BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 11 maja 2024, 14:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2007, 13:13 
AndrzejMT napisał(a):
..Wogóle nie kapuje..

..To po co wogóle kupować BMW? Dla Szpanu?


Jak nie czytasz ze zrozumieniem, to nie zrozumiesz :)

morcine i ja piszemy o korzystaniu z ekonomizera, czyli jedziesz tą samą prędkością, nie przyspieszasz, bo jest pod górę, albo coś, puszczasz lekko gaz, samochód tak samo jedzie, a na eko odpuszcza z 1-2. Albo nawet jak w dolnym zakresie obrotów ciśniesz mu, silnik kręci, ale będzie szedł identycznie, jak odpuścisz mu gaz lekko i utrzymasz właściwe obroty. Po to jest ekonomizer, by dostosować styl jazdy, a nie przerażać się, że znika wskazówka przy dodaniu gazu :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2007, 16:13 
Offline
Forumowicz

Posty: 293
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: e46 compact
Kod silnika: m60b40
AndrzejMT napisał(a):
..To po co wogóle kupować BMW?.


Tylny napęd, bogate wyposażenia, jest czym pocisnąć i poszaleć, itp itd, ale najważniejsze dźwięk rzędowej szóstki :D reszta to kosiarki i wirówki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2007, 17:30 
morcine napisał(a):
ale najważniejsze dźwięk rzędowej szóstki :D reszta to kosiarki i wirówki


:mur: :mur: :mur:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 grudnia 2007, 12:16 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 223
Lokalizacja: Praszka
Moje BMW: BMW e39 525i
Mi na miescie wychodzi 10-12 literków, no zalezy jak to sie ułoży podczas jazdy ale jak jezdze spokojnie to tyle mi wychodzi i tez mam 2.5 :) no ale jak sie docisnie to cos za cos musi połknąć spodo :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 grudnia 2007, 14:59 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 81
Lokalizacja: Podkarpacie
moje 2,5 obecnie 15,5l przy cenie gazu 2.29=50zł /140km masakra, jazda po mieście i cały czas oko na ekonomizer, (wcześniej miałem stożek ale go wykopałem bo spalała 17l)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 grudnia 2007, 21:56 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 645
Lokalizacja: Sochaczew
Moje BMW: 328ci,330Cab, X6 sd
Kod silnika: m52b28tu, m54b30
..::CZARNY::.. napisał(a):
AndrzejMT napisał(a):
..Wogóle nie kapuje..

..To po co wogóle kupować BMW? Dla Szpanu?


Jak nie czytasz ze zrozumieniem, to nie zrozumiesz :)

morcine i ja piszemy o korzystaniu z ekonomizera, czyli jedziesz tą samą prędkością, nie przyspieszasz, bo jest pod górę, albo coś, puszczasz lekko gaz, samochód tak samo jedzie, a na eko odpuszcza z 1-2. Albo nawet jak w dolnym zakresie obrotów ciśniesz mu, silnik kręci, ale będzie szedł identycznie, jak odpuścisz mu gaz lekko i utrzymasz właściwe obroty. Po to jest ekonomizer, by dostosować styl jazdy, a nie przerażać się, że znika wskazówka przy
dodaniu gazu :)



Czepiasz sie chłopaka jak on nie ma ekonomizera :D

Moja spala 13-15 miasto,11-13 trasa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2008, 14:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Lokalizacja: podlaskie
moja 2.5 pali średnio trasa misto 11-12 litrów
ale i tak nikt w to nie wierzy hehe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2008, 20:30 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: Staragrd
Witam
Mam problem moja nie dawno kupina z niemiec o przebiegu 150tyś e36 2,5 pali dużo dokładnie jak zaleje ją np. za 20 zł to zrobie 20 km fakt że jeżdze berdzo kródki odcinek drogi 5 km i z powrotem po paru godzinach siedzenia w budzie a jadę bardzo powoli próbowałem dwoma sposobami trzymać niskie obroty tak powyżej 2tyś do 2,6tyś obr. i drugi sposób na dwójce ciągnołem ja do 2,7 tyś obr i na trzecim biegu też tak 2,7 tyś obr. i tak właśnie spalanie nie różni sie wcale czy takie wysokie spalanie może być spowodowane jazdą na któdkich odcinkach związku z tym nie odpowiednia temperatura pracy sondy aha mam mam markową wkładkę filtra K&N czy to też coś daj lepiej czy gorzej (bo markowa przynajmniej)? na trasie jeszcze nie sprawdzałem ale niedługo będe miał okazje

_________________
325


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2008, 07:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 4418
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: e46 323 coupe
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=300
Sam sobie odpowiedziales na swoje pytanie. Oczywiście ze samochod najwiecej pali gdy jest czesto zapalany oraz jazdą na krotkich odcinkach.WIec tak jak napisales 20km za 20zl jest calkiem mozliwe przy takiej jezdzie

_________________
Zobacz tu i ocen moje E46 coupe :]

viewtopic.php?f=6&t=68497&start=300

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2008, 21:42 
Offline
Forumowicz

Posty: 293
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: e46 compact
Kod silnika: m60b40
ja mam do jednej pracy 3km i średnio wychodzi 10l a do drugiej pracy mam 30km i schodze poniżej 8l, takie niskie zużycie uzyskałem po wymianie dyfra 3.15 ze szperą na dyfer 2.93 bez szpery, aż nie chcialo mi sie uwierzyć co pokazywał ekonomizer i komputer do momentu tankowania znów po sam korek wykazało tak samo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2008, 22:25 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 690
Lokalizacja: KT 44444
a mi pali dokładnie tyle ile jej wleje i ani kropelki więcej , uwielbiam czytać te wasze tematy o spalaniu, od razu humor mi sie poprawia :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 czerwca 2008, 08:42 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 417
Lokalizacja: wwa
misza007 napisał(a):
moja 2.5 pali średnio trasa misto 11-12 litrów
ale i tak nikt w to nie wierzy hehe

ja nie kumam jednej rzeczy. Mówicie o spalaniu w mieście itp itd. Tyle, że miasto miastu nie równe. Wiadomo, że im wieksze miasto tym wiekszy ruch i spalanie bedzie wieksze, w mniejszym mieście mniej korków, więc mniej paliwa będzie auto chlało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL