BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 20:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Opinie o instalacji gazowej z wtryskiem gazu
PostNapisane: 22 maja 2008, 18:11 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 502
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Moje BMW: 325i
Kod silnika: M50B25 Vanos
Witam! Niewyrabiam na benzyne :zly: i musze założyć instalacje gazowo Stag300 jest to sekwencja z wtryskiem gazu. Moj silnik m50b25. Chodzi mi o opinie tej instalacji gazowej, czy silnik bedzie rowno pracowal na gazie? O ile skróci sie jego zywotność?? bo na nalatane 219 tys???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 maja 2008, 18:20 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
ja radze zalozyc gaz BRC ...jest drozszy ale jeden z najlepszych...http://www.czakram.pl/

http://www.autoeko.pl/?a=2 :P

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2008, 15:33 
Offline
Forumowicz

Posty: 268
Lokalizacja: zvz
Najlepszy jest Prins :P A z tańszych to BRC. A jakbyś chciał sobie poczytać to masz poradnik


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2008, 22:11 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 502
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Moje BMW: 325i
Kod silnika: M50B25 Vanos
the_bambus dzięki za lekturę ale po jej przeczytaniu mam coraz więcej wątpliwości do założenia inst. gazowej. Przeczytałem tam ze silniki o zmiennych fazach rozrządu(ja mam m50b25 vanosem) nie nadają się do gazu bo długo na nim nie pociągną ile w tym prawdy? Czy silnik będzie dalej tak równo pracował?? Czy po przełączeniu na benzynę odzyska moc która traci na gazie??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2008, 23:11 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 875
Lokalizacja: Kraków
Stag to tylko sterownik do tego odpowiednie: wtryskiwacze, reduktor i inne podzespoły. Nawet Prins ma rożne konfiguracje.

the_bambus ten poradnik to nie wiem kto pisał ale po pierwszych postach widać że gość nie bardzo wie o czym mówi. Porady które kończą się ogólnym hasłem "sekwencja" to może wystarcza tym co proszą o poradę auto świat w "naprawie" auta.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2008, 08:32 
Offline
Forumowicz

Posty: 268
Lokalizacja: zvz
Tak do końca nie wiem jak to jest. Mój wujek ma tego prinsa w m52b25 i chodzi wspaniale. A co do Vanosa. Focus 1,6 TI-VCT też ma zmienne fazy rozrządowe i niby odradzają instalke gazu. Niby bo dopłacisz w serwisie jakiś 1500zł i dają ci gwarancję :P. W tych silnikach od Forda lubiły się wypalać bodajże gniazda zaworowe. Najlepiej jakbyś pojeździł po serwisach montujących gaz. I po stodołach i po wielkich firmach. Zobaczymy co ci powiedzą. A zresztą niech sie ktoś obeznany wypowie w temacie o tych zmiennych fazach rozrządowych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2008, 08:42 
Offline
Forumowicz

Posty: 268
Lokalizacja: zvz
Znalazłem taką książkę o lpg, który wydaje się być wiarygodna. Powinno być napisane o tych zmiennych fazach. Niby ta książka rozwieje mity. Znajdziesz ją tu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2008, 12:09 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 502
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Moje BMW: 325i
Kod silnika: M50B25 Vanos
link do książki o tym gazie... Poszukam odp. w niej i jak znajde to napisze. Chciałbym poznać opinie urzytkowników silnika z wanosem na gazie....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2008, 16:54 
Offline
Forumowicz

Posty: 268
Lokalizacja: zvz
Poczytałem trochę i nie widzę żadnych przeciwstawiań. A ile byś miał kasy na ten gaz?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2008, 21:59 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 502
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Moje BMW: 325i
Kod silnika: M50B25 Vanos
no więc tak w tej książce pisze ze instalacja gazowa przedłuża zywotność silnika... i niema nigdzie zadnych przeciwskazan...
Narazie niemam kasy wogule ale wziołbym sobie na raty zapewno drożej ale inaczej niema szans...Chciałbym cos kolo 3 tys. sugeruje sie cenami z allegro jutro pojeżdze po zakładach u siebie ale jest ich az 2 :niepewny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2008, 07:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 66
Lokalizacja: Ostrowiec
moj kumpel zakładał do accorda 2.2. v tec sekwencje i chodzi jak marzenie p.s gdzies w szewnie mu koles zakładał ... tak wiec poszukaj.... a w ostrowcu jest kilka zakładow.. p.s zajedz do goscia na sandomierskiej.... i w miłkowie tam gdzie kleja zderzaki... i popytaj... ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2008, 18:35 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 502
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Moje BMW: 325i
Kod silnika: M50B25 Vanos
byłem w 4 zakładach i tylko w jednym kogo kolwiek zastałęm... :niepewny: Czy to prawda ze gaz bardzo ma zdrożeć i sie niepłaca go zakładać?? Znalazlem takie cos jak szukałem info o gazie ale tylko na jednej stronie wiec chce sie upewnic...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2008, 19:50 
Offline
Forumowicz

Posty: 120
Lokalizacja: Olsztyn
Gaz drożeje już od kilku lat i tak naprawdę zdrożeć nie może. :hyhy: U mnie w regionie przez 3 lata zdrożał o 30 gr
Skoczy w górę tylko akcyza na gaz ale pamiętać należy że to tylko jeden ze składników wpływających na cenę z 1L gazu.
Ciekawie się zrobi z benzyną jak tylko dolar się troche umocni to będzie szok. Z wyliczeń słyszałem że 1 L benzyny w sezonie czyli latem będzie się wachał w granicach 5,5-6 zł.
Instalacje naogół instalację opłaca się montować jeśli cena 1Lgazu = 1/2 L benzyny.
Zalezy też ile jeździsz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2008, 20:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 66
Lokalizacja: Ostrowiec
byłem w 4 zakładach i tylko w jednym kogo kolwiek zastałęm... :niepewny: Czy to prawda ze gaz bardzo ma zdrożeć i sie niepłaca go zakładać?? Znalazlem takie cos jak szukałem info o gazie ale tylko na jednej stronie wiec chce sie upewnic..


a czasem dzisiaj nie byłes... na kilinskiego????? kolo hurtowni eldorado???? pytac o gaz?? :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2008, 13:32 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 502
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Moje BMW: 325i
Kod silnika: M50B25 Vanos
byłem ale tam zastalem tylko kartke ze przeniesiono... ale znalazlem :D:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2008, 20:46 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 502
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Moje BMW: 325i
Kod silnika: M50B25 Vanos
no i klamka zapadla jutro jade po odbior auta,,,


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2008, 21:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 66
Lokalizacja: Ostrowiec
michal1986 napisał(a):
byłem ale tam zastalem tylko kartke ze przeniesiono... ale znalazlem :D :D



to moja beta stała tam na parkingu.. przed eldorado ta czerwona.. :) w tym zakładzie co teraz go przeniesli tak koło peugota.. mam znajomego.... do mondeo u nich zakładałem gaz ale do bety bym sie bał..... p.s ile krzykneli za gaz????? i jakiej firmy załozyłes?????


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2008, 14:44 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 502
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Moje BMW: 325i
Kod silnika: M50B25 Vanos
naszczęscie nie tam zakładałem tylko w miłkowie... Dałem 2,8 tys i to jest tak reduktor Zawoli, zawór Lovato, wielozawór tomasetto a cała elektronika ESGI... kolo sie zapiera ze to bedzie dobrze smigac i wrazie czego to zdejmuje gaz i oddaje pieniążki :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2008, 21:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 66
Lokalizacja: Ostrowiec
Cytuj:
naszczęscie nie tam zakładałem tylko w miłkowie... Dałem 2,8 tys i to jest tak reduktor Zawoli, zawór Lovato, wielozawór tomasetto a cała elektronika ESGI... kolo sie zapiera ze to bedzie dobrze smigac i wrazie czego to zdejmuje gaz i oddaje pieniążki :)



uu to dobrze... ze nie zakladałes w best car uff..... szkoda by było autka:P... p.s slyszałem dobre opinie o miłkowie... p.s i gosc dobrze podszedł do sprawy... jak zwraca kase... :super:
p.s jak ci sie jezdzi na gazie...????? :cwaniak:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2008, 19:45 
Offline
Forumowicz

Posty: 268
Lokalizacja: zvz
No czekamy na to jak będzie chodzić. A swoją drogą to do mojego auta dobry by był chyba Prins.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL