BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 12 maja 2024, 08:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Olej opałowy w BMW z 1999r
PostNapisane: 28 maja 2008, 11:29 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: Warszawa
Panowie, zapewne sam tytuł niektorych z Was moze zirytowac jak mozna lac opał do BMW, ale prosze o wypowiedz w tej kwestii.
Mam 320d z 99r, przejechane prawie 190, silnik bez zarzutów, ale jezdze miesiecznie niemalze 5tys, colatwo sobie przeliczyc ile wychodzi na paliwko przy baku 60l i cenie za litr w granicach 4,7zł
Mysle ze to juz chyba lekka przesada z jakimi cenami a domyslam sie ze bedzie jeszcze ciekawiej,
Prosze o wypowiedz kogos kto ma podobne wiekowo autko, czy warto czy nie warto, czy za chwile cos sie spier..li
Dzieki z gory
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2008, 13:23 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 41
Posty: 2868
Lokalizacja: Opole
Moje BMW: 530iA
Kod silnika: M54B30
mysle ze przy common railu długo nie polatasz na opale ... a poza tym po co patrzec na ceny ropy? zrób tak żebyś zarabial tyle że na ceny nie bedziesz zerkał i po problemie ;)

_________________
[you] luknij na moją srebrną strzałe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2008, 14:03 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 36
Posty: 991
Lokalizacja: biaÂłystok
Moje BMW: e36 Coupe
Kod silnika: m52b20
nie na szalejesz na opale;/ zaraz cos sie posypie; wtryski pompa i dalej pokolei bedzie sie sypało;/
moj kupel kiedys bardzo szybko zajezdził tak 325tds :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2008, 17:45 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: Warszawa
Skoro się pytam tzn.. że jeszcze nie próbowałem takich wynalazków
Spodziewalem sie podobnych tekstow: ze jak stac na konia to i na uzde powinno stac...
Pytam sie bo slyszalem rózne wersje, poczawszy od tych które uslyszalem przed chwila od Was, poprzez takie bardziej namacalne bo moj kumpel jezdzi 320d z 2001 i zalewa pol na pol, zrobil juz 15tys. i jak na razie wszystko jest ok, aczkolwiek nie jest to dla mnie przekonywujacy dowod, wiec jak znacie jeszcze jakies historie na ten temat to piszcie, dobra rada zawsze sie przyda

Swoja drogą, przez ostatni dlugi weekend zrobilem troche ponad 1,5 tys km, srednie spalanie na pelnym baku jadac tak roznie w porywach do 160 wynioslo 5,71, wiec wiem doskonale ja bardzo ekonomicznym samochodem jest ten model,
w cyklu mieszanym, jak musze troche w korkach postac i pojezdzic po miescie i na trasie to spalanie wychodzi mi jakies 6,5-6,8

Pozdrawiam
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2008, 19:31 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
m.konior, po pierwsze (nie chcę się czepiać) ale dlaczego jesteś na forum jako kobieta :zdziwko:

co do opału: oczywistym jest to, że olej opałowy ma większą zawartość siarki a to na pewno jest jednym z czynników niesprzyjających precyzyjnemu układowi jakim jest CR.
Jednak z drugiej strony mój znajomy miał wgląd do badań przeprowadzonych na Uniwerystecie Śląskim, z których wynika, że jest niewielka różnica w porównaniu do oleju napedowego (to też nie jest dziwne bo na dobrą sprawę jest to prawie to samo, prawie).
Dla bezpieczeństwa wiele osób kótre jeżdża na opale dolewają ok. 100-150ml na zbiornik (ok. 50-60litrów) oleju, np. miksolu, żeby poprawić smarowanie.

Nie jestem zwolennikiem opału ani oleju z biedronki. Jeżeli ktoś musi i chce niech z tego korzysta, ale wg mnie jeżeli masz auto ktore średnio pali ok. 6/100 to na pewno bym się nie zdecydował na opał. Poza tym jego jakość jest różna i niejednokrotnie mieszany jest z ciężkim olejem opałowym czyli mazutem.

PS do tego dochodzi problem z prawem (jest sporo patroli, które kontrolują zawartość zbiornika paliwa, nie tylko pojazdów ciężarowych)

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2008, 20:21 
rorafalki napisał(a):
m.konior, po pierwsze (nie chcę się czepiać) ale dlaczego jesteś na forum jako kobieta :zdziwko:


:rotfl: :rotfl: :rotfl:

rorafalki napisał(a):
Poza tym jego jakość jest różna i niejednokrotnie mieszany jest z ciężkim olejem opałowym czyli mazutem.


:ok:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2008, 21:09 
Offline
Forumowicz

Posty: 193
Lokalizacja: usa
mieć tak mało palące auto i jeszcze lac opał... :wstyd: to może zacznij rowerem jeżdzic ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2008, 23:06 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1082
Lokalizacja: wrocÂław
Moje BMW: e39 525d
Kod silnika: M57
Co tu duzo szukac i gdybac moj kuzyn Lał opał do omegi C z rocznika 2003 :wstyd: Silnik 2.5 DTI (czyli ten sam co był omntowany w bmw 525d e39 ) i polecialy wtryski, narazie zrobil chyba 3 a na opale przejechal sporo Km posypaly sie dopiero po pewnym czasie a objaw byl taki ze na biegu jalowym cale auto sie tak trzeslo na boki ze nie bylo mowy o jakim kolwiek piciu napoju z kubka. wiedz przestrzegam i nie polecam. Opal TAK jezeli auto jest starego typu to wszystko przepali :hyhy:

_________________
Luknij i oceĂą mojego bumerka ;) :hyhy:
viewtopic.php?f=6&t=20743&start=140


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2008, 07:06 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
rorafalki napisał(a):
Poza tym jego jakość jest różna i niejednokrotnie mieszany jest z ciężkim olejem opałowym czyli mazutem.


Słuszna uwaga. Skoro chrzci się paliwo na stacjach, to co się dopiero dzieje z lewym opałem :hyhy:

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2008, 07:13 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 36
Posty: 991
Lokalizacja: biaÂłystok
Moje BMW: e36 Coupe
Kod silnika: m52b20
Chmielu napisał(a):
Opal TAK jezeli auto jest starego typu to wszystko przepali :hyhy:
jezeli było by to e30 324td to wtedy lej ten opał tylko do tego troszke oleju i ognia.
dla mnie by sie reka trzesła zalac cos takiego do e46


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 czerwca 2008, 14:39 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 37
Posty: 5210
Lokalizacja: Wołomin
Moje BMW: e30
Kod silnika: m10B18
Garaż: e30 316 '87
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168435
Po pierwsze w 1999 roku silnik 2,0d to nie common-rail. Po drugie jak masz już lać opał to lepiej kup oleju rzepakowego ze sklepu i mieszaj pół na pół. Nie powinno się nic złego stać ale to nigdy nie wiadomo. Ja do beemki bym nie nalał ale swoim nissanem w lato jeżdżę na 100% oliwie ze sklepu i nic, śmiga tak samo a jedyne co można uznać za wadę to, że śmierdzi plackami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 czerwca 2008, 21:45 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 122
Lokalizacja: WoÂłomin
Rafał525 napisał(a):
śmiga tak samo a jedyne co można uznać za wadę to, że śmierdzi plackami


Nie plackami tylko frytkami :rotfl: nie wierzyłem ale jak zobaczyłem jak Rafał "takuje" u siebie bod bramą to się przekonałem, jak tak bardzo chcesz spróbować to wal 50/50, ale ja osobiście bym się bał a mam ten sam silnik tylko w e39.

_________________
GoœÌ zobacz moje BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL