BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 kwietnia 2024, 10:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx][Benzyna] W poszukiwaniu utraconej mocy...
PostNapisane: 5 czerwca 2011, 16:01 
Offline
Naczelny killer

Wiek: 13
Posty: 2183
Hehe bo jak odpiales akumulator to skasowales stare adaptacje i zaczelo hulac. ;)

_________________
Nie wazne czym jezdzisz... moje E39 i tak jest szybsze! :P
Bastard Moderator From Hell!!! :evil: LPG:Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Exx][Benzyna] W poszukiwaniu utraconej mocy...
PostNapisane: 5 czerwca 2011, 20:11 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 334
Lokalizacja: Jawor
Moje BMW: E46 323i
Kod silnika: M52TUB25
Condor napisał(a):
Hehe bo jak odpiales akumulator to skasowales stare adaptacje i zaczelo hulac. ;)


Sie wie , wlasnie w tym celu to zrobilem bo nic mi do glowy innego nie przychodzilo ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx][Benzyna] W poszukiwaniu utraconej mocy...
PostNapisane: 1 lipca 2011, 15:23 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 334
Lokalizacja: Jawor
Moje BMW: E46 323i
Kod silnika: M52TUB25
Mialem dac znac jak wyglada sprawa ze spalaniem no i po przejechaniu kilku set km moge powiedziec , ze roznica jest ogromna bo pali mi mniej 2-4 l, dokladnie jeszcze nie moge sprecyzowac bo to 2 pruba byla ale tez mniej spalil. Musialem niestety wypruc katalizator bo sie pierwsza sekcja rozsypala i dziwnie pyrkal no i niestety stracil na mocy w dolnych partiach ale na wyzszych lepiej ciagnie i rozpedzenie sie do 160 km/h to chwila gdzie wczesniej cos go dusilo. Testowalem auto w warunkach miejskich i na krotkich odcinkach z tym , ze dosyc ostro go teraz deptam bo przy 4 tys zmieniam bieg ale to przez ten katalizator . Katalizatora nie bede juz montowal a nosilem sie z takim zamiarem zeby z dwuch zrobic jeden ( przelozyc nie przepalona sekcje do kata z przepalona sekcja pierwsza ) ale na wiosne chce zmienic auto na cos nowszego i mocniejszego a wybor padl na E46 nie koniecznie QP ale to auto mi sie od zawsze podobalo. Podsumowujac to gra warta smieczki bo wyjecie kata w silniku z SL przed katem zmiejsza spalanie ale niewiele takze ten spadek raczej zawdzieczac mozna czystej przeplywce.

Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx][Benzyna] W poszukiwaniu utraconej mocy...
PostNapisane: 6 lipca 2011, 21:04 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 694
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: e36
Kod silnika: m52b20
Po przeczytaniu całego tematu skusiłem się na ta operacje łudząc się że utnę coś ze spalania.
Ktoś prosił o zdjęcia to zrobiłem jakieś telefonem.
Po całej operacji zostawiłem auto na noc w spokoju i z rana jadać do pracy uważnie sprawdzałem reakcje na gaz , jestem świadom auto sugestii jeśli chodzi o te sprawy.
Ale jestem przekonany że jest lepiej , oczywiście wcześniej miałem już wyregulowaną linkę od gazu ,bo przed była luźna i pedał reagował dopiero po zlikwidowaniu luzu, co dawało efekt ospałego ,gumowego gazu.
Tutaj widok na przepływkę od środka, tamte blaszki pryskamy środkiem , jak na myjce bez dotykowej , nie "pśik" ułamek sekundy tylko parę sekund ( tak mi se wydaje :] inaczej sensu nie ma gdyż środek odparowuje wiec w większości usuwa bród spłukując go)
Obrazek
Obrazek

To środek jaki zakupiłem , nie mieli Liqui Moly.
Obrazek

Tu widać zdjętą puszkę filtra , przepływomierz . Najwygodniej było mi wyjąc przepływomierz razem z puszka niż wyrywać ją z pomiędzy zmontowanych podzespołów.
Obrazek

Na temat spalania oczywiście dam znać jak tylko wymienię czujnik położenia wałka i pojadę w trasę czy "cuś"

_________________
Moje byłe qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=278860#278860
BMW EuroTrip (46 BMW Club Europatreffen )
http://pl.youtube.com/watch?v=R2BJ8VX0qto


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx][Benzyna] W poszukiwaniu utraconej mocy...
PostNapisane: 11 lipca 2011, 15:49 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 31
Lokalizacja: Lubań
Moje BMW: E34 525iA sedan
Kod silnika: M50B25
Też skusiłem się na czyszczenie przepływomierza i wymianę filtra powietrza.
Jakiegoś znaczącego przyrostu przyśpieszenia nie odczułem, ale za to silnik zaczął równiej pracować, ogólnie poprawiła się kultura pracy silnika i dźwięk (to spostrzeżenia moje i pasażerów). Dodatkowo zgodnie z założeniami silnik płynniej reaguje na ruchy pedału gazu.
Ja czyściłem przepływomierz środkiem do czyszczenia gaźników za 20zł (500ml).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx][Benzyna] W poszukiwaniu utraconej mocy...
PostNapisane: 18 maja 2013, 13:48 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 334
Lokalizacja: Jawor
Moje BMW: E46 323i
Kod silnika: M52TUB25
Witam. Mam takie pytanie bo dzis mi mechanik czyscil przepływke jakims preparatem do odtluszczania tarcz hamulcowych i po ponownym podlaczeniu przeplywomierza i podpieciu aku ( byl odpiet 5min ) zapalil mi sie check engine i nie wiem o co biega bo silnik chodzi rowniutko . Moze to byc tak , ze komp sie dostraja i dlatego wyskoczyla ta konbtrolka bo dobiera sklad mieszanki czy cos ? Prosilbym bardzo o odpowiedz a na kompa tak czy inaczej pojade zeby po prostu sprawdzic co mam bo dopiero co kupilem moj srebrzynke ale to w przyszlym miesiacu ;)

Kontrolka na trzeci dzien zgasła .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx][Benzyna] W poszukiwaniu utraconej mocy...
PostNapisane: 3 czerwca 2013, 19:06 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 54
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Moje BMW: e46 2.0i
Kod silnika: M52
w miniony weekend miałem trochę czasu i wsparcie szwagra, więc zabraliśmy się za wyczyszczenie poleconym w temacie preparatem przepływomierza, a później wymoczenie krokowca. walczyliśmy pół dnia, ale dopielismy swego. auto faktycznie zaczęło równiej pracować i mogło nawet odzyskać trochę mocy. dwa dni po czyszczeniu ruszyłem w dłuższą trasę i po przejechaniu 400km wyraźnie dało się odczuć spadek mocy. muł niesamowity - o wyprzedzaniu nie było mowy. postanowiłem zrobić mały postój, a po przerwie na papierosa silnik "ożył" na nowo. jednak po przejechaniu 50km sytuacja się powtórzyła. teraz jeżdżę po mieście i czasami odczuwam spadek mocy. jest to jednak sporadyczne. gdzie można szukać przyczyny?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL