spełnia normy to fajnie, ale policjant nie będzie stał z przepisami technicznymi i w cudowny sposób na oko oceniał parametry świecenia świateł i naszą wydumaną konstrukcję.

Poza tym to sam bym chętnie jeździł na dziennych. Choć większych oszczędności jakoś nie widzę.

_________________
Stowarzyszenie Moto Sport Gliwice


Ostatnio edytowano 25 marca 2011, 20:37 przez Simon623, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 81 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL