BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 10:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 205 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) E46 320d M47n
PostNapisane: 14 września 2012, 17:22 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 39
Moje BMW: e46 320dA
Kod silnika: M47N
marianboio napisał(a):
Jak zablokować wał korbowy silnika i gdzie przed odkręceniem koła pasowego w 320d automacie?. Na co wrzucić podczas odkręcania D, N, P???
Przyłączam się do pytania Michu1123.
Nigdzie nie jest opisane jak domowym sposobem można w automacie zablokować koło pasowe poza oczywiście blokadą odpowiednim kluczem jak w TISie.


Przychylam się do pytania kolegów powyżej. I czy w automacie też wcisnąc hamulec przy odkręcaniu ???
U siebie koło wymieniane miałem w 2007 na ori. natomiast paski, są od nowości.... :przestraszony: więc też pójdą do wymiany, rolki raczej też. Pytanie jeszcze czy wymienić wszystkie napinacze na nowe, ewentualnie jak sprawdzić ich stan ???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) E46 320d M47n
PostNapisane: 5 października 2012, 11:27 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 131
Lokalizacja: pwr
Moje BMW: E61
Kod silnika: M57T2
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=162267
wlasnie wykrecilem kolo pasowe wg instrukcji Roger-Nysa, latwo nie bylo ale poszlo super opis u mnie guma rozerwane prawie calkowicie a pasek od klimy juz spadl zanim wjechalem do garazu czekam na nowe corteco dotrze do mnie w niedziele wiec montaz i smigamy dalej
pozdro

_________________
Obrazekbilder uploaden


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) E46 320d M47n
PostNapisane: 8 października 2012, 12:54 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: 320d 150 koni
Do Roger sluchaj wyczytalem ze zaupiles kolo pasowe do BMW za 520 zl z przesylka mogl bys mi podac strone internetowa tego sklepu bo jestem z czestochowy i objezdzilem wsyztskie slepy z czesc9iami i kolo pasowe CORTECO kosztuje najtaniej przyt mojej znizce 15% 683 zl .... Jak bys mogl to podaj ta strone


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) E46 320d M47n
PostNapisane: 23 grudnia 2012, 14:28 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 45
Posty: 7
Lokalizacja: Lubsko
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Witaj
Ładny opis.
Mam problem z drganiami w moim E46, nie wiem czy to poduchy pod silnikiem czy może właśnie koło pasowe. Mysle wymienić i jedno i drugie , w końcu już 175tys km.
Idąc śladem twojego sposobu wymiany - piszesz by wrzucić bieg 5 lub 6. o w przypadku automata który posiadam ? wrzucić na D ?

Jeszcze jedno pytanie - minęło trochę czasu od Twojego wpisu - jakiego producenta koło polecasz na dzień dzisiejszy?

_________________
..............................................Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) E46 320d M47n
PostNapisane: 23 grudnia 2012, 14:36 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 45
Posty: 7
Lokalizacja: Lubsko
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
marianboio napisał(a):
Jak zablokować wał korbowy silnika i gdzie przed odkręceniem koła pasowego w 320d automacie?. Na co wrzucić podczas odkręcania D, N, P???
Przyłączam się do pytania Michu1123.
Nigdzie nie jest opisane jak domowym sposobem można w automacie zablokować koło pasowe poza oczywiście blokadą odpowiednim kluczem jak w TISie.


Również się przyłączam, co wrzucić przy blokowaniu?

_________________
..............................................Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) E46 320d M47n
PostNapisane: 23 grudnia 2012, 22:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: 325
Kod silnika: 3.0
Garaż: Duzy
dzięki za spis ;) właśnie wczoraj wymieniałem

_________________
Z mroków mej niepa­mięci.
Obrazek-czarter lotniczy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) E46 320d M47n
PostNapisane: 15 stycznia 2013, 19:30 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 54
Lokalizacja: Lubelskie [LJA]
Moje BMW: E46 320D
Kod silnika: M47DO1
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=125145
siema
a co ile powinno sie wymieniac kolo pasowe oraz dwumas ?
Bo powiem szczerze ze nigdzie nie znalazlem takiej informacji ... Moja bunia ma juz 241 tys na liczniku i chyba trzeba bedzie sie za to wziac :/

Podczas jazdy jak dotkne delikatnie pedalu sprzegla to odczowam takie delikatne dragania ( nie to zeby cos telepalo pedalem, ale takie delikatne wibracje ) - czy to kolo dwumasowe daje o sobie znacz czy moze kolo pasowe ?

_________________
Obrazek
|BMW E46 320D 150km | 330Nm | Silnik M47 | Manual 6|
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) E46 320d M47n
PostNapisane: 15 stycznia 2013, 19:52 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 433
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: e39 530dA
Kod silnika: M57
Garaż: Jest:
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=151632

byłe e46 Touring:
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=118988

byłe e91:
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=135344
Cinek_END napisał(a):
Podczas jazdy jak dotkne delikatnie pedalu sprzegla to odczowam takie delikatne dragania...



podbijam pytanie. tez tak mam.. to ktorys z tych elementow czy tak ma byc ?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) E46 320d M47n
PostNapisane: 15 stycznia 2013, 21:54 
Offline
Forumowicz

Posty: 241
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: M47
jeżeli masz objawy wskazujące na koło pasowe lub dwumas które znajdziesz na forum to wtedy zacząłbym się martwić. Przebiegi są różne a nie wszystkie prawdziwe a druga rzecz zależy od użytkowania.Koło pasowe przeważnie idzie sprawdzić wizualnie.Jedno jest pewne z biegiem czasu wszystko się zużywa i nie warto zwlekać z wymiana.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) E46 320d M47n
PostNapisane: 16 stycznia 2013, 00:00 
Cinek_END napisał(a):
siema
a co ile powinno sie wymieniac kolo pasowe oraz dwumas ?
Bo powiem szczerze ze nigdzie nie znalazlem takiej informacji ... Moja bunia ma juz 241 tys na liczniku i chyba trzeba bedzie sie za to wziac :/

Podczas jazdy jak dotkne delikatnie pedalu sprzegla to odczowam takie delikatne dragania ( nie to zeby cos telepalo pedalem, ale takie delikatne wibracje ) - czy to kolo dwumasowe daje o sobie znacz czy moze kolo pasowe ?


Zdecydowanie problem / który dopiero si zaczyna/ dotyczy przeniesienia napędu a więc sprzęgła i dwumasa . Napewno nie koła pasowego - 'gdzie rym a gdzie Krym ?' :zdziwko: . Może to być zużyte sprzęgło albo początek zużytego dwumasu. Niestety bez wymiany nie sprawdzisz. Drgania występują na napędzie w przypadku jakiegokolwiek zużycia lub luzu części . :hyhy:

U mnie po zakupie od pierwszego właściciela , tez miałem 'dzięcioła' w pedale sprzęgła i to konkretnego , po wymianie sprzęgła i dwumasy problem ustał. :cwaniak:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) E46 320d M47n
PostNapisane: 25 stycznia 2013, 16:32 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 11
Lokalizacja: Tczew
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Siema !

Słuchajcie w dniu dzisiejszym ściągnąłem u siebie koło pasowe , przed ściągnięciem drgania głównie przy zgadaniu silnika ... po zdjęci drgania ustąpiły prawie w pełni ... teraz pytanie ponieważ samo koło pasowe wygląda na całe i nie ma specjalnych pęknięć , czy jest jeszcze możliwość , że coś innego jest przyczyną ??

Dzięki !!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) E46 320d M47n
PostNapisane: 7 lutego 2013, 18:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 29
Lokalizacja: blok wschodni
a jak sprawdzić koło pasowe przez narysowanie na nim kreski ? w którym miejscu i na co zwrócić uwagę?
czy to normalne że słychać na jałowym (stojąc przed autem) pracę paska?
od jakiegoś czasu telepie mi autem przy gaszeniu (posiadam klapę gaszącą) to telepanie jest zależne od stopnia rozgrzania auta, a czasami jak wcisnę sprzęgło jest trochę łagodniej.
Nic nie hałasuje, nie telepie podczas jazdy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) E46 320d M47n
PostNapisane: 24 kwietnia 2013, 21:38 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 383
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: E46 TOURING 2.0D
Ja dziś zabrałem się za wymianę koła pasowego w swojej X3 bo spadał pasek klimy i latało na boki jak stara k..a.Zakupiłem klucz do blokowania koła i do garażu.Niestety x3 to nie e46 i tam jest sporo wyżej i z bardzo nie ma jak koła zablokować.po wygięciu 2 grubych przedłużek i praktycznie ścięciu rowków na kole nie byłem już w stanie nic zrobić.Na warsztat do szwagra gdzie na podłodze walają się same silniki i do dzieła.Kluczem nie byłem już w stanie zablokować bo ścięło ząbki w kole.Kolejna próba metoda na rozrusznik silnik wyskakiwał z poduszek a śruba jak przyspawana,parę prób na rozrusznik i daliśmy spokój.Kolejne podejście zapięcie 6-ki i hamulec.Sprężynowało,przekładali klucze blokowali a silnik i tak na tarczy się obrócił (drastyczna metoda). skończyło się na zdjęciu całego przodu chłodnic,zderzaka,lamp.Na szczęście klimę i wspomaganie dało się do góry na przewodach podnieść.Podejście ostatnie elektryczny klucz pneumatyczny HITACHI i po jednym strzale śruba puściła.W moim przypadku szkoda tylko męczenia poduszek skrzyni i silnika poprzednimi metodami(mam nadzieję,że nic się nie uszkodziło). Coś co jednym zajmuje 30 min. mi zajęło 11h.Przy okazji wymieniłem rolkę prowadzącą bo huczała i pompę wody bo miała już spory luz,co prawda nowa też miała ale cóż,zamiennik za 160 zł to nie oryginał za prawie 700.Tak,że wczoraj calutki dzień wymiana świec z czyszczeniem kolektora klapek i egr,a dziś calutki przy kole pasowym :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) E46 320d M47n
PostNapisane: 12 maja 2013, 13:15 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: 320d e46
Kod silnika: M47N
Witam, ja też szukałem idealnej metody na zablokowanie wału podczas odkręcania koła pasowego i łudząc się spróbowałem tej metody z piątym biegiem i hamulcem. Nie zadziałała. Ostatecznie poradziliśmy sobie ze szwagrem odkręcając osłony od spodu auta i wkładając spory wkrętak w wycięcie w obudowie, przez które widać ząbki koła zamachowego. Poszło bez kłopotu oprócz kłopotu z założeniem paska klimy bo u mnie nie ma napinacza. Wymiana koła zajęła 15 minut, a założenie paska 30 minut. Masakra jakaś.

pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) E46 320d M47n
PostNapisane: 24 maja 2013, 16:30 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 70
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: 328Ci/320d
Kod silnika: M52TUB28/M47TU
post do skasowania

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) E46 320d M47n
PostNapisane: 9 czerwca 2013, 13:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 39
Moje BMW: E46 320d 2002
Witam wszystkich. Chcialbym podzielic sie z wami swoim zdarzeniem. Tak jak kolega Roger-Nysa ten sam przypadek z zerwanym kolem, zrobilem z kumplem pod domem (kumpel mechanik robil to nie raz) wszystko ladnie pieknie zalozone odpalam silnik i co slysze?! Jakis dziwny halas! z gory dodam ze halas tylko na wlaczonym silniku bo przy dodaniu gazu zanika. Halas wydobywa sie gdzies z okolic kola pasowego, sam juz nie wiem. Halas mozna by porownac jakby do jakiegos ruchomego elementu obudowy ale bardziej wydaje mi sie jakby halas luznego kola pasowego, nie wiem czy to wogole mozliwe takie mam przypuszczenia. Glowa peka mi juz od przypuszczen i czarnych scenariuszy.

Czy moglo sie cos stac z wałem?

Nie wiem dostal jakies luzy w momencie awarii koła pasowego czy cos, czy to dwumas?
Jesli cos nie tak stało sie z wałem to czy to cos powaznego mozna jezdzic?
Auto jezdzi normalnie bez jakichs podejrzanych zachowan.

POMOCY bo zwariuje!!!!! :rozpacz:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) E46 320d M47n
PostNapisane: 9 czerwca 2013, 15:45 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Ściągnij to koło pasowe i odpal bez niego, będziesz miał pewność w czym przyczyna, a jeszcze przed demontażem koła ściągnij paski i też zobacz czy coś słychać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) E46 320d M47n
PostNapisane: 10 czerwca 2013, 12:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 39
Moje BMW: E46 320d 2002
Jest ok juz wszystko jasne to halas od napinacza tego po prawej stronie od dlugiego paska. Wymienimy :)

Dzieki za pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) E46 320d M47n
PostNapisane: 1 lipca 2013, 17:15 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 128
Lokalizacja: Rzeszów/ Brzozów
Moje BMW: 320D
Kod silnika: M47
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=130731
Panowie pytanie dotyczące wymiany koła. Powoli zbieram się do zmiany koła i pewnie rolek bo piszczą, nie ma u mnie tragedii z nim ale wkurza mnie telepanie przy gaszeniu. Pytanie następujące bo nie lubię robić tych samych rzeczy dwa razy a nie jestem pewien czy nie przesadzam.
Na pewno będę zmieniał koło pasowe na Corteco, do tego rolki napinacza i czy zmieniać przy tym od razu wszystkie paski i pompę wody bo będzie łatwy dostęp czy temat sobie odpuścić. Przebieg auta 184tys oryginalny ale nie wiem czy cokolwiek było z tych rzeczy wymieniane.
Wiem że koło to koszt ok 600zł
Pompa ok 180zł
A jaki jest koszt za komplet pasków i rolek napinacza ?

_________________
Srebrna E46 (obecna)
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=130731
Czarna E46 (eks)
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=83211
I biała strzała
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=83235


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wymiana koła pasowego (tłumik drgań) E46 320d M47n
PostNapisane: 3 lipca 2013, 14:20 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 103
Lokalizacja: Wrocław /Czestochowa
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47
Jareo_25 napisał(a):
Jest ok juz wszystko jasne to halas od napinacza tego po prawej stronie od dlugiego paska. Wymienimy :)

Dzieki za pomoc


Sprawdz temat dobrze, ja zamówiłem początkowo koło firmy "INA" (choć wyglądało jak tania podróbka), po założeniu również miałem podobne objawy do Twoich, czyli jakby coś latało w okolicach silnika. Okazało się, że koło było minimalnie krzywe i napinało i luzowało pasek przy każdym obrocie, co powodowało hałas mikro paska. Reklamacja koła, zwrot kasy i kupno Corteco rozwiązało sprawe.

2 dni w plecy. Tylko oryginalne i sprawdzone części, żadnego szmelcu choćby nie wiem ile trzeba było na to czekać, nigdy więcej.

_________________
Moje Titanum Silber :
viewtopic.php?p=579201#579201


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 205 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL